Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Transport

Wątek: Opiekunowie kolonii zapomnieli o dziecku!
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2006-08-01 11:56
Temat: Opiekunowie kolonii zapomnieli o dziecku!
Treść: Aktualność:
Podczas gdy 12-letni chłopiec z Katowic spokojnie czekał na zamówiony posiłek, jego autokar odjechał nad morze.

30.07.06 o godz. 8.00 dzieci miały wyznaczony przystanek na posiłek w Częstochowie, przy McDonaldzie obok trasy DK1. Chłopiec spokojnie czekał na zamówione danie, a gdy spostrzegł odjeżdżający autokar, był pewien, że kierowca tylko przestawia go na parkingu. Zjadł hamburgera, a kiedy wyszedł, okazało się, że kolegów nigdzie nie ma. Kolonista poinformował o tym wydarzeniu obsługę baru, a ta policję.

Policjanci natychmiast skontaktowali się z rodzicami oraz organizatorem podróży - firmą Almatur. Początkowo próbowano zawrócić autobus, gdy jednak się okazało, że ten jest już pod Łodzią, zdecydowano się odwieźć chłopca nad morze samochodem. - Dziwne, że nikt z opiekunów grupy nie doliczył się, że brakuje jednego z uczestników wyjazdu - komentowali zaskoczeni policjanci.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Almatur zgubił dziecko podczas wycieczki [2010-08-27 10:21 89.25.197.*]
Biuro Almatur pewnie czerpie jakieś profity z zatrzymywania się przy Mc Donaldzie. Każda ich kolonia tam się zatrzymuje. odpowiedz »

Almatur zgubił dziecko podczas wycieczki [2010-05-21 21:22 95.49.106.*]
Żałosne,ja jeżdże na kolonie jako wychowawca,mam również swoje dzieci.I to dla mnie jest wielka nie odpowiedzialnosc ze strony wychowawcy,jak mozna nie policzyć dziecka.Ja moich dzieci nie chciałabym powierzyć w takie ręce.Żaden rodzic nie chciały dostac telefonu o takiej przykrej sytuacji. odpowiedz »

Almatur zgubił dziecko podczas wycieczki [2008-03-05 23:56 83.28.92.*]
Strasznie dziwi mnie to, że wychowawca grupy nie doliczył sie (albo wogóle nie liczyl) dzieci wsiadających do autokaru. Według mnie coś takiego jest niedopuszczalne. Ja będąc teraz na zimowisku miałam obowiązek dopilnować wszystkich podlegających mi dzieci i nawet przy wyjściu tylko do sklepu trzeba było o to zadbać. Nie wyobrażam sobie co by było gdyby któreś z nich zniknęło mi z oczu. Wychowawcy troche odpowiedzialności!
Magda Krzywicka
odpowiedz »

Almatur zgubił dziecko podczas wycieczki [2006-08-16 09:47 194.116.253.*]
Wychowawcy się niestety nie wykazali. Odliczanie to podstawa. odpowiedz »

Almatur [2006-08-02 00:30 83.6.87.*]
Oczywiście należało policzyć dzieci ale swoją drogą uzależnienie od obżerania się hamburgerami w McDonaldzie i kompletny brak przytomności jest zadziwiający.Jestem przerażona jak wiele dla dzieci znaczy jedzenie, gry komputerowe i oczywiście telefony komórkowe.
Doświadczona kadra nie chce jeździć nawet za całkiem duże pieniądze, ponieważ tak wiele dziwnych zachowań prezentują uczestnicy kolonii, że odpowiedzialny człowiek mający wyobraźnię co może się zdażyć woli jeść przysłowiowy suchy chleb i nie być opiekunem przypadkowych uczestników.
Dla mnie robienie naboru przez nauczycieli spośród swoich uczniów to jedyna metoda,żeby dało się bezpiecznie chociaż wcale i tak nie łatwo zorganizować kolonie.Wtedy jest najmniej niespodzianek.A dzieci czerpią wzory z dorosłych-konsumpcja, egoizm, ignorancja są wszechobecne.
Teresa.
odpowiedz »

Almatur [2006-08-10 11:52 212.160.111.*]
Tak w tym wzgledzie przyznam Pani rację inaczej sie pracuje z " własnymi "dziecmi na koloni takiemu nauczycielowi który jest z nimi przez 10 miesiecy nioz z dziecmi zbieranymi z całej polski i nieznanymi blizej . taki nauczyciel musi sie solidnie wysilic i napracowac zeby całą grupe zintegrować . a poza tym nie wielu nauczycieli chce w czasie wakacji oglądac nastepne tygodnie swoich podopiecznych do których wróca za 2 miesiace , też chcą odpoczać i to zrozumiałe . pozostaja tylko dobrowolni nauczyciele z róznych miast i szkół no i kadra po róznych kursach na wychowawców koloni które czesto organizuja kuratorja dl;a podreperowania budżetu.Co wcale nie znacy ze nie spotkałem w swjej działalnosci takich kursantów którzy lepiej sobie radzili niz nie jeden doswiadczony nauczyciel , po prostu nimi kierowła pasja i cheć sprawdzenia sie w takiej pracy , co dla nauczycieli zawodowychn ie zawsze sie udaje po 10 miesięcznym zasuwaniu w szkole . Pozdrawiam . Bolesław kolonieletnie@wp.pl : www.kolonieletnie.webpark.pl odpowiedz »

do Pana Zbigniewa z ALMATURu KATOWICE [2006-08-01 21:58 83.16.241.*]
jest jedna zasada podstawowa to Organizator ponosi odpowiedzialność za dobór kadry / i odpowiada za ich profesjonalizm - bez względu na wszystko zastanawia mnie to że żadne z dzieci w autokarze nie zauważyło braku kolegi / zastanawiam się czy w tym autokarze była kadra - może jechały tylko z kierowcą. To jest dla mnie wręcz nieprawdopodobne - zastanawiam się skąd wziął Pan tą kadrę ? RZECZYWISCIE - NIEBANALNA TURYSTYKA by ALMATUR odpowiedz »

Komentarz z Almaturu [2006-08-01 15:11 62.111.170.*]
Zaistniały incydent nie powinien nigdy się wydarzyć. Staramy się wyciągnąć z niego wnioski, które nie dopuszczą do podobnych sytuacji. Zawinili ludzie, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, doświadczenie i byli odpowiednio przeszkoleni. Poniosą oni surowe konsekwencje swego zaniedbania, w tym będą odsunięci od pracy w charakterze opiekunów młodzieży. W sposób oczywisty nic nie może usprawiedliwić braku należytej staranności osób odpowiedzialnych za opiekę nad dziećmi podczas przewozu. Jesteśmy jednak głęboko przekonani, że przy naszej ogromnej skali działania ten jednostkowy incydent nie wpłynie na zaufanie do naszego biura. Dyrektor Almatur w Katowicach Zbigniew Balcerzak odpowiedz »

Komentarz z Almaturu [2010-07-12 15:57 94.251.203.*]
U nas wyjazd był do Lloret de Mar, opiekunowie tacy sobie, czasem dobrzy czasem źli, hotel był świetny, jedzenie przeciętne, najgorsze były włosy wystające z kurczaka :D Najbardziej zdenerwowało mnie to, że kierowca sie zgubił w Katowicach i nie mógł trafić na przystanek na którym wysiadała część grupy, po Godzinie krążenia pilot wezwał straż miejską i Ci dopiero poprowadzili pana kierowcę na peron... odpowiedz »

Lazurowy horror [2009-08-11 22:01 213.199.193.*]
Chcesz mieć zniszczone wakacje to wyjedz z panią Bogusią na Lazurową Przygodę.Od wielu lat jeżdżę na objazdówki ale tak niekompetentnej pilotki jak pani Bogusia nie spotkałam. jedynie o czym potrafiła opowiedzieć to o swojej rodzinie mężu, teściowej i synu i ich życiu. Naprawdę nie po to płaciliśmy za wyjazd by słuchać te bzdury. Niestety na tym kończyła się jej wiedza,aż wstyd powiedzieć, że więcej wie zwykły człowiek czytający gazety niż nasza pilotka.Każde pytanie z naszej strony doprowadzało ją do furii i złośliwych komentarzy w najlepszym przypadku udawała że nie słyszy.Żałowaliśmy że nie zabraliśmy z domu książek- przewodników,by chociaż poczytać zszokowanym ,,współtowarzyszom niedoli".W tym miejscu goraco dziękujemy innym biurom za super pilotów iprzewodników nawet tym mało znanym.Mamy ogromny żal do Almaturu, że znając tą panią z falalnej strony(nie liczenie się z nikim,mściwość i komentarze typu-możecie o mnie pisać,co chcecie,nie tak już o mnie pisano,ale moi młodzi przyjaciele z Almaturu wiedzą, że nie jestem do ruszenia)naraża kolejne osoby na złą atmosferę i brak kompetencji. odpowiedz »

Komentarz z Almaturu [2009-06-01 15:41 213.158.196.*]
Almatur - biuro podróży pod psem - autokar na wycieczkę do Londynu spóźnia się na miejsce zbiórki tylko 3 godziny nik nie wie czemu , kierowcy uśmiech , pilot pajac .
Nie polecam masakra .
Nie można tam z nikim porozmawiać konkretnie .
Trktują cię jak zło konieczne zapłaciłeś spadaj !!!!!
odpowiedz »

Komentarz z Almaturu [2009-06-01 16:27 213.134.160.*]
Almatur już dawni zszadł na psy. Zatrudniają ludzi niekompetentnych. Np. na obozie w Hiszpanii do młodzieży 18 letniej jadą jako kadra 20 letni gówniarze. I w sumie nie ma się czemu dziwić że obóz był wielką alkoholową imprezą. odpowiedz »

do dyr ALMATURU KATOWICE [2006-08-01 22:02 83.16.241.*]
no chyba widocznie pan tez zle przeszkolil kadre i nie dolozyl pan starannosci w jej doborze - a z tego co wiem zyluje pan na wynagrodzeniach - jaka płaca taka praca. czas podnieść stawki , i zrobić 10 imprez ale dobrych z profesjonalna kadra - jeden wielki wstyd odpowiedz »

do dyr ALMATURU KATOWICE [2007-07-06 10:58 83.7.217.*]
Jak ma pani dziecko benkarta którego trzeba wszędzie zawozić odwozić i opiekowac sie nim non stop to proszę go już lepiej nie wysyłac na obozy. Uczesnitki obozów z Almaturem odpowiedz »

Opiekunowie kolonii zapomnieli o dziecku!??????????? [2006-08-01 14:39 212.160.111.*]
Po pierwsze - po takim incydencie wszyscy wychowawcy , pedagodzy opiekunowie i kto kolwiek tam był a związany był z umowa o prace z organizatorm , u mnie natychmiast w trybie doraźnym i z odpowiednim paragrafem wlatuja z roboty . za nimi idzie list do miejsca pracy i kuratorjum oświaty. zakładam sprawe powiadamiając prokutraturę o nie dopełnieniu obowiazków służbowych i narazenia dziecka na śmierć kalectwo i wszystko jeszcze co z tym związane . dziwie sie ze policja zareagowała tylko w ten sposób nie robiac z tego notatki służbowej i nie kierując sprawy do prokuratury , z pozbawienie opieki nad nieletnim. ale o tym nie pisze ten komunikat. TO JEST WIELKIE SZCZESCIE W TYM NIESZCZESCIU ZE TEMU CHŁOPACZKOWI NIC SIE NIE STAŁO I ZE BYŁ NA TYLE WYCHOWANY ZE NIE OPUSCIŁ MIEJSCA GDZIE GO ZOSTAWIŁA " kadra pedagogiczna " tO jEST TOTALNY SKANDAL I BRAK ODPOWIEDZIALNOSCI . Dzieci sie liczy w czasie takich imprez az do "bólu" za unikanie takich praktyk potracam po jednorazowo 10 % z zarobków na takich koloniach . Oby nigdy nikomu wiecej się nigdy nie przytrafiło nieszczeście takie czy inne z powierzonymi dziecmi pod opiekę . Nie zycze nikomu tego co potem nastapi .................. . Bolesław - Organizator Koloni Letnich . www. kolonieletnie.webpark.pl / kolonieletnie@wp.pl odpowiedz »

[usunięto] [2006-08-21 16:16 212.2.99.*]
[wypowiedź została usunięta] odpowiedz »

Opiekunowie kolonii zapomnieli o dziecku!??????????? [2006-08-10 11:18 194.187.183.*]
BRAWO!!!!!!!! Takiego stanowiska i takiej reakcji należy pogratulować!!! odpowiedz »

Bolek P., juz zapomniales, jak ci pijana kolonistka... [2006-08-08 21:31 83.11.25.*]
Almatur to dobre biuro i na pewno lepjej placi. Nie badz taki straszny, tylko bardziej zyciowy, bo tez masz jakies doswiadczenia przeciez.
Pozdrawiam.
odpowiedz »

ALMATUR [2008-01-15 11:54 213.199.204.*]
to nie do pomyslenia. tak byc nie powinno. nigdy więcej almaturka! odpowiedz »

Bolek P., juz zapomniales, jak ci pijana kolonistka... [2006-08-10 12:38 212.160.111.*]
Chyba koledze lub koleżance cos sie pomyliły osoby lub sprawy . Nigdy nie maiałem żadnych wypadków w czasie organizowanych koloni letnich . Nie wspomne o moim stosunku do arkoholu tak u kadry jak i tym bardziej u kolonistów . To ma byc jakis dowcip zapewne .!? odpowiedz »

Opiekunowie kolonii zapomnieli o dziecku!??????????? [2006-08-01 18:39 83.16.208.*]
Dobre, Bolesław potrąca za takie rzeczy swoim wychowawcom po 10%, a innym zaleca paragrafy, tryb dorażny, kuratorium, prokuraturę itd.
Bolesław Hipokryta - jego przyszłość polityka!!!
Podróżnik
odpowiedz »

Almatur [2006-08-01 13:08 213.17.164.*]
Czapki z głów przed dzieckiem, i jego zdrowym rozsądkiem. Cóż biuro tu winne temu, że źle wybralo kadrę i dopóki nie będą za taki numer odbierane uprawnienia wychowawcom kolonijnym bez możliwości ich odzyskania - niewiele da się zrobić, bo wszystkim sie wydaje, że opiekować sie dziećmi czy jakąkolwiek grupą - potrafi każdy!
Małgorzata Podgórska FLY AWAY
odpowiedz »

Almatur [2006-08-02 17:25 83.24.16.*]
Dokładnie tak! Rzecz jasna na pewno zdarzaja się biura, które zatrudnią byle kogo, przymykając oczy na brak uprawnień, ale nie sądzę, żeby o to własnie chodziło w przypadku Almaturu. Po prostu kadra mogła miec uprawnienia, a wykazała się kompletnym brakiem wyobraxni i niekompetencją. Zgadzam się, że za taki numer powinny być odbierane uprawnienia. Co innego nie upilnować dziecka przed upadkiem np. podczas pieszej wycieczki, a co innego nie przeliczyć dzieci przed odjazdem autokaru. odpowiedz »

ALMATUR ich hasło 50 LAT TURYSTYKI NIEBANALNEK [2006-08-01 12:33 83.16.241.*]
z strony www.almatur.pl ich hasło reklamowe " 50 LAT TURYSTYKI NIEBANALNEJ " hi hi hi hi hi - są oryginalni odpowiedz »

dobre ! [2006-08-01 11:56 83.16.241.*]
trochę chora kadra tego wyjazdu tak jak same biuro almatur - niby z tradycją..... odpowiedz »

skandal ! [2006-08-01 12:23 83.30.13.*]
a gdyby to sie stało za granicą! Ciekawe co biedak by zrobił!
To jest skrajne niedbalstwo biura!!!
odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2022 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij