Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka krajowa

Wątek: Warszawscy turyści zgubili się w górach!
Autor: Czytelnik IP 83.31.248.*
Data wysłania: 2006-05-24 20:00
Temat: tomek
Treść: Karty rowerowe nie zostały zniesione: "Art. 96.1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienia do kierowania przez osobę, która nie ukończyła 18 lat:
1) rowerem - jest karta rowerowa, motorowa lub prawo jazdy,
2) (...)
2. Kartę rowerową lub motorowerową może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymikwalifikacjami i osiągnęła wiek: 10 lat w przypadku karty rowerowej i 13 lat w przypadku karty motorowerowej.
Art.97.2. Kartę rowerową wydaje nieodpłatnie dyrektor szkoły podstawowej, gimnazjum (...)" (Ustawa Prawo o ruchu drogowym)
KARTA ROWEROWA ISTNIEJE!

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

debil [2007-05-25 09:31 83.30.55.*]
jestescie ulomni walcie sie!! odpowiedz »

Nie manipuluj! [2006-05-24 20:58 87.99.33.*]
Próbujesz tu wprowadzać nas w błąd cytując tylko część przepisu, który dotyczy dzieci. A my nie dyskutujemy tu o dzieciach, ponieważ nie są osobami posiadającym pełnię praw obywatelskich. Ich prawa wykonują prawni opiekunowie (np. rodzice), stąd ZA ZGODĄ OPIEKUNÓW w szkołach wydawane są tzw. "karty rowerowe" czy "motorowerowe". Dla osób pełnoletnich KARTY ROWEROWE ZOSTAŁY ZNIESIONE. Cytat z ustawy prawo o ruchu drogowym: "Nie wymaga się uprawnienia do kierowania rowerem, motorowerem lub pojazdem zaprzęgowym od osoby, która ukończyła 18 lat." Prowadzący wycieczkę rowerzystów nie musi posiadać uprawnień przewodnika turystycznego, ani też karty rowerowej, jak również pełnoprawni uczestnicy takiej wycieczki nie muszą takowych posiadać. Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Tak idiotycznych przepisów regulujących poruszanie się po górach, gdzie rzekomo tylko obowiązkowy przewodnik może zagwarantować bezpieczeństwo grupie turystów pieszych (grupa rowerzystów nie musi go posiadać (sic!), mimo że niebezpieczeństwo jest dużo większe), poza Polską nie ma ich w żadnym z państw Alpejskich - we Włoszech, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Francji. Nie ma ich też w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie istnieją ogromne obszary dużych gór i alpinizm oraz turystykę górską uprawiają miliony ludzi. Jest to dla mnie najlepszy dowód na to, iż takie przepisy są całkowicie zbędne. Wbrew temu, co fałszywie sugerują przedstawiciele lobby polskich przewodników, bez obowiązku brania przewodnika, bez zakazu schodzenia ze szlaków i bez karty taternika, w tych krajach wcale nie ma większej procentowo liczby wypadków niż u nas. I jeszcze jedno. Wybaczcie, ale to te kraje są dla mnie wzorcem demokracji i praworządności a nie np. Korea Pn. I to do stanu prawa tych krajów Polska powinna równać, a nie do Korei Pn. Mamy demokrację i zapewnioną konstytucyjnie wolność tworzenia i działania stowarzyszeń. Organizacje turystyczne nie są żadnym wyjątkiem, który by dawał przyzwolenie na wtrącanie się władz do tego, kto ma przewodzić dobrowolnie stowarzyszonej grupie ludzi. To grupa ma niezbywalne prawo wybrać ze swego grona doświadczonego turystę i decydować, kto będzie ich prowadził w górach. I nikt nas nie jest w stanie zmusić do korzystania z przewodników. odpowiedz »

Nie manipuluj! [2006-09-11 14:19 83.18.50.*]
Jestem w pierwszej średniej, zagupiłem kartę motorowerową nie dawno i gdzie mam teraz sobie wyrobić? W gimnazjum juz się nie uczę a w szkole średniej nie wyrabiają takiego dokumentu odpowiedz »

Nie manipuluj! [2008-07-26 17:25 83.25.70.*]
i co udalo ci sie wyrobic ta karte gdzie ja wyrobiles?? odpowiedz »

Nie manipuluj! [2006-09-15 09:46 83.31.194.*]
Jak ją zakupiłeś, to kup sobie ponownie odpowiedz »

Przepraszam ale muszę jescze coś dopisać [2006-05-25 23:20 213.227.75.*]
Twoje zgoda może dotyczyć tego czy Twoja latorośl może iść do ubikacji. Jeżeli będzie na tyle tępa, że nie zda egzaminu na kartę rowerową to sobie swoją zgodę może sz włożyć w kapcie. KARTY ROWEROWEJ NIE DOSTANIE I TYLE !!! odpowiedz »

Nikt tu nie manipuluje [2006-05-25 23:10 213.227.75.*]
KARTY ROWEROWE NADAL FUNKCJONUJĄ - TYLE, ŻE DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH. Natomiast karty pływackie w rzeczywistości zostały zniesione bo można je sobie w kapcie włożyć. odpowiedz »

Nikogo nie zmusisz do płacenia haraczu [2006-05-26 09:03 87.99.33.*]
Manipulujesz, ponieważ nie dyskutujemy tu o niepełnoletnich. Dla mnie karta rowerowa została dawno zniesiona i nie muszę mieć żadnych uprawnień do kierowania rowerem. Grupa dorosłych ludzi ma w Polsce prawo założyć stowarzyszenie i wybrać ze swego grona doświadczoną osobę, która będzie im przewodzić i prowadzić do celu, także w górach na szlaku. Gwarantuje to nam Konstytucja RP. Jeżeli dorośli ludzie, zrzeszeni w takim stowarzyszeniu, wezmą ze sobą w góry niepełnoletnie dzieci, to oni ponoszą za nie odpowiedzialność. I choćbyś tu długo się jeszcze pieklił i nawypisywał wiele inwektyw pod moim adresem - nie zmienisz faktu, że to oni zdecydują z kim pójdą w góry, a nie jakiś urzędas ministerialny. Żadne pazerne lobby zawodowe swymi zapędami do wymuszania na ludziach złodziejskiego haraczu nie jest w stanie ograniczyć nam praw obywatelskich i zagwarantowanej konstytucyjnie wolności poruszania się po kraju. Żadne ministerialne rozporządzenie nie jest aktem prawnym nadrzędnym nad Konstytucją. Na propozycję skorzystania z usług zawodowego przewodnika odpowiemy: możemy, jak zechcemy. Ale jeśli ktokolwiek nam powie, że musimy, odpowiedź będzie brzmiała: NIGDY!!! odpowiedz »

Zawsze? [2006-05-26 10:14 80.48.143.*]
A co będzie w sytuacji gdy taka grupa za cel przyjmie np. eksterminację osób niepełnosprawnych. To co doświadczony z tego grona ma prawo budować krematoria. Czy to też gwarantuje konstytucja? A co będzie w sytuacji gdy taka grupa za cel weźmie propagowanie zdrowia, cz\y to oznacza że ma prawo prowadzić szpital .. itd. Są sfery "regalamwentowane" w każdym cywilizowanym kraju. Słyszałem o jakimś frustracie bodaj ze świdnicy, który oblany na egzaminie sudeckim wszędzie doszukuje się mafii przewodnickie, może to jakiś Twój krewny, a może to o Tobie słyszałem. odpowiedz »

Przymusowej eskory i haraczów nie... [2006-05-26 10:45 87.99.33.*]
Niezależnie od wszelakich bzdur (nie jestem, ani nigdy nie byłem mieszkańcem Świdnicy) i różnych złośliwości, jakich byś tu nie popełnił, nie zmienisz faktu, że Konstytucja RP gwarantuje nam wolność wyboru z kim i kiedy pójdziemy w góry, a nie będzie o tym decydowało ani Twoje widzimisię, ani też jakiś lokalny urzędas. Żadne ministerialne rozporządzenie nie jest aktem prawnym nadrzędnym nad Konstytucją RP. Nikt nie ma prawa narzucić nam trasy i programu wycieczki, ani też osoby ją prowadzącej. I nikt i nigdy nas w górach nie zmusi do chodzenia z eskortą państwowego przewodnika i płacenia za to haraczu. Jasne? jasne. odpowiedz »

Przymusowej eskory i haraczów nie... [2007-05-18 11:08 83.28.16.*]
niewiem odpowiedz »

Przymusowej eskory i haraczów nie... [2008-07-18 18:28 212.244.116.*]
mam pytanko zgublem gdzies karte rowerowa ide teraz do 1 gimnazjum i co mam zrobic ?? z gory dzięki odpowiedz »

Przymusowej eskory i haraczów nie... [2007-05-16 12:28 83.9.130.*]
Też jestem za swobodą wyboru, ale wejdż z wiekszą grupą na teren np. TPN, to przekonasz sie czy nikt cie nie zmusi do płacenia haraczu! Chyba, ze jesteś oponentem za wszelką cenę i wolisz zapłacić za to, że postawisz na swoim (dawniej kolegium, dziś sąd grodzki). odpowiedz »

Przymusowej eskory i haraczów nie... [2006-10-25 21:50 81.15.206.*]
Racja ,do momentu kiedy nie będzie wypadku śmiertelnego.Jak długoletni przewodnik znam specjalistów,którzy wszystko wiedzą , ubrani w najlepsze ubranka z markowych sklepów,znających doskonale góry bo właśnie kupili sobie mapkę w sklepie,lub satelitarny odbiornik i maszerują napuszenia jak cietrzewie .Do momentu kiedy matka przyroda nie da im porządnego kopniaka w dupę. Franc Josef odpowiedz »

Nie manipuluj! ODPOWIEDŹ [2006-05-24 21:17 83.31.248.*]
Jestem za tym żeby każdy idiota mógł siebie zabić. Tak to dobry pomysł. Czym więcej czubów zginie w górach tym mądrzejszy będziemy mieli naród. Ale ja też nie mogę się zgodzić aby każdy szalony pasjonat zabierał dzieci i udawał wielkiego mądralę jak wspomiany przez kolegę z Katowic tyski nauczyciel a następnie wprowadzał aby chyba zaspokoić swoje wodzowskie rządze na Rysy. Popatrz na rodziców którzy stracili dzieci pod Rysami. Przestań pierdzielić, że każdy ma prawo... Tak każdy ma prawo do wyboru śmierci, ale nie ma wyboru skazywania na nią innych. Inną sprawą są również koszty akcji ratunkowych, które idą także po takich chojraków jak Ty! Nie zapominaj, że w większości tych Państw na których chcesz się wzorować są ubezpieczenia górskie, a jak ktoś nie jest ubezpieczony lecz tylko odważny płaci za ratowanie własnej dupy. Tomek odpowiedz »

Trochę zrowego rozsądku! [2006-05-24 21:50 87.99.33.*]
Tak samo nie mogę się zgodzić, aby podobne grupy zabierał zima na Rysy przewodnik tatrzański. I tu jest rola szkoły i kuratorium, aby nie dawano przyzwolenia na organizowanie podobnych wycieczek z udziałem dzieci i młodzieży, związanych z tak wysokim ryzykiem, niezależnie czy z przewodnikiem czy bez niego, bo przewodnik też nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa. A jeśli tak bardzo matwisz się kosztami akcji ratunkowych, to jako zawodowy znawca terenów górskich w Polsce powinieneś najlepiej wiedzieć, że w przytłaczającej większości wypadków w górach kosztami akcji ratunkowych obciążają służby ratownicze turyści indywidualni, głównie narciarze zjazdowi, a oni nie muszą chodzić w eskorcie przewodnika i płacić mu haraczu. I mógłbyś poprawić sobie język, bo używanie słów powszechnie uznanych za wulgarne nie przystoi kumuś, kto ma o sobie, jak i o swojej profesji, tak wysokie mniemanie. Jeszcze raz powtarzam, że na pytanie: czy wziąłbym własne dziecko zimą na Rysy, odpowiem - nie. A na kolejne pytanie: czy wysłałbym własne dziecko zimą na Rysy z przewodnikiem tatrzańskim, odpowiem - tym bardziej nie! I żaden przepis mnie do tego nie zmusi. odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2018 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij