Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka zagraniczna wyjazdowa

Wątek: Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym kontynen
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2007-10-04 11:20
Temat: Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym kontynen
Treść: Aktualność:
W tym roku ceny egzotycznych wyjazdów spadły aż o jedną trzecią. Głównie dlatego coraz więcej Polaków można spotkać w parkach narodowych Kenii, w miasteczkach Dominikany oraz w tropikalnych lasach nad Orinoko.

Wycieczki do Tajlandii staniały po uruchomieniu przez biura podróży lotów czarterowych z Polski. Polscy turyści zyskali już w Kenii uznanie wśród handlarzy pamiątkami, właścicieli hoteli oraz biur turystycznych. Praktycznie każdy Polak, który przylatuje do Kenii wybiera się na kosztowne safari. Polacy nie oszczędzają też na wypożyczaniu sprzętu sportowego i samochodów oraz uczestnictwu w komercyjnych imprezach folklorystycznych. Piotr Henicz, dyrektor sprzedaży Itaki zaznaczył - Polacy, choć nie mieszkają na ogół w najdroższych hotelach, nie żałują pieniędzy na zwiedzanie i inne atrakcje turystyczne. Dzięki temu uważani jesteśmy za turystów z pierwszej półki i traktowani bardzo życzliwie. To z kolei sprawia, że wyjeżdżamy do Kenii coraz chętniej.

W tworzeniu ofert wyspecjalizowały się też biura podróży. Henicz wyjaśnia - Zamiast hoteli na północ od Mombasy oferujemy ośrodki na wybrzeżu południowym, gdzie plaże mają jaśniejszy piasek, który lubią nasi klienci.

Minusem wakacji w Kenii jest panujący tam klimat: upalny i wilgotny. Europejczykom trudno się do niego zaadoptować. Korzystając z promocji i ofert last minute, tygodniowy pobyt w pobliżu Mombasy można kupić za około 3 tys. zł.

Już za kilka tygodni kurorty nad Morzem Śródziemnym będą opustoszałe. Jesień, kiedy dni są coraz krótsze, a deszcze i chłody występują coraz częściej, sprzyja egzotycznym wyprawom. Rośnie też liczba podróżnych, którzy w tropikach chcą spędzać święta i sylwestra. Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna wyjaśnia - Nie chodzi tu jedynie o słońce, ale i potrzebę odkrywania nowych regionów świata. Kraje basenu Morza Śródziemnego trochę już nam spowszedniały.

Radosław Olek z Ecco Travel dodaje - Spora grupa ludzi była już w Europie prawie wszędzie. Teraz chcieliby przekroczyć linię łączącą na mapie Wyspy Kanaryjskie z Egiptem.

Zainteresowanie wakacjami na innych kontynentach wzrasta już od wielu lat. Jednak do niedawna klientów przybywało bardzo powoli. Nawet bardzo zamożni turyści nie mogli sobie pozwolić na wyjazd całej rodziny na Kubę za 6 - 8 tys. zł od osoby.

Wysokie ceny wyjazdów były związane głównie z kosztami podróży samolotami rejsowymi lub czarterami z Niemiec. Jednak w tym roku sytuacja zmieniła się diametralnie. Po rozpoczęciu lotów czarterowych z Warszawy do Kenii, samoloty zaczęły latać także na Dominikanę, Kubę, do Wenezueli, Meksyku oraz Tajlandii.

Neckermann proponuje klientom praktycznie wszystkie te kierunki. Właśnie dzięki bezpośrednim połączeniom ceny wyjazdów do tropików spadły o 30 - 40%. Obecnie tygodniowy pobyt na Dominikanie w promocji kosztuje trochę ponad 2 tys. zł, czyli aż o połowę mniej niż w roku ubiegłym. Za wczasy na Kubie trzeba zapłacić około 4 tys. zł. Natomiast cenowym przebojem Ecco Travel jest Sri Lanka za 2,3 tys. zł, natomiast Itaki Brazylia za niewiele ponad 3 tys. zł.
Koszty wyjazdów w tropiki stały się porównywalne z pobytami nad Morzem Śródziemnym. Dzięki uruchomionym połączeniom czarterowym, dalekie podróże są również dużo wygodniejsze.

Jarosław Jeschke, pełnomocnik ds. produktu zarządu Triady podkreśla - Może jeszcze za wcześnie mówić o boomie na kierunki egzotyczne. Ale ciepłe morza stały się dla polskich turystów o wiele bardziej dostępne.

Neckermann szacuje, że w tym roku na egzotyczne wakacje wyjedzie o 30% więcej Polaków niż w latach ubiegłych. Natomiast w Ecco Travel takich klientów będzie najprawdopodobniej dwukrotnie więcej, a w Itace nawet cztery razy więcej.

Większość Polaków wydaje w tropikach dużo pieniędzy. Często jeżdżą na wycieczki wypożyczonymi samochodami, zwiedzają, fotografują oraz targują się na bazarach.

Dużym powodzeniem cieszą się oferty, w skład których wchodzą kilkudniowa wycieczka objazdowa oraz plażowanie w nadmorskim kurorcie. Triada oferuje wyprawę w dorzecze Orinoko w Wenezueli wraz z odwiedzinami w indiańskich wioskach i noclegami w szałasach o hotelowym standardzie, a następnie wypoczynek na słynnej Isla Margarita.

Może się zdarzyć, że Wenezuela ze wspaniałą przyrodą, tropikalnymi lasami, dzikimi górami oraz wodospadami (w tym najwyższym na świecie Salto del Angel, 996 m) wyprzedzi Kenię na liście najbardziej popularnych kierunków egzotycznych.

Zwiększyło się również zainteresowanie Kubą, Tajlandią oraz Sri Lanką. Justyna Dudkowiak, kierownik sprzedaży w portalu Travelplanet tłumaczy - Sezon jesienny dopiero się zaczyna, więc trudno przesądzać, co będzie najbardziej modne. Od początku roku przebojem była Dominikana z uwagi na bardzo atrakcyjne ceny.

Prawie wszystkie zamorskie loty czarterowe obsługiwane są przez Fischer Air, przewoźnika który dysponuje niewielką liczbą samolotów. Może to się wiązać z opóźnieniami i innymi niedogodnościami związanymi z transportem.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2012-03-13 11:37 31.60.52.*]
A ja kocham stary kontynent. W te wakacje chcę się wybrać z Itaką do Grecji :) odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2012-04-23 10:30 94.75.86.*]
Bardzo dobry wybór, byłam w zeszłym roku z nimi w Grecji :D
Szykują Ci się fantastyczne wakacje :D
odpowiedz »

Wakacje w tropikach - coraz czĂŞÂściej wybierane przez... [2011-05-14 00:04 195.191.54.*]
Ak_id 10385 wakacje jesien urlop wczasy tropiki egzotyczne_wyprawy kenia diminikana orinoko.. OMG! :) odpowiedz »

Wakacje w tropikach - coraz częściej wybierane przez... [2008-05-13 15:14 79.188.85.*]
Witam!! poszukuję opinie na temat Studenckiego Kluu Turystycznego VIATOR z Poznania. Czy ktos juz korzystał z ich usług?? zastanawiam się nad objazdową wycieczka po Krymie odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-04-15 10:53 83.28.67.*]
Ja jedank nadal wole Europe, w te wakacje poraz pierwszy jade na Cypr z Alfa Star :) podobno tez jest piekny wiec nie potrzebuje Afryki! odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-04-17 14:25 83.24.173.*]
Zgadzam sie z Toba, Eupropa mi tez wystarcza! :) tylko ze ja wybralem na ten rok Egipt a nie Cypr odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-10-02 11:52 83.24.157.*]
rosnie, bo wycieczki są coraz tańsze i bardzo ciekawe. ja w tym roku zwiedzialam Egipt i Jordanie - pieknie było. Cudowne miejsca zwiedziłam, wrażenia niesamowite. odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-07-18 12:26 83.24.168.*]
My ze znajomymi tez wybraliśmy Egipt z AS. Juz się nie mogę doczekac, ale będzie impreza, yyyeeeaach :) odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-10-13 11:17 83.24.173.*]
no i jak było w tym Egipcie? Pewnie cały czas imprezowaliście? Fajnie byłoby gdybyś cos opisał, jak było, jak rezydenci, jak obsługa, jak jedzenie, generalnie jakie warunki w hotelu itp . Byłbym bardzo wdzięczny. odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-09-12 11:49 83.24.120.*]
Ja z przyjaciółka pod koniec września lecimy do Egiptu, wylot z warszawy. odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-07-22 11:03 83.24.158.*]
:) Którego dokładnie wyjeżdżacie? Może się dołączymy, będzie jeszcze fajniej :) My też z tym biurem. odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-04-02 11:36 83.14.189.*]
No ja chcialbym sie wbrac do Senegalu, podobno Alfa Star ma w swojej ofercie ten kierunek, w tym roku napewno zaczne sie tym interesowac na powaznie. odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-07-24 13:04 83.24.119.*]
Ja w tym roku lecę z Alfa do Hurghady :) 8 sierpnia :] odpowiedz »

Rośnie liczba Polaków spędzających wakacje na innym... [2008-09-15 12:01 83.24.127.*]
Z moim skarbem jedziemy do Bułgarii w środe ( bp alfastar) na 2 tygodnie!!! nareszcie odpoczynek od pracy!!! :) odpowiedz »

Wakacje w tropikach - coraz częściej wybierane przez... [2008-04-01 23:03 83.24.24.*]
Witam,
W lutym na ferie zimowe wraz z rodziną wybraliśmy się do Meksyku na wycieczkę objazdową organizowana przez biuro podróży Itaka. Przelot trwał 12 godzin, lecz nie powinno to was wystraszyć gdyż samolot wyposażony jest w pełen serwis atrakcji, sam widok z okna samolotu zabiera dech w piersiach. Zatrzymaliśmy się w dość eleganckim hoteliku na 4 dni w Mexico City. Ze względu na rodzaj wycieczki (objazdowy) mieliśmy 4 dni zwiedzania, a reszty wylegiwania się w Acapulco nad oceanem.
W Meksyku w jakimkolwiek mieście panuje przyjazna atmosfera. Tubylcy również są przyjaźni i otwarci. Bez żadnych problemów można się z nimi targować ! Niestety z językiem angielskim jest u nich krucho dlatego należy nosić przy sobie rozmówki polsko-hiszpańskie. W samym Acapulco byliśmy w przepięknym **** Hotelu Crowne Plaza, prawdopodobnie najwyższym budynku w Acapulco. Wszystkie hotele do których warto jechać znajdują się przy plaży zatoki. Plaża liczy ok. 15km. Bardzo przyjemnie jest pójść na spacerek kawałkiem plaży, na której nie brakuje oczywiście wszelkiego rodzaju handlu. Co do Hotelu Crowne Plaza to nie brakło w nim przepysznego jedzenia od 6 do 12 było śniadanie od 12 do 18 był bufecik niedaleko plaży na którym można było zjeść przekąski oraz Fast food’y. od 15 do 17 był obiad a od 19 do 23 kolacja. Wszystko w formie bufetu, znajdują się tez tam 2 inne restauracje alla’ karta. Ogromna zaleta hotelu to baseny oraz bar przy basenie all inclusive w którym można pić dowoli w połowie siedząc w basenie. Hotel miał również wyznaczoną plaże koło hotelu lecz nie bezpośrednio przy oceanie, cała plaża od hotelu do wody ma około 25 metrów, lecz to nie przeszkadza, wręcz jest to praktyczniejsze gdyż nasze rzeczy pozostawione na leżakach które można "zmówić" w dowolnym miejscu wyznaczonej prywatnej plaży są bezpieczne ponieważ jest to teren strzeżony. Natomiast przy samiutkiej wodzie gdzie fale obmywają nasze stopy są baldachimy płatne około 5$ za dzień. Można w każdej chwili coś zamówić do jedzenia od biegających po całej plaży kelnerów. Ze wszytkich hoteli nasz hotel był najlepiej zorganizowany. Zdecydowanie nie polecam hotelu Ritz , który nic nie ma wspólnego z prawdziwą klasą Ritz’ów !!!
Gdy się ściemni można pochodzić po bulwarze Acapulco. Nie braknie tam dyskotek barów lub klubów. Dla rodzin są również przepiękne lokale z animacjami i różnymi atrakcjami.
Bardzo polecam jeszcze raz biuro podróży Itaka które oferuje również fascynujące wycieczki lokalne np. Interakcje z delfinami po Prostu cudne ! Ma się bliski kontakt z delfinem w basenie, można je głaskać i całować, robią sztuczki oraz pokazy. Podnoszą ludzi na swoich dzióbkach do góry itp…
Gorące polecam Meksyk oraz Hotel Crowne Plaza !!! Pozdrowienia ! Beniamin V.
odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2007-11-19 09:51 83.27.140.*]
Uważam że zwiedzając kraje egzotyczne warto zastanowić się nad wylotem z Niemiec, m.in. ze względu na to iż Niemcy to najbardziej "podróżujący naród". Na egzotycznych wycieczkach można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent pieniędzy a wyloty z Berlina czy Drezna to często bliżej niż z Warszawy czy Krakowa. Od jakiegoś czasu pojawiają się polskie portale z ofertą znanych niemieckich biur podróży jak np. vivatravel.pl czy dreamstour... odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2008-11-04 19:40 83.21.100.*]
polecam ten wątek: http://www. tur-info. pl/p/fo_id, 64481, , , wakacje_z_niemiec_taniej_o_2000. html odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2008-11-26 16:35 83.9.131.*]
dzięki za inspiracje. sprawdziłem na własnej skórze. polecam pośrednika el-mundo.pl z koszalina. jedynie dojazd do tegla to male utrudnienie dla ludzi ze wschodu Polski, ale cena czyni cuda :)) odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2010-04-05 08:18 83.8.115.*]
Ja tez ostatnio przekonalam sie ze z Niemiec WARTO!!! lecialem na Margarite z rodzina i nawet koszt dojazdu do Berlina nie stanowil zbytniego obciazenia przy takiej roznicy w cenie jaka mialam, a potraktowalismy wycieczke do Berlina, skad wylatywalismy, jako przedluzenie urlopu (a w zasadzie jego wczesnijeszy poczatek-pojechalismy sobie dzien wczesniej) i tez bylismy zadowoleni. Rezererwowalam nasz urlop na www.wyloty-z-niemiec.pl - bylo wszystko ok - konkretnie i sprawnie. odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2010-12-26 23:51 78.28.7.*]
Ja juz pare razy znalazlem fajne i tanie oferty z wylotem z Niemiec na stronie www.lastminute4u.pl Polecam odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2013-06-21 21:04 95.49.237.*]
Tak, tak. Jedź do Niemiec, złote zęby twojej babci już tam są. Serwis obiadowy też. Nie pogardzili też starą wycieraczką spod progu. odpowiedz »

Wczasy z Niemiec są tańsze [2012-03-05 15:27 212.244.176.*]
Potwierdzam, warto wylatywać na wakacje z Niemeic, ja rezerwowałem swoje wczasy na stronie: http://all4money.pl/wycieczki/z-niemiec/ gdzie dodatkowo można sobie zarezerwować dojazd na lotnisko, wszystko przebiegło sprawnie i co ważne o 1500 na 2 osoby taniej niż z Polski. Dokumenty odebrałem już na lotnisku i wycieczka na Majorkę była super a pokój z widokiem na morze bez problemu. Największa różnica jest przy wyjazdach egzotycznych. Polecam odpowiedz »

Wakacje w tropikach - coraz częściej wybierane przez... [2007-10-04 11:20 83.14.2.*]
Witam
Dobrze sie czyta , ale nadal ceny niestety sa dość wysokie .Ceny które tu sa podawane to nie całkowity koszt ... dochodzą jeszcze dodatkowe opłaty na Dominikanę np. ubezpieczenia 69 zł / tydz., 99 zł / 2 tyg., opłaty lotniskowej 1010 zł, wizy ok. 10 USD UWAGA: Wymagany paszport ważny min. 6 m-cy.
Cena biura + ceny dodatkowe - to jest koszt całkowity i dla 4-ro osobowej rodziny jak moja to nadal ogromne koszty.
MNie póki co stać jedynie na Tunezję , Egipt , Grecje czy Turcje Na Dominikanę mogłabym wydać ok. 10.000 za 4 -ry osoby ale w kosztach całkowitych , lecz niestety ofert takich nie ma , mimo iz wymagania co lokum nie mam duzych :( zależy mi jedynie na kontakcie z piękna egzotyką i wyżywieniu ALL ze wzgledu na dzieci. A moze ktoś znajdzie dla mnie taką oferę ?)))) Pozdrawiam szczęściarzy , których stać na wakacje w Tropikach na Dominikanie czy podobnych wyspach:)))
odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2020 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij