Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka krajowa

Wątek: Wakacje dla niepełnosprawnych
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2007-01-13 21:57
Temat: Wakacje dla niepełnosprawnych
Treść: Aktualność:
Według badań GUS prawie 80%, czyli niemal 4 mln niepełnosprawnych wcale nie podróżuje.

Natomiast z pozostałych zaledwie jedna trzecia wyjeżdża na wakacje. Reszta odwiedza krewnych i znajomych albo udaje się na turnusy rehabilitacyjne.

Wyniki ankiet wskazują, że głównym problemem wcale nie są bariery architektoniczne (wskazało je jedynie 6% badanych), ale zła sytuacja materialna (84%) i stan zdrowia (34%).

W Polsce cały czas nie ma biura podróży, które specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów dla niepełnosprawnych. Jednak coraz więcej w tej sprawie robią różne fundacje i stowarzyszenia.

Przedstawiciele biur podróży zgodnie deklarują, że chętnie pomogą osobie niepełnosprawnej lub grupie takich osób zorganizować wakacje. Jednak chętnych jest niewielu. Ci, którzy się zdecydują mogą z katalogu wybrać hotel przystosowany do ich potrzeb. Jednak jakość tych dostosowań można sprawdzić dopiero na miejscu. Często bywa, że w przyjaznym dla niepełnosprawnych hotelu, wózek nie mieści się w drzwiach, pod prysznicem brakuje krzesełka, a zejście na plażę jest bardzo utrudnione.

Pracownicy biura Logos Travel (http://www.wyprawy.pl) przyznają - Nie ma specjalnej oferty dla niepełnosprawnych, w zależności od stopnia upośledzenia są dołączani do grup, zdarza się to niezwykle rzadko.

W katalogu Neckermanna (http://www.neckermann.pl) znajdują się hotele z udogodnieniami: szerokie windy, podjazdy, specjalne pokoje. Biuro pomaga również w załatwieniu formalności związanych z przelotem, czyli zgłasza klientów do przewoźnika, który zapewnia transport do samolotu, wózek.

Oasis Tours (http://www.oasistours.com.pl) oferuje w Tunezji hotele z udogodnieniami. Czasami zdarzają się też wyjazdy grupowe ze specjalnym programem.

Z Orbis Travel (http://www.orbistravel.pl) niepełnosprawni ruchowo wyjeżdżają czasem na organizowane wycieczki autokarowe lub lotnicze. Mogą wtedy liczyć na pomoc pilota i możliwie najbardziej komfortowe miejsca. W ofercie znajdują się hotele z udogodnieniami oraz propozycje wypoczynku w uzdrowiskach i sanatoriach.

Natomiast biuro Opal Travel (http://www.opaltravel.com.pl) przygotowuje ofertę na zamówienie. Może to być wyjazd standardowy z katalogu lub indywidualny.

Scan Holiday (http://www.scanholiday.com.pl) oferuje hotele z odpowiednimi podjazdami, windami, pokojami. Czasami na miejscu można też wypożyczyć wózki inwalidzkie.

Każdy touroperator, którego ofertę sprzedaje Travelplanet.pl, ma propozycje dla niepełnosprawnych, przede wszystkim dla tych na wózkach inwalidzkich. Telekonsultanci pomagają wybrać odpowiednie miejsce oraz zarekomendują najbliższe lotnisko.

TUI (http://www.tui.pl), jako jedyne biuro na naszym rynku ma oddzielny katalog z ofertami dla niepełnosprawnych. Niestety tylko po niemiecku. Ale wyloty oferuje też z Polski. Firma w każdym kraju oferuje hotele z udogodnieniami, jednak wyjazdów specjalnych ma niewiele. Ostatnio biuro zorganizowało w Karkonoszach pobyt integracyjny dla 30 osób.

Obecnie Wakacje.pl polecają około 3600 miejsc przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Pokoje mają większe łazienki z uchwytami, są też specjalne windy, łatwo dostać się na plażę, korzystając z betonowych podjazdów i zjazdów. Organizator zapewnia też pomoc w dojeździe na miejsce.

Paraolympic Travel jest roboczą nazwą pierwszego w Polsce biura specjalizującego się w wyjazdach rehabilitacyjnych, sportowych i wypoczynkowych dla osób niepełnosprawnych, które ma powstać pod koniec wakacji.

Stowarzyszenie CTP "Nautica" (http://www.nautica.pl) we współpracy z Centrum Turystyki Podwodnej "Nautica" organizuje kursy i obozy płetwonurkowe dla osób niepełnosprawnych. Agnieszka Pajdak-Stós, prezes stowarzyszenia poinformowała - Poprawiają kondycję fizyczną i samopoczucie. Podczas nurkowania niepełnosprawni wykorzystują inne partie mięśni niż w czasie jazdy na wózku czy chodząc o kulach. To chwila wytchnienia - ciało funkcjonuje w stanie "zerowej grawitacji". Nie bez znaczenia jest też świadomość zatarcia różnic pomiędzy nurkami podczas wspólnej podwodnej eskapady. W pierwszej wyprawie do Szarm el Szejk w Egipcie uczestniczyło sześć osób na wózkach i jedna dziewczyna z porażeniem mózgowym, w ostatniej - osiem osób na wózkach. Na wszystkie nurkowania wypływaliśmy łodzią i choć niekiedy warunki były trudne, nikogo nie zniechęciły ani silny prąd, ani wysoka fala. Ukoronowaniem wyjazdu było nurkowanie na wraku okrętu "Thistlegorm".

Obecnie Nautica organizuje bezpłatne kursy basenowe w Krakowie i Warszawie oraz wyjazdowe (Open Water Diver i Advance) w miejscowości Stari Grad na chorwackiej wyspie Hvar. Do tej pory w chorwackim morzu uczyło się nurkować już prawie siedemdziesięciu niepełnosprawnych, a dwa razy tyle spróbowało nurkowania w basenie.

Uczestnicy obozów w Chorwacji płacą za zakwaterowanie i wyżywienie od 600 do 800 zł w zależności od terminu, a za transport około 350 zł.

Fundacja Tacy Sami (http://www.tacysami.org.pl) organizuje wyjazdy sportowe dla osób z każdym rodzajem niepełnosprawności, między innymi: jeżdżących na wózkach, cierpiących na porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane, niedowidzących, głuchych. Agata Kopeć-Romik wyznała - Były już obozy, na których nasi podopieczni pływali, grali w tenisa stołowego i bilard, uczyli się władać szablą, szpadą czy floretem. Tym, którzy dobrze pływają, fundacja organizuje kursy nurkowe (wraz ze stowarzyszeniem CTP Nautica). W zeszłym roku niepełnosprawni nurkowie udali się na bicie rekordu Guinnessa w Giżycku.

Za tygodniowy obóz uczestnicy płacą od 100 do 250 zł. Resztę, czyli około 75% kosztów pokrywa fundacja dzięki sponsorom.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji (http://www.far.org.pl) propaguje wiele form aktywności sportowej. Przez treningi jej podopieczni z uszkodzeniami rdzenia kręgowego uczą się samodzielnego funkcjonowania na wózku. Natomiast tym, którzy poczynią postępy w rehabilitacji, fundacja organizuje obozy żeglarskie, konne i nurkowe.

Toruńska "Fundacja Ducha" (http://www.fundacjaducha.fr.pl) jest jedną z prężniej działających na rzecz turystyki niepełnosprawnych. Zajmuje się organizowaniem wyjazdów w góry oraz spływów kajakowych.

Stowarzyszenie Koniczynka z Poznania, zrzeszające ludzi z epilepsją, niepełnosprawnych i ich przyjaciół (koniczynka3@op.pl) wysyłało już swoich podopiecznych do Włoch, Francji i Austrii. Zwiedzili także Pragę, Licheń, Toruń, Kaszuby i Trójmiasto, a w planach jest wycieczka do Grecji.

Oddział krakowski PTTK (http://www.pttk.pl) specjalizuje się w turystyce jeździeckiej dla niewidomych dzieci. Natomiast oddział im. A. Janowskiego w Sosnowcu zrzesza wędrującą po Polsce grupę wózkowiczów. Oddział żoliborski w Warszawie w dniach 18.10.-21.10.2006 organizuje Rajd "Palmiry" ze specjalną trasą, którą można pokonać na wózkach. Osoby na wózkach z oddziałem w Rzeszowie i Beskidem w Nowym Sączu wędrują po górach. PTTK "Morski" w Gdyni organizuje spływy, a Bielsko-Biała imprezy kolarskie, kajakowe i wędrówki po górach dla niewidomych. PTTK dysponuje również wykazem odpowiedniej bazy noclegowej dla niepełnosprawnych.

Kraje, które uznawane są za najlepiej przystosowane dla niepełnosprawnych turystów to: cała Skandynawia, Australia, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone i Japonia.

Przed wyjazdem najlepiej zapytać, o szerokość drzwi, wielkość łazienki, uchwyty i podjazdy w hotelach. Czy niewidomy w każde miejsce może się dostać z psem przewodnikiem. Jaki zakres ubezpieczenia oferuje biuro podróży i czy nie wymaga podwyższonej stawki. Czy linie lotnicze nie pobierają dodatkowej opłaty za przewóz wózka inwalidzkiego i pomoc osobie niepełnosprawnej.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Wakacje dla niepełnosprawnych [2017-06-09 14:09 91.189.216.*]
Polecam wybrać się do Wejherowa, jest położone 25km od morza. To świetna alternatywa dla zatłoczonych nadmorskich miast. Ceny są na prawdę dużo niższe niż nad samym morzem, a baza noclegowa jest na prawdę rozwinięta. Samo Wejherowo oferuje masę atrakcji! Plaża, parki miejskie, Szlak Nut Kaszubskich oraz wiele innych. Jest co zwiedzać, ale również gdzie wyjść wieczorem. Zobacz ich stronę www.wejherowo.pl . odpowiedz »

aktywność turystyczna, ruchowa, rekreacyjna osób... [2021-05-02 19:45 178.37.178.*]
Dzien dobry,
piszępracę dyplomową na temat aktywności turystycznej, ruchowej, rekreacyjnej osób niepełnosprawnych. Jeśli temat mojej pracy was dotyczy to bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Ankieta a wyniki posłużą jedynie celom naukowym. Z góry dziękuję za poświęcony czas! https://docs. google. com/forms/d/e/1FAIpQLSej - XzRC2OQnAEI752pw1AZmyw3hu4fXgOmAqlwkQPRS 6UTmQ/viewform
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2015-07-18 17:28 89.70.187.*]
W celu znalezienia noclegu blisko morza polecam stronę http://www.blizejmorza.pl która automatycznie przelicza odległość do plaży odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2015-06-15 20:27 85.221.135.*]
Polecam artykuł, który mówi o tym, że osoby niepełnosprawne, nieważne w jakim stopniu również mogą podróżować i spełniać marzenia! Artykuł na stronie http://turystycznyblog. pl/wakacje - bez - barier - czyli - turystyka - i - wycieczki - dla - osob - niepelnosprawnych/ odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2014-04-04 18:14 78.8.9.*]
Witam, nasza córka porusza się na elektronicznym wózku, bardzo chcieliśmy gdzieś wyjechać, wyszukałam w internecie biuro traveliada.pl wysłałam zapytanie po 10 minutach odezwała się do mnie konsultantka, zaczęła wypytywać czy na lotnisku będzie potrzebna asysta, pytała o wielkość wózka, odpowiedziałam, szczerze mówiąc nie było to pierwsze biuro do jakiego napisałam ale tylko z tego biura ktoś się odezwał!!! Po kolejnych 10 minutach miałam ofertę przesłana na maila, konsultantka wypisała mi jakie udogodnienia są w pokoju, zaznaczyła, że przy restauracji nie ma żadnych schodów, hotel nam się spodobał i pojechaliśmy! wszystko było tak jak w przedstawionej ofercie! odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2014-06-06 19:01 31.11.185.*]
witam zapraszam do Accessible Poland Tours office@accessibletours.pl pozdrawiam
Małgorzata Tokarska
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-03-30 12:34 91.94.170.*]
Podróże bez barier to jest to! Super! Niepełnosprawni nie powinni mieć żadnych ograniczeń. Wakacje są dla wszystkich. Cieszę się że ktoś to rozumie. odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-04-03 18:51 95.41.195.*]
Od 10 lat prowadzę grupy osób niepełnosprawnych. Także po górach. Oczywiście każdorazowo program dostosowuję pod określone potrzeby Gości. W ub. roku prowadziłam kilkudniową imprezę dla osób niepełnosprawnych, w różnym stopniu niepełnosprawności od dzieci chorych na autyzm do bardzo upośledzonych na wózkach. Mieliśmy trzy wejścia górskie, jedno trudne, zdobyliśmy w kilkanaście osób Połoninę Caryńską, prawie całą grupą byliśmy na Rozsypańcu, kilka osób wnieśliśmy, pozostawiając wózki obok deszczochronu. To trzeba zobaczyć, takiej radości po zdobyciu szczytu, jaką widzę w oczach Gości nie zapomina się. Dałabym głowę, że dziecko cierpiące na autyzm, nie mające kontaktu z toczeniem uśmiechnęło się, gdy poczuło wiatr na buzi. Pracowałam też z osobami niewidomymi, oczywiście mieli opiekunów, gdy wędrowaliśmy łatwiejszymi szlakami. Bywa różnie na takich imprezach, raz tak dostałam pięścią w szczękę, że popłynęła krew. Witałam się, przytuliłam prawie wszystkich z wyjątkiem jednej dziewczyny. Nie zauważyłam jej. Nauczyła mnie dobrych manier. Bieszczady są wprost idealne do uprawianie turystyki przez osoby niepełnosprawne. Coraz rzadziej padają zapytania o możliwości organizacji imprez tego typu, coraz trudniej o dofinansowanie. A szkoda. Na naszą stronkę dziś lub jutro przygotuję test, poddam programy i namiary na ośrodki. Zapraszam w Bieszczady wszystkich miłośników przyrody, mamy i warsztaty przyrodnicze dla niepełnosprawnych. Lucyna Beata Pściuk odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2014-06-06 18:38 164.127.8.*]
Witam
Chciałabym uzyskać kontakt do organizatorów wakacji w górach dla niepełnosprawnych.Proszę o odpowiedź na poniższy e-mail.
Teresa Szustak
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2014-02-20 15:27 185.32.144.*]
Witam, Mam rodziców w podeszłym wieku (70 lat) czy sa organizowane wycieczki dla seniorów albo czy ktokolwiek takie organizuje...?
Serdecznie pozdrawiam
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-05-11 16:38 83.28.196.*]
W.T.Z. Radiówek prosi o kontakt ewentualnie ofertę dla osób na wózkach inw.
Każdy ośrodek dokładnie rozważymy.Dobrze byłoby w niedużej odległości od Warszawy.
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-05-08 18:39 89.73.68.*]
Kochani, proponuję wam w tym roku wczasy nad morzem:) świetne miejsce, doskonała kuchnia i wyjątkowo przyjazny klimat. www.wczasyseniora.pl Tam można się wszystkiego dowiedzieć:) odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2014-03-20 23:50 94.40.46.*]
witam czy sa planowane jakies wyjazdy dla niepełnosprawnych
choruje juz na lzs od 25 lat
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-04-03 18:58 31.11.186.*]
witam Pania proszę o kontakt
Accessible Poland Tours office@accessibletour.pl
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-03-29 22:55 31.175.31.*]
Całe szczęście, że coraz więcej biur podróży myśli o osobach niepełnosprawnych, nie wyobrażam sobie, żebym miała być zamknięta w czterech ścianach, a kocham podróżować. Teraz planuję wyprawę do Rzymu z Turystyką Bez Barier - słyszałam o nich wiele dobrego, a zawsze chciałam pojechać do Włoch, postaram się zdać relację jak było;) odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2012-02-16 11:00 80.54.117.*]
Moja ciotka ostatnio byla na wycieczce organizowanej przez to biuro podrozy http://turystykabezbarier.com Organizuja oni wycieczki krajowe i zagraniczne dla osob niepelnosprawynych i zapewniaja kompleksowa opieke. Ciotka akurat byla na wycieczce w Krakowie i naprawde byla bardzo szczesliwa, ze mogla go znow zobaczyc po kilkunastu latach, no i pobyc wsrod ludzi. odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2010-09-13 15:18 77.65.1.*]
Witam-jestem osoba chodzącą ale z wielkim trudem(kregosłup).Mąz ma również kłopoty zdrowotne z nogami i po zawałach.Chcielibyśmy spytać o wczasy -ewentualnie jakieś wycieczki.Kochamy życie ludzi-lubimy wsród nich przebywać.Mam jednak ograniczone ruchy (ogólnie sprawni)ale częste odpoczynki.Jezeli to możlowe prosze o informacje i takich formach wypoczynku-Pozdrawiam-Anna odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2010-09-13 15:23 95.49.8.*]
Witam
Zapraszam do biura Accessible Poland Tours
www.accessibletour.pl
pozdrawiam
Małgorzata Tokarska
odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2010-07-13 16:42 87.239.216.*]
Potwierdzam w Busku Zdroju są warunki do rehabilitacji wózkowiczów - byłem na turnusie rehabilitacyjnym.Teraz szukam odpowiedniego lokum w woj. świętokrzyskim,najlepiej w gosp, agroturystycznym. Jan Chodziński 32-086 Węgrzce k/Krakowa odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2010-08-23 18:41 83.13.155.*]
Województwo Zachodnio Pomorskie Miejscowość Sarbinowo Centrum Rehabilitacji i wypoczynku ,,Sophia Bryza" 300 metrów od morza zjazd dla wózków ośrodek przygotowany dla osób niepełnosprawnych, niewidomych , poruszających się na wózkach Zaprasza osoby chętne. Na chwile odpoczynku troszkę relaxu, a zarazem przyjemnej zabawy. Nasz ośrodek słynie z organizowania nie zapmnianych turnusów integracji osób nawiązywania nowych kontaktów. Osoby zainteresowane wypoczynkiem nie tylko w okresie letnim zapraszamy Osoby zainteresowane proszę o kontakt Na email niepelnosprawni. tez. wypoczywaja@gmail. com odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2010-02-15 18:40 195.78.237.*]
Jesteś niepełnosprawny? Masz kłopoty z poruszaniem się?
A jest tyle spraw które chcę się zrobić…..tylko brak możliwości…
Wizyta u przyjaciół w innym mieście?? Ważna sprawa w urzędzie? Wizyta u lekarza? Witamy Cię!! Doskonale trafiłeś!!! Nasza firma posiada samochody
przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. ZADZWOŃ!!! Jesteśmy po to by ułatwić Ci życie.!!! Ceny ustalamy indywidualnie z każdym klientem. 509 966 225
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2009-08-16 22:34 85.222.30.*]
Witam,
Nie jest prawdziwe twierdzenie, iż w Polsce nie ma specjalistycznego biura podróży dla osób niepełnosprawnych. W Warszawie , od pół roku działa Internetowe Biuro Podróży Dla Osób Niepełnosprawnych pod nazwą Accessible Poland Tours. Organizuje wycieczki po Warszawie, wyjazdy indywidualne po Polsce, wyjady rehabilitacyjne i wycieczki grupowe do Rzymu, Paryża i Wilna. Biuro prowadzi osoba znająca potrzeby i bolączki osób nie wpełni sprawnych, będąca sama osóba niepełnosprawną,
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2011-09-16 19:57 178.36.242.*]
popieram to co napisałeś! odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2009-08-17 15:05 95.158.100.*]
Biuro to Acessibile Poland organizuje wycieczki ale z programem pielgrzymkowym!!!!sa one o zgrozo dofinansowywane z PFON
ja jako niepełnosprawny mam potrzebę zwiedzania i prawo do dofinansowania ale nie chcę jechać na pielgrzykę.
Prowadząca to biuro to pazerny babsztyl-żerujący na niepełnosprawnych.
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2009-11-08 00:47 83.5.153.*]
witam,
Zapewniam,że wyjazdy z Biura nie są dofinansowana z PEFRONU i nie organizuję pielgrzymkę.Udział w audiencji nie jest obowiązkowy. osoby, które tego sobie nie życzą mają wolny czas. Nie jestem pazernym babszytelem żerującym na niepelnosprawnych. Wręcz przeciwnie wycieczki z Accessible Poland Tours są 400-500PLN tańsze w porównaniu z innymi biurami. Niepełnosprawni na wózkach mają zagwarantowaną pomoc asystentów przy wnoszeniu i wysiadaniu z autokaru, hotele i cała trasa zwiedzania są zaplanowane właśnie pod kątem osób poruszających na wózkach. Ostatnia wycieczka odbyła się 19.10.-23.10.2009. Proszę spytac samych uczestników, a nie robic złośliwe uwagi.
Małgorzata Tokarska
odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2009-08-16 15:03 83.25.216.*]
www.effectus.pl wczasy- niepełnosprawni.Polska Władysławowo odpowiedz »

Biuro Podróży dla Oób Niepełnosprawnych [2009-04-18 00:35 83.5.147.*]
Witam,
Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że jesteśmy licencjonowanym Biurem Podróży zajmującym się kompleksową obsługą turystów niepełnosprawnych bez względu na ich wiek i rodzaj niepełnosprawności (z naciskiem na osoby z ograniczoną funkcją narządu ruchu).
Będąc sama oobą niepełnoprawną w pełni rozumiem wszelkie potrzeby ludzi niepełnosprawnych Poniżej podajemy link dostrony: www.accessibletour.pl Małgorzata Tokarka
odpowiedz »

Biuro Podróży dla Oób Niepełnosprawnych [2009-05-26 13:55 83.12.39.*]
Witam serdecznie .Bardzo prosze o informacje na temat wczasów zorganizowanych , dla osoby 40letniej z porazeniem mozgowym na wozku inwalidzkim .Interesuje mnie równiez opieka dla tej osoby na czas wyjazdu. Pozdrawiam Smentek Mariola odpowiedz »

Biuro Podróży dla Oób Niepełnosprawnych [2009-06-12 14:09 212.180.160.*]
http://www.accessibletour.pl
OSobiście polecam.
odpowiedz »

Biuro Podróży dla Oób Niepełnosprawnych [2009-05-26 16:39 95.158.97.*]
Kolejna obłuda to nie o wypoczynek dla niepełnosprawnych chodzi tylko dla tych "towarzyszących" a swoja drogą dzisiaj niepełnosprawni zbyt często zachowują postawę roszczeniową. odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2009-02-07 16:06 213.158.196.*]
moja mama niewidzi o 2 lat.....jaki turnus był by dla niej najlepszy.....???nie zna nikogo kto ma tekie same problemy co ona.....jak może pozna takich ludzi???
żaneta nowańska
prosze o pomoc
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2008-07-23 11:24 62.111.194.*]
Witam wszystkich,
Niedawno uruchomiłam forum dla niepełnosprawnych nurków. Jak widać, że na
początek jest mało osób ale później będzie super :).
O to forum forum.deafdive.com
Serdecznie pozdrawiam
Divesharon
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2014-03-20 12:21 193.239.62.*]
Ja się zakochałam w najbardziej kosmopolitycznym ośrodku nad Morzem Czerwonym z bazą nurkową Emperor, która położona jest tuż przy Rosetta Hotel w Naama Bay. Emperor Divers posiadają jeszcze jedną bazę przy plaży w centrum Naama Bay, oferującą wspaniałe nurkowania, a także kursy, wszystko na rafie przybrzeżnej Jest to 5* centrum PADI. Jest tu basen odpowiedni dla różnych kursów, sklep ze sprzętem nurkowym, książkami. Baza oferuje opiekę nad dziećmi. W bazie mówi się w językach: angielskim, holenderskim, niemieckim, francuskim, słoweńskim, chorwackim, norweskim, szwedzkim, arabskim, hebrajskim.
Ja po prostu uwielbiam aktywnie spędzać wakacje, a z Egiptem mam same pozytywne doświadczenia!
http://www.nurkowanie.travel.pl/baza ,egipt-sharm-el-sheikh,emperor-divers-sharm-el-sheikh,89
odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2010-02-04 16:26 83.11.117.*]
dzien dobry jestem osobom niepelnosprawna bardzo interesuja mnie nurkowanie czy moglaby pani cos wiecej o tym napisac moj email nikkita-88@o2.pl odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2010-02-02 17:15 83.25.192.*]
dzień dobry jestem osobom niepełnosprawną, napisala pani o forum dla nurków, jestem zainteresowana taka formą spędzenia wakacji, czy to jest aktualne?? odpowiedz »

Wakacje dla niepełnosprawnych [2011-02-15 13:13 46.113.188.*]
www.wakacjedlaniepelnosprawnych.pl odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2008-07-01 15:10 83.68.91.*]
W Mielcu niepełnosprawny jest śmieciem.Chcialam zarezerwować urlop nad morzem.Nie mam prawa jazdy i nie mogę zawieść niepełnosprawnego do miejsca wypoczynku.Wychodziłam wszystkie biura niestety wczasy z dojazdem.Niepełnosprawny ma siedzieć w domu.Chodzi oczywiście o wczasy w Polsce.Wczasy za granicą są z dowiezieniem ale bez opieki lekarskiej.Co w razie problemu?Pilot najczęściej nie umie jezyka. Bedąc jako opieka na Węgrzech musiałam nauczyć się jezyka w błyskawicznym tempie bo tam nikt w innym nie chce mówić. Zadzwoniłam do biura w Kolbuszowej.Niejakie Kolumb.Juz byłam w stanie wniebowzięcia.Jest turnus nad morzem w nowym katalogu z dojazdem tylko trzeba przyjechać i wybrać.Wzięłam więc osobę n. i pojechalismy.Zastałam panią z oczami jak koła od traktoru.Jamyslałam że chodzi o Bułgarię a tłumaczyłam babie że tylko Bałtyk.Nie kumata.To są nasze biura .Szkoda że nie mieszkam w Niemczech.tam tego kłopotu nie ma.Atu niepełnosprawny,do roli się nie naaje więc z skały.....Pozdrawiam niepenosprawni jestem z całego srca z Wami odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2008-07-01 15:07 83.68.91.*]
w mielcu jest to nie możliwe żadne działania nie padają ze strony tak rozbudowanej pomocy społecznej.niepełnosprawni nie istnieją.próbowałam znaleźć wczasy dla niepełnosprawnego.ic nikt nie robi takich z dowozem.zagranice owszem dla kasiastych i sprawnych bo gdzie będę goniła z człowiekiem o kulach za pilotką?tragedia.nawet biuro kolbuszowskie kolumbus mnie wykołowało.miało mi znaleźć wczasy w polsce ico?pani o duzych oczach nie bardzo kumata zaproponowała mi katalog który miał być z dojazdami.jechałam 30 km zadowolona że już mam.okazałó się że nie było żadnych propozycji z dojazdem a przecież o to mi chodziło.ręcę opadaja.
tą czcionkę zasosowałam żeby podkreślić problem.żałuje że jestem polką u niemców ma to sens a u nas po prostu wiocha
odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2008-07-06 17:51 79.186.30.*]
Witam - zbieram mozliwe materiały i relacje na temat turystyki dla niepełnosprawnych, będę pisać o tym artykuł dla www.pion.pl - ja również łączę się solidarnie z grupą ON i szczególnie w tym gorącym okresie - wakacyjnym - chcialabym znaleźć rozwiązanie na te luki w naszym kraju,ktore ograniczają bardzo niepotrzebnie normalny tryb zycia dla tejże grupy...czy ma pan/pani jakieś sugestie? pozdr odpowiedz »

Turystyka osób niepełnosprawnych [2007-01-13 21:57 213.199.194.*]
czy te turnusy są też dla osób z dysfunkcją narządu wzroku i czy wraz z opiekunem odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2023 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij