| 
						|  |  
							| Wątek: | Nagroda fair play dla Rainbow Tours |  
							| Autor: | Czytelnik IP 37.152.18.* |  
							| Data wysłania: | 2015-06-30 14:27 |  
							| Temat: | wakacje z Rainbow Tours |  
							| Treść: | Biuro MASAKRA W czwartek wylecieliśmy do Tunezji.Jak wszyscy wiecie w piątek doszło do tragicznego zamachu w tym kraju.
 Wszystkie biura podróży, które zorganizowały wyjazdy Polaków do tego kraju za pośrednictwem swoich rezydentów na miejscu, skonsultowało ze swoimi klientami termin powrotu - rezydenci zaproponowali swoim klientom natychmiastowy powrót do Polski lub (jeżeli tego chcą) również możliwość pozostania w hotelu do końca turnusu. Jedynie Rainbow i TUI nie dało możliwości wyboru swoim klientom i wszystkim nakazali natychmiastowy powrót do domu. Rezydentka na miejscu tłumaczyła tą decyzję tym że mają wyczarterowane samoloty wspólnie z TUI i skoro TUI zabiera klientów do domu to Rainbow nie ma innej możliwości. Rezydentka w Tunezji przekazała nam informację, że po powrocie do Polski należy kontaktować się z biurem w zakresie ewentualnego zwrotu kosztów za przymusowy wcześniejszy powrót do Polski. Zaraz w poniedziałek skontaktowaliśmy się z biurem - na infolinii usłyszeliśmy że biuro przekaże oficjalny komunikat jeszcze w tym samym dniu i skontaktuje się indywidualnie z każdym z klientów. Oczywiście nic takiego się nie stało, dziś na infolinii usłyszeliśmy, że nie będzie żadnego komunikatu, biuro nie przewiduje żadnych rekompensat, bo dbało o bezpieczeństwo swoich klientów... Wg mnie mocno naciągane, nie dano żadnemu z klientów wyboru czy wracają czy chcą zostać-pozostałe biura tak zrobiły (m.in. Itaka, Neckerman,Sun&Fun), zmusili wszystkich do powrotu. Nie mają pieniędzy na własne czartery, nie konsultują swoich decyzji z klientami (czy ja jestem ubezwłasnowolniony), nie zamierzają zrekompensować/zwrócić pieniędzy za wcześniejszy powrót, panna na infolinii jest od dziś chamska i opryskliwa. KRĘTACZE, KŁAMCY i OSZUŚCI i tyle na temat "super biura" rainbow
 |  
 
 
 Odpowiedzi: wakacje z Rainbow Tours [2015-07-27 22:30 89.73.104.*] Nie było mnie w tym czasie w Tunezji, ale miałam jechać z Rainbow, więc na szczęście nie do zaatakowanego hotelu. Niestety - tety wypadło mi coś i nie pojechałam. Ale gdy śledziłam wydarzenia to dziwiłam się bardzo, że ktokolwiekchce zostać w Tunezji po tym wszystkim, zwaszcza, że zaplanowane były kolejne zamachy!  odpowiedz »
  wakacje z Rainbow Tours [2015-06-30 20:13 89.73.104.*] Przede wszystkim dobra decyzja biura!! Po takiej tragedii i przy takim ryzyku (zwłaszcza, że podobno to "przedsmak" największych zamachów!!) Ludzie po czymś takim nie powinni zostawać na wczasach! W ogóle powinna być zarządzona ewakuacja wszystkich turystów.  odpowiedz »
  wakacje z Rainbow Tours [2015-07-21 03:09 159.205.28.*] Dokładnie. Zgadzam się w zupełności. Zdrowie i życie jest najważniejsze, widocznie w tym miejscu było zagrożenie. Gdyby Rainbow zdecydował się pozostawić ludzi w Tunezji i nie daj Boże coś by się stało, to byłaby nagonka na biuro, że podjęło fatalną w skutkach decyzję.  odpowiedz »
 |