Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Biura turystyczne

Wątek: Sytuacja w Egipcie: skutki dla turystów i biur podróży
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2011-02-03 10:20
Temat: Sytuacja w Egipcie: skutki dla turystów i biur podróży
Treść: Aktualność:
W związku z ostatnim komunikatem MSZ biura podróży i niektóre linie lotnicze, mając na uwadze bezpieczeństwo klientów, odwołały planowe loty do Egiptu. Zgodnie z obowiązującym prawem klientom, którzy zakupili wycieczki do Egiptu proponuje się bezpłatną zmianę kierunku wycieczki w równym standardzie lub całkowity zwrot kosztów - biura wywiązują się z tych obowiązków. Eksperci jednak przewidują, że obecna sytuacja i tak odbije się na cenach usług turystycznych w tym roku.

Biura podróży zwiększają ostrożność
Zgodnie z zaleceniami MSZ, TUI Poland wyeliminowało z programu wycieczek fakultatywnych w Egipcie wszystkie te miejsca, które mogą stwarzać potencjalnie zagrożenie dla turystów. Podobną decyzję podjęły inne biura podróży. Exim Tours odwołało wyjazdy do Egiptu w najbliższym tygodniu. Osoby, które wykupiły wycieczki będą mogły albo zmienić termin wyjazdu, albo udać się do innego kraju. Triada odwołuje wyloty do Egiptu do końca marca. Biuro podróży Itaka poinformowało, że wyloty do egipskich kurortów turystycznych: Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa El Alam i Taby zostają wstrzymane do końca lutego.

Prawa turysty w przypadku odwołanej wycieczki
W przypadku odwołania wycieczki biuro ma obowiązek informować o zmianie czasu wylotu lub o odwołaniu wycieczki. W takiej sytuacji musi również zaproponować klientom inną datę lub kierunek wycieczki, co najmniej w tym samym standardzie. W przypadku, gdy biuro zaoferuje niższy standard, a klient wyrazi chęć skorzystania z niej, zwracana jest też różnica w cenie. Kiedy zaś turysta nie przyjmie takiej propozycji, biuro musi zwrócić mu pieniądze. Odstąpienie od umowy musi być jednak pisemne, wysłane listem poleconym, należy w nim wskazać przyczynę rezygnacji z wycieczki. Wszelkie reklamacje dotyczące świadczeń biur podróży można kierować Federacji Konsumentów lub do miejskich rzeczników konsumentów. Adresy i numery telefonów można znaleźć na stronie internetowej UOKiK.

Obowiązki wobec turystów przebywających na urlopach w Egipcie
W przypadku zagrożenia zamieszkami w miejscu pobytu turystów biuro musi zadbać o ich bezpieczeństwo i zapewnić: wcześniejszy wyjazd, opiekę przedstawiciela oraz nocleg i wyżywienie na czas pobytu w Egipcie (niekoniecznie w tym samym standardzie, co zakupiony przez klienta).

Koszty odwołanych wycieczek spadną na klientów
Trwający wciąż kryzys w Egipcie nie pozostanie bez wpływu na ceny ofert turystycznych. Ja przyznał prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak, biura nie mają już rezerw finansowych, bo te wyczerpały się w ubiegłym roku,w związku z kryzysem islandzkim.

Na dzień dzisiejszy biura starają się wypełnić swoje obowiązki wobec turystów i nie komentują ponoszonych przy tym kosztów, ale w kuluarach już mówi się, że w nadchodzącym sezonie wycieczki będą droższe.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Sytuacja w Egipcie: skutki dla turystów i biur podróży [2011-02-09 19:02 87.207.156.*]
To zaczyna być męczące. A organizatorzy nie pomagają!!! Najgorzej jest tam gdzie nie ma na co zamienić. Co wtedy???? rezygnacja i potrącenie. Zero elastyczności. Klient taki juz nie wróci. odpowiedz »

Sytuacja w Egipcie: Dlaczego TRIADA odwołala do końca... [2011-02-09 13:22 95.49.144.*]
Wykupiłem już jesienią Egipt, Hurgada-Makadi Bay, wylot 1.kwietnia. Wokół hotelu goła pustynia, żadnych osiedli. Liczę na przywrócenie wylotów do Hurgady za dwa miesiące. Trochę się dziwię, że inne biura odwołały wyloty do kończ lutego a TRIADA aż do kończ marca, a może jeszcze przedłużyć. Byłem u wróżki: "Jedź Pan śmiało! Już pod koniec lutego będzie po rewolucji." (zapłaciłem 20 PLN, może TRIADA mi zwróci!) odpowiedz »

Sytuacja w Egipcie: Dlaczego TRIADA odwołala do końca... [2011-03-16 11:53 93.181.160.*]
Witam, niedawno wróciłam z Egiptu, rejonu Makadi Bay, wylot miałam 4 marca, powrót 11 marca. Chciałam poinformować, że jest tam spokojnie i bezpiecznie, nigdy nie miałam tak udanego wyjazdu, jest pusto, mało turystów, ale za to jaki spokój:) Nic nieplanowanego lub niebezpiecznego nie miało miejsca. Oczywiście jechałam z innego biura podróży. Pozdrawiam i polecam Egipt - zwłaszcza teraz:) odpowiedz »

Sytuacja w Egipcie: Dlaczego TRIADA odwołala do końca... [2011-02-15 19:22 83.24.251.*]
W związku z tym, że ma Pan wylot po 31 marca proszę uzbroić się w cierpliwość i czekać. Jeśli biuro postanowi przedłużyć odwołanie lotów, to nasi pracownicy skontaktują się z Panem celem zaproponowania alternatywnego rozwiązania. Może to być fantastyczna wycieczka 7+7 z pobytem na Cyprze i ze zwiedzaniem Izraela.
Chciałbym przypomnieć, że Zarząd Triady decyzje o wstrzymaniu wylotów podjął w trosce o bezpieczeństwo i komfort turystów. Żaden z klientów odwołanego wyjazdu nie zostanie pozostawiony bez naszej opieki. Stąd moja prośba o cierpliwość a w razie zmian nasi pracownicy skontaktują się z Panem. Co do kosztów wróżki, to choć wróżba zaczyna się powoli spełniać, niestety nie zwracamy za nią. (adres wróżki proszę przesłać na maila  )
Andrzej,
Koordynator Dialogu
dialog@triada.pl
odpowiedz »

Sytuacja w Egipcie: Dlaczego TRIADA odwołala do... [2011-03-26 08:30 95.49.145.*]
Dziękuję za odpowiedzi! Dziś,26.03, już wiem, że lecę zgodnie z planem 1 kwietnia, ale.........nie rozumiem, dlaczego w tym roku nie mogę wejść w internecie na dane terminu wylotu, tak jak to było dotychczas. W umowie mam godz.8.15, u konsultantów "nie wiadomo, rano albo po południu", wczoraj o 6.15 (a zbiórka o 4 rano!!!). Żeby się dostać na Okęcie z Podkarpacia trzeba wyruszyć Bóg wie kiedy, nie można wcześniej zarezerwować biletu w busie itd. wiem, że to nie jest wina TRIADY, ale nie rozumiem przyczyn. Jeszcze gorzej, zapowiada się wylot z Egiptu niemal w nocy a wykwaterowanie o 12! To jest nagminne, czytam na forum. Ładnie tak? odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-09 12:53 87.206.247.*]
1. Jeśli jakiś kierunek wypada należy zastąpić go nowym. Powinny upowszechnić się "nowe" destynacje np. Korsyka, Elba, Sardynia, Madera, Malta, Cyklady, Krym etc. 2. Biura powinny otworzyć się frontem do turysty indywidualnego. W Polsce jest ok. 14 mil. osób samotnych ( niemal cala ludność Norwegii, Finlandii i Danii ). Dopłaty dla osób samotnych są duże ( 500 - 1000 zł.) i często blokują im wyjazd. Warto dla obustronnej korzyści ( biura i os. zainteresowanych) "łączyć " singli. Niektóre biura zaczynają iść w tym kierunku na wycieczkach objazdowych. Zostają jednak pobytówki. Wyjazd np. na Teneryfę byłby zmianą kierunku i możliwością dla singla spędzenia niedrogo fajnych wakacji. Warto nad tym zastanowić się. Liczba singli rośnie, nie maleje. To wielka nietknięta nisza. odpowiedz »

Sytuacja w Egipcie: skutki dla turystów i biur podróży [2011-02-07 17:27 79.190.74.*]
odnośnie mediow: jakis tydzien temu (w niedzielę) obejrzałem w wiadomościach jak "panienka"/"reporterka&qu ot; (młoda sympatyczna dziewczyna) opowiadając o turystach powracających/wylatujacych do Egiptu skompromitowała się doszczętnie. Nie dość że zamiast do Marsa Alam powiedziała że klienci wylatują do Mombasy (!!!) a za chwilę poprawiłą się że do Hurghady... to uwaga opowiadając to zaczęło wydobywać jej się coś z nosa... :) Był to "katar" Dziewczyna spuściła głowę i zaczęła czytać z kartki a to coś ciekło jej coraz bardziej aż zaczeła to połykać... Nie wiem czy jej żałować czy potępiać za brak przygotowania i wiedzy... Tak czy inaczej była na wizji dosyć długo... a nie powiedziała nic co byłoby zgodne z prawdą. Taki jest generalnie obraz mediów i wiedza na to co się dzieje w branży. Wieczne kręcenie afer i robienie z biur podróży przestępców. Ludzie ocknijcie się i poszukajcie lepszych tematów do swoich programów. Wiem że to dla Was łakomy kąsek i tylko czekacie na upadki biur. Bądźcie jednak na tyle uczciwi aby nie napędzać tego wszytskiego i podawajcie prawdziwe informacje a nie kręćcie bajek. W turystyce pracuje masa ludzi i jeśli ta branża przez was będzie miała problemy to bez pracy moze zostac wiele osób, ale to was nie obchodzi - to będzie kolejny temat do waszych programów. odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 21:35 193.33.125.*]
KTO U KOGO W KIESZENI - a może aby uratować "RP-owską turystykę" zróbmy "WALNE" w Egipcie he,he,he. odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 14:05 83.4.71.*]
Media to niestety naprawdę władza. Ci pseudo dziennikarze tylko czekają na takie newsy. Dla biur podróży wyjątkowo nie mają litości. Przedstawiają branżę jako oszustów i złodziei. Uważają, że biura powinny ponosić koszty wszelkich zdarzeń zawinionych czy niezawinionych. Naprawdę nie pamiętam kiedy pojawił się tekst, program, który by w swoim zamierzeniu nie miał "dokopać" biurom podróży. Rzeczywiście inne branże nie są traktowane z taką zaciekłością. Również uważam, że w tej sytuacji z ekranów telewizorów powinny do nas docierac komunikaty namawiające na zmiany kierunków. Na razie jednak jesteśmy straszeni kolejnymi bankructwami. Ci co nas straszą w znacznej mierze mogą się do tych bankructw przyczynić.
Szkoda, że gwarancji bankowych/ ubezpieczeń nie można ruszyć na takie sytuacje. Są to środki, które można uruchomić uruchomić w razie bankructwa...
odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-04 14:34 46.134.247.*]
Też nie rozumiem tej wiecznej ngonki na biura podróży w tym kraju!!! odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 11:55 80.53.222.*]
Prosze- mamy kierunki zastępcze,piękne,atrakcyjne- po pierwsze Kraj, ponadto inne kraje Śródziemnomorskie no i ościenne Słowacja,Czechy,Węgry z bardzo bogatą infrastrukturą turysyczną,wspaniałymi zabytkami,atrakcjami,szlakami turystycznymi,basenami termalnymi z leczniczą termalną wodą itp.wszystko na www.ptkrywan.pl. odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 11:50 80.53.222.*]
Co ciekawe ,że jak się cos dzieje np wybuch wulkanu w tamtym roku czy rozruchy w Egipie w tym roku czy Tunezji to zaraz niby dziennikarzyny podssysają atmosferę,łapią wiatr w żagle,dostają olśnienia i jadą i straszą i zrzucaja wine na biura turystyczne które winny natychmiast wypłacać klientom wszystkie pieniądze,zwracać wpłaty i tak w ogóle to te biura sa tylko winne a kto się zastanowił nad tym że te biura musiały wcześnej zapłacić za usługi w Egipcie,Tunezji czy gdzie indziej bo w innym przypadku by tych noclegów nie dostały!!!! tym sie ie warto według nich zajmować to dla tych niby dziennikarzyn jest nieważne ale i nie tylko dla nich bo wystarczyło posłuchać w TV wypowiedzi wodzostwa PIT i to samo słyszeliśmy to jest draństwo i szkoda słów komentarza co ciekawe jak podobne sytuacje są w innych gałęziach gospodarki to jakoś tam jest spokój tam nie ma dla nich tematu tylko ustawicznie słyszymy nagonke na biura turystyczne i niszcenie swojej rodzimej branży-to jest smutne odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 10:24 83.31.189.*]
PRZECIEŻ TO WSZYSTKO JEST POSTAWIONE NA GŁOWIE !!! skąd biura mają mieć na te wszystkie wydatki związane z wulkanami, strajkami, dodatkowymi kosztami i dlaczego tylko biura mają ponosić pełna odpowiedzialność za ZDARZENIA LOSOWE ? Czy nikt tego nie widzi ? odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-09 16:13 83.4.39.*]
Przecież takie firmy jak biura podróży są ubezpieczone od strat poniesionych przez siłę wyższą, taką jak np. wydarzenia polityczne czy klęski żywiołowe. Straty powinni pokryć ubezpieczyciele.
To nie jest ubezpieczenie obowiązkowe, ale każda firma działająca w tak ryzykownym otoczeniu powinna je posiadać.
odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 21:32 193.33.125.*]
NA PIT (na picie, picie) szanowni Państwo - a nie na głowie!!! odpowiedz »

Skutki napiętej sytuacji w Egipcie [2011-02-03 10:20 87.206.119.*]
MEDIA KREUJĄ RZECZYWISTOŚĆ Jak się wciąż kręci temat - kryzys, padną biura - to klienci boją się kupować wycieczki, a jak się boją to nie kupują, jak nie kupują to biura prędzej lub później padną. Tak to działa i kółko się zamyka. Przestańcie straszyć ludzi bo to do niczego dobrego nie prowadzi!!! Miejcie świadomość w jaki sposób wpływacie na kształtowanie rzeczywistości w tym kraju! Dlaczego nie mówi się o tym, że sytuacja w Egipcie i Tunezji sprawiła, że zarobią na tym biura zajmujące się innymi kierunkami tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania? Cały czas wmawia się ludziom, że to co dzieje się w Egipcie spowoduje kolejny kryzys w turystyce. Opanujcie się! Są inne kraje które z otwartymi rękoma przyjmą turystów z Polski! odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij