Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Biura turystyczne

Wątek: 70-te urodziny OST Gromada
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2008-02-18 11:48
Temat: 70-te urodziny OST Gromada
Treść: Aktualność:
10 lutego Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystycznej "Gromada" odchodziła swoje 70. urodziny. Uroczystości jubileuszowe odbyły się jednak trochę później, tzn. 23 marca 2007 roku.

Rano 23 marca 2007 roku członkowie "Gromady" udali się na cmentarz aby uczcić zniczami pamięć zmarłych kolegów, byłych pracowników Spółdzielni. Następnie odbyła się msza dziękczynna, którą odprawiał Biskup Polowy WP J.E. ks. bp. gen. dyw. dr Tadeusz Płoski a koncelebrowali ją: ks. prof. dr hab. Mieczysław Lubański, ks. prałat płk Jan Domian oraz ks. prałat Wojciech Zdziebłowski. Podczas mszy dziękowano za te 70 lat oraz proszono o dalszą pomyślność. Prałat Zdziebłowski wygłosił homilię a Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pięknie zaśpiewał.

Wieczorem miała miejsce główna celebracja Jubileuszu. Prezes Zarządu "Gromady" dr Roman Budzyński otrzymał wiele listów z życzeniami i gratulacjami - między innymi list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego.

"Gromada" (oraz Budzyński) została wyróżniona odznaką "Za zasługi dla turystyki". Wyróżnieni zostali także najbardziej zasłużeni członkowie Spółdzielni. Podczas uroczystości, na którą przybyło ponad 800 ważnych, światowych osobistości, otwarta została także wystawa grafiki chińskiej. Otwarcia jej dokonał ambasador Chin J.E. Yuan Guisen i znajduje się ona obecnie w hotelu "Gromada".

Podczas uroczystości prezes zarządu przypomniał, że OST "Gromada" opracowała autorski program "I Ty możesz zostać właścicielem...", który pozwala na współuczestnictwo w rozbudowie bazy turystycznej zarówno osobom prawnym, jak i fizycznym, zarówno z branży turystycznej, jak i spoza branży. Serdecznie zaprosił do współpracy szczególnie władze samorządowe, które wielokroć mają w swych zasobach bazę i problem skuteczności jej wykorzystania.

Ponadto OST "Gromada" opracowała i wdraża autorski program "Wakacje po polsku", który skupia najlepsze doświadczenia organizacji wypoczynku. Pozwola on Polakom udającym się na wakacje za granicę, być obsługiwanym w naszym języku w wybranych, najczęściej przez nich odwiedzanych ośrodkach.

Prezes Budzyński zaznaczył, że atutem skuteczności marketingowej "Gromady" jest kompleksowość obsługi. Poza sferami usług noclegowych, gastronomicznych i konferencyjnych, poprzez swoje spółki specjalistyczne prowadzi "Gromada" usługi inwestycyjne, transportowe, ochroniarskie i medyczne. Spółki te, z wyłącznie polskim kapitałem "Gromady", realizują jednolitą strategię przedsiębiorstwa. "Gromada" oferuje Klientom jednorodne pakiety różnorodnych usług.

Ponadto Budzyński przypomniał, że od pięciu lat "Gromada" kształci też kadry dla branży turystycznej w założonej przez siebie uczelni - Wyższej Szkole Organizacji Turystyki i Hotelarstwa. Połączenie wiedzy teoretycznej i praktyki pracowników biur i hoteli "Gromady", przynosi znacznie lepsze efekty kształcenia, niż uczenie młodych tylko teorii.

Na zakończenie Prezes Spółdzielni oświadczył, że Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna "Gromada" patrzy w przyszłość z nadzieją i snuje następne ambitne plany, zaś kolejne przedsięwzięcia rozwojowe są już na deskach projektantów, a nawet w przeddzień rozpoczęcia prac inwestycyjnych. Zapowiedział też poszerzenie zakresu działalności Spółdzielni o kolejne dziedziny.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

70-te urodziny OST Gromada [2010-03-22 11:52 91.210.48.*]
W odpowiedzi przytoczony cytat odpowiem z Rafałem Kosikiem: Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może. i mam tu na myśli to co się dzieje w tej firmie.
ps. aby przytaczać takie słowa należałoby zastanowić nad postawa - uczciwością w stosunku do pracowników
odpowiedz »

70-te urodziny OST Gromada [2010-04-01 20:00 91.94.43.*]
uczciwosc moj drogi Panie - to gwarancja,ze na koncie pracownika GROMADY w zakonczeniu miesiaca jest wynagrodzenie - pewnie skromne - ale jest - a kto chce wiecej - ma droge otwarta ! odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-03-05 12:41 91.210.48.*]
Pracowałem na stanowisku kierowniczym, miałem przyjemność poznać P Prezesa i wierz mi w sytauciach ktore nie przystoja osobie na tym stanowisku. Współczuje że cała twoja rodzina jest utrzymywana przez tą firmę. Nie masz pojecia jakie sa warunki w innych zakładach pracy.
Zmieniłem pracę, pracuje 8 godzin nikt do mnie nie dzwoni z bzdurnymi problemami w niedziele i swieta. Prace znalazłam na rynku warszawskim w ciągu niecałego miesiaca.Za duza wyzszą pensje. Człowieku chyba sam nie masz pojęcia jak wygląda rynek pracy.Zapewne nie dzieki pieniondzom gromady lecza sie moje dzieci. Przecież ta firma nie płaci nawet kontrahentom, nie reguluje faktur, więc o czym mowa. We wszystkich spóldzielniach jest tak samo firmy pieniadze wypracowane gdzieś giną...
odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-20 21:12 79.185.69.*]
jeżeli naprawdę pracowałeś wiele lat w Gromadzie na"kierowniczym"stanowisku to musiałeś być w starych układach.PZPR,ZSL,SD,UB,SB,jak niektórzy dyrektorzy hoteli,z których ta firma jest oczyszczana.Jest Ci źle,jesteś rozgoryczony bo jesteś starym komuchem,może UBekiem i Twój czas się SKOŃCZYŁ !!! odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-05-25 15:26 91.210.48.*]
czytaj dokładnie nie napisałem, że pracowałem wiele lat, wytrzymałem prawie rok słysząc cały czas o perspektywach wyższego wynagrodzenia, zresztą jak kazdy pracownik który jest tu zatrudniany odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-03-16 12:06 83.15.112.*]
Niech za komentarz do ponizszych wypowiedzi bedzie zdanie "kto sam jest zly,ten niechetnie mowi dobrzez o drugim bliznim" sw. Jan Chryzostom. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-03-09 20:50 79.191.50.*]
Jesteśmy firmą która wykonała dla GROMADY w Warszawie balustrady. Od początku Października 2009r. nie możemy wyrwać od P. Budzyńskiego pieniędzy za wykonane przez nas prace. Napisaliśmy oficjale pismo w tej sprawie i do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi. P. Budzyński zachowuje się jak "gówniarz" bo boi się odebrać telefon. Jego sekretarka ma zaprogramowaną informację dla dzwoniących : "Pana Prezesa nie ma w biurze. Może ja mogłabym w czymś pomóc?". Postanowiliśmy zainteresować prasę P. Budzyńskim. Może w ten sposób wszyscy się dowiedzą za czyje pieniądze jeździ na te rzekome delegacje. Naszym zdaniem za pieniądze swoich 37 wierzycieli, którzy wpisali GROMADĘ do KRD. Z poważaniem WIERZYCIEL odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-01 20:35 91.94.43.*]
Szanowny Panie, przykro,ze GROMADA nie placi w terminie.Ale kto dzisiaj placi? Nie GROMADY wina ,ze kryzys i oblozenie Hoteli nawet w Accorze spadlo do 20 procent. takie czasy. Ale prosze zostac z nami. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-03-12 00:14 82.160.206.*]
Przecież ta firma od dawna już nie płaci, miałeś nadzieję że z tobą będzie inaczej.Trzeba brac wysokie zaliczki na poczet materiałów.
Prasa świetny pomysł. Myślę ze pracownicy tej firmy byli i obecni też by mieli coś ciekawego do powiedzenia. Kupują sami za swoje pieniądze pieczywo do hotelu bo firma nie płaci dostawcom. Przecież to jedyna polska firma z tradycjami i z "polskim kapitałem" przecież tak się tym chełpią. A jak pięknie się prezentuje w internecie.
odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-01-28 01:57 79.191.190.*]
Człowieku chyba coś Ci się pomylił. Nie wiem na jakim stanowisku pracujesz. Ja nie znam prezesa rozmawiałem z nim 2 razy w życiu i dziękuje mu za to że mogę pracować w tej firmie która utrzymuje moją cała rodzinę. Nikomu nie chce się przypodobać, i nie jestem też z ZI. A może wykazałbyś trochę szacunku skoro masz lepszą prace to idź zmień. Zobacz człowieku co się dzieje na rynku, a potem pisz, bo wg. mnie nie bardzo wiesz na jakim świecie żyjesz. Kończąc pracuje w firmie bardzo długo i wiem w jakim stanie była ta firma w latach 90-tych a w jakiej kondycji jest teraz, i nigdy nie powiem złego zdania o GROMADZIE i jej władzach ponieważ wiem jaki wysiłek włożył prezes w restrukturyzacje i modernizacje tego przedsiębiorstwa! a ty możne za dużo się nasłuchałeś od kolegów albo masz bujna wyobraźnie. Pokaż mi 2 taka firmę która jest wyłącznie polska. Z kogo podatków jest szpital w którym się leczysz, szkoła w której się uczą twoje dzieci, bo przecież nie z pieniędzy zagranicznych firm które uciekają z podatkami do innych państw. Widzę rozwój firmy i nie wątpię w kierunek obrany przez kierownictwo ponieważ wyprowadzili nasza spółdzielnie z wielkiego kryzysu. I czego chyba nie zaprzeczysz Gromada jest największą Polska firmą hotelarską a pozycje tą zawdzięczamy właśnie kierownictwu. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-02-18 16:14 89.72.176.*]
wazelina....czyzby to pisal wierny giermek>>>> odpowiedz »

masakra [2010-01-27 14:31 94.254.130.*]
w hotelu w koszalinie pracują sami krentacze naczele z kierownictwem kupa złoziej czują się bez karni kierownik techniczny robi usługi w czasie pracy w zakładzie konkurencji odpowiedz »

70-te urodziny OST Gromada [2010-01-27 14:27 94.254.130.*]
proszę o przeprowadzenie kontroli w hotelu w koszalinie dzieją się po prostu jaja odpowiedz »

70-te urodziny OST Gromada [2010-04-05 21:06 79.162.117.*]
ten wpis to jakies nieporozumienie. odpowiedz »

70-te urodziny OST Gromada [2010-04-01 19:50 91.94.43.*]
te wpis - to jakies nieporozumienie. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-12-31 10:51 91.210.48.*]
Tu nie zatrudnia się pracowników tylko niewolników zawsze można sobie kupić za najniższą krajową następnego, po nim będzie następny, nie ważne, że jakość wykonywanych usług się obniża, to wstyd aby firma z takimi tradycjami tak nie szanowała swoich pracowników.
W firmie bałagan. Po Warszawie już krąży powiedzenie: bałagan jak w gromadzie.
Ale cieszmy się że mocarze tej firmy się wzajemnie poodznaczali. Taka jest rzeczywistość we wszystkich spółdzielniach. Ostojach mininionej epoki , którymi rządzą byli sekretarze. Wniosek nie zatrudniajcie się w tej firmie bo nic dobrego WAS tu nie czeka , zero perspektyw rozwoju, marne wynagrodzenie, okropna atmosfera, brak stabilności pracy.
odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-20 21:24 79.185.69.*]
Niewolniku! przed podjęciem pracy chyba czytałeś umowę,mam nadzieję ,że umiesz czytać,podpisałeś ją.Więc jak zgodziłeś się na pracę za psa to trzeba było szczekać !!! Po odejściu to już tylko marny skowyt głupka!!Nawet nie potrafisz ugryźć!!! odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-01-14 10:28 91.94.131.*]
Jaki brak stabilności pracy? Pracowałem tam przez 8 lat. Firma płaciła mi za studia i jako pracownik z poza Warszawy dostałem mieszkanie pracownicze. Jak bym miał to podliczyć to okazuje się, że zarabiałem całkiem fajne pieniądze.
Romek
odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-03-12 00:05 82.160.206.*]
o dziwo chyba byłeś wybrańcem losu, może nawet jedynym takim , bo mi nie chcieli zapłacić za studia mimo że oto prosiłem, mieszkania służbowego też nie dostałem, co dziennie dojezdzałem do pracy prawie 100km oczywiście za swoje pieniądze. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-01-20 22:17 89.79.137.*]
Może pracowałeś tam 8 lat ale chyba 18 lat temu.....dzisiaj to masakra!!! odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-11-23 14:42 94.75.121.*]
Zgadzam sie z opiniami. Prezes nie rozumie, że firma to ludzie, dla niego lepiej wymienic człowieka niz system. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-20 21:30 79.185.69.*]
Prezes zmienia oblicze firmy, system pracy,zarządzania ,ale nie potrafi zmienić "systemowych"ludzi takich jak TY!!/Marks,Engels,Lenin, Stalin,Breżniew,Mao,Kim..... odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-01 20:42 91.94.43.*]
drodzy, to jest kapitalizm. Znasz program recepcyjny albo nie. wiesz jak rozmawiac z klientem w gastronomii albo nie . Wiesz jak kierowac kelneramii i kucharzami albo nie. Czekaleś godzine na posilek - albo nie i wiesz ze tu wrocisz albo nie wrocisz - to krotkie vademecum dla szefa gastro. koniec. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-09-27 20:24 87.105.164.*]
recepcjonista ma około 1400 zł na rękę, a pokojowa 5,4 zł za sprzątniecie pokoju, błehehehehehe odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-09-25 21:41 78.28.15.*]
niezla gromadka w gromadzie(kolesi) odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-07-26 19:15 62.21.81.*]
Czytam te wypowiedzi na temat Gromady i jestem zaskoczona ze jeszcze ten zarzad steruje spoldzielnia. Jest jak w kolchozie u kolesi prezesa. Jak mozemy ufac rzadowi kiedy rzadzi tyran ktory okrada pracownikow i czlonkow jednoczesnie ublizajac kadrze dyrektorskiej. Czy nie ma u nas juz zadnych wladz ktore sa wstanie usunac tego tyrana ktoremu wladza uderzyla do glowy. Czytalam kilka artykulow i nie moge zrozumiec jak moze prezes poreczac pieniedzmi Gromady pozyczki dla wlasnej spolki w Elblagu. Jakie ma uklady i z kim ze nie ma sprawiedliwosci na jego kanty. Ciekawe ze pracownicy i kierownictwo Gromady wie co wyprawia i jak zastrasza Budzynski a CBA jeszcze nie.... Byla czlonkini i pracownica odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-09-25 21:39 78.28.15.*]
nie placa za nadgodziny,zabrane premie,wyzysk w bialy dzien.portier jest recepcjonista,fatalne pokoje. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2008-10-07 19:13 79.173.12.*]
Nie uczciwe biuro zostałem oszukany. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-09-25 21:42 78.28.15.*]
zgadzam sie odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-11-23 14:39 94.75.121.*]
Napisz w jakim sesnie zostałeś oszukany? odpowiedz »

70-lecie Gromady [2008-02-18 11:48 79.188.238.*]
Smiech na sali, warcholstwo sie bawiło za pieniadze pracowników dla ktorych od ponad kilku lat nie ma pieniedzy na podwyzki.
Wielki wszechmogacy Prezez budzynski to nic innego jak wiesiek ktoremu pieniadze i wladza uderzyły do głowki wraz z koleszkami z zarzadu.
odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-20 21:01 79.185.69.*]
TY chyba jesteś kolegą byłego dyrektora hotelu na 17 stycznia i starym SB-ekiem ,z których czyści Gromadę prezes. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-03-16 10:48 87.207.120.*]
popieram w 100% .
żadnego poszanowania dla pracownika, brak motywacji , od kilku lat premii ,podwyżek nic ,wręcz przeciwnie, zastraszanie,bardzo zła atmosfera.
a karda zarządzająca jeździ po całym świecie za pieniądze pracowników i ma wszystko w nosie.
odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-04-01 20:44 91.94.43.*]
stary, nie zgadzam sie z Toba. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2010-01-22 22:48 89.79.137.*]
Prawda! Szczególnie Chiny i Rosję sobie upodobali - wyjazdy z dziećmi i wszystko oczywiście rozliczane jako delegacja!!!! żałosne!!! odpowiedz »

70-lecie Gromady [2008-11-15 23:17 212.76.37.*]
To firma z długoletnią historią i tradycją sięgającą międzywojnia. Niestety potrzebuje zmian. Jak każda instytucja do skutecznego działania potrzeba jej prostych mechanizmów demokratycznych - np. kadencyjności prezesa. Przy pełnej sympatii dla dokonań pana Romka, powinien już dawno oddać ster. Dwie kadencje to maksimum dla Prezesa, dalej jest już tylko kręcenie się w kółko. odpowiedz »

70-lecie Gromady [2009-03-16 10:52 87.207.120.*]
ciekawy jestem czy udziałowcy wiedzą co tak naprawdę się dzieje w gromadzie.na walnych zgromadzeniach mydli wam się tylko oczy pokazuje sprawozdania z sufitu wzięte odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2022 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij