Forum turystyczneTurystyka forum
BILETY LOTNICZE
° Biura turystyczne
° Baza turystyczna
° Turystyka biznesowa
° Turystyka krajowa
° Turystyka zagraniczna wyjazdowa
° Transport
° Gastronomia
° Turystyka zagraniczna przyjazdowa
° Turystyka na świecie
° Inne związane z branżą
° Temat dowolny




Forum grupa: Transport

Wątek: Wielka radość pasażerów Kolei Mazowieckich - tunel otwarto
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2007-01-19 10:03
Temat: Wielka radość pasażerów Kolei Mazowieckich - tunel otwarto
Treść: Aktualność:
Po ponad dwóch miesiącach po terminie, przejechały podmiejską częścią tunelu pierwsze pociągi Kolei Mazowieckich. Przejazd otwarto bez zezwolenia, a zatem kolei grozi kara - 5 tys. zł.

- Nareszcie. A jak kolej będzie musiała zapłacić grzywnę, to się dołożę - oświadczył jeden z pasażerów, który dojeżdża do pracy z Mińska Mazowieckiego. Aby z Dworca Wschodniego, na którym kończył trasę jego pociąg, dostać się do pracy na Wolę, musiał korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. - Autobusy często stały w korkach, a ja miałem problemy z dotarciem na czas - dodał. Kłopoty pana Karola oraz tysięcy innych pasażerów Kolei Mazowieckich, skończyły się wczoraj o świcie. W środę, na udostępnienie tunelu zgodzili się strażacy. Natomiast pomimo braku zgody, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - na otwarcie tunelu, Polskie Linie Kolejowe, zdecydowały się wznowić ruch pociągów.

- W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyły się pierwsze po remoncie próbne przejazdy pociągów podmiejską częścią tunelu linii średnicowej w Warszawie - poinformował rzecznik prasowy PLK, Krzysztof Łańcucki. - Sprawdziliśmy stan torowisk, urządzeń sterowania ruchem, sieci trakcyjnej i zasilania. Wszystko działało bez zarzutu. Mamy protokoły z inspekcji potwierdzające, że tunel nie zagraża bezpieczeństwu pasażerów - dodał - Łańcucki. - Dostaliśmy z PLK zapewnienia, że przejazd podziemny jest bezpieczny, więc nie było powodu, żeby wstrzymywać się ze wznowieniem ruchu w tunelu - wyjaśniła rzeczniczka Kolei Mazowieckich, Donata Nowakowska. Po dokonaniu remontu, pociągi mogą kursować tunelem co trzy minuty, a przejazd linią średnicową - skrócił się aż o pięć minut!

- PLK nadal nie dostarczyły jeszcze wszystkich dokumentów potrzebnych do wydania zgody - oznajmił Jerzy Putkiewicz, szef WINB. Dopiero po południu, udało się skompletować dokumentację i Putkiewicz, mógł podpisać dokument zezwalający na korzystanie z tunelu. Jednak przez kilkanaście godzin, obiekt użytkowano nielegalnie, zatem dopuszczono się wykroczenia. Szefom PLK grozi więc grzywna w wysokości 5 tys. zł. Sprawą ewentualnego ukarania kolejarzy zajmie się także WINB.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Czy Kolejom Mazowieckim grozi kara? [2007-01-19 10:03 83.7.153.*]
To jak widać nowa prezydent GW zaczyna od nakładania kar a miało być totalne przyspieszenie. odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślanaparking Kraków Balice



© 2012 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
strona główna | kontakt | linki | informacje dla branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej i transportowej