Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Baza turystyczna

Wątek: Laseccy zamierzają kupić zamek Mirów!
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2006-04-03 15:45
Temat: Laseccy zamierzają kupić zamek Mirów!
Treść: Aktualność:
Rodzina Laseckich, która zajmuje się odbudową średniowiecznego zamku w Bobolicach, zamierza kupić drugą słynną jurajską warownię - zamek w Mirowie.

O tym, że senator Jarosław Lasecki i jego brat Dariusz chcą kupić teren od wspólnoty gruntowej w Mirowie, mówiono już od dawna. Teraz rozmowy stały się bardziej konkretne. Na 2 kwietnia zaplanowano spotkanie wspólnoty, podczas którego ma zostać podjęta decyzja o sprzedaży 40 hektarów z zamkowym wzgórzem. Potencjalni nabywcy oferują 700 tys. złotych za grunt, który uznany jest za nieużytek. Jednak zdania członków wspólnoty są podzielone.

Aleksandra Stercz-Motyl, prowadząca w okolicy Mirowa stadninę wyznaje - Może udałoby mi się pogodzić moje interesy z planami pana Laseckiego. Ale nie podoba mi się, że dobra narodowej kultury trafiają w prywatne ręce. W Bobolicach Lasecki ogrodził ruinę murem i turyści nie mają do niej dostępu.

Anna Myga, żona sołtysa wyjaśnia - Znam Laseckiego od dziecka. Pracowałam u jego ojca i wiem, że chce dla nas dobrze. Dał na ocieplenie kaplicy, remont remizy strażackiej. A jak ruszą inwestycje, będą miejsca pracy. Teraz zamek nic nam nie przynosił poza kłopotami. Daliśmy 10 tys. zł na zabezpieczenie ruin, a już wszystko rozkradli.

Jednak Katarzyna Głąb, skarbniczka zarządu wspólnoty przyznała - Ja będę przeciwna sprzedaży. Nie wiem, ile jest prawdy w tym, co obiecuje Lasecki. Kupił Bobolice i zrobił jakieś inwestycje? Wierzę, że ludzie nie będą chcieli oddać mu ziemi.

Bracia Laseccy tłumaczą, że wysłali listy, które zachęcałyby do transakcji wszystkim członkom wspólnoty gruntowej.

Jednak im więcej mówi się o ofercie Laseckich, tym więcej koncepcji zagospodarowania terenu krąży po Mirowie. Mieszkańcy mówią, że senator chce odbudować zamek, a także połączyć go kolejką linową z Bobolicami. Dodatkowo stworzyć pomiędzy warowniami pole golfowe i postawić hotel na 2000 miejsc dla zagranicznych gości.

Aleksandra Perczak, szefowa częstochowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, jest zaskoczona opowieściami mieszkańców - Jeśli wspólnota sprzeda grunt, nie znaczy to, że pan Lasecki ma wobec zamku w Mirowie zamiary takie jak wobec Bobolic. Jeśli jednak będzie chciał przystąpić do jakiejś przebudowy, to sprawa powinna być rozpatrzona poza naszym województwem przez Główną Komisję Konserwatorską.

Perczak przyznaje - W Bobolicach mieliśmy początkowo mnóstwo kłopotów z inwestycją i musieliśmy dwukrotnie wstrzymywać prace przy ruinach. Ale dzisiaj wszystko wygląda pozytywnie: zabezpieczył ruiny murem i wzniósł bramę poza ich obszarem. Przygotował projekt nadbudowy zachowanej części zamku, a my wymogliśmy, że w kierownictwie budowy będzie konsultant ds. konserwatorskich. Na razie ruiny nie są udostępniane, ale istnieje zapis, że po zakończeniu inwestycji służyć będą celom turystycznym.

Michał Góra, zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego najbardziej jest zaniepokojony informacjami o polu golfowym. - Teren wspólnoty gruntowej leży w obrębie parku krajobrazowego. Generalnie nie mamy nic przeciwko temu, żeby po uzgodnieniach robić na takim obszarze pole golfowe. Ale nie między Bobolicami i Mirowem, porośniętej endemicznymi odmianami traw, utworzenie pola wymaga wymiany murawy.

Jednak Dariusz Lasecki jest również zaskoczony, tym co mówią mieszkańcy - Ludzie wymyślają legendy. Lasecki zapewnia, że nie myślał o budowie pola golfowego. Przyznał też, że zamierza kupić grunty wraz z zamkiem - Prawdą jest, że jeśli kupię ziemię wspólnoty gruntowej, to mam zamiar odrestaurować zamek, a w przyszłości wybudować u jego stóp hotel. Ale będzie miał 100 miejsc, jak w Złotym Potoku. A prace przy zamku zajmą sporo czasu, bo rekonstrukcja zabytkowej budowli wymaga wyjątkowych starań.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

(brak tematu) [2021-12-17 07:32 85.221.157.*]
Kilka wieków stało puste i straszyło.Znalazł sie inwestor,chce ocalic przed totalna ruiną niech robi.Inwestuje swoje pieniądze.Co tam zrobi Jego sprawa i gajowego Maruchy.Ważne że ocali kawał historii tego rejonu i rozjaśni okoliczny ciemnogród i okolicę.Wszystkie zamki na szlaku Orlich Gniazd powinny byc odbudowane.To początki tworzenia sie zjednoczonego Państwa Polskiego.Francuzi mają zamki nad Loarą i cały Świat tam jezdzi.My miejmy szlak Orlich Gniazd,ciąg Średniowiecznych zamków i też będzie to atrakcja turystyczna na cały Świat.Z legendami o ukrytych skarbach,rycerzach bez skazy,zamurowanymi księżniczkami o duchach nie wspomnę :).Frodek. odpowiedz »

(brak tematu) [2013-07-02 20:52 109.241.43.*]
POSZUKUJEMY SPADKOBIECÓW MARGRABIEGO NA MIROWIE GONZAGI-MYSZKOWSKIEGO, KTÓRY ZOSTAŁ ZAMORDOWANY NA POLITECHNICE WROCŁAWEKIEJ. Wiadomo nam, że do roku 1939 zamek Mirów należał do jego rodziny, która mieszkała w Miechowie. Na stronie BOBOLICE-MIRÓW znalazłem jednak blokadę: TWOJE KONTO ZOSTAŁO ZABLOKOWANE. W związku z powyższym PRZYPOMINAM, że według mej strony: www.wandaluzja.com ; zamki jurajskie zostały zbudowane przez greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który zbudował też Białokamienną Moskwę. Są to zamki Neolityczne, co Kwalifikuje zbadanie gęstej siatki na zdjęciach satelitarnych Europy przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche'go jako NEOLITYCZNYCH tuneli, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało POTWIERDZONE w Austrii, Niemczech i na Lubelszczyźnie. Zamki te z XIV-wieczną techniką forteczną nie mają nic wspólnego a od r. 1362 można było budować tylko BASTYLIE ze względu na platformy artyleryjskie na DACHACH. odpowiedz »

(brak tematu) [2011-11-19 19:48 87.204.33.*]
pamiętam, jak w latach 80-tych czytałem artykuł o braku bazy turystycznej na Jurze, o pustce, braku warunków, chociaż uważam lata 80-te za najpiękniejsze, wtedy co weekend byłem na Jurze, wspinałem się, chodziłem, spędziłem tam niezapomniane chwile, a teraz co polanka, towjeżdża motłoch z grillami, matoły na quadach, idioci i idiotki urwane z hipermarketów, banda i pospólstwo. odpowiedz »

(brak tematu) [2011-11-14 20:46 31.174.39.*]
Po tym jak zobaczyłam Zamek Bobolice od wewnątrz to kategorycznie bym odmówiła sprzedaży kolejnego zabytku Laseckim!!! Bobolice to już nie zabytek tylko jego karykatura! Od kiedy w średniowieczu była pełna elektryka i kaloryfery?!?!?!? Hańba dla kultury! odpowiedz »

(brak tematu) [2011-11-02 20:31 95.41.217.*]
do Pani A S-M - O te dobra narodowej kultury jakoś do tej pory nikt nie dbał i było dobrze ale jak ktoś chce zrobić dla tych dóbr coś dobrego to pojawia się od razu mędrzec, który wszysko wie najlepiej ale nic nie potrafi zrobić w tej materii.Wolę działania Laseckich niż alternatywę w postaci kupy rozwalających się kamieni zarzuconymi opakowaniami po alkocholu i odchodami.Lasockich nie znam i nie mam z nimi nic wspólnego.
Jerzy G.
odpowiedz »

(brak tematu) [2011-09-26 08:20 62.233.240.*]
kocham te tereny ale uczucia mam mieszane, z jednej strony ciesze się, że zamki są odbudowywane i przcyciągają turystów, a zdrugiej strony tęsknię za czasami gdy ludzi tam było mało i mozna był nacieszyć się nietkniętą przyrodą. Cóż wszystko się zmienia :) pozdrowienia dla sympaytków Jury
Miro
odpowiedz »

(brak tematu) [2011-09-17 18:23 62.111.212.*]
odpowiedz »

(brak tematu) [2011-06-29 16:40 217.98.38.*]
Laseccy robią świetną robotę. A to, że chcą zbudować infrastrukturę, pole golfowe, wynajmować zamek to i chwała im za to. Wpakowali w odbudowę kupę szmalu to i niech coś z tego mają. Ja im dziękuję. Gdyby tak wzięli pod opiekę zamek w Olsztynie...pomarzyć można. Pozdrawiam braci Laseckich. odpowiedz »

Rekonstrukcja zamku w Bobolicach [2011-08-17 11:28 212.31.90.*]
Panie Senatorze, chlę przed Panem czoło. Jest Pan Wielki. odpowiedz »

(brak tematu) [2011-01-12 09:43 95.49.174.*]
Gdybym wiedział, które jeszcze zamki średniowieczne, ruiny, warownie..itp. zabytki narodowe ktoś chce kupić i odbudować daję z własnej kieszeni symboliczną złotówkę i popieram. I myślę, że wielu Polaków by tak samo zrobiło. Popieram Laseckich.. Urzędasy przez zwykłą chciwość, zawiść utrudniają. Dać na mądrych warunkach i mądrych umowach. Tyle lat stoją zrujnowane zabytki a urzędasy się cieszą, że nikt ich nie ogrodził, nie odbudował i można swobodnie po murach łazić. I dalej niszczyć. Kretyńskie łby. Janek wa-wa odpowiedz »

(brak tematu) [2010-12-14 19:50 46.113.238.*]
tylko bić nieustanne brawa takim ludziom jak Pan Lasecki odpowiedz »

(brak tematu) [2010-09-23 20:37 91.206.65.*]
Gdybym miał prawo głosu w tej sprawie to oddałbym te nieużytki za darmo, żeby zamek w Mirowie wyglądał tak pięknie jak ten w Bobolicach i jeszcze postawiłbym obelisk ku czci tych którzy go odbudują, do tego własnym kosztem ! Andrzej Okólski odpowiedz »

[2010-11-12 00:00 94.246.147.*]
Ja się do obelisku chętnie dorzucę :) ula brewczyńska odpowiedz »

Mirów i Bobolice [2010-11-20 14:15 77.253.126.*]
Jeśli możemy uratować to co z zamku zostało to tylko dobra wiadomość, a nie jak to nam się wmawia problem. Dajcie w końcu działać ludziom- Polakom, którzy mają jeszze chęć inwestować w naszą zabitą dechami dziurę zanim przyjdą "Europejczycy" i wykupią nas hurtem. Wtedy to już nie będzie żadnego "dziedzictwa narodowego". Gminy, samorząd niema pieniedzy. Państwo skąpi na takie inwestycje jestem za tym by posłowie i senatorowie dbali własnie w taki sposób o "dziedzictwo narodowe", ludzie ci maja pieniądze pan Lasecki inwestuje w historię i wątpie by na tym zarobił to inwestycja pokoleniowa.
Wielu naszych kochanych posłow buduje domy za tysiące i miliony kupuje działki na mazurach i nad morzem. Dlaczego tyle nienawiści do człowieka który odrestaurował tak piękny zabytek i z tego co wiem zgodnie z kunsztem budowniczych sredniowiecza zgodnie z zasadami wtedy panującymi. Popieram inicjatywę panów Laseckich i mam nadzieję, że bede mógł zobaczyć ukończenie tej inwestycji mam nadzieje ze te zamki nie śa ostatnie a nasi konserwatorzy beda pilnowali by ich odbudowa była prowadzona zgodnie z zasadami i przede wszystkim pojawią sie nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców
odpowiedz »

(brak tematu) [2010-09-23 20:32 195.69.81.*]
Wychodząc na polanę parkingu gdy dojechałem od zamku Mirów, zaparło mi dech w piersiach i zostałem zuroczony widokiem przepięknego widoku zamku bobolice. reszta bez komentarza. odpowiedz »

Urocze miejsce [2010-09-06 20:39 83.8.129.*]
Bobolice, byłam tam 05.09.2010r. budowla robi ogromne wrażenie to niesamowite, że mogłam podziwiać coś tak pięknego to jak podróż w czasie. Jestem pełna podziwu dla wszystkich którzy tam pracują przy odbudowie, to istne cudo. Szczególne podziękowania dla Panów Laseckich za ich wytrwałość, podziwiam ludzi którzy nie myślą tylko o sobie i oby było ich jak najwięcej ponieważ jest tyle pięknych i zapomnianych miejsc, które czekają aby tchnąć w nie życie przywracając do dawnej świetności... Iwona Mordal mieszkanka Dolnego Śląska. odpowiedz »

(brak tematu) [2010-06-04 11:03 83.18.164.*]
Podziękujmy Bogu za to, że są tacy ludzie jak Pan Lasecki. Ruiny z oczodołami zamieniły się w piękny zamek. Wczoraj byłam w Bobolicach tzn. 03.06.2010. po 15 latach. Pamiętam te wichrowe wzgórza. Wczoraj przeżyłam szok, gdy zza drzew wyłonił się bobolicki zamek. Jeżeli tak będzie wyglądać również w przyszłości Mirów to jestem za tym żeby sprzedać również inne Orle gniazda prywatnemu inwestorowi. odpowiedz »

zamki Laseckich [2010-01-20 09:30 83.4.100.*]
Dawno nie czytałem takiego nagromadzenia przeinaczeń, kłamstw i oszczerstw pod adresem p. Laseckich jak w tym tekście. Doskonale wiem , że to tekst stary i być może nawet jego autorzy z jego treścią by się dzisiaj nie zgodzili, ale w takim razie dlaczego jeszcze tu figuruje? Po to zeby jątrzyć, czy judzić? Pozdrowienia Jerzy Żurko odpowiedz »

Fantastyczne przedsięwzięcie!!! [2009-12-30 00:48 84.10.72.*]
Byłam przed kilkoma dniami (27.12.09) w Mirowie i Bobolicach. Jestem zachwycona stanek rekonstrukcji bobolickiego zamku. Niesamowite wrażenie robi już dzisiaj, a co dopiero po zakończeniu prac. Ruiny, owszem, były malownicze, ale niezwykłym będzie zobaczyć zamek w dawnej świetności i chwale. Brawo dla Panów Laseckich, w pełni popieram Ich działalność. Z poważaniem, Małgorzata Korpikiewicz, Dąbrowa Górnicza www.mgmdg.bloog.pl odpowiedz »

odbudowa zamków Bobolice - Mirów [2009-12-25 10:35 83.28.175.*]
Przykład Bobolic mówi sam za siebie. Przewcież wspólnota nic nie zrobi bo nie ma pieniędzy. Panowie Laseccy udowodnili, że rzeczywiście robią to co deklarują. Mają pieniądze i wydają je w słusznej sprawie i chwała im za to. Nie rozumiem skąd w ludziach ta niechęć do prywatnych właścicieli. Czyżby to mentalne echo komunizmu, a może typowo polska bezinteresowna zawiść? odpowiedz »

Brawo! [2009-08-23 14:46 195.117.219.*]
Byłem wczoraj i w Bobolicach i w Mirowie, to co robią Laseccy obowiązkowo należy bardzo, bardzo pochwalić. Wreszcie bedziemy mogli z satysfakcją pokazywać kawałek Jury. odpowiedz »

Byłem w Bobolicach 15 sierpnia i jestem zafascynowany... [2009-08-16 07:35 89.25.200.*]
dzisiaj już super wyglądającego zamku. Dzięki takim pasjonatom jak p.Lasocki przynajmniej jakiś promil spuścizny po przodkach przetrwa a legendy i niesamowite opowieści dotyczące zamku będą przekazywane.
Piszę o p.Lasockim jako o pasjonacie bo tylko pasjonat przez tyle lat inwestowania w odbudowę(przepraszam w budowę) tego typu obiektu, tyle lat rzucania kłód pod nogi przez instytucje mieniące się tym że zajmują się konserwacją zabytków, jeszcze nie stracił chęci i ochoty realizacji swoich planów. Zyczę p.Lasockiemu wytrwałości i popieram idee również w sprawie zamku Mirów
odpowiedz »

11 Listopada byłem w Bobolicach [2008-11-13 08:19 80.48.204.*]
To co zobaczyłem w Bobolicach przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
Odbudowany zamek wygląda rewelacyjnie (wiem co mówię, bo swego czasu zwiedziłem wszystkie warownie na szlaku Orlich Gniazd). Robi niesamowite wrażenie. Ruiny były malownicze, ale to były tylko ruiny, nie ukazywały potęgi warowni.
Nie zgadzam się też z twierdzeniami, że odbudowa idzie w złym kierunku, że zamek nie wygląda tak jak powinien - a niech mi ktoś powie jak powinien wyglądć - przecież nie zachowały sie żadne ryciny ani plany zamku. I któż może wiedzieć ile ten obiekt przeszedł zmian w dobie swojej świetności. A po drugie, tak jak to już zostało napisane - prace są prowadzone z udziałem konserwatora. Mirów - proszę bardzo - przynajmniej ktoś się za to zabrał porządnie i z odpowiednią gotówką. Jak ostatnio byłem w Mirowie kilka lat temu to nawet podejść w niektóre miejsca nie można było, bo groziło śmiertelnym wypadkiem - tak były zabezpieczone te bądż co bądż wspaniale zachowane ruiny. A, że pewnie nie można będzie swobodnie wchodzić na górę zmakową? W Mirowie i tak nie było wstępu między ruiny, a w Bobolicach wchodziło się po prostu między kikuty pozostałych ścian. Przez tyle lat zamki były dewastowane, zadeptywane, nawet prac zabezpieczjących nie miał kto wykonać. Popieram zatem w pełni plany odbudowy obydwu zamków.
odpowiedz »

Jężdżę tam 2 razy w roku [2008-11-02 19:11 83.29.136.*]
Tak jak napisałem, od jakiś 10 lat bywam tam z rodziną.
Metamorfoza tamtego miejsca jest "nie do opisania".
Pomijając Bobolice, teren został uporządkowany, pojawiły się miejsca na ogniska, ławeczki, punkty widokowe.
A sam zamek w Bobolicach to poezja. Myślę, że teraz przyjdzie kolej na Mirów, bo gromadzą kamień pod zamkiem.
Można psioczyć, że teren od strony lasu jest odgrodzony, ale jak można mieć pretensje, że właściciel to robi. Na dzień dzisiejszy spokojnie można przyjechać i odpocząć (w tygodniu). Dla Właściciela należy się wielkie podziękowanie za to co robi, bez względu na pobudki.
Ja mu jestem wdzięczny, a jak zainteresował by się Tenczynkiem koło Krakowa to CHWALIŁ BYM GO POD NIEBIOSA !!!!!
Krzysiek Nieszkowiecki
odpowiedz »

Odbudowa [2008-10-05 23:58 194.150.197.*]
teren w okoł tych ruin zamków odbudowywanych ,to ci ludzie którzy wykładają na to pieiądze powinni dostac za darmo . Bo jak dotąd przez lata żaden i to żaden, niemiał odwagi podiąc się takiego przecięwzięcia .Pozatym wstyd i chańba jest utrudniac takim ludziom przecięwzięcia takiego jakie dokonują z tymi ruinami. a na koniec to to co na samym maszcie łopocze to ma jakieś znaczenie.
I basta a jak ktos niewie co to jest to niech siągnie do encyklopedi
Jeszce Polska nie zgineła i życze sławy tym ludziom którzy to odbudowują
odpowiedz »

Byłem tam 10 lat temu.i teraz. [2008-06-04 08:41 83.25.2.*]
Przedtem ruina i brak ścieżki(ledwie widoczna)szlaku,teraz zamek w Bobolicach zaczyna przypominać to czym był w przeszłości.Jeżeli będę miał zapłacić za wstęp (w rozsądnych granicach)trudno.Ale niechaj Nasze zabytki histori nie idą w ruinę*.*Wystarczy zobaczyć Olsztyn,Ogrodzieniec i nne w których nic się nie robi.
VOX POPULI
odpowiedz »

właciciel? [2008-02-23 20:53 195.94.210.*]
Laseki kupił Mirów ! i zaczął dewastację ! wycinkę zieleni. Będzie łysy zamek na łysej górze! Koszmar nowobogackiego ! Za parę lat, a może miesięcy będzie koszmarek ! I kto wybrał takiego senatora? Chamy górą? 23.II.2008 odpowiedz »

łysa góra [2009-03-22 11:28 83.29.127.*]
łysa góra tak mi się skojażyło jak zobaczyłem zamek ostatnio. To pierwsze wrażenie, ale po chwili jednak wygląd na plus . Całość terenu pomiędzy zamkami oczyszczona z chaszczy, skały odsłonięte, zostawione tylko miejscami drzewka.Mi się podobało , a jak to się zazieleni i postarzeje będzie super.Jeszcze jedno, kolega pokazał mi zdjęcie z ok 1985 .W okolicy zamku Mirów nie było ani jednego krzaczka, Było całkiem łyso. odpowiedz »

właciciel? [2008-04-24 22:52 62.29.173.*]
Wycinka zaniedbanej zieleni i "samosiejek" jest częścią programu realizowanego przez Zespół Parków Jurajskich w ramach ochrony muraw kserotermicznych!!!!! Robią to fachowcy zgodnie ze wszystkimi pozwoleniami i zasadami sztuki. A jak ktoś się nie zna, to niech nie głosi swojego "widzi mi się"! odpowiedz »

właciciel? [2008-05-14 09:41 92.244.52.*]
"program" realizowany równo, jak murawa pola golfowego.Kiedyś troszkę się tam wspinałem i pomimo dobrych ubezpieczeń,teraz wybieram inne miejsca.Kwestia "smaku" czy świadomości...Co ja kiedyś dzieciom opowiem?ze można było tu po prostu być?nie uwierzą... odpowiedz »

zamek [2007-06-14 22:38 83.22.196.*]
niech kupuje jak ma tyle forsy ale niech też zrobi porządną droge z mirowa do bobolic odpowiedz »

zamek [2009-05-30 19:05 83.20.110.*]
Drogi nie naprawiać, bo snoby będą śmigały. odpowiedz »

zamek [2009-10-18 18:11 94.251.140.*]
A dlaczego nie udostępnić drogi dla wszystkich , tyle, że z ograniczoną prędkością przejazdu np. 40 km/h - to tak jakby jeździec jechał konno - galopem - cóż to za występek ??? ja się rozglądam za stosowną pracą dla przewodnika jurajskiego - jestem dyspozycyjny i chętny a tamte tereny znam nie od dzisiaj . pozdrawiam . odpowiedz »

kupno zamku [2007-04-27 17:38 83.29.181.*]
bardzo ucieszyło mnie że zamek w Bobolicach jest restaurowany.niestety jestem pewny że po odbudowie nie będzie można go zwiedzać tak jak zamek Polinaru w Tropiu ale z zewnątrz będzie go można obfotografować. Tak więc bardzo fajnie,niestety co do zakupu Mirowa to bardzo mnie to niepokoi . zamek trzyma się całkiem nieżle jak na ruinę a hotel i ogrodzenie zamku to granda która tylko może mu zaszkodzić,nie mowiąc o zniszczeniu całej okolicy.tak nie powinno być.I jeszcze jedno dwa zamki do odbudowy to dwa dalej zamki w ruinie. odpowiedz »

i dobrze [2007-03-03 20:44 83.24.216.*]
Byłam w Boboicach widzialm brame i zabezpieczony zamek, Mirowianie powinni sie cieszyc ! odpowiedz »

Niech lepiej zgnije! [2006-04-03 15:45 83.30.220.*]
Jeśli mamy szanse i na uratowanie zamku i na rozwój terenu dawno zarośniętego zielskiem to dlaczego robimy sami problemy!? Tylko w tkim kraju jak Polska nie patrzy się na obiektywne korzyści dla obu stron a tylko na "dziedzictwo kulturowe", które właśnie się wali i nikt nie chce zainwestować pieniedzy w ratowanie zabytków; nie kwapi się do tego ani gmina, ani konserwator. Jeśli możemy uratować to co z zamku zostało to tylko dobra wiadomość, a nie jak to usilnie nam się wmawia problem. Dajcie w końcu działać ludziom- Polakom, którzy mają jeszze chęć inwestować w naszą zabitą dechami dziurę zanim przyjdą "Europejczycy" i wykupią nas hurtem. Wtedy to już nie będzie żadnego "dziedzictwa narodowego". odpowiedz »

Niech lepiej zgnije! [2008-08-02 19:19 83.29.204.*]
człowieku a kto ci naopowiadał że pieniądze La..... l ,to kapitał polski. przemyśl zastanów się zainteresuj się panem senatorem.Chyba że sam nim jesteś? odpowiedz »

Posiedzenie wspólnoty [2006-06-28 18:47 194.145.96.*]
Byłam na posiedzeniu wspólnoty mieszkańców 2 kwietnia 2006 r. Pan Lasecki wynajął policjantów, ktorzy przyszli i postraszyli ludzi, że jeżeli nie zgodzą się na sprzedaż udziałów do gruntów, to w razie wypadku na zamku będą ponosili konsekwencje tragedii. Ponadto, w chamski sposób postąpił wobec pani A.Stercz-Motyl, która chciała złożyć konkurencyjną ofertę. Wyśmiał jej ofertę i oczernił kobietę w oczach mieszkańców. Ten człowiek nie ma skrupułów. odpowiedz »

Posiedzenie wspólnoty [2007-07-10 14:24 83.22.79.*]
co do braku skrupułów ze strony P.D.Laseckiego to mogę w pełni to potwierdzić jak i to, że raz dane słowo ma sobie za nic. Sugeruję, aby przy podejmowniu decyzji, wspólnota wyraźnie wewnętrznie określiła swoje priorytety, tak aby zabezpieczyć prawnie ( a to się da zrobić ) swoje przyszłe oczekiwania od takich nabywców jak Pan D.Lasecki.
Życzę wytrwałości w negocjacjach i odporności na zastraszanie.
odpowiedz »

sprzedaży mówię nie [2006-04-04 18:49 80.51.254.*]
Wybudować hotel proszę bardzo ale czy do tego potrzebny jest zakup zamku???
Proszę najpierw pokazać jak zakończy się sprawa Bobolic i jak my jako zwykli turyści będziemy mogli nasz zamek odwiedzać. Cóż sprzedać to najprostsza sprawa, ale co dalej ............. "Dajcie w końcu działać ludziom- Polakom, którzy mają jeszze chęć inwestować w naszą zabitą dechami dziurę zanim przyjdą "Europejczycy" i wykupią nas hurtem. Wtedy to już nie będzie żadnego "dziedzictwa narodowego". To zdanie bardzo boli skoro jesteśmy w tej dziurze zabitej dechami i z takimi marnocinkami pan Lasecki rozmawia coś tu jest dziwnego..........?????????
odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij