Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka zagraniczna wyjazdowa

Wątek: opinia o pilocie
Autor: Czytelnik IP 31.11.157.*
Data wysłania: 2013-04-11 17:21
Temat: opinia o pilocie
Treść: Byliśmy uczestnikami imprezy do Indii - Kolory Pustynnych Miast w dniach 22.03 - 05.04.2013r.
Chcelibyśmy podzielić się uwagami dotyczącymi obsługi imprezy przez jednego z pilotów Rainbow Tours.
Wycieczka składała się głównie z uczestników starszych wiekiem, mających na swym koncie wiele dalekich egzotycznych podróży do różnych części świata.
Wycieczkę prowadziła pilot Iwona Rokosz z zawodu pedagog resocjalizacji.
Już w pierwszym dniu imprezy na próbę zadawania pytań, oświadczyła kilku uczestnikom, że będzie odpowiadała na pytania wyłącznie w autokarze.
W autokarze zaś podczas przemieszczania się między kolejnymi miastami, przekazywała informacje książkowe nie mające nic wspólnego w mijanymi ciekawymi obiektami, wymagającymi choćby kilka słów objaśnienia.
Kategorycznie odrzucała prośby o czas na zakup pamiątek w okolicznych bazarach tłumacząc, że musi realizować program, z drugiej zaś strony marnowała nasz bezcenny czas, prowadząc grupę do sobie znanych czterech sklepów tekstylnych oferujących artykuły po zawyżonych cenach. Dla przykładu zaprowadziła grupę do sklepu z bardzo drogimi przyprawami, podczas gdy obok był sklep oferujący te same przyprawy za cenę 50% niższą .
Prowadziła imprezę w stylu wojskowym, nie liczyła się z sugestiami uczestników , których traktowała jak rekrutów, nawet w przypadku gdy jedna z uczestników zasłabła i położyła się w kawiarni przed zwiedzaniem obiektu , pilot nie udzieliła pomocy, zajął się chorą przez chwilę lokalny przewodnik , który musiał jednak dołączyć do grupy. Druga chora uczestniczka po zgłoszeniu faktu niedomagań układu pokarmowego usłyszała odpowiedź , że musi iść do lekarza i fakt ten osobiście zgłosić ubezpieczycielowi .

Na początku imprezy zarządziła trzy dodatkowe imprezy nie informując dokładnie czemu mają one służyć, zabrała na te imprezy po 100,00 USD od osoby.
Podczas realizacji ostatniej z tych imprez "ukarała" kilka osób, które odmówiły uczestnictwa w tej imprezie oczekiwaniem w autokarze, podczas gdy w tym czasie mogły one zwiedzać z miejscowym przewodnikiem pobliską ciekawą świątynię.
Na próbę tego przewodnika pokazania świątyni, zadzwoniła do niego z żądaniem powrotu ludzi do autokaru tłumacząc, że przewodnik oprowadzając te osoby będzie robił jej złą robotę .

Pilotka zamiast dbać o interesy polskich uczestników bardziej dbała o interesy miejscowych organizatorów turystki, do przesady pilnowała zakupu biletów za filmowanie lub fotografowanie, a jeśli ktoś oświadczył, że z tego nie skorzysta - kategorycznie żądała pozostawienia kamery bądź aparatu fotograficznego w autokarze, uniemożliwiając tym samym filmowanie innych obiektów nie objętych biletami podczas przebywania poza autokarem.

Przed każdym wyjściem z autokaru przekazywała całą gamę zakazów, zwykle trzykrotnie się powtarzając, robiło to wrażeniem jakby miała do czynienia z ludźmi ograniczonymi umysłowo. Bez skrępowania podczas trwania imprezy przekazała nam w czasie rozmów poza autokarem ,że już nie może się doczekać kiedy nas odstawi na lotnisko !

Szkoda tylko, że świetnie przygotowana przez Rainbow Tours impreza, dużo straciła przez opisane zachowanie swojego pilota.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

DiscoverAsia organizatorka [2017-07-12 09:36 77.115.195.*]
Organizatorka i pilotka w jednej osobie Magda Gauer ,która już na początku wyjazdu na Bali dała książkę żebyśmy sobie czytali.Informacji udzielała niechętnie i często mylnie.Gdy zadawałam jej pytania oświadczyła,że za dużo mówię i komentuję i nie ma w ogóle ochoty się powtarzać.Szczególnie denerwowało ją to ,że na brak dobrej z jej strony organizacji czasu na miejscu ktokolwiek miał czelność to komentować żle/PRZECIEŻ JUŻ ZAPŁACIŁ/
A gdy woda z niesprawnej instalacji w pokoju w hotelu wylała gdy chciałam wziąć prysznic po 25h podróży po prostu nie zostawiła kontaktu do siebie do pokoju i poszła spać.Dopiero rano zmieniono mi pokój z komentarzem ze strony pilotki Magdy,że przecież nic się nie stało.Itd itd.Sytuacje się powtarzały.Przestrzegam żeby uważać na organizatorów wycieczek egzotycznych w małych grupach o szumnych reklamach ,którzy nie zawsze ja pani Magda są profesjonalistami a i nawet nie hobbystami.Po prostu zarabiają tak pieniądze.I wiedzą jak skusić nas do egzotycznego wyjazdu używając do tego reklamy w mediach społecznościowych i internetu.
odpowiedz »

opinia o pilocie [2017-07-07 18:12 81.190.178.*]
Właśnie napisałem na to wstrętne BABSKO skargę do zarządu Rainbow po wycieczce do Chin! odpowiedz »

opinia o pilocie [2015-01-25 12:05 95.160.26.*]
Iwona Rokosz TRAGEDIA byliśmy z nią w Chinach szkoda pisać -ale naprawde wystrzegajcie się tej pilotki malo kompetentna, książkowa wiedza, brak przekazu nie liczyła się z grupą, nic poza sztywnym programem, nie onteresowało ją co możemy robic zobaczyc dodatkowo popoludniami i wieczorami rainbowtours pilot bardzo kiepski- odpowiedz »

opinia o pilocie Rainbow Iwona Rokosz [2017-10-30 09:36 46.77.132.*]
Byliśmy z nią na objazdówce w Chinach w październiku 2017. Pod względem organizacyjnym jest perfekcyjna, ale do momentu gdy wszystko idzie zgodnie z jej planami. Nie radzi sobie z emocjami w sytuacjach, które "wybijają" ją z zaplanowanego toru. Wtedy ujawnia się jej lekceważenie i niechęć do ludzi. Potrafi wykazać się wtedy nawet brakiem kultury. W naszej grupie np przyjęła od kogoś starsze lub popisane dolary (a przecież w jej interesie było zwracanie na to uwagi przy wpłatach) i potem przy kolacji zrobiła z tego aferę, a cała grupa poczuła się potraktowana jak banda oszustów i kombinatorów. Niegrzecznie traktowała też grupkę palaczy. Sami nie palimy, ale traktowanie tych osób jak gówniarzy, którzy musieli popalać w biegu było poniżające. Później próbowała zatrzeć złe wrażenie, ale czuć, że robiła to nieszczerze. Ma bardzo wysokie mniemanie o sobie i z wyższością traktuje wszystkich, którzy (według niej) nie dorównują jej poziomowi. W skrócie- organizacyjnie wypada bardzo dobrze, ale potrafi zepsuć atmosferę w grupie- na szczęście na krótko, bo sympatyczni uczestnicy wynagrodzili niezbyt sympatyczną pilotkę odpowiedz »

opinia o pilocie [2017-07-07 23:31 81.190.178.*]
Latoś uczynię Iwonkę sławną na całą Polskę, i to w jak najgorszym rozumieniu. Jestem dziennikarzem, puszczę o niej teksty gdzie się da, przytoczę też opinie o niej z tego forum. Pan Andrzej z wycieczki ,,Chiny - szlakiem złotego smoka'' (22.06.-3.07.17. Ciekaw jestem, jak zareaguje na to zarząd Rainbow, gdzie przesyłam porażającą ją skargę... odpowiedz »

Wspaniała z bardzo dużym zasobem wiadomości i dobry... [2014-10-23 08:16 93.105.155.*]
Wycieczka, Chiny Cesarskie,wrzesień 2014.Osoba piszące te słowa krytyki o Pani Iwonie,przewodniczce po Chinach jest okrutna.Moje zdanie jest wręcz odwrotne.
Pani Iwona jest osobą bardzo sympatyczną kontaktową i kompetentną w swoim fachu.Wszystko opowiedziane i przedstawione w sposób zrozumiały i z pełną walizką wiadomości.Bardzo dziękuję że Rainbow Tour ma takich przewodników.Tak trzymać dalej.Pozdrawiam z serca.
Lasek Włodzimierz Tychy
odpowiedz »

Wspaniała z bardzo dużym zasobem wiadomości i dobry... [2017-07-11 17:44 81.190.179.*]
To wstrętne brzydkie babsko zakazało mi jeść kabanosów w autobusie w Chinach, bo zapach jej nie odpowiadał. Ciągle tylko bieg, albo czekanie, miała o wszystko pretensje do grupy, że nie słucha jej książkowych wywodów, że zasypia i za wolno chodzi. Chwali się, że skończyła Sorbonę w Paryżu, ale to chyba nieprawda. Mam nadzieję, że więcej nie spotkam tej despotki . I tego samego życzę innym z Rainbow! odpowiedz »

Wspaniała z bardzo dużym zasobem wiadomości i dobry... [2017-07-17 15:08 78.11.165.*]
Pilotka prowadziła naszą grupę w Chinach w zeszłym roku i mam jak najlepsze wspomnienia. Grupę prowadziła w odpowiednim tempie, ma niesamowity zasób wiedzy, który potrafi przekazać w atrakcyjny sposób. Idealna pilotka. odpowiedz »

opinia o pilocie [2014-05-15 12:34 79.110.194.*]
Ja oceniam tę pilotkę na szóstkę.Byłam uczestnikiem wycieczki Cesarskie Chiny.Zaimponowała mi ogromną wiedzę na temat Chin zarówno z historii jak i życia codziennego.To kobieta rzeczowa ,kompetentna i dobrze zorganizowana.Może nie nawiązywała bliższych relacji z uczestnikami i ceniła bardzo swoją prywatność ale mi nie było to potrzebne.Pozdrawiam panią Iwonę bardzo serdecznie odpowiedz »

opinia o pilocie [2015-01-25 12:16 95.160.26.*]
naprawde szkoda sobie psuć wycieczki gdy pilotem jest p. Rokosz iwona lepiej zmienić termin i trafić na kogoś kompetentnego i chcącego być pilotem -takim prawdziwym. odpowiedz »

opinia o pilocie [2014-08-18 15:52 78.9.78.*]
Iwona rokosz - NIGDY WIĘCEJ!!! Chiny z nią - porażka. odpowiedz »

opinia o pilocie [2017-07-07 23:35 81.190.178.*]
Niestety, też nią byłem w Chinach tego lata. Ale odpowie mi za swoje zniewagi. I to gorzko. Pan Andrzej z Gorzowa Wlkp. Niech babsko już teraz się boi... odpowiedz »

opinia o pilocie [2015-01-25 12:08 95.160.26.*]
zgadzam sie!!!!!
nigdy wiecej z zarozumiala nie liczaca sie z nikim kłótliwą i bezczelna
odpowiedz »

opinia o pilocie [2017-07-07 23:40 81.190.178.*]
Pani Iwona ROKOSZ to wielka porażka biura Rainbow!!! Taką to zamknąć gdzieś na prowincji, a nie wysyłać za granicę. Jej ,,odpały'' w Chinach przekraczały znane mi dotąd granice, np. zakazała mi jeść kabanosów w autokarze, czym całą grupę mocno rozbawiła. Chcecie jej fotki? Mam ich sporo, puszczę w internet, niech straszy naiwnych turystów dobrego przecież biura Rainbow. Pan Andrzej z Gorzowa Wlkp. Bój się konsekwencji swojej głupoty i chamstwa wstrętna babo! odpowiedz »

opinia o pilocie [2014-05-06 09:33 79.110.194.*]
A ja niedawno wróciłam z wycieczki objazdowej Chiny Cesarskie i pilotem naszej wycieczki była pani Iwona Rokosz.Była to już 8 moja podróż poza Europę z Rainbow.Gdy dowiedziałam się przed wyjazdem kto będzie pilotem i przeczytałam powyższą opinię byłam bardzo zasmucona że 8 wycieczka nie będzie udana.Wcześniej zawsze byłam zadowolona z pracy pilotów.Na szczęście na turystycznym forum zaczęłam czytać relację z wycieczki Inie i Nepal gdzie pilotką była pani Iwona.Zadałam pytanie jak ocenia Ją jako pilotkę.Odpowiedział,że wcześniej czytał negatywne opinie na Jej temat ale on nie miał nic do zarzucenia.Okazała się osobą kompetentną ,zorganizowaną i pełną wiedzy.I tak uspokojona czekałam na swój wyjazd.
Muszę przyznać,że byłam bardzo,bardzo pozytywnie zaskoczona.Pani Iwona potrafiła 32 osobową grupą zapanować.Bardzo dużo dowiedziałam się o historii Chin,zabytkach ,szkolnictwie,służbie zdrowia,polityce jednego dziecka.Czytała nam fragmenty niektórych książek o Chinach ,podała tytuły i zamierzamy z mężem kupić 2 książki by jeszcze bardziej przybliżyć ten ciekawy kraj.Pani Iwona Rokosz okazała się osobą świetnie zorganizowaną i punktualną.Dzięki temuu wszystko sprawnie przebiegało.Po otrzymaniu kluczy zawsze mówiła ,że będzie jeszcze parę minut na recepcji i jeśli będą jakieś problemy to będzie na nas czekać.
Ja pracę pilotki oceniam na SZÓSTKĘ.Jako osoba dorosła i odpowiedzialna nie potrzebowałam niani na wycieczce.Pojechałam do Chin czytając szczegółowo program i chciałam by był zrealizowany w 100 % i tak też było.
odpowiedz »

opinia o pilocie [2014-05-14 20:44 78.9.152.*]
W m-cu kwietniu 2014 byłem uczestnikiem wycieczki Cesarskie Chiny ,której pilotem była Iwona Rokosz.Osoba bardzo dobrze przygotowana i starająca się zrealizować jak najlepiej- program.Nie mam żadnych zastrzeżeń do Jej pracy jako pilota.Należy do tej grupy pilotów,które nie spoufalają się z uczestnikami.Mi to akurat nie przeszkadzało odpowiedz »

opinia o wyjeździe [2013-07-23 11:10 83.16.88.*]
witam, czy mogę prosić kogoś o napisanie do mnie na priv: joapis@poczta.onet.pl Wyjeźdzam w listopadzie, chętnie zaczerpnę rad o wyjeździe Dziekuje i pozdrawiam odpowiedz »

opinia o pilocie [2013-05-03 20:56 89.75.160.*]
Byłam tez na tej wycieczce, potwierdzam wszystko to prawda, można jeszcze dużo pisać o tej Pani. Bardzo źle traktowała kierowcę a był to bardzo miły człowiek. Zresztą wszystkich nie szanowała w hotelach kłóciła się z pracownikami a do jednego fajnego pilota , który opowiadał ciekawostki powiedziała żeby siedział cicho bo jej się nie chce tłumaczyć. odpowiedz »

opinia o pilocie [2013-05-15 20:07 46.174.224.*]
Powiem więcej - pilot nie opiekował się nalezycie grupą po dotarciu do hoteli i rozdaniu kluczy. Znikała nie podajac numeru swojego pokoju, pokazywała sie dopiero w dniu nastepnym gdy grupa wsiadała do autokaru. Jesli chodzi o kierowce to już musiała mu bardzo dopiec, bo w ostatnim dniu w drodze na lotnisko wyłączył jej mikrofon. odpowiedz »

opinia o pilocie [2014-05-06 09:40 79.110.194.*]
Przecież pilotka była 10 albo i więcej godzin z uczestnikami a na początku podróży podała numer telefonu.Po 10 godzinach pracy powinna mieć czas na odpoczynek.A w razie wyjątkowych sytuacji wystarczyłoby zatelefonować.Współczuję pilotom takich uczestników.
Ja to mam szczęście ,że nigdy w czasie wyjazdów nie miałam wśród współuczestników takich osób jak ty.
odpowiedz »

opinia o pilocie [2015-02-12 10:47 95.49.222.*]
Witam Panią, często Pani uzywa ID komputera 79.110.194 - przy okazji zwrot "ty" powinno sie pisać z DUŻEJ LITERY. odpowiedz »

opinia o pilocie [2013-05-16 06:47 188.146.143.*]
ja też byłam na wspominanej wyżej wycieczce do Indii i powiem tyle ,że z tak nieżyczliwą osobą jaką była pilotka tej wycieczki jeszcze się nie spotkałam , a jeżdżę dużo i to z różnymi biurami . Tam wręcz dochodziło do tresury uczestników wycieczki , tylko słyszeliśmy zakazy jak dzieci w szkole lub osoby resocjalizowane (w kierunku resocjalizacji ma wykształcenie ta pani) . Tej pani brakowało również elementarnych podstaw kultury osobistej bo moim zdaniem jeśli wg niej uczestnik wycieczki ma niekorzystny wpływ na jej pracę to powinna przeprowadzić z nim rozmowę na osobności a nie rozprawiać o tym przez mikrofon do wszystkich uczestników wycieczki . Jednym słowem wszystko powyżej napisane to prawda ! odpowiedz »

opinia o pilocie [2013-06-21 12:13 176.107.47.*]
Ja także spotkałam na wycieczce "Kolory Pustynnych Miast" p. Iwonę Rokosz, podróżowałam w jej towarzystwie od 08-03-2013 do 22-03-2013 r. Całkowicie zgadzam z opiniami, które przeczytałam wcześniej. Pani I. Rokosz jest osobą despotyczną, bezwzględną a nawet arogancką. Nie lubi ludzi i nie liczy się z ich zdaniem jest osobą egocentryczną. Szczególnie lekceważący stosunek miała do miejscowych przewodników, kierowcy i jego pomocnika. Naszą grupę traktowała jak zło konieczne, jednocześnie nie miała skrupułów aby wykorzystać nas do "kręcenia" własnych biznesów. Zakupy mogliśmy robić tylko tam gdzie zaprowadziła nas p. Rokosz. Jak się później okazało słono przepłacaliśmy za wszystko co kupiliśmy z jej rekomendacji. Także zimne napoje i alkohol tylko u kierowcy po cenie zawyżonej o 50-100% w zależności od produktu. Tak samo było w przypadku wyrobów tekstylnych, biżuterii, przypraw czy herbaty. Ze stratą dla nas, nie do końca zrealizowała program imprezy, np,: nie byliśmy w Świątyni Lotosu w Delhi, którą oglądały wszystkie wcześniejsze grupy gdyż p. I. Rokosz miała umówione w tym czasie prywatne spotkania. Uznała, że wystarczy jak odstawi nas do hotelu i zakwateruje pozostawiając nam czas wolny, nie widzieliśmy też starej części błękitnego miast. Nie zdarzyło się aby poinformowała grupę jaki jest numer jej pokoju, gdzie jej szukać. Robiła to co chciała nie licząc się z nikim i niczym. Reasumując: wycieczka przygotowana starannie, program ciekawy i pozostawiłaby niesamowite wrażenie gdyby nie egocentryczna paniusia, która zachowywała się tak jakby to ona była na urlopie, który można tak zorganizować aby zwróciły się poniesione koszty. Wcześniejsze grupy miały przyjemność podróżowania w towarzystwie p. BEATY RZEPECKIEJ osoby ciepłej, solidnej i nie tak interesownej jak p. I.Rokosz. Ubolewam nad zmianami, które wprowadziło Biuro, jest mi przykro, że trafiło to na termin mojego wyjazdu. SZKODA, bo mogło być tak pięknie !!!!!!! odpowiedz »

opinia o pilocie [2014-03-24 17:34 124.81.243.*]
Drodzy panstwo. Bylam z ta pilotka juz cztery razy na wycieczkach objazdowych. Takie profesjonalizmu nie spotkalam nigdy. Ta pilotka zawsze byla profesjonalna i przygotowana, a najbardziej pomocna w kryzysowych sytuacjach. Wiedza niesamowita. Sprawnie rozwiazywala tez problemy z pijanym towarzystwem. W zwiazku z tym, ze i ja bylam na tym wyjezdzie
co Wy, to chce napisac, ze sami jestescie swiniami,
tak
oczerniajac osobe, ktora dbala o wasze interesy i bexpieczenstwo. Banda Polaczkow, ktora teraz wylewa swoje frustracje na forum.
odpowiedz »

opinia o pilocie [2013-04-12 21:32 95.49.246.*]
Potwierdzam powyższą opinię. Doświadczyliśmy tego samego na objazdówce po Sri Lance w 2010r. Widocznie taki styl prowadzenia wycieczek. Na szczęście Rainbow ma innych wspaniałych, kompetentnych i fachowych pilotów, którzy potrafią ciekawie opowiadać, integrować grupę i sprawić, by wyjazd był w pełni udany. Pozdrowienia dla Pani Moniki (Kuba), Agnieszki (Kenia). odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2020 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij