Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Biura turystyczne

Wątek: Vacansoleil-opinie
Autor: Czytelnik IP 95.160.105.*
Data wysłania: 2011-02-12 21:02
Temat: Vacansoleil-opinie
Treść: Byłem z Nimi w zeszłym roku w Ligurii i okolice Venecji.
Wszystko sprawnie i bez problemów. To dosyć solidna firma Holenderska. W tym roku tez się wybieram z Nimi pod Rzym.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Vacansoleil-opinie [2021-08-19 11:40 95.160.78.*]
Nie polecam, byłam w San Marino, ogólnie ośrodek fajny ale całe załatwianie sprawy przez vacansolei to jakaś porażka. Nie dość, że kazali dopłacać do wcześnie ustalonej kwoty (długi temat...) to jeszcze w mailach pisali, że załatwili temat a nie załatwiali, np. pisali, że usunęli z zamówienia bieliznę pościelową, a na miejscu okazało się, że nic nie było usuwane. Kontakt bardzo słaby, dodzwonić się jak do prezydenta i w dodatku nic nie wiedzą. Panie totalnie nie zorientowane na infolinii. Masakra odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2021-06-25 15:33 95.160.78.*]
Nie polecam!!! To jakaś porażka. Wykupiliśmy pobyt w ośrodku w San Marino, po wpłaceniu pierwszej raty, w dniu kiedy mijał termin wpłaty ostatniej, dostaliśmy informację, że przy rezerwacji system źle obliczył koszty i mieliśmy dopłacić 600 zł. Mieliśmy do wyboru albo dopłacić albo zrezygnować. Niestety bilety lotnicze były już zakupione dla całej rodziny więc nie mieliśmy wyboru. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Opłata miała być za cały domek, a później okazało się, że za 2 dzieci mamy jednak dopłacić osobno. Oszustwo straszne, w końcu słono za wszystko zapłaciliśmy. Na pewno nigdy więcej nie skorzystamy z ich usług. Nie wysłali na maila umowy, tylko samo potwierdzenie rezerwacji i fakturę, więc po prostu kazali dopłacić i koniec odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2021-06-22 15:52 37.47.23.*]
Nie polecam. Dwukrotny wyjazd i dwukrotnie porażka. nie miłe doświadczenie. Więcej nie nabiorę się na tego operatora holenderskiego. Wszystkim polecam wynajęcie kempingu samemu bez operatora. Vacansolei nie przestrzega niczego. oszukują. nie polecem. odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2020-02-08 23:16 91.101.244.*]
Witam !2ty-wikkiki(32mk)-11tys.zl.Chu...na ,ładna reklama ,zeczywistosc ,śmiech .Dalem się zrobić .Za tyle kasy można mieć temat ze śniadaniem .pozdrawiam odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2019-08-28 16:16 83.137.6.*]
Nie polecam tego pośrednika vacansoleil.Bylem w Chorwacji camping belvedere ,wynająłem domek waikikki słabo w ch..j.za dwa tygodnie zapłaciłem 11tys.zl po przyjeździe zdziwko jak w szpitalu psychiatrycznym same materace czarne gumowe żadnej pościeli za tyle kasy nie było.nie polecam tych vacan odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2018-07-16 21:26 176.253.97.*]
NIE POLECAM WYJAZDU Z VACANSOLEIL!!!
A ja mam niemiłe doświadczenia z Vacansoleil.
A mianowicie, zarezerwowalem camping dla mnie i mojej rodziny już w październiku( rezerwacja na początek lipca), 2 miesiące przed wakacjami pobrano mi z konta cała kwotę za dane termin. Miesiąc przed urlopem otrzymałem wszystkie dokumenty, że rezerwacja jest ok, itd itp... A więc na urlop wyjechałem 2 dni przed turnusem( mialem 2000km do campingu we Francji), po ciężkiej podróży autem z 11 miesięczna córeczka na pokładzie, dowiedziałem się, że moja rezerwacja jest odwołana... Po prostu po przybyciu na miejsce personel campingu oznajmił mi, że Vacansoleil odwołał moja rezerwację, bez podania przyczyny i bez konsultacji ze mna... Tylko dzięki personelowi campingu mój urlop się odbył... Ale niesmak pozostał i pozostanie na dlugo...
Jeżeli wyjeżdżać na urlop kontaktujcie się bezpośrednio z danym obiektem... Pozdrawiam Jarek
odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2016-07-20 16:58 77.89.123.*]
Jeśli ktoś chce jechać większą grupą lub rodziną na wakacje z Vacansoleil to informuję, co mnie spotkało. Namioty zarezerwowano 8 miesięcy przed wakacjami + prośba o możliwość ulokowania rodziny w namiotach koło siebie, za którą trzeba było jeszcze zapłacić dodatkowo. Efekt? Namioty przydzielone rodzinie losowo na ogromnym campingu. Dlaczego? Bo jak usłyszałem od filii firmy w Polsce, zgłaszając problem: nie mają obowiązku i nie informują wcześniej campingu o prośbie klienta- pomimo, że pobierają za to opłatę!!! Jedyne co klient otrzymuje za dokonaną dodatkowo opłatę to skąpa adnotacja na własnym voucherze o prośbie, którą należy okazać na miejscu. Tak jakby nikt nie potrafił się odezwać i sam poprosić o zakwaterowanie w ramach możliwości rodziny w sąsiadujących namiotach w momencie przyjazdu. Pracownicy na miejscu na campingu informują, że chętnie przychyliliby się do prośby, gdyby byli tylko wcześniej o niej poinformowani. Mamy XXI wiek, a brak podstawowej komunikacji pomiędzy Vacansoleil a campingiem, na którym de facto obecny jest pracownik w ich uniformie informujący, że brak informacji o prośbie w systemie rezerwacyjnym. Działania firmy są niezrozumiałe i nie szanują w żaden sposób swoich klientów- zakwaterować i po sprawie!!! Rodziny z małymi dziećmi zamiast beztroskich wakacji mają spore utrudnienie, bo są wspólnie na wakacjach, ale tak naprawdę osobno, bo nikt nie raczy dopilnować próśb klienta!!! Skandal i wstyd!!! Nie polecam! W dzisiejszych czasach przy ogromnej konkurencji zachowanie pracowników firmy są po prostu niebywałe.
Kuba
odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2012-06-04 10:07 46.175.235.*]
A ja generalnie powiem, że Vacansoleil Polska jest ok. Byłem we Francji 2 razy dzięki nim, Mobile homey były w porządku, generalnie spoko. Natomiast co do obsługi telefonicznej to porażka, nie idzie się do nich dodzwonić. Również system rezerwacji semi-online co nie pozwala na dokonanie zapłaty na stronie. Z doświadczenia z Vacansoleil w 2 innych krajach UE, polski oddział ma trochę jeszcze do nadrobienia. Powodzenia! odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2011-08-28 23:38 88.156.0.*]
Vacansoleil to pomyłka. To taka Biedronka wśród firm tego typu z tą różnicą, że usiłują wyciągać kaskę od klientów na mln sposobów. Przez kilkanaście lat przetestowaliśmy @ll operatorów (VS niestety 2x). Najlepiej wypada Eurocamp, który daje pełen spokój i komfort, ale niestety ma chyba najmniej campingów w ofercie (polska oferta jest mocno odchudzoną od oryginalnej "dla lepszych klientów". Vacans to porażka. Naciąganie na kaucje (sprzątanie) i próby wyłudzenia tej kwoty pod byle pretekstem. Uwiązanie godziny wyjazdu w związku z kontrolą czystości. Fatalni rezydenci o ile są, bo często jest ich w ogóle brak (tak jak i info o tym). Jedyny plus do system prawie on-line rezerwacji. W ofercie campingi z tzw. 3 ligi. Po przyjeździe na miejsce rozczarowanie. Vacansa w Polsce zweryfikują klienci, którzy zrezygnują z tej firmy na rzecz pozostałych operatorów równie dobrych jak Eurocamp (jeżeli otworzą biura w Polsce ... Roan i pozostali). odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2013-06-09 10:52 77.254.89.*]
zgadzam się na 100%, tez mam takie przykre doświadczenia z vacansoleil z naciaganiem kasy odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2011-06-16 21:42 83.20.118.*]
A ja niestety wypowiem się na kilku forach negatywnie. Firma dla której liczy się tylko mamona. Już po kilku dniach od podpisania umowy zszokowała mnie pani która zaproponowała SPRZEDANIE mi planu dojazdu do ośrodka. Na szczęście Park Albatros nie jest ich własnością i jest dość dobrze rozreklamowany , więc podziękowałem pani za jej plan dojazdu. Druga sprawa to podawana przez Vacansolei odległość od morza . Z 800m zrobiło się 1700! Ich domki są na szarym końcu ośrodka. Trzecia sprawa to znajomość języków. Przed wyjazdem otrzymałem informację , że pracownicy tej firmy we Włoszech rozmawiają , po ang/niem/hol. Prawda jest taka , że pracownicy ośrodka , sklepu , informacji - języki znają dośc dobrze. Co mnie zaskoczyło , bardzo chętnie uczą nawet Polskiego . Natomiast pracownicy Vacansolei to inna bajka. Wyłącznie język angielski w stopniu podstawowym. W rzeczywistości wygląda to tak ,że jedno słowo po Angielsku , drugie po Włosku ... i tak na przemian. CO do niemieckiego to kompletne zero. Zameldowałem się właściwie dzięki pani z EuroCampu , która bezinteresownie była tłumaczem niemiecko włoskim. I choćby dlatego w przyszłości wybiorę EuroCamp , a nie Vacansolei. CO do domku , to czysty i nowy , ale niestety z mrówkami w przerażających ilościach i nikt z recepcji nie chciał pójść ze mną , aby to zobaczyć. Domek przeraźliwie ciasny . Pokije są wielkości łóżek plus 35-40 cm przejście. To jest lekka przesada . I na koniec perełka ... dom niby sześcioosobowy . Jesteśmy typową rodziną 2+2 . Na koniec musieliśmy dopłacić 25euro za ponadnormatywne zużycie wody. CO by było gdyby było nas sześciu i w dodatku niczego nie gotowaliśmy i nie myliśmy żadnych garów. Ośrodek śliczny i czysty , baseny cudowne, ale nie z Vacansolei. pozdrawiam
Ra
odpowiedz »

Vacansoleil-opinie [2011-08-23 14:05 83.30.238.*]
Witam
Byłam z Vacansoleil we Włoszech (Park Albatros i Ca`Savio), w Chorwacji (Park Soline i Bijela Uvala) i w Austrii (Camping Lampele). Jesteśmy zadowoleni z Vacansoleil. Namioty i wyposarzenie są raz gorsze, raz lepsze, zawsze jednak przyzwoite. Przed namiotem jest sporo miejsca, człowiek czuje się swobodnie. Prysznice/toalety/zlewy/pralki na wszystkich campingach były bardzo dobrze utrzymane. Z obsługą nie mieliśmy nigdy problemu, dogadywaliśmy się po angielsku/niemiecku/włosku, to zależy od campingu i konkretnego rezydenta; raz się trafi na bardzo miłą osobę, raz na mniej.
Wybieramy zawsze namiot bo jest tańszy a równocześnie bardzo wygodny; to idealny sposób mieszkania w ciepłym klimacie. Jeśli jedziecie poza sezonem trzeba przygotować się na możliwość, że noce mogą być zimne - koniecznie należy zabrać ciepłe ubrania i dodatkowe koce (Uwaga! Vacansoleil nie ma w wyposażeniu kołder/kocy/poduszek, wyjątkiem był Park Albatros, gdzie były koce). Generalnie w przypadku Vacansoleil wybierałabym te campingi, gdzie ma swoje domki/namioty EuroCamp - to gwarantuje lepszy standard.
Jedynym poważnym nieudogodnieniem, z jakim spotkaliśmy się na urlopie byli chałaśliwi, niekulturalni, wulgarni, pijani, wiecznie imprezujący Polacy. Było to w Park Soline w Chorwacji, koniec sierpnia pierwsza połowa września. Na campingu było wówczas stosunkowo dużo Polaków, być może skuszonych tanią ofertą. Nie dało się posiedzieć przy namiocie, nie dało się spać. Nie polecam Parku Soline po sezonie. W przyszłym roku wybieram się z EuroCamp. Znajomi jeździli z EuroCamp i z Vacansoleil i twierdzą, że EuroCamp jest lepszy w ocenie ogólnej: namioty są lepiej wyposażone (są kołdry/poduszki, trzeba zabrać tylko poszewki; jest gril i nie trzeba za niego dodatkowo płacić; lodówki są większe i mają większe zamrażalniki, jest mały piekarniczek; namioty są czystsze i lepiej utrzymane; nie trzeba płacić kaucji, nie trzeba pucować namiotu przed zdaniem; można opuścić camping o dowolnej porze (w Vacansoleil między 8.00 a 12.00). Zobaczymy jak to wypadnie w naszej ocenie.
odpowiedz »

Vacansoleil złe UBEZPIECZENIE [2015-07-31 10:59 80.238.71.*]
Byłem w tym roku z Vacansoleil w Słoweni Terma Catez. Same baseny i ośrodek bardzo polecam. Mnóstwo zjeżdżalni, rozległy teren, namioty super, ubikacje czyste. Mam natomiast bardzo duże zastrzeżenia co do sprzedawanego ubezpieczenia przez Vacan - firma ERV. na miejscu miałem zdarzenie i musiałem z synem udać się do szpitala. Tam się okazało, że pomocy oczywiście udzielą, natomiast trzeba zapłacić gotówką (nie ma pomocy bezgotówkowej) i nie ważne czy jest to pomoc za 100 zł czy za 10000 zł - trzeba zapłacić, a potem zwrócić się o zwrot. I tu jest następny haczyk. Ja miałem wykupione najwyższe ubezpieczenie Komfort, po powrocie złożyłem wniosek o zwrot i okazuje się, że dostałem niecałą połowę kwoty, gdyż ERV ma tak stworzona polisę, że klient czyli ponosi udział własny w każdym zdarzeniu i całej kwoty się nie otrzymuje!!!
Ludzie nie ubezpieczajcie się w ERV. Przestrzegam szczególnie osoby jadące z dziećmi!!!!!
odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2023 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij