Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Transport

Wątek: Co z fotelikiem dla dziecka w autokarach?
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2011-09-16 11:16
Temat: Co z fotelikiem dla dziecka w autokarach?
Treść: Aktualność:
Okres wakacji to czas urlopów, a co za tym idzie wyjazdów, czy to zagranicznych, czy krajowych. Część osób z obawy przed lataniem, czy po prostu dla zmniejszenia kosztów przesiada się do autokarów.

Jak poinformował serwis internetowy biletyautokarowe.pl - "W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele zgłoszeń o sytuacjach, w których matka z dziećmi, udająca się np. w odwiedziny do męża pracującego za granicą, napotyka bariery uniemożliwiające jej wyjazd".

Regulaminy przewoźników jednoznacznie wymagają od rodziców posiadania fotelików ochronnych dla dzieci. Oznacza to konieczność zabrania - oprócz walizek i wózka - dodatkowych porcji bagażu. Na dodatek rodziny decydujące się na przewóz autokarowy rzadko posiadają foteliki, z których korzystają właściciele samochodów. Co więcej, obowiązek ich zabrania nie jest dostatecznie akcentowany przez linie autokarowe.

Najlepszym wyjściem byłoby, aby przewoźnicy mogli wypożyczyć foteliki dla dzieci na czas podróży, gdyż osoby nie posiadające samochodów z reguły nie mają własnych fotelików, a Ci którzy je posiadają mogą uznać, że w podróży mają dość innych bagaży i fotelik byłby zbytnim obciążeniem.

- Jeżeli rodzina wybiera podróż autokarem, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nie ma ona do dyspozycji samochodu. To z kolei oznacza, że nie posiada fotelików ochronnych dla dzieci, tych zaś wymagają regulaminy podróży. Dlaczego więc sam przewoźnik nie może zaoferować podróżującym z dziećmi tego drobnego udogodnienia? - zastanawia się Mirosław Nikolin właściciel serwisu biletyautokarowe.pl.

Portal proponuje, aby każdy autokar był wyposażony w kilka fotelików, które udostępniano by pasażerom. Oszczędziłoby to nie posiadającym auta zbędnego wydatku lub nerwów w trakcie jazdy, a także zachęciło do podróżowania tych rodziców, którzy nie zamierzają lub nie mogą dokonywać zakupu fotelika dla swojego dziecka.

Sam przewoźnik nie musiałby na takim posunięciu stracić - za wypożyczenie fotelika mógłby pobierać drobną opłatę, a zatem koszt zakupu sprzętu zwróciłby mu się. Część przewoźników jest skłonna przymknąć oko na brak fotelika, to jednak rodzice nie powinni tak ryzykować zdrowia i życia dzieci. Nie dość, że w ten sposób narażamy bowiem dziecko na niebezpieczeństwo, to także musimy liczyć się z faktem, że jeśli autokar trafi na kontrolę, to nie linia zostanie obciążona odpowiedzialnością, a rodzice.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Foteliki dla dzieci w autobusach [2012-04-06 11:05 178.37.73.*]
2 punktowe pasy w autokarze nie nadaja sie do fotelikow samochodowych !! musza byc 3 punktowe zeby fotelik byl bezpiecznie i prawidłowo zamontowany !! ile autokarow ma 3 punktowe pasy?? i to właściwie zamyka dyskusje na ten temat odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2015-06-10 13:36 94.254.192.*]
Nigdzie nie potrafią szanować tego, że rodzice chcą by ich pociechy były bezpieczne! Większość przewoźników w ogóle nie ma fotelików, a jak już je posiada to bardzo kiepskiej jakości. Nigdy bym w takie dziecka nie wsadziła. Ale ostatnio bardzo pozytywnie się zdziwiłam. Jakiś miesiąc temu przyleciałam wraz z moimi przyjaciółmi (mieszkam w Norwegi i moi przyjaciele to Norwedzy) do Gdańska. Chcieliśmy pozwiedzać pomorze i natrafiłam na lokalna firmę to ich strona www.gdanskshouttle.info Udało mi się z nimi nie dosyć, że pozwiedzać, to jeszcze bezpiecznie podróżować. Byliśmy na zamku w Malborku a fotelik był bardzo odpowiedni, prawie taki sam jaki mam w swoim aucie. Serdecznie polecam tą firmę u mnie się jak najbardziej sprawdziła. Są mega rzetelni odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2015-04-04 11:45 94.254.193.*]
Taksówka Gdańsk z fotelikiem dziecięcym gdy poszukiwana firma Gdańsk Shuttle jest wskazana - wystarczy zadzwonić +48510313031 lub rezerwację przez stronę http://gdanskshuttle.info zrobić odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2014-01-08 14:55 212.96.244.*]
Autobusy to jedno, ale większym absurdem jak dla mnie jest bark wymogu posiadania fotelika w taksówce. Tutaj to dopiero dzieci są niebezpieczne - uważam, że te przepisy wymają natychmiastowej zmiany, przy czym sami wiecie jak jest. Jedyny plus w tym wszystkim jest taki, że część korporacji sama wprowadza fotelik, np. warszawski Ecocar. Tak więc wielce prawdopodobne, że w końcu inne korporacje się za to zabiorą. odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2013-06-25 21:07 91.231.82.*]
Otóż to! w autokarach nie ma 3-punktowych pasów, a więc odpada wożenie jakiegokolwiek pasażera poniżej 12 rż lub poniżej 150 cm wzrostu zgodnie z prawem i bezpiecznie. Ale oczywiście firmy przewozowe oferują przejazd każdemu, zasłaniając się durnym regulaminem, że to po stronie rodzica jest zapewnienie fotelika. Szkoda tylko, że nie po ich stronie leży dostosowanie wymogów technicznych do fotelików! i tak koło się zamyka, a dzieciaki nie mają jak podróżować. Dziś po telefonie do SINDBADa w tej sprawie usłyszałam tylko 'to może pani sobie autem przewieść dziecko jak się pani nie podoba pomysł zapięcia fotelika dwupunktowym pasem". No ręce opadają... artykuł sprzed 2 lat, a w tej sprawie nic się nie poprawiło, POLSKA! odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2014-06-29 08:43 212.96.246.*]
Firma SINBAD NAJGORSZA firma przewozowa a niby taka duża.U nich jadac z dzieckiem masz miec fotelik na plecach lub wybrac inna opcje wyjazdu.Osoby tam pracujace sa nie kompetentne- nie umieja nic powiedziec procz zapisu w kodeksie drogowym-żenada. To firma Polski Bus posiada juz foteliki i wyszedłz intencja do klienta- chwali sie za to(wczesniej tez staał okoniem lecz zmienił zdanie).Po wielu godzinach rozmów z ludzmi z tej firmy moge powiedziec ze osoby z dziecmi nie beda obsłuzone tak jak by chciały(chyba ze maja swoj fotelik).fIRMA NIE PRZYJAZNA DLA KIENTA Z MAŁYM DZIECKIEM. NIE POLECAM odpowiedz »

Co z fotelikiem dla dziecka w autokarach? [2011-09-27 01:37 31.11.140.*]
Jest taka regularna krajowa linia autobusowa NEOBUS z Warszawy na rzeszowszczyznę. (Rzeszów, Sanok, Krosno i okolica) Podstawiają nowe albo prawie nowe mercedesy. Widziałem, że każdy z nich jest wyposażony w kilka poduszek dla maluchów. Więc jak się chce to można. Nawet w kraju i na linii. odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-19 15:43 46.112.42.*]
Nie jeżdżę częśto autokarami, ale jak już mi się zdarzało, nigdy nie widziałam dziecka w foteliku. Przydałaby się taka akcja, jak była w taksówkach w Lublinie yj. Bezpieczny Mały Pasażer. Liberty Direct rozdawało taksówkarzom foteliki, żeby mamy z dziećmi mogły bezpiecznie u wygodnie przemieszczać się po mieście. odpowiedz »

Co z fotelikiem dla dziecka w autokarach? [2011-09-16 20:06 77.114.44.*]
Rozmawialiśmy w naszej firmie przewozowej i zamówimy 20 fotelików składanych zajmują bardzo mało miejsca (sztuka 190zł) i 20 podstawek (sztuka 39zł). Każda osoba, która zamówi przejazd w naszej firmie będzie mogła za dodatkowa opłata u kierowcy taki fotelik wypożyczyć. Jutro z Prezesem na spotkaniu podejmiemy stosowne dyspozycje. Cena za fotelik w 1 stronę 25zł w dwie strony 35zł. Podstawka 10zl i 15 w dwie strony. To żaden kosz dla naszej firmy a znaczna poprawa wizerunku :) odpowiedz »

Co z fotelikiem dla dziecka w autokarach? [2011-09-16 15:52 83.26.123.*]
REGULAMIN EUROLINES " Dziecko do lat 12 nie przekraczające 150 cm wzrostu, jest przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz warunkom technicznym. Opiekun podróżujący z dzieckiem zobowiązany jest do zapewnienia dziecku fotelika ochronnego. Dziecko powinno podczas całej podróży przebywać w zabezpieczonym foteliku ochronnym. Nie stosowanie się do tego wymogu może skutkować karą pieniężną nakładaną bezpośrednio na Pasażera." Czyli przewoźnicy co? Masz mieć fotelik lub inaczej to ty zapłacisz karę?. Nas to nie dotyczy odpowiedz »

Co z fotelikiem dla dziecka w autokarach? [2011-09-16 15:44 83.26.123.*]
Pełno tu jest rożnych cwaniaków, to oczywiste ze chodzi o przejazdy międzynarodowe. Wystarczy przecież aby przewoźnik miał do wypożyczenia z 50 fotelików na stanie za np 20 zł sztuka za przejazd. I kto tu zrobi biznes? odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 12:29 83.3.208.*]
Większość autokarów posiada pasy tzw. dwupunktowe, czyli przytrzymujace pasażera przez biodra. Wszystkie foteliki uzywane w samochodach osobowych przystosowane są do trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, a więc ich stosowanie w autokarach nie jest możliwe!!! Osobiście nie spotkałem jeszcze fotelika dziecięcego, który mógłbybyć wykorzystany przy dwupinktowych pasach bezpieczeństwa. Z całym szacunkiem, ale piszący ten artykuł oraz dyskutenci zupełnie nie wiedzą, że pomysły zakupu fotelików przez przewoźników, czy zobowiązanie rodziców do ich dostarczania do autokarów są zupełnie pozbawione logiki, bo i tak nie można bezpiecznie ich użyć.
Dopóki w autokarach nie będą montowane pasy trzypunktowe, klasyczne foteliki samochodowe nie bedą mogły być w nich wykorzystane!!!
odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-18 09:51 77.114.44.*]
Oczywiście, że są takie foteliki. A druga sprawa to, jak ktoś ma jakieś starocie wyprodukowane przez 1995 rokiem (dyrektywa unijna (2003/20/EC) zastępująca poprzednią nakłada obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa we wszystkich pojazdach samochodowych, na wszystkich siedzeniach, o ile oczywiście pojazd jest w takie pasy wyposażony) To zapewne teraz udaje zdziwionego. odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 15:48 83.26.123.*]
Fragment regulaminu SINDBAD "Dziecko do lat 12, które nie przekracza 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Opiekun podróżujący z dzieckiem jest zobowiązany do zapewnienia dziecku fotelika ochronnego. Dziecko powinno podczas całej podróży przebywać w zabezpieczonym foteliku ochronnym." To kto z kogo robi głupiego? W razie kontroli? odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 12:13 83.7.243.*]
A ja jestem rodzicem i uważam, że jak ktoś chce wozić moje dziecko i bierze za to pieniądze, to powinien zapewnić mu bezpieczeństwo. Fotelików nie trzeba wozić w bagażniku - przecież z reguły wcześniej wiadomo ile i jakie dzieci będą jechały w autobusie na wakacje z rodzicami, czy też na wycieczkę. Moje dzieci nie jeżdżą bez fotelika w samochodzie nigdy, nawet na parkingu. Dla mnie to jasne. Szkoda, że nie dla wszystkich. Uważam, ze jak ktoś chce zarabiać to powinien robić to zgodnie z prawem i zasadami bezpieczeństwa odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 12:05 89.174.107.*]
A autobusy komunikacji miejskiej też będą wyposażone w foteliki? A co z pociągami? Najlepiej, by każde dziecko nosiło na plecach swój fotelik. Dajmy zarobić branży fotelowej. odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 13:03 83.29.227.*]
No ale MZK nie gna drogą krajową po 90-100km/h
Foteliki są potrzebne przede wszystkim przy wyższych prędkościach...
odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 12:01 89.174.107.*]
odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 11:50 62.148.87.*]
totalna bzdura, piszący ten artykuł na biletyautokarowe.pl chyba sam sprzedaje foteliki. W bagażnikach autokarów ledwo mieszczą się bagaże podróżnych, gdzie więc te foteliki "na wszelki wypadek" mają być wożone? Jeśli założyć tylko 5 sztuk fotelika dla trzech grup wagowo/wzrostowych dzieci, to mamy 15 fotelików w autobusie. Jeśli przewoźnik ma kilkanaście albo kilkadziesiąt autokarów to musi kupić kilkaset lub nawet około tysiąca fotelików. ABSURD!.
Ponadto rodzice często przyjeżdżają na odjazd autokaru samochodem wyposażonym w fotelik, a później za granicą ktoś ich samochodem odbiera bez fotelika. RODZICE DECYDUJĄC SIĘ NA TAKĄ PODRÓŻ POWINNI ZABEZPIECZYĆ SWOJE DZIECKO. Jeszcze ktoś może wpadnie na pomysł żeby taksówkarze wozili w bagażniku trzy rodzaje fotelików bo nie wiadomo kogo będą wozić?
odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 11:48 77.254.197.*]
Zaden przewoźnik nie będzie kupował, ani wypożyczał fotelików, kolejny kretynski wymysł. Strasznie jestem ciekawa jak chcą "przywiązać" te foteliki do starych busów i autokarów, którymi dzieci są wożone na basen i do szkoły, chyba sznurkiem. Producenci fotelikow wymyslili sposob na kryzys, niezle ... odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 11:44 62.148.87.*]
odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 11:34 83.23.112.*]
IDIOTYZMÓW c.d. - Ludzie opamiętajcie się - zamiast wyśmiać polityków i urzędników za wprowadzenie takich bzdurnych zasad kombinujecie jakby tu sobie zrobić gorzej. Tyle lat nikomu nie przeszkadzał brak fotelików. Przecież tu chodzi o kasę dla nich producentów i punkty dla polityków. To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Problemy organizacyjne są koszmarne. Wyobraźcie sobie Państwo naiwniacy wycieczke szkolną dla przedszkolaków do kina autokarem 70 osobowym. Jaki przewoźn ik bedzie woził na wynajem 70 fotelików? Nie mówiąc juz, że wynajecie fotelika kosztować będzie więcej jak sam przejazd?????. A jazda gdzieś dalej? czy ktoś pomyślał ile miejsca w bagażniku tego autokaru 70 osobowego zajmie 70 fotelików na ewentualny wynajem!!!!! Głupota ludzka nie zna granic. No chyba, że chodzi o polskich ustawodawców? odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 11:18 79.186.128.*]
regulamin mowi jasno ze za zapewnienie fotelika odpowiada rodzic, a przewoznik gdzie mialby wozic te foteliki?? w bagaznikach?? poza tym ile fotelikow ma byc w jednym autokarze 5 a moze 10 bo nie wiadomo ile dzieci akurat bedzie jechalo, osobna kwestia pozostaje rozmiar fotelika w zaleznoscil od wieku dziecka. calkiem ladna forma reklamy przez portal biletyautokarowe.pl odpowiedz »

Foteliki dla dzieci w autobusach [2011-09-16 11:16 88.156.123.*]
Aż dziwne, że jak dotąd żadna linia nie pomyślała o takim rozwiązaniu. Żeby tylko nie przegięli w drugą stronę. Będzie gorzej, jeśli zaczną zabraniać przynoszenia własnych fotelików, a za wypożyczenie będą żądać jakichś kosmicznych kwot. S. odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij