Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Biura turystyczne

Wątek: Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2010-11-16 12:31
Temat: Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek
Treść: Aktualność:
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy komunikat od Rainbow Tours dotyczący zniżek udzielanych przez Wakacje.pl.

Jego treść jest następująca:
W ostatnich dwóch tygodniach na forum internetowym Tur-Info.pl trwała ożywiona dyskusja na temat kuponów Grupon i zniżek udzielanych przez Wakacje.pl / Enovatis.

Pragniemy poinformować, że nie zgadzamy się na udzielanie przez wakacje.pl zniżek od naszych imprez i znalezienie przez nas w systemie rezerwacyjnym rezerwacji założonych przez ten portal z udzielonymi zniżkami z kuponów będzie skutkować zawieszeniem sprzedaży naszych imprez przez ten portal, o czym poinformowaliśmy Zarząd Enovatis osobnym pismem.

Nasza umowa agencyjna wyraźnie precyzuje kwestię cen sprzedaży i jest w niej zapis o tym, że agent nie jest uprawniony do udzielania zniżek od cen touroperatora oraz organizowania promocji cenowych bez porozumienia z touroperatorem. Chcielibyśmy podkreślić, że ten zapis musi być przestrzegany przez wszystkich bez wyjątku, niezależnie od wysokości ich obrotów z Rainbow Tours.

Mam nadzieję, że nasza postawa spotka się ze zrozumieniem wśród agentów, a przykład Enovatis będzie pouczający dla wszystkich biur agencyjnych stosujących dodatkowe zniżki od cen sprzedaży zamieszczonych w systemach rezerwacyjnych.


Powyższe pismo podpisał Remigiusz Talarek V-ce Prezes Zarządu Rainbow Tours SA.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek [2010-11-25 19:23 83.6.89.*]
Ja latając rok temu do Egiptu i w tym roku do Turcji,za wczesną rezerwację dostałam od biura dostałam po 20%, z tym, że latam z kimś innym. W sumie za Egipt oszczędziłam prawie 600 zł, a Turcję ok 500. Sporo kasy, było na "kieszonkowe", zrobiłam bardzo fajne zakupy. W Sharm targowałam się o skórzaną torbę i sziszę. W przyszłym roku też mam zamiar tak wcześnie zamawiać, najprawdopodobniej do Tunezji. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-25 12:51 79.191.45.*]
Klient przychodzi do agenta i pyta o cenę, potem idzie do touroperatora i mówi: "kupię u Was a nie u agenta, jak dacie mi zniżke" i są przypadki że dają... niestety. Druga sprawa, ze Itaka, Rainbow Tours nie chcą podpisywać nowych umów z nowymi agentami... Czy to jest w porządku? Alfa Star za podpisanie umowy agencyjnej życzy sobie zapłaty 1200zł. Czy to jest normalne??? Tak tylko chciałam zauważyć że Orbis też nie chciał podpisywać nowych umów i tak sobie myślę: "dokąd to nas wszystkich zaprowadzi..." odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-20 21:59 83.22.100.*]
TOTALNE BZDURY. Wszyscy touroperatorzy robią to samo. I wybijcie sobie z głowy, że coś się zmieni.
LICZY SIĘ KASA! Nie klient, nie agent, TYLKO KASA.
W Polsce za mało jest touroperatorów a za dużo agentów. A nasza nieszczęsna władza robi wszystko by sytuację jeszcze pogorszyć.
"Polacy bogaćcie się, otwieracje firmy, agencje" a my wam podniesiemy VAT, podniesiemy stawki ubezpieczeń. A wy dalej się bogaćcie (i zabijajcie się by przeżyć).
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-19 16:42 79.191.247.*]
Jak przeczytałem ponizsze wypowiedzi ,to doszedłęm do wniosku ,że tu sie sprzedaje rabaty, zniżki bonusy ect, a nie wczasy czy wycieczki - bo o to jakas dziwna walka sie toczy!
W SuerMarkecie idziesz po bułkę i płacisz tyle samo za jedna jak i za dziesięć !
Jak podjedziesz autobusem na stację płacisz za litr 4.30 PLN i za 50 -100 -500 litrów tyle samo nie dostaniesz rabatu , upustu, najwyzej jedziesz na inna stację !
To samo mozesz zrobic z wcasami , Pokój w w danym hotelu koszuje kwote X i nie moze kosztować u pośrednika niżej niż w recepcji , chyba ze ktoś "ma PRALE " pieniędzy !?!? I jeszcze jedna uwaga , wyścig na bonusy upusty doprowadzi znowu do WYŁOŻENIA kolejnego biura i tysiące zostana gdzieś w Świecie do przywieżienia na koszt Państwa czyli każdeko z podatnikó - Chyba myślenie gro osób i to nie dotyczy branży Tourystycznej jest bardzo ograniczone ! Nie planują co bedzie za rok dwa a nie mówie co do Planów na 10 lat. Liczy sie kasa i tylko dziś reszta to iluzja WIRTUALNY ŚWIAT !!
Czyw obecnych szkołąch przestali uczyć myślenia logigi i uczciwości ?????
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 22:30 87.207.156.*]
200 zł dopłacimy - do rezerwacji jak zadzwonisz teraz po Last Minute 801 000 736www.topodroze.pl odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 16:47 79.191.104.*]
Rainbow Tours zawsze tolerował zniżki udielane przez wakacje pl miałem na to przyklady niższa cena z systemu wakacji pl niż w systemie Travella Rainbow, klienci wymuszali namnie cene Wakacji PL, już nie jestem ich agentem pzdr Jacek odpowiedz »

Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek [2010-11-17 13:40 83.5.135.*]
W moim miescie jest zmowa 3 starych agentów , którzy udzielają znizek dla stałych klientów w wys. 5%. Skad to wiem? Przedstawieciele touroperatorów mi to powiedzieli!!!!! A co oni na to? oficjalnie narzekają, nawet mowia ze beda umowy aneksować, a w praktyce nic z tym nie robią, bo przeciez starzy agenci generują sprzedaż. I tyle ich obchodzą młodzi agenci i inne uczciwe biura!!
Inna sprawa, tam gdize jest najwieksza sprzedaz danego touroperatora, nie ma mowy aby młody agent podpisał z nim umowe, nAwet gdy stare biuro agencyjne jest daleko od niego. Tak sobie poustawiali. czas z tym skonczyc i NACISKAC TOUROPERATOROW ABY NIE TOLEROWALI TEGO PROCEDERU
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 12:51 151.58.24.*]
dziekujemy za infornacje
pozdrawiam
izabela zobel
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 12:49 83.7.18.*]
Nareszcie !!! Najwyższy czas aby zakończyć ten proceder. Rabaty, dowozy bezpłatne na lotnisko i co jeszcze ?! JAK NISKO MOŻNA JESZCZE UPAŚĆ !!! Niech ściągają "majtki tak nisko aż będą świecić gołą d.... ! odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 12:01 83.22.133.*]
Znizki czy rabaty to troche taka tajemnica polisznela w branzy. Ale moze dobrze cos zaczyna sie dziac bo moze dojdziemy z czasem do momentu ze znizek nie bedzie. Chociaz jak wiemy w praktyce to nie takie latwe. Jak wiemy touroperatorzy takze potrafia dac znizke. I co wtedy? Ano nic. Powiedza ze oni moga. Czasem daja np parking za darmo, jakas walizke itp. Czy to znow nie zawluowana znizka? Zatem rozwiazan prostych nie ma. Wspomniane biura ABC w Poznaniu znane byly z udzielania rabatow. Nie wiem jak jest obeznie kiedy wlascicielem jest Rainbow Tours. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 11:58 83.22.133.*]
Znizki czy rabaty to troche taka tajemnica polisznela w branzy. Ale moze dobrze cos zaczyna sie dziac bo moze dojdziemy z czasem do momentu ze znizek nie bedzie. Chociaz jak wiemy w praktyce to nie takie latwe. Jak wiemy touroperatorzy takze potrafia dac znizke. I co wtedy? Ano nic. Powiedza ze oni moga. Czasem daja np parking za darmo, jakas walizke itp. Czy to znow nie zawluowana znizka? Zatem rozwiazan prostych nie ma. Wspomniane biura ABC w Poznaniu znane byly z udzielania rabatow. Nie wiem jak jest obeznie kiedy wlascicielem jest Rainbow Tours. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 11:57 95.48.207.*]
Panie Prezesie, będzie bardzo dziwne jeżeli znajdzie Pan taką rezerwację w systemie. Dużemu wolno dużo, mały już by miał zabrane pozwolenie na sprzedaż Waszej oferty.
Pozdrawiam
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 13:11 82.210.167.*]
Z przykrością podpisuję się pod tym :(
Pozdrawiam Agent
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 11:01 83.5.9.*]
Nie tylko "młodzi" agenci dają zniżki. Na naszym rynku jest "stary" agent, który daje zniżki. Wszyscy o tym wiedzą ale nikt nie reaguje, ponieważ dzięki temu sprzedaje więcej od innych - wręcz jest chwalony za sprzedaż. Klienci przychodząc do mnie nie kryją się z tym i na wstępie pytają ile zniżki dostaną. Jest to żenujące. Przydałoby się, aby wreszcie zrobić z tym porządek. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-20 07:07 83.9.15.*]
nie wiem z jakiego miasta jesteś ale w Suwałkach jest taki agent, co psuje rynek i po trupach do celu , firma o tym wie i nic z tym nie robi. On innym śmieje się w oczy, a Rainbow go chwali za sprzedaż. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-22 14:40 83.8.211.*]
ah..wiem, o kogo chodzi..Camel Travel z Suwalk..wielcy przekretacze i oszuści.. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 20:38 83.21.80.*]
No niestety udzielanie zniżek od i tak niskich prowizji to po prostu kopanie pod sobą dołka. Klienta bardzo łatwo nauczyć że "tu dają zniżki" i ani się obejrzysz i pracujesz za darmo, bo rabatów chcą wszyscy znajomi i krewni królika. Ja osobiście bardzo prosto ucinam dyskusje o zniżkach z klientem, który ciśnie o rabat stawiając sprawę jasno: "wydaje pan na wycieczkę 5000 zł, od tego mam 10% prowizji minus 22% VAT i 19% podatek dochodowy zostaje mi 315 zł z 5000zł które pan u mnie wpłaca. Koszty biura mam na poziomie 15 tysięcy miesięcznie i tyle muszę zarobić aby nic nie zarobić, więc jak pan myśli ile mogę dać panu rabatu? Proponuję przewodnik gratis w zamian" Jeszcze się taki nie znalazł który by po tym cisnął dalej o rabat. Klientom się wydaje że my z tych pieniędzy które u nas zostawiają mamy co najmniej połowę i często słyszę - "coś pan tu ściemnia bo jakby takie były prowizje to by się nie opłacało prowadzić biura." :) No niestety to nie restauracja gdzie są narzuty w wysokości kilkuset procent. Dlatego uważam że najbardziej fair jest uzmysłowienie klientowi ile tak naprawdę my zarabiamy za naszą pracę. A dawanie zniżek przy tych prowizjach to okradanie samych siebie i głupota. Niestety wiele, szczególnie nowych agentów na rynku, nie rozumiejąc tej prostej prawdy, prowadzi tego typu politykę i potem się dziwią że po roku lub 2 muszą likwidować interes, a miało być tak pięknie. Uważam że w interesie organizatorów jest wraz z nową umową agencyjną przesyłanie wyraźnego ostrzeżenia o zakazie udzielania zniżek i ich konsekwencjach na osobnej karcie i do podpisu. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 19:58 178.180.133.*]
GAWATUR Z WROCŁAWIA - daje zniżki więcej niż prowizji - więc to jest dziwne, nawet jak sprzedaje dużo i ma więcej prowizji to i tak dalej dziwne , TOUROPERATORZY powinni się w końcu sprzeciwić ! chyba, że Gawatur już pada - jak takie zniżki daje odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 19:58 87.207.156.*]
Klienci są żenujący, powinni się wstydzić,że żebrzą rabaty ...a
agenci powinni jak jeden mąż być solidnym i rzetelnym handlowcem.Chcą jechac na wakacje....zapewniam zaplacą tyle ile jest na umowie.Powinniśmy solidarnie przestrzegać , NIE MA RABATÓW i skończy się problem ze zlymi rabatami.
Słyszałam o rabatch przy dwóch os. 1000 zł! Przy wycieczce do portugalii!Najsmieszniejsz anulowali ją, a klient zarządał pełną wpłate z tym tysiącem:) I nalezy pamietac dając rabat stajesz się pośrednikiem!
agent
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 17:41 87.105.234.*]
Osobiscie na początku roku poinformowałem kilku touroperatorów o obniżkach cen katalogowych przez "młodego" agenta (jako dowód nagrania przez podstawionego klienta) i co ? i nic.
Alfa-Star, Sun&Fun, Wezyr, Exim - zero odzewu jak widac mają to w głębokim poważaniu.
Tak więc cenię podejście Rainbowtours i Itaki. MOże zacznie się wreszcie normalność.
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-17 10:54 83.5.9.*]
Nie tylko "młodzi" agenci dają zniżki, niektórzy "starzy" też. Nikt z touroperatorów w to nie ingeruje, ponieważ dzięki temu te biura sprzedają więcej. Sama mam taką sytuację, że na wstępie klient pyta jaką zniżkę dostanie bo gdzie indziej mu oferują. Wszyscy o tym wiedzą i co i nic. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 17:49 82.210.167.*]
Identyczna sytuacja - Pewna Pani "Stara Agentka" daje zniżki na lewo i prawo - po rozmowach z dwoma dużymi touroperatorami, którzy rzekomo mieli się zająć tą sprawą - nic się nie wydarzyło :(( To szkodzi polskiej turystyce - psuje rynek.. Nie sądzę aby cokolwiek się poprawiło w tej sprawie... Co do Itaki i Rainbow to nie ma możliwości skontrolowania Wakacji.pl - zrobili Was a w szczególności i nas na szaro... odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 18:42 83.24.141.*]
A niby jak zweryfikuja na jakie oferty zostały wykorzystane te znizki? To mydlenie oczu nam Agentom mniejszym niż Enovatis(dwa portale).
Napewno wakacje.pl sie przyznają, buhaha
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 22:25 195.69.80.*]
Ja już mam od klientów tzw VIP Karte od jednego z łódzkich biur podróży na 3% zniżki jutro powysyłam jej skany do organizatorów zobaczymy czy któreś zareaguje odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 17:12 83.21.155.*]
Niby Rainbow nie daje zniżek ??? To jak to się dzieje, że w biurach, których Rainbow jest właścicielem - ABC ŚWIAT PODRÓŻY takich zniżek udzielają ??? !!!! odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 16:25 87.205.181.*]
BRAVO, NA RESZCIE!!! Dodam i z pewnoscią że takich opróć psuje rynek ale najgorsze to że agent skieruje swoje klienci na zakupy wycieczek fakultatywne na ulice w kierunku wakacji a nie przez biura z ktorego wykupione wczasach bo ma na dodatek z tego prowizje. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 17:13 83.22.168.*]
łomatko co za bełkot! nie da sie czytac bo to nie po polsku odpowiedz »

Rainbow Tours o zniĹźkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 16:21 91.150.154.*]
SUPERAGENT a ja daje 50% z %ta touroperatora ! I co ? zrobicie mi co ?! odpowiedz »

Rainbow Tours o zniĹźkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 17:29 87.105.234.*]
NIc ci nie zrobimy, twierdzimt tylko, że jesteś BURAK odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 15:41 83.22.168.*]
Drodzy agenci! Takich nieuczciwych biur wydających róznego rodzaju bony jest o wiele więcej. Wystarczy się rozejżeć. Czas otworzyć oczy i zgłosić gdzie trzeba! W końcu mamy zielone światło. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 16:30 82.210.167.*]
To śmieszne - i tak tego nie skontrolują - jedyne rozwiązanie to rozwiązać umowę nałożyć karę pieniężną i karencję 2lat na nie podpisanie umowy!!! Ogólnie agenci psują rynek :(( to jest koszmar, że w pierwszym mailu od "jakiegoś tam biura" Pani proponuje mi, że cena będzie niższa niż u organizatora :(( Takich biur mnóstwo.. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 15:04 95.48.245.*]
Taki agent sam wprowadza się w ślepy zaułek a jednocześnie psuje rynek. Odbija innym klientów ale obniżając cenę obniża tym samym swój zarobek. Jedni mają gorzej bo ktos im sprząta klientów ale ci drudzy sami sobie robią krzywdę bo pracują za darmo...Tour operator faktycznie ma utrudnioną kontrolę ale swoje zarobi a agent? Agent jak raz da upust to bedzie musial tak wkółko - bo jak nie to klient wyszkolony przez niego uda się gdzie indziej ;) kto mieczem... ten od miecza ginie. Na rynku co roku pada masa agentów a drugie tyle sie otwiera i tak wkoło Macieju... Uczciwy rzetelny agent nie ma takich problemów. odpowiedz »

"załatwianie" agentów [2010-11-17 12:13 91.203.17.*]
Na temat "zarobków" agentów: OASIS uznając reklamację klienta daję mu 10% rabatu na następną imprezę, pod warunkiem, że nie zarezerwuje
jej przez biuro. De facto - prowizją agenta załatwiają reklamację.
Napiszcie, czy to powszechna praktyka touroperatorów? Nie miałem do tej pory (2 lata ) reklamacji.
odpowiedz »

Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek [2010-11-16 13:55 83.10.47.*]
Ta WYPOWIEDŹ JEST ŚMIESZNA, i być może łyknie ja jakiś laik, ale na pewno nie agent....
No bo ciekawa jestem w jaki sposób Rainbow będzie widział w systemie, że rezerwacja dotyczy kuponu zniżkowego o jakim mowa wyżej??? przeciez wszyscy wiemy, ze takich uwag nie ma w systemie, a jesli by były, to z pewnościa nikt by z tego nie skorzystał. Po prostu klient podpisuje normalną umowe na normalaną kwote a pani za lada udziela mu rabatu (wewnetznego, czy to na podstaweie kuponu czy nie) a organizator nic o tym nie wie, no bo nie ma kamery w biurze agenta, a to jedyny sposób aby sie o tym dowiedzieć. Ta wypowiedź człowieka z Rainbowa jest ŻENUJĄCA i taka "NA ODCZEPNEGO"!!!
odpowiedz »

Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek [2010-11-16 14:20 83.20.156.*]
dziwne tylko ,że moj znajomy kupil impreze z rainbowa w king crosie w poznaniu o 600zl taniej niz byla w systemie w biurze abgencyjnym odpowiedz »

Rainbow Tours nie akceptuje żadnych zniżek [2010-11-16 15:05 83.17.5.*]
brawo ,moze w slad za rainbow tourist powinni isc i pozostali turoperatorzy
agent
odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 12:31 77.89.77.*]
Prawda jest taka że nikt z touroperatorów nie ma dostępu do rachunków bankowych :) Dwa tutaj została już zrobiona tak duża reklama portalowi wakacje.pl, że duża część klientów już zakodowała, że w sieci jest taniej niż w biurach stacjonarnych. Nie jestem prawnikiem dlatego ciężko mi się wypowiedzieć czy umowy już zostały złamane w momencie sprzedaży takich KUPONÓW czy dopiero zostaną złamane w momencie ich zrealizowania przy rezerwacji wycieczki. P.S. Tak naprawdę to biura stacjonarne też dają takie rabaty co każdy z nas doskonale wie. Kowalski wchodzi do biura i nawet jak mu się poda cenę to już mówi, że tam zawsze ma rabat :) Biura nie radzą sobie ze zdobywaniem klientów rzetelną informacją o jakości hoteli itd. i najgorzej w tym momencie mają nowi agenci, którzy dopiero zdobywają klientów. ALE NIE PODDAMY SIĘ !!! Agent z Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 13:10 79.185.141.*]
w moim biurze klienci nigdy nie dostawali zniżek.Bonusem dla klientów są mapy zdobywane na różnych targach turystycznych oraz rzetelna informacja.Jeżeli klient domaga się zniżek,to informujemy,że to nie targ ani suk,tylko poważne biuro. odpowiedz »

Rainbow Tours o zniżkach udzielanych przez Enovatis [2010-11-16 13:24 77.89.77.*]
I mam nadzieję, że takich biur będzie coraz więcej a ci co nie mają pomysłów na zachęcenie klienta oprócz zniżek sami się wykończą:) odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2023 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij