Forum turystyczneTurystyka forum
BILETY LOTNICZE
° Biura turystyczne
° Baza turystyczna
° Turystyka biznesowa
° Turystyka krajowa
° Turystyka zagraniczna wyjazdowa
° Transport
° Gastronomia
° Turystyka zagraniczna przyjazdowa
° Turystyka na świecie
° Inne związane z branżą
° Temat dowolny






Forum grupa: Turystyka krajowa

Wątek: Mistrz Twardowski atrakcją Bydgoszczy
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2008-02-03 17:20
Temat: Mistrz Twardowski atrakcją Bydgoszczy
Treść: Aktualność:
Rzeźba Mistrza Twardowskiego od czerwca jest atrakcją turystyczną Bydgoszczy. Dwa razy dziennie można podziwiać figurę Mistrza, która pojawia się w oknie kamienicy na Starym Rynku.

Ratusz chce wypromować figurę Mistrza Twardowskiego zarówno wśród turystów jak i mieszkańców, ponieważ niewielu z nich wie co ma wspólnego Twardoski z miastem.
- Mieszkam tu od 30 lat i nigdy nie słyszałam, żeby był bydgoszczaninem - mówiła Teresa Gadalińska, która wczoraj przyszła obejrzeć Mistrza o godz. 13.13.
- Efektownie wygląda, ale co on tu robi? - dziwił się wczoraj 25-letni lublinianin Adam Pawełek. - Jeśli dobrze się orientuję, to najpierw mieszkał w Krakowie, a potem poleciał na Księżyc.

- Twardowski mieszkał w naszym mieście. Musimy się tym szczycić i wszystkim o tym mówić - przekonuje Halina Piechocka-Lipka, p.o. dyrektora wydziału kultury i promocji miasta. Jak dodaje, już zamówiła tysiąc czerwonych koszulek z nadrukiem Mistrza Twardowskiego na kogucie. - Dostaniemy je już w przyszłym tygodniu. Będziemy rozdawać turystom, dzieciom w szkołach oraz harcerzom. Koszulkę dostanie też każdy, kto do nas po nią przyjdzie. Za darmo.

Oprócz koszulek z wizerunkiem rozdawane będą także promocyjne kubki, które ozdobił bydgoszczanin Marek Rona. Utrwalone na nich zostały Stary Rynek i diabeł Węgliszek, który odmładza Twardowskiego.
W wrześnie zostanie zawieszona mała tablica z podziękowaniami dla sponsorów figury, zabraknie niestety miejsca na napisanie na niej legendy.
- Na razie nas na to nie stać - mówi Piechocka-Lipka.

Prawdziwą niespodziankę szykują władze miasta na noc sylwestrową, podczas której Twardowski ma po raz pierwszy przemówić. - Chcemy tak zaprogramować komputer sterujący, żeby zamiast się śmiać, Mistrz życzył wszystkim szczęśliwego nowego roku i udanej zabawy sylwestrowej - mówi Piechocka-Lipka.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Mistrz Twardowski [2008-02-03 17:20 83.238.68.*]
w kturych godzinech mozna go zobaczyci na starym rynku odpowiedz »

Mistrz Twardowski [2008-02-10 14:29 79.186.181.*]
mozna go ujrzec o 13.13 i 21.13 odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślanaparking Kraków Balice





© 2012 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
strona główna | kontakt | reklama | linki | informacje dla branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej i transportowej