|
|
|
Wątek:
|
Europejskie Tanie Linie Lotnicze na plusie
|
|
Autor:
|
Czytelnik IP automat.*
|
|
Data wysłania:
|
2012-02-10 15:19
|
|
Temat:
|
Europejskie Tanie Linie Lotnicze na plusie
|
|
Treść:
|
Aktualność: Europejskie tanie linie lotnicze odnotowują wzrost. "Podczas gdy inne towarzystwa lotnicze odczuły w ostatnich latach spadek liczby pasażerów, tanie linie lotnicze szybko się umacniają, przewożąc więcej pasażerów niż kiedykolwiek" - oświadczył sekretarz generalny ELFAA, którego siedziba znajduje się w Brukseli.
Jak wynika z danych od lipca ubiegłego roku do czerwca br. tanie linie obsłużyły o 11 mln więcej pasażerów, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wynikiem jest zwiększenie obłożenia miejsc w samolotach rejsowych. Tym samym zarządy linii zostały zmuszone zatrudnić nowych pracowników - wzrost na poziomie 12,1 proc.
W skład Zrzeszenia Europejskich Przewoźników Niskokosztowych (ELFAA) wchodzi dziewięciu tanich przewoźników. Najlepszy wynik uzyskał irlandzki Ryanair, który od czerwca 2010 do lipca 2011 przewiózł 75,5 mln pasażerów, wykonując dziennie 1 500 lotów.
|