Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Biura turystyczne

Wątek: Bony na wycieczki po 400zł!
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2011-02-21 09:24
Temat: Bony na wycieczki po 400zł!
Treść: Aktualność:
mBank w swoim programie rekomendacyjnym za każde skuteczne polecenie nowego klienta wypłaca premię 50zł. Od 16 lutego do 16 marca oprócz premii daje także bony na wycieczki.

Każdy uczestnik programu, który poleci mBank przynajmniej jednej osobie w pierwszym miesiącu po zarejestrowaniu w programie "PolecamBank" otrzyma bon na 400zł w portalu HolidayCheck.pl. Co ciekawe, takie same bony otrzyma każda osoba, która otworzy konto w mBanku z polecenia!

Szczegółowe warunki:
- rejestracja na polecambank.pl
- polecenie rachunku eKonto osobie, która go nie posiada (do 16 marca)
- osoba polecona musi wykonać płatności kartą na 300zł (do 31 marca)
- polecający musi aktywnie korzystać z konta w mBanku
Jeśli powyższe jest spełnione, bony wakacyjne po 400zł dla poleconego i polecającego zostaną wysłane do 30 kwietnia (są ważne do kwietnia 2012).

Co ważne bony można wykorzystać kupując dowolną wycieczkę w portalu holidaycheck.pl, natomiast nie można ich wykorzystać do rezerwacji hoteli, czy innych podobnych usług. Sprawdziliśmy najtańsze wycieczki w czerwcu 2011 (1 os. na tydzień):
- GTI: Turcja, Side i Alanya, Hotel Kleopatra Bebek ** 1295,70zł
- Sun&Fun: Tunezja, Monastir, Hotel Sindbad Center ** 1334,84zł
- Alfastar: Bułgaria, Sveti Vlas, Hotel Babewa *** 1282,22zł
- Sun&Fun: Egipt, Sharm el Sheikh, Hotel Rehana Sharm Resort **** 1243,71zł

W programie PolecamBank na początku roku było zarejestrowane 10 tys. osób (jest aktualność na stronie programu, ale nie ma przy niej dokładnej daty), a aktualna ilość uczestników nie jest znana.

Ile bonów zostanie rozdanych nie wiadomo, ale ponieważ bony są wzmocnione premią pieniężną (50zł za każdą osobę), a bon otrzyma także polecony klient, to można się pokusić o prognozę, że przynajmniej 25%, a może połowa osób zarejestrowanych w programie spełni warunki, co oznacza minimum 5 do 10 tys. rozdanych bonów! Nie wiadomo ile mBank zapłacił za bony, ale z pewnością cena nie zbliżyła się nawet do wartości bonu... bowiem gdyby bank miał wydać od 800 do min. około 400zł za każdego nowego klienta, to Ci klienci przynosili by przez lata straty.

Przypominamy dotychczasowe największe "osiągnięcia" w rozdawaniu bonów:
- Orangetravel.pl 2441 bonów na 320zł za 29zł (aktualność)
- Wakacje.pl 3913 bonów na 300zł za 29zł (aktualność)

Sądząc z tendencji w tym lub w przyszłym roku zobaczymy bony po 500zł. My już nie pytamy touroperatorów o zdanie, gdyż jak widać trudno tu o jakieś zasadnicze zmiany. Nic nie wiadomo o tym, aby dotychczasowi rozdający bony ponieśli konkretne i wymierne finansowo konsekwencje, więc kolejni duzi gracze wchodzą ten temat bez obaw przed karą.

Natomiast co będzie dalej to nie wiadomo. Czy polityka upustów i zniżek doprowadzi do bankructwa odczuwalną liczbę agentów? Być może dopiero upadek kilku mniejszych agentów lub jednego dużego, którzy nie zapłacą touroperatorom za turystów, których jednak trzeba będzie obsłużyć, mogła by wymusić skuteczne zajęcie się sprawą. Ale to bardzo czarny scenariusz.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Bony na wycieczki po 400zł! [2011-03-03 08:02 195.69.80.*]
Kolejny numer http://www. qtravel. pl/promocja/oznacz-swoj-bagaz 50 zł odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-26 16:53 79.191.54.*]
Wszyscy dają rabaty i bonusy, tylko pod innymi postaciami. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-23 09:56 82.210.167.*]
Zachęcam do kontaktu z Itaką i informowanie ich o tym fakcie odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-27 16:09 178.42.137.*]
A ta Twoja Itaka co innego robi? Rozdaje bony... odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 17:59 83.18.20.*]
to jest jakiś obłęd! tylko ze nie ma co liczyć na to że touroperatorzy przestaną współpracować z Holidaycheck czy travelplanet odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 17:53 79.190.212.*]
kochani, oprócz tematu bonów jest jeszcze temat mbanku!!! Mojej koleżanki mąż odszedł do lepszego świata, mogła znając login i hasło szybko wypłacić kasę ale Ona jest uczciwa więc przedłożyła kwity listem poleconym do mbanku, walczyła z Nimi ponad rok , dostała część kasy ale nie wszystko. Ponieważ nie jest to pierwszy przypadek wśród moich znajomych z potężnym problemem wyciągnięcia swoich pieniędzy z mbanku - to pamiętajcie, to jest bank wirtualny, nie macie nigdzie panienki, która musi Was obsłużyć jak przyjdziecie, gdzie możecie pójść do kierownika czy dyrektora, tu walną Wam słuchawką i mają Was w dupie!!!! Macie spadać na Berdyczów!!!! Jakby co to mam świadków, którzy mieli takie sytuacje z mbankiem i mają dużo do opowiedzenia w razie czego w Sądzie!!! Widocznie reklama wśród znajomych mbanku jest tak "dobra" , że muszą stosować takie chwyty poniżej pasa aby mieć następnych klientów. Sam sposób ściągania klientów świadczy też o Nich!!!! Takie metody jak godna zaufania jest firma. Jak macie za dużo pieniędzy i nie chcecie się wychylać za okno aby je wyrzucić idźcie do mbanku, jak Wam się coś stanie to Wasi bliscy będą przechodzić taką gehennę jak moja przyjaciółka. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-23 10:54 83.238.165.*]
Ja od wielu lat mam konto w mBanku i nigdy nie miałam z tym bankiem żadnych problemów. Uczciwi, terminowi, słowni. Tyle powiem na ich temat. Nie prawdą jest też, że jest to bank wirtualny. W każdym dużym mieście znajdują się centra finansowe, a w mniejszych miastach znajduję się mKioski, gdzie można iść i porozmawiać. Powiedzieć co się podoba, a co nie. Wpłacić lub wypłacić pieniądze. Jak w każdym innym banku. No i na pewno jest to najlepszy bank, jeżeli chodzi o wypłacanie pieniędzy z bankomatu w Polsce i za granicą. Nigdy nie biorę za granicę gotówki, bo mi się to nie opłaca. Dużo bardziej opłacalnym dla mnie jest pobieranie pieniędzy w lokalnych bankomatach. Niestety nie w każdym banku tak jest, a mBank ma naprawdę dobry przelicznik. Fakt wprowadzenia tych bonów też mi się bardzo nie podoba, bo sama prowadzę biuro agencyjne i w tym momencie nie będę w żaden sposób konkurencyjna. Ale na pewno złego słowa na mBank nie powiem. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl + do agentów [2011-02-27 18:25 188.147.98.*]
hehhheheh niby pracujesz w agencji - chyba mBank, we wspomnianych palcówkach nic poważnego z "panienkami" załatwić. Są to placówki do zachęcania nowych klientów i korzystania z usług ale to sama dobrze wiesz. Niestety opisywane przypadki mają miejsce i nie należą do rzadkości. A z innej beczki niestety agenci turystyczni sami nauczyli Klientów targowania oficjalnych cen " bo wszędzie można kupić przecież to samo" i teraz Klient idzie coraz częściej za zniżką a przede wszystkim młodzi klienci, dla których nie liczy się fachowość sprzedawcy bo pójdzie on do sprzedawcy , uzyska informacje a kupi tam gdzie taniej ( bo też zniżką 100 zł ) ich nie przekonacie mają w końcu 400 zł zniżki w internecie. Dalej walczcie między sobą drodzy agenci a nie razem przeciw nieuczciwości to się sami powykańczacie nawzajem a najsilniejszy zostanie wyparty przez internet i portale zagraniczne! odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 17:45 91.94.120.*]
Mbank to złodzieje i oszuści. Takie akcje to normalka.
Nikomu ich nie polecam.
odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 16:26 85.128.107.*]
założę się że MBank nic za te beny nie płaci, to jest tylko przykrywka dla HolidayCheck.pl żeby nikt im nie zarzucił że dają rabaty, zawsze mogą wtedy powiedzieć że to MBank sponsoruje a prawda jest taka że MBank ani złotówki do tego nie dokłada. TO JEST ŻENUJĄCE I PYTAM JAK DŁUGO JESZCZE TAKIE BIURA BĘDĄ NISZCZYĆ NASZĄ BRANŻĘ???? odpowiedz »

Bony na wycieczki po 400zł! [2011-02-22 15:27 77.254.124.*]
a może by tak jakąś petycję wystosować?....
do PITu, do każdego touroperatora z osobna....
odpowiedz »

Bony na wycieczki po 400zł! [2011-02-22 15:26 77.254.124.*]
Szkoda że tak poważna firma jak mBank nie sprawdziła na jakich zasadach a raczej ich braku opiera się ich promocja. Branża turystyczna nie powinna pozostawić sprawy NIELEGALNYCH bonów HolidayCheck bez odzewu. Bo zaczyna się to dziać na skalę masową. A jak coś jest NIELEGALNE to NIELEGALNE a nie wystawia się to publicznie jako marketingową sztuczkę. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-21 16:10 83.26.246.*]
Holidaycheck bierze kupę kasy od hotelarzy i od touroperatorów za podbicie oceny konkretnego hotelu wiec ich stać na takie zagrywki. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-21 12:35 89.230.194.*]
Gratulacje dla Rainbowa, który podziękował już za współprace Holiday Check za oszukiwanie klientów rozdawaniem bonów. Ustawa o Usługach Turystycznych wyraźnie mówi, że informacje o danym produkcie turystycznym przekazywane przez Specjalistów ds Turystyki muszą być prawdziwe, rzetelne i konkretne a gdy zadzwoniłem do Holiday Check kilka tygodni temu z zapytaniem czy mogę wykorzystać Bon zakupiony na Gruponie Pani konsultantka powiedziała mi, że jak najbardziej. Dodam, że zanim zadzwoniłem do Holiday Check chciałem skorzystać z usług zaprzyjaźnionego bura agencyjnego, w którym koleżanka pokazała mi komunikat, który dostali wszyscy agenci, że Rainbow nie wyraża zgody na udzielanie jakichkolwiek rabatów przez agentów turystycznych a Holiday Check takim agentem jest. Widać, że Specjaliści ds. Turystyki w Holiday Check oszukują klientów. Teraz spokojnie czekam sobie na wakacyjny wyjazd wykupiony w zaprzyjaźnionym biurze podroży z Rainbowa, bez żadnych obaw, że mój wyjazd nie dojdzie do skutku i ewentualnych dopłat. LUDZIE NIE DAJCIE NABIERAĆ SIĘ NA JAKIEKOLWIEK RABATY. Zakup wycieczki to nie zakup skarpetek w sklepie odzieżowym u Pani Zosi za rogiem. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-24 19:38 87.205.81.*]
Reinbow,to dopiero kombinatorzy...Najdrozsi i najgorsi,ale jak ktos sie nie zna...I to Mbank nie chce z nimi a nie odwrotnie! odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 10:01 83.18.119.*]
Co do zarzutow odnosnie groupona: HolidayCheck Polska nigdy nie wspolpracowal z firma Groupon. Takze prosze nie mylic z innymi podmiotami z polskeigo rynku. Poza tym to agenci wykorzystuja HolidayCheck poniewaz sami posiadaja mocno okrojona wiedze o produkcie. w kazdym biurze agnecyjnym opieracie sie na bazie wiedzy encyklopedycznej jaka jest HolidayCheck.pl. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-03-04 11:07 79.187.69.*]
Dawanie upustów pod jakąkolwiek postacią jest złamaniem większości umów agencyjnych i bardzo negatywnym moralnie postępowaniem(jeżeli nie potrafię nic sprzedać normalnie i uczciwie to zmuszony jestem dać upust.)Bony paliwowe to ordynarny nielegalny rabat od ceny.
Tonący brzydko się chwyta.
Co do forum opini to wiadomo że jest ono w tak dużym stopniu sterowane że nie odgrywa już żadnej roli dla biur.
odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-03-04 21:12 83.10.51.*]
Jeżeli Agent robi ogromne obroty to źaden touroperatorów nie odbierzu mu umowy i nie nałoży kary za dawanie rabatów odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 20:00 89.76.249.*]
Kto uważa, że opinie na temat hoteli na portalu Holiday Check są uczciwe ten jest w błędzie. Nie jest tajemnicą, że touroperatorzy płacą studentom aby opiniowali pozytywnie hotele, które są w ofercie tego organizatora, który zlecił tę prace oraz negatywnie te hotele, które są w ofercie u konkurencyjnego touroperatora. Holiday Check to śmietnisko. Nawet gdyby jakiś procent tych opinii był dodawany przez ludzi, którzy autentycznie byli w danym hotelu to również uważam, że nie powinniśmy się sugerować tą opinią gdyż są ludzie inteligentni i mniej inteligentni, gusta i guściki. Dla jednego hotel A jest the best a dla drugiego wielka jedna kicha. Wycieczki są coraz tańsze. Statystycznego polaka stać na taki wyjazd do Tunezji i takich wyjazdów za 900 pln na tydzień będzie coraz więcej. Gdy wybieram hotel to nie sugeruje się opiniami holidaycheckowców, bo to tak jakby ktoś sugerowałby mi gdzie, do jakiego hotelu mam jechać. Nie potrzebuje opinii innych, sam sobie potrafię wybrać hotel. To tak w sklepie spożywczym. Gdy kupuje kg cebuli to sam ją wybieram, a nie sprzedawca. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2013-04-14 18:44 89.79.179.*]
Firma nieodpowiedzialna i anonimowa. Totalne dno a nie firma która ma jakiś certyfikat rzetelności. Zamieszcza bez żadnej weryfikacji niesprawdzone opinie o obiektach turystycznych z całej Polski. Brak możliwości jakiegokolwiek kontaktu z osobami odpowiedzialnymi. Próby nawiązania rozmowy skończyły się informacją że osoba odpowiedzialna jest gdzieś w Szwajcarii i jak zechce to sama się z nami skontaktuje. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi na pisemne wezwanie do usunięcia szkalujących informacji oraz podanie danych osób które takie pomówienia zamieszczają. Właściwie każdy może tam wejść i obsmarować każdego bez skrupułów i konsekwencji. Gratuluje takiego członka Polskiej Izbie Turystyki. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 10:45 83.10.95.*]
wiedza encyklopedyczna jest pisana przez ludzi. Więc nie jest to Wasza zasługa. Skonczycie jak Easygo czy Travelplanet :) juz niedlugo ;] odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-27 16:11 178.42.137.*]
A jak skonczyły te 2 firmy??? Przecież one istnieją odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-27 17:51 195.69.80.*]
easygo nie istnieje została domena.
Travelplanet już niedługo
odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-22 20:15 87.206.12.*]
czyli jak?bo nie bardzo rozumiem.. odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2013-04-14 18:44 89.79.179.*]
marnie
Firma nieodpowiedzialna i anonimowa. Totalne dno a nie firma która ma jakiś certyfikat rzetelności. Zamieszcza bez żadnej weryfikacji niesprawdzone opinie o obiektach turystycznych z całej Polski. Brak możliwości jakiegokolwiek kontaktu z osobami odpowiedzialnymi. Próby nawiązania rozmowy skończyły się informacją że osoba odpowiedzialna jest gdzieś w Szwajcarii i jak zechce to sama się z nami skontaktuje. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi na pisemne wezwanie do usunięcia szkalujących informacji oraz podanie danych osób które takie pomówienia zamieszczają. Właściwie każdy może tam wejść i obsmarować każdego bez skrupułów i konsekwencji. Gratuluje takiego członka Polskiej Izbie Turystyki.
odpowiedz »

Bony na wycieczki po 400zł! [2011-02-21 11:25 83.22.46.*]
Najlepsze jest ostatnie zdanie. Holidaycheck wyrósł tak naprawde na nas- ile osób pokazywało zdjęcia hoteli i opinie w tym serwisie. Cwaniaki odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-21 11:08 178.36.232.*]
ciekawi mnie U KOGO mozna taki bon z mbanku zrealizować? czyli jaki TO sie pod tym podpisuje? moze tur-info to sprawdzi? odpowiedz »

Bony z holidaycheck.pl [2011-02-21 09:24 83.27.90.*]
bank nie zarobi na Kliencie, hch.pl dolozy, czyli kapitalizm po polsku w brazny, ktora jedzie na 2-3% marzy netto. pytanie pozostaje otwarte - jak takie bony rozliczyc ksiegowo? odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2023 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij