Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Inne związane z branżą

Wątek: Cieplejszy klimat - Gdańsk pod wodą!
Autor: Czytelnik IP 81.190.80.*
Data wysłania: 2008-02-20 20:57
Temat: Soalanie surowc ów energetycznych.
Treść: Można zaprzestać spalania sórowców energetycznych.

Energię można tworzyć. Na przeszkodzie stoi fanatyczna wiara polskich naukowców w dogmat fizyki nazywany prawem zachowania energii. Ten dogmat można doświadczalnie unieważnić i jednocześnie także doświadczalnie można udowodnić , że energię można tworzyć. Wystarczy znaleźć stronę z opisem podstawowego doświadczenia
[ http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html ]

i zapoznać się z tymi obrazkami. Naukowcy nie chcą wykonać tego doświadczenia, ponieważ nie jest ono opisane w literaturze naukowej a pozytywny jego wynik nie byłby zgodny z w / w. dogmatem o energii. Cała trudność polega na dobraniu do wagi dwu szalkowej, odpowiednich ciężarów, q: G; Q; / G = Q / które będą zdolne do wywołania ustawień szalek jak na kolejnych obrazkach. / Mnie się to udaje od 1980 r /
Proponuję następujące postępowanie: osoba wskazana przez adresata zakupuje taką wagę w jakimś sklepie . Adresat poleca wykonać takie doświadczenie osobie, która nie będzie powiadomiona o celu przeprowadzenia doświadczenia. Następnie należy zaprosić jakiemuś naukowca i pokazać mu komplet tych obrazków.
Prawdopodobnie ten naukowiec będzie twierdzić , że ostatni obrazek jest fałszem. Należy przeprowadzić doświadczenia w jego obecności i zapytać go co on o tym sądzi. Proponuję powyżej opisane postępowanie przeprowadzić z innymi naukowcami. Ciąg dalszy tego dziecinnie prostego eksperymentu wygląda jak poniżej:
[ www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html ]

Zygmunt Orłowski
[ metoz@wp.pl ]

Wybudowany model może mieć znaczną wartość muzealną wyrażoną w walucie, jeżeli wykonawca zdoła nakłonić naukowców do zapoznania się z tym modelem.
Prawdopodobnie nieudolność naukowców jest wspierana finansowo przez czynniki zainteresowane wysokimi cenami paliw.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Soalanie surowc ów energetycznych. [2008-03-27 21:07 81.190.80.*]
Proponuję zapoznać naukowców z:
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html , który jest pogardzany z powodu niezgodności z tzw. " prawem zachowania energii." Następnie należy zapytać tych doktorów nauk technicznych w jaki sposób oni i cała ludzkość hamuje samochody przy pomocy hamulca hydraulicznego. W całym procesie hamowania przy pomocy hamulca hydraulicznego nie występuje to cudowne "prawo zachowania energii " a jednak rozpędzony samochód można zatrzymać jedną słabą kobiecą nóżką wywołując przy okazji pisk i lekki dymek z opon. Skąd pochodzi ta energia zdolna do zahamowania samochodu. Energię można tworzyć posługując się rozumem i prawem Pascal’a.
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2008-03-29 20:57 81.190.80.*]
Naukowiec, dr inż mech, kierując samochodem,
czasem wyłącza sprzęgło, naciska nogą pedał hydraulicznego hamulca i powoduje znmniejszenie prędkości samochodu. Taki efekt hamowania samochodu nie jest zgodny z prawem zachowania energii / skąd tak znaczny przyrost energii o przeciwnym kieruku do biegu samochodu, wywołany tylko jedną nogą?/ Taki proces hamowania jest zgodny z prawem Pascal'a i jednocześnie niezgodny z prawem zachowania energii ,A MIMO TO SKUTECZNY I POWSZECHNIE STOSOWANY W SAMOCHODACH.
Taki dr. inż. uważa, że w samochodzie nie musi być stosowane prawo zachowania energii. Ten sam dr.inż uważa, że w maszynie METOZ opisanej na
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html
zdolnej do produkcji energii i wykorzystującej to samo prawo Pascal'a , nie może powstawać energia , ponieważ byłoby to niezgodne z prawem zachowania energii.
GDZIE TU JEST JAKAŚ LOGIKA???
**************************************** *******************
Więcej na ten temat na:GOOglee;metozor/index of metozor
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2008-03-31 23:00 81.190.80.*]
Fundamentalny dogmat fizyki o nazwie " prawo zachowania energii "jest w takim samym stopniu prawdziwy jak opisany poniżej inny dogmat dotyczący także energii.
Wg E.M.Rogers'a , autora pięciu tomów " Fizyka dla dociekliwych" /przetłumaczone i podane dla polskiego czytelnika w sposób doskonały / w części nr 3 p.t."Cząsteczki i energia" na str. 87 , jest zdanie, cytuję dosłownie:
W wielu zwykłych mechanicznych procesach ( spadanie głazów, rozkręcanie sprężyny, ruch układu ciężarów i bloków) suma energii kinetycznej (E. K ) i energii potencjalnej ( E.P.) pozostaje stała. To zachowanie energii ( E.K. + E.P. ) = constans, nie jest niczym zaskakującym, skoro, jak zobaczymy później , E.K i E.P są tak zdefiniowane i dobrane, aby równanie uczynić prawdziwym.
Powyżej wspomniane równanie nie jest wynikiem dokładnych, przemyślanych doświadczeń. Jest tylko zwykłym domysłem naukowców podanym szerokiej publiczności do uwierzenia w postaci dogmatu naukowego.
Ten fundamentalny dogmat fizyki jest tylko przypuszczeniem naukowym nie udowodnionym żadnymi obliczeniami.
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2008-03-29 23:23 81.190.80.*]
Całe zagadnienie dot. energii jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć:GOglee;metozor;index of metozor Tam nie ma opisów zmartwień. Tam jest opisany sposób na otrzymywanie czystej, darmowej energii. Materiał jest zrozumiały dla osób posiadających fundamentalne wiadomości nauki zwanej"fizyka". Zapoznawanie się należy zacząć od: http://www. nets. pl/~metozor/fundament. html Udzielam dodatkowych informacji. metoz@wp.pl odpowiedz »

zasada działania metoz to bzdety [2008-08-10 15:07 83.9.111.*]
Wystarczy przeanalizować momenty obrotowe dźwigni równoramiennej zawieszonej nie w środku ciężkości i wszystko staje się jasne, a szkoda, niestety NEWTON i INNI mają jak na razie 100% racji. Żal tylko, że temu "wynalazcy" nikt nie wyjaśnił na czym polega jego błąd być może, że przez ten zmarnowany czas wymyśliłby coś rzeczywiście pożytecznego odpowiedz »

zasada działania metoz to bzdety [2008-08-10 20:39 81.190.80.*]
Wystarczy przeanalizować momenty obrotowe dźwigni równoramiennej zawieszonej nie w środku ciężkości i wszystko staje się jasne, a szkoda, niestety NEWTON i INNI mają jak na razie 100% racji. Żal tylko, że temu "wynalazcy" nikt nie wyjaśnił na czym polega jego błąd być może, że przez ten zmarnowany czas wymyśliłby coś rzeczywiście pożytecznego odpowiedz »
Gdzie jest dźwignia równoramienna zawieszona nie w środku ciężkości??? Który link? Który obrazek?
odpowiedz »

zasada działania metoz to bzdety [2011-01-01 20:16 46.113.107.*]
Dżwignia równoramienna zawieszona w środku ciężkości przestaje być dżwignią. odpowiedz »

zasada działania metoz to bzdety [2008-10-01 21:26 81.190.80.*]
Punkt zawieszenia dżwigni równoramiennej w modelu METOZ znajduje się powyżej jej środka ciężkości. odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2008-06-27 22:19 81.190.80.*]
Zapytano pewnego razu Einsteina, w jaki sposób pojawiają się odkrycia, które przeobrażają świat. Wielki fizyk odpowiedział:
- Bardzo prosto. Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie.
**************************************** *******************
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2008-09-21 22:00 81.190.80.*]
Cykl "prostowanie" maszyny METOZ przy pomocy prawa Pascal’a.
Uproszczona wersja prawa Pascal’a:
CIŚNIENIE ZEWNĘTRZNE WYWIERANE NA CIECZ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W NACZYNIU ZAMKNIĘTYM ROZCHODZI SIĘ JEDNAKOWO WE WSZYSTKICH KIERUNKACH.
Proponuję wydrukować : http://www. nets. pl/~metozor/prolog_metoz. html lub : http://metozor.nets.pl/prolog_metoz.html
Obrazki przedstawiają model, który jest dowodem, że przy pomocy prawa Pascal’a można tworzyć energię i unieważnić t.zw. " prawo zachowania energii."
**************************************** **********************************. "Realizator" jest szczelnie zamkniętym , napełnionym wodą, zbiornikiem , zamontowanym na pospolitej wadze dwuszalkowej. Dno zbiornika to elastyczna, nieprzemakalna tkanima ułożona na obydwu szalkach. Na górnej pokrywie zbiornika zainstalowany jest za pośrednictwem trójdrożnego zaworu, " inicjator ". Inicjator jest metalową rurką o długości 200 cm. Powierzchnia otworu rurki = 1 cm. W inicjatorze jest słup wody = 100cm
Cykl " WYCHYLENIE "
Jednorazowe napełnienie wodą " realizatora " do poziomu górnej pokrywy, wywołuje maksymalne wychylenie dźwigni wagi np na prawą stronę modelu. **************************************** ***********************************
Moment obrotowy prawej części dźwigni / mimo skracania się ramienia dźwigni / WZRASTA, ponieważ szalka jest obciążana powiększającym się słupem wody. Prawa szalka dąży do zna-lezienia się w dolnym martwym punkcie. Następuje to gdy prawe zakończenie dźwigni napotka próg zamontowany na stałe w opisywanej wadze.
**************************************** **********************************
Moment obrotowy lewej części dźwigni , / mimo wzrostu długości ramięnia dźwigni / MALEJE
ponieważ lewa szalka jest obciążona niskim słupem wody. Lewa szalka nie dotyka pokrywy zbiornika. **************************************** ***********************************
Cykl " PROSTOWANIE " Dla napełnienia wodą pionowej rurki " inicjatora" do wysokości 100 cm konieczne jest wykonanie jednorazowej pracy, której wielkość można pominąć. Woda ta jest stałym elementem
modelu.
**************************************** ********************************** Połączenie / przy pomocy kurka trójdrożnego / słupa wody " inicjatora " z wodą znajdującą się w zbiorniku, wywołuje zgodnie z prawem Pascala , ciśnienie hydrostatyczne = 100 G na każdy cm2 każdej ścianki zbiornika a także powierzchnię każdej szalki . Każda szalka ma powierzchnię = 100 cm 2
Powstała następująca sytuacja: lewa i prawa szalka otrzymały identyczne naciski pochodzące od słupa wody " inicjatora".
Lewa szalka o powierzchni 100 cm2 znalazła się pod naciskiem 100 cm słupa wody. 100cm2 x 100 G = 10 000 g . = 10 kG. ale ponieważ posiada dłuższe ramię dźwigni , posiada większy moment obrotowy. Prawa szalka o powierzchni 100 cm2 znalazła się pod naciskiem 100 cm słupa wody. 100 cm2 x 100 G = 10 000 g = 10...
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2009-03-22 21:20 81.190.80.*]
Dla wielu osób twierzenie, że dżwignia rownoramienna zmienia wymiary swoich ramion jest nie do przyjecia. dla zrozumienia tego zjawiska koniecznym jest zapoznanie się z e szkicem, który ilustruje to twierdzenia. Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie zapytania. wyślę szkic e-mailem.
Orłowski zygmunt metoz@wp.pl
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2008-10-25 20:40 81.190.80.*]
Nie trzeba spalać niczego.
Wstępny opis maszyny METOZ.
Wymiary maszyny METOZ:
2 tłoki, każdy o pow. = 2 m2
naksymalne wychylenie dżwigni 25o
Ilość pracującej wody 2 000 l
Maksymalne ciśnienie pow. 5 kG/cm2
Całkowita długość dźwigni równoramiennej 2 x 0.866 m = 1 .732 m
wysokość dżwigni 0.5 m
Przypuszczalna długość maszyny 4 - 5 m
przypuszczalna wysokość maszyny 2 m
przypuszczalna szerokosć maszyny 2 m
Otrzymana praca w cyklu "wychylenie" 4838.9 kGm
otrzymana praca w cyklu "prostowanie" 251.727 kGm
Maszyna METOZ nie zużywa : wody i powietrza.
Scianki cylindrów nie posiadają kontaktu ze ściankami tłoków.
Uszczelnienie przestrzeni pmiędzy tłokami a cylindrami przy pomocy płótna / coś w rodzaju pończoch. /
Uwaga!!!! UWAGA!!! KIERUNKI WEKTORÓW MOMENTÓW W OBYDWU CYKLACH SĄ ZGODNE Z KIERUNKIEM WEKTORA GRAWITACJI Ziemi.
odpowiedz »

Spalanie surowców energetycznych. [2009-06-19 20:21 81.190.80.*]
W Gdyni, w czytelni naukowej, kiedyś znajdowała się broszurka p.t. "NAUKA I HYPOTEZA". Autorem był prof. Sorbony, Członek Akademii, Nauk Henry Poincare.Przekład H. Horwitza pod red. Ludwika Silberstejna. Na str.137 był dogmat o energii:
***********************************************
OTÓŹ JAKIEKOLWIEK BĘDĄ NOWE POJĘCIA O ŚWIECIE FIZYCZNYM, NASUNIĘTE NAM PRZEZ PRZYSZŁE DOŚWIADCZENIACZENIA, PEWNI JESTEŚMY Z GÓRY, ŻE ZAWSZE COŚ BĘDZIE POZOSTAWAŁO STAŁYM , I TO COŚ BĘDZIEMY NAZYWAĆ ENERGIĄ.
*********************************************** Henry Poincare pozostawił w tyle wielu nieomylnych proroków:religijnych,politycznych, gopodarczych a nawet wykształconych naukowców z przodujących społeczeństw naszego globu.
**********************************************
Inny współczesny nam prorok pozostawił nam inną prawdziwą , wielokrotnie sprawdzoną definicję także dotyczącą całej ludzkości:
********************************************** " PRAWDA MOŻE BYĆ FUNKCJĄ WIELOKROTNIE POWTARZANEJ,NAJBARDZIEJ NIEPRAWDOPODOBNEJ BZDURY."
Autor: Dr,Josef Gebels, Minister Propagandy Trzeciej Rzeszy Niemców.
**********************************************
Ta definicja odnosi się do wszystkich religii,
wszystkich kierunków nauki, naukowych dogmatów
a także do sławnego prawa zachowania energii. Który z nich ma rację???
odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2023 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij