Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka krajowa

Wątek: Kraków będzie promować się wśród gejów i lesbijek
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2008-07-30 11:41
Temat: Kraków będzie promować się wśród gejów i lesbijek
Treść: Aktualność:
Kraków jako pierwsze polskie miasto zamierza oficjalnie promować się wśród gejów i lesbijek. - Można na nich dobrze zarobić - twierdzą włodarze.

Taki sposób promocji miasta to w Krakowie absolutna nowość. Dotychczas miasto to kojarzyło się bardziej z rzucaniem kamieniami w Marsz Tolerancji czy też antygejowskimi pochodami ultranacjonalistów niż z gejowskimi hotelikami czy dyskotekami. Powodem tej zmiany są przeprowadzone badania marketingowe, z których wynika, że geje i lesbijki wydają na rozrywkę i wypoczynek znacznie więcej pieniędzy niż turyści, którzy podróżują z rodziną czy znajomymi. Zamierzamy na tym zarobić - mówi wprost Izabela Helbin z biura promocji i marketingu miasta.
- Gejowska turystyka w Krakowie już i tak istnieje i rozwija się świetnie. Czas to oficjalnie wykorzystać - potwierdza Magdalena Sroka, szefowa Krakowskiego Biura Festiwalowego, która zajmuje się organizacją w mieście wydarzeń kulturalnych. I zapowiada m.in. wydanie przez urząd miasta przewodnika po Krakowie przeznaczonego specjalnie dla homoseksualistów. Pojawią się również plakaty i billboardy dla tej grupy turystów, będzie też promocja w internecie.

Taka strategia marketingowa stosowana jest od lat przez wiele topowych miast świata. Oficjalna strona internetowa Londynu (Visitlondon.com) zawiera kilkanaście rubryk dotyczących zakupów, barów oraz imprez dla gejów i lesbijek. Biura promocji Montrealu, San Francisco, Barcelony, Berlina regularnie współpracują z organizacjami gejowskimi w kształtowaniu oferty kulturalno-turystycznej swych miast.

- To dobrze, że w obliczu mocnej konkurencji między miastami Kraków zdecydował się wreszcie docenić gejów - mówi Piotr Wójcik, polski ambasador IGLTA - organizacji turystycznej gejów i lesbijek.

Hotelarze i restauratorzy nie mają nic przeciwko temu pomysłowi. Cieszą się większymi zarobkami, mają też nadzieję na pozbycie się pijanych Brytyjczyków.

Pomysł nie podoba się tylko politykom powiązanym z PiS. - Szanujemy człowieka, jego autonomię i osobiste wybory. Nie popieramy jednak promocji zachowań dewiacyjnych. Kraków ze swą tradycją i kulturą doskonale może się promować w innych obszarach - napisała w swoim oświadczeniu dla "Gazety Wyborczej" Agata Tatara, rzeczniczka krakowskiego PiS i radna Krakowa.

Na całe szczęście Agata Tatara nie podejmuje decyzji w sprawie wyboru sposobu promocji Krakowa.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Geje i lesbijki z całego świata omijaja nas szerokim... [2008-08-11 10:18 89.174.107.*]
po tym jak bandy ogolonych oszołomów napadały na parady równości. Opinia o nas wśród francuskich czy niemieckich gejów jest negatywna, oni sie boja tu przyjeżdżać. Należy coś zrobić aby zamożny gej zaczął tu przyjeżdżać i wydawać pieniądze. odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-08 13:14 193.23.51.*]
Pierwsze reklamy podpasek w latach 90-tych też wywoływały skrajne emocje. A przecież to zupełnie naturalne. Jak dla mnie różowa turystyka jest ok. Gratuluję "Miastu z bogatą historią i tradycją", że jako pierwsze w Polsce zajmie się oficjalnie rynkiem turystyki LGBT, przełamując stereotyp homofobicznego kraju. LGBT istnieje i ma się dobrze na całym świecie, czy się to niektórym podoba, czy też nie. Wbrew temu, co mówią niektóre komentarze powyżej LGBT to nie jest sexturystyka. gayfriend odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-07 14:31 83.29.26.*]
Pierwszy autorski pomysł Pani Dyrektor!!!
Super
Tylko czemu się tego wypiera a urzędnicy kłamią że takiej inicjatywy nie ma...
Super
Chyba ktoś nie zna tego miasta...
Prezydent sam na siebie kręci bat...
odpowiedz »

Kraków będzie promować się wśród gejów i lesbijek [2008-08-06 11:35 87.206.63.*]
Rany, ale niektórzy są homofobami. Wstyd Panowie/Panie! I trochę tolerancji! Promocja miasta Krakowa do homoseksualistów to po prostu kierowanie działań marketingowych do wyselekcjonowanej grupy turystów, którzy notabene, są bardzo atrakcyjną grupą (hotelarze i restauratorzy na pewno to już wiedzą). Moim zdaniem to dobry krok - promocja adresowana do wszystkich, to promocja do nikogo. Trzeba znajdować niszę - i do niej targetować działania. P.S. Dla niezorientowanych: Homofobia (określenie pochodzące od słów "homoseksualizm" i "fobia" z gr. phóbos - strach) - irracjonalny lęk przed zetknięciem się z przedstawicielami mniejszości seksualnych wstręt, wrogość wobec tych osób lub dyskryminowanie ich ze względu na orientację psychoseksualną. Homofobia jest traktowana równolegle wobec rasizmu, seksizmu, czy antysemityzmu. Homofob - osoba uprzedzoną wobec osób o orientacji homoseksualnej. odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-05 14:38 89.97.35.*]
taki biedny ten Krakow, ze az musi zarabiac na takiej klienteli? Schodzic tak nisko? To chyba kiepscy ci wlodarze ... odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-08 13:54 87.206.63.*]
biedni to są niektórzy internauci.. Ci co postrzegają zarabianie na rozsądnie wybranej grupie docelowej jako schodzenie nisko :(( biedni bo ograniczeni umysłowo i nie zauważają, że homoseksualista to taki sam człowiek jak heteroseksualista... biedni, rzeczywiście, żal mi ich :( odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom... [2008-08-06 07:19 85.168.150.*]
Popieram powyzszy komentarz. To wstyd dla Krakowa zeby te problematyke poruszac wogole. Nie zamierzam dyskryminowac "kochajacych inaczej", zgodnie z zasada, napietnowac grzech, kochac grzesznika, niemniej poruszac te problematyka i wrecz ja uwypuklac jako inny/nowy "rynek" dla promocji tak renomowanego miasta!!!!, miasta z TAK bogatymi tradycjami : Papiez Jan Pawel Drugi, Uniwersytet Jagiellonski, ...miasto krolewskie wreszcie... byla stolica.... Papiez w grobie sie przewroci "patrzac na te czasy" w jego ukochanym miescie.... odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 23:36 84.203.38.*]
Świtny pomysł! W końcu zobaczyli, że można na tym zarobić. A osoby, które twierdzą, że chodzi tylko o sex-turystykę widać mają pomysły i poglądy z głębokiego średniowiecza. Geje wydają dużo więcej pieniędzy na własne przyjemności (lepszy hotel, lepsza restauracja, zakupy itd.) niż osoby, które te same pieniądze muszą/chcą przeznaczyć na wydatki dla swoich dzieci... Geje (zarówno młodzi, jak i starsi) podrózują znacznie więcej i częściej niż większość hetero turystów (zdarzają się wyjątki oczywiście). Bardzo dobrze, że wydział promocji miasta idzie w tym kierunku! Super! Gratulacje i tak dalej trzymać! Marek Maslowiec marqoos_pl odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-11-01 22:33 72.14.220.*]
Niestety geje muszom byci z powodu jak dzieci sami hlopcy bez dziewczyn i zaczynajom chlopcy pomalu prubowaci i jak im to sie spodoba to jurz nikt nieprzeszkodzi niestety .jak by bylo lepjej dla naszego kraju jak mial bym pieniondzie to bym rozdawal pieniondzie dzieciom biednym i rzeby nikt niebyl glodny a na temat gejuw to bym prubowal im pomuc z tym wkonicu to terz ludzie ale nikt nie zrobi rozdzielici gejuw. odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-11-03 13:56 83.27.87.*]
człowieku nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi twojej naucz sie najpierw ortografi a potem pisz maile (muszą, chłopcy, zaczynają, próbować, już, pieniądze, gejów, pomóc, też, odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 20:26 83.27.249.*]
no tak najpierw Kraków kusi pijaństwem i prostytucja a teraz gejami i lesbijkami...to jest chore samo w sobie to miasto jest piękne i cały rok przyjeżdża tu mnóstwo turystów więc nie rozumiem po co potrzebnie jest jeszcze to....a poza tym to do czego ma to zachęcać do spacerów za rączkę przecież i tak jeśli jakiś gej czy lesbijka będą chcieli zwiedzić Kraków to i tak przyjadą bez żadnych zaproszeń ze strony miasta!!!! odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2009-09-06 15:52 94.254.230.*]
Jeśli dwóch gejów, jedzie spędzić razem wakacje i wydać swoje zwykle nie małe pieniądze, to na pewno nie przyjadą do zapyziałego,ultra katolickiego , homofobicznego grajdołu jakim jest Kraków . Trzeba to zmienić , to wspaniałe i piękne miasto powinno być Europejską stolicą kultury, także tej gejowskiej . Nie róbmy z Krakowa narodowego skansenu . Niech Europa i Świat zobaczą nasz Kraków jako centrum kulturalno- cywilizacyjne . Na samym Wawelu daleko nie zajedziemy . A jako historyk stwierdzam że krakowski rynek taki urokliwy to strasznie nie jest. Zobaczcie rynek we Wrocławiu albo w Sandomierzu mieście też królewskim a mamy takich rynków więcej . Starczy narodowych izb pamięci , zwłaszcza że promocja wśród homoseksualistów nie sprawi , że nam cegła po cegle Wawel wywiozą, wcześniej ukręciwszy łeb smokowi . odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-05 14:46 83.31.124.*]
A jakie to dokładnie badania skłoniły włodarzy miasta do takich decyzji? Niegdyś Ibiza była oazą imprezowiczów, gejów i różnej maści dziwaków. Hiszpańskie władze turystyczne łapały się za glowę, bo ta wyspa- choć masowo- odwiedzana, przynosiła najmniej dochodu. Wydano mnóstwo na zmiany i promocję bo okazało się, że dojrzałe pary i rodziny z dziećmi są bardziej rozrzutni i zostawiają więcej pieniędzy niż lesbijki i dyskotekowcy. Może państwo z promocji Krakowa przyjrzy się choćby temu przykladowi... odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 15:36 83.144.100.*]
Naprawdę, nadszedł czas na zmiany we władzach odpowiedzialnych za rozwój turystyki w Krakowie. Kierują się one tylko pieniądzem i interesem. Do tej pory umiały one promować tylko restauracje i bary, a teraz zaczynają dzielić turystów na gejów i lesbijki i resztę turystów. Toż to objaw nietolerancji. Turysta powinien być jeden, albo chce przyjechać z jakichś powodów do naszego miasta, albo nie. Oferta powinna być obszerna i bogata. Skąd się biorą przypuszczenia, że lesbijki i geje potrzebują oddzielnej oferty? Jakiej oferty? Co się za tym kryje. Apeluję do władz turystycznych w Krakowie, puknijcie się w głowę, albo podajcie się do dymisji. Szkodzicie nam, mieszkańcom Krakowa i naszemu miastu. Nie interesują nas poglądy członków partii politycznych na kwestię homoseksualistów, tylko dobro nas, naszych dzieci i naszego ukochanego miasta. odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 12:23 83.6.241.*]
Widać, poniższe posty były napisane przez ludzi którzy nie mają nic wspólnego z Turystyką. Inaczej nie pomyliliby turystyki gejowskiej z sutenerstwem czy sex-turystyką. Nie powinno się zabierać głosu w kwestiach o których nie ma się najmniejszego pojęcia!
Dobrze, że Kraków docenił lukratywnych turystów gejowskich. W końcu ktoś myśli o promocji miasta w aspekcie ekonomii a nie chorych tradycji.
PIVIX
odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-05 15:04 83.17.123.*]
Tradycja jest po to aby ja pielęgnowac i przenoscic na kolejne pokolenia i przez debili ktorzy tego nie rozumieja bo byli wychowywani w złobkach mamy własnie takie pomysły na wspaniałych popaprańców jakimi sa pedały i lesbijki. WSTYD!!!!! ale najprawdopodobniej sam pomyslodawca ma problem ze swoja orientacja!!!!! odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2013-01-19 09:07 193.203.44.*]
Czy tradycję picia do upadłego (a mamy długą i jesteśmy z tego znani) też należy pielęgnować? Jako hotelarz wolę gościć spokojnych gejów czy lesbijki niż np. naszych bandziorów, którzy uszkodzili mi (pijani) auto dlatego, że nie jestem z Krakowa. A skoro tak bardzo chcesz pielęgnować tradycję to biegaj nadal do wychodka na podwórze zamiast korzystać z łazienki. odpowiedz »

Popapraniec to cię zrobił i zapomniał zakopać... [2008-08-11 10:15 89.174.107.*]
Ty jako heteryk, gdzie byłes i jak sie bawiłeś w tym roku? Sądząc po języku ze swoją blondyną nad Soliną paliłeś grila i piłeś piwo. Pożytku z Ciebie niewiele więc ktoś inny musi wydawać pieniądze w Krakowie. odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 12:54 83.15.141.*]
Proszę mnie nie rozczulać. Geje i lesbijki trzymając się za rączki, spacerują po Krakowie i podziwiają piekno miasta. Czy może raczej szukają chłopców i dziewczynek, bezpłatnych i tych płatnych. Czymże, to więc jest jesli nie sex-turystyką.
Buźka
Stanisław
odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 15:30 83.15.101.*]
Podziwiam przenikliwą obserwację środowiska gejowskiego. Pewnie z autopsji, a jeśli nie to ze swoich doświadczeń z wyjazdów na panienki do Tajlandii. Są tacy, którym nawet dziura w płocie się kojarzy... odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 12:13 83.15.141.*]
Tak oto kulturalna stolica Polski, najpierw z radością zamieniła sie w szalet dla pijanych Anglików, a obecnie postanowiła zarobić na seks turystyce, bawiąc sie w kryptosutenerstwo. Na co jeszcze możemy liczyć ze strony wydziału promocji miasta?
Stanis ław
odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 12:07 83.4.199.*]
na wszystkim mozna zarobic!
proponuje również w Krakowie strzelanie do "nouplisów"
odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-06 17:20 212.76.37.*]
beznadziejny pomysł...tragedia... odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-08-07 16:11 83.27.238.*]
Rzeczywiście chory pomysł, Kraków jest sam w sobie piękny i nie trzeba uciekać sie do takich beznadziejności...po gejach można wymyśleć np "Kraków przyjazdny dla murzynów" itp....chore odpowiedz »

Kraków wychodzi na przeciw turystom homoseksualistom [2008-07-30 11:41 85.221.172.*]
Nie nie powiedziałbym czy Pani z PiS-u nie ma racji. odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij