Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Inne związane z branżą

Wątek: Nauczyciel dostanie za wycieczkę nawet 1000 zł?
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2008-12-01 08:54
Temat: Nauczyciel dostanie za wycieczkę nawet 1000 zł?
Treść: Aktualność:
Nauczyciel może zainkasować nawet tysiąc złotych od biura podróży za zorganizowanie wycieczki dla uczniów, takie informacje podało TVN 24 za dziennikiem "Polska". Okazuje się, że na temat tego procederu kuratorium nie ma pojęcia. Za zieloną szkołę w Zakopanem trwającą 6 dni wychowawca inkasuje prawie 500 zł.

Dziennikarze "Polski" natknęli się na ulotki biur podróży w jednym z gimnazjów w Łodzi. Oglądając foldery, które zalegały na stole w sekretariacie, można było się dowiedzieć, że od biura Wan-Mar "organizator wycieczki otrzymuje wynagrodzenie".

Jako rekompensatę znoju, który jest udziałem nauczycieli przy organizacji grupy, a także w trakcie opieki nad młodzieżą w czasie wycieczki, na pierwszy dzień imprezy przeznaczone jest przez biuro podróży Opal Tour 190 zł dla zespołu pedagogicznego, a za każdy następny dzień imprezy - 150 zł.

Jak na razie na informację o procederze zareagował łódzki kurator oświaty i PIT.

Wiesława Zewald, łódzki kurator oświaty postanowił wprowadzić zakaz dystrybucji materiałów z propozycjami wycieczek na terenie szkół.

Józef Ratajski, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki powiedział, iż jest tą praktyką oburzony. Jednak jego zdaniem część spośród nauczycieli uważa, że część nauczycieli uważa wycieczki za dodatkowe źródło dochodu.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Nauczyciel dostanie za wycieczkę nawet 1000 zł? [2008-12-12 10:22 83.26.50.*]
Tak nie jest tylko w szkołach - identyczne praktyki sa w działach socjalnych i związkach zawodowych. Nie mówiąc już o ustawianych przetargach, o czym wiedzą wszyscy oprócz chyba Polskiej Izby Turystyki. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-09 19:28 85.221.135.*]
Prowadze biuro od 11 lat. Nigdy nie płaciłam nauczycielom. Od 2 lat praktycznie zaprzestałam organizacji wycieczek szkolnych, przez to że nie miałam zamiaru nikomu za nic płacić, a nauczyciele OSZUKIWALI uczniów i zbierali ZAWYŻONE kwoty przez co MY MIELIŚMY NIEPRZYJEMNOSCI! Po co bawić się na rynku, w którym nauczyciele usiłują organizować wycieczki za plecami biura (niejednokrotnie biorąc od nas programy z adresami ośrodków do których potem sami dzwonią), zarabiać grosze i na dodatek być oczernianym lub dawać łapówki. Uważam że jakaś regulacja prawna powienna być i nie dawać nauczycielom możliwości zarabiania ani organizowania,. wtedy sytuacja wróciłaby do ładu. Iwona J. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2010-06-25 09:34 109.243.252.*]
Jak to jest ze biuro nie ma konkurencyjnych cen na kwatery, wejsciowki i wystarczy zorganizowac taki sam wyjazd, ktory bedzie tanszy bez biura? odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-09 23:08 213.134.160.*]
Kobieto jesteś śmieszna z tymi łapówkami!!!! odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-09 23:06 213.134.160.*]
Czyli mamy pracować charytatywnie. Dobry żart. Jeżeli nauczyciele nie będą dostawac zapłaty za swoją pracę to wycieczek poprostu nie będzie.
Tyle w temacie.
odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-03 16:47 83.8.181.*]
Jestem starym nauczycielem - na szczęście już na emeryturze. Gdy rozpoczynałem pracę w 1980 r. dyrektor szkoły niechętnie puszczał młodzież na wycieczki sobotnio-niedzielne zazdroszcząc mi, że wypocznę! Później z czasem rodzice ubożeli (zwłaszcza po 1990 r.) w wyniku bezrobocia i dzieci wiejskie nie miały nawet na autobus. Z trudem organizowało się wycieczki, na które dzieci musiały sobie zarobić pieniądze. A spało się pod namiotami, które trzeba było nosić na plecach! Dziś obserwuję coraz mniej liczne szkolne grupy wycieczkowe młodzieży szkolnej. Mimo, iż są nawet sponsorzy lub zamożniejsi rodzice, których stać na pokrycie kosztów pobytu ich dzieci nawet w droższych obiektach wypoczynkowych, to nie ma chętnych opiekunów, którzy zaryzykowaliby wyjazd na wycieczkę z rozwydrzoną młodzieżą, która chce popić i poszaleć. Upilnowanie ich, to nieprzespane noce i stress. W razie nieszczęścia, o które łatwo idzie się do więzienia. Za wszystko wini się nauczyciela. Dlaczego doszło do zamarcia szkolnego ruchu turystycznego? Winne jest Ministerstwo Edukacji za wprowadzenie praw dla ucznia w stylu "róbta co chceta!". W szkołach szerzy się terror uczniów starszych nad młodszymi, zabieranie pieniędzy, bicie, przemoc, wulgaryzm, poczucie bezkarności. Bo uczeń ma prawo odreagować. A nauczyciel! A inne dzieci, które cierpią z powodu odreagowywania ich bezkarnie czujących się kolesiów.
Nic dziwnego, że niewielu nauczycieli ma odwagę pojechać na wycieczkę i podjąć się roli opiekuna. Z powodu spadku liczby wyjazdów młodzieży szkolnej niektóre biura turystyczne, by istnieć (genialni nasi posłowie wprowadzi 22% VAT na usługi turystyczne) próbują różnych chwytów, by doszło do wycieczki i możliwy był jakiś zarobek. Nawet jeśli proponują dodatkowe wynagrodzenie nauczycielowi za czas spędzony z tak trudną młodzieżą na wycieczce, to nie ma się czemu dziwić. Szkoła przecież nie zrekompensuje nauczycielowi kosztów wyjazdu z młodzieżą, nie mówiąc już o wynagrodzeniu za nieustanne całodobowe czuwanie nad ich bezpieczeństwem. Oni naprawdę nie śpią w nocy i dzielą się dyżurami na korytarzu obiektu noclegowego, aby wypuszczone poza dom rodzinny dzieci wróciły całe i zdrowe. Tak jest naprawdę!!! Myślę, że w tej sytuacji biura turystyczne powinny proponować oficjalnie dodatkowe wynagrodzenie za wycieczkę z pobieranej marży za usługę i powinno ono być oficjalnie wypłacane opiekunom zgodnie z przepisami podatkowymi. Jeśli resort edukacji będzie nadal płodził takie bezmyślne prawo dla ucznia, to turystyka szkolna umrze niebawem. A panowie kuratorzy są politykami mianowanymi w tzw. "konkursie" po dojściu do władzy kolejnej opcji politycznej. Oni naprawdę nie mają pojęcia o szkole. Nie mają czasu na pobyty w szkole pochłonięci biurokracją i polityką swej opcji. Gdyby kurator sam osobiście wizytował szkołę lub przyjeżdżał do niej incognito bez zapowiedzi zobaczyć jak wygląda życie, to prawdopodobnie nie raz dostałby po gębie przez pragnącego odreagować ucznia? Państwo...
odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-10 00:36 83.20.86.*]
W pełni popieram. Niech MEN zacznie płacić nadgodziny nauczycielom, którzy jeszcze mają odwagę jeździć na wycieczki, a żadne ledwo wiążące koniec z końcem biuro nie będzie nadszarpywać swoich finansów i wręczać takich gratyfikacji nauczycielom. Nauczyciele ciężej pracują na wycieczkach niż w klasie i nie mogą wyjść na przerwę. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2011-06-20 07:37 79.184.73.*]
Placic za co ? Dostaja pieniadze . Naturalnie ci ktorzy wykonuja swoje obowiazki solidnie powinni byc PREMIOWANI. Nikogo na pogotowiu nie dziwi fakt powrotu z wycieczki ze złamaniami oraz skręceniami , których "nie zauwazyli" tzw opiekunowie.Doskonale sobie zdaje sprawe ze sa nauczyciele ktorzy angazuja sie w wychowanie mlodziezy , dopilnowanie ich na wycieczkach .Oni powinni byc docenieni. Natomiast wszyscy ci ktorzy jada popic oraz pozabawiac sie z kolezankami po fachu (niestety to prawda)mlodziez i dzieci maja gdzies nie powinni pracowac w zawodzie.Powinno ich sie poddac weryfikacji.
Nauczyciel to urzednik panstwowy ale tez rodzaj misji spolecznej i nie kazdy sie do tego nadaje.Podobnie jak pielegniarka czy tez lekarz...
odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2012-05-28 14:37 83.27.243.*]
A ja jestem nauczycielem od 23 lat i tylko raz pojechałam na 7-dniową wycieczkę w postaci "zielonej szkoły". Nie dość, że noce nieprzespane, bo szanowna młodzież wódkę i papierosy przemycała, co udało się skonfiskować i komisyjnie wylać do zlewu, to dało, ale osobistej rewizji nikt nie robił, ale strach był, że upiją się i nie wiadomo, co komu do głowy przyjdzie i za nic w świecie nie chcę już brać odpowiedzialności przy 5 godzinach snu na dobę, prowadzeniu lekcji w ramach zielonej szkoły i organizacji im czasu wolnego z moim udziałem ZA NIC W ŚWIECIE. Nadmieniam, że za ten tydzień nie dostałam dodatkowej złotówki to po odliczeniu snu pracowałam z młodzieżą 133 godz przez tydzień, nie 40 i jak słyszę takie durnowate wypowiedzi, że to przecież nasza praca, to polecam ten cudowny "odpoczynek rodzicom" z całą klasą na głowie, a ja za darmo cały tydzień popracuję w szkole w hołdzie dla odważnych, którzy wrócą "wypoczęci" odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-04 12:40 195.222.100.*]
Jeszcze ciekawszym zjawiskiem w szkołach ,jest organizowanie wyjazdów dla dzieci lub młodzieży przez samych nauczycieli na podstwie ofert z cennikami z biur podóży. Wtedy nigdy nie jest wzywana policja do kontoli autokaru, noclegi organizuje sie u "zaprzyjaźnionego' własciciela pensjonatu . Zaoszczędzona marża w sposób naturalny pozostaje w rękach nauczyciela i jest o wiele wyzsza niz "diety" z biur podóży. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2010-06-25 19:09 83.19.191.*]
Co to za głupoty? Jaka marża? Jestem nauczycielem od dwudziestu lat i tyleż samo czasu jeżdżę na wycieczki z uczniami. Nigdy nie korzystam z usług biur podróży, bo to za duże koszty. Sama dzwonię w różne miejsca i niejednokrotnie targuję się po to, by uczniowie jak najtańszym kosztem mogli zobaczyć i skorzystać z jak największej ilości atrakcji. Niejednokrotnie udaje mi się poszerzyć ofertę wycieczki i uczniowie mają dodatkową niespodziankę - zobaczą więcej niż zaplanowałam. Jestem oburzona takimi oszczerstwami. Żaden nauczyciel mojej szkoły jak też szkół w naszym sąsiedztwie nie zarabia na wycieczkach szkolnych. Nauczyciele poświęcają swój WOLNY CZAS i nie otrzymują za to żadnej zapłaty jedynie podziękowanie od dyrektora na Radzie Pedagogicznej. Nauczyciele organizują wycieczki uczniom, bo lubią to robić. Nauczyciel to taka istota, która chce zaszczepić w uczniach ciekawość poznawania świata nie zwracając uwagi na korzyści materialne. Szkoda tylko, że niektórzy tego nie mogą zrozumieć i przyjąć do wiadomości, że w naszym kraju, w którym wiele ludzi depcze dobre imię drugiego człowieka nauczyciel jest tym, który tego nie robi. Więc najłatwiej go poniżyć wyssanymi z palca oszczerstwami. A wracając do tematu - biurom podróży to nie na rękę, że nauczyciele (obrotne typy) są w stanie zorganizować wyjazdy dzieciom o wiele tańsze i bogatsze w ofertę. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2012-03-31 13:14 93.154.203.*]
TO MOŻE WŁAŚCICIELE BIUR PODRÓŻY ZACZNĄ UCZYĆ W SZKOŁACH?? Dlaczego mieliby tego nie robić? Uczyłbym za mniejsze pieniądze i też bez wykształcenia. Było by to wam NAUCZYCIELOM na rękę?! Szczerze wątpię.
Najlepiej ciągle aby wołać podwyżki, podwyżki i podwyżki... a biura podróży mają pracować charytatywnie. Mam nadzieję, że w końcu ktoś zrobi z tym porządek.
odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2012-05-28 14:45 83.27.243.*]
organizujcie wycieczki szkolne ze swoimi opiekunami, na pewno się zgodzą pilnować dzieciaki non stop he he mrzonki odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2012-05-28 14:44 83.27.243.*]
Hm tak się zastanawiam, skoro tak plujecie na nauczycieli, to dobrym rozwiązaniem będzie "zatrudnianie" przez biura opiekunów dla wycieczek szkolnych, ale spoza danej szkoły, myślę, że wyjdą na tym cudownie ha ha ha ha odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2012-05-28 14:39 83.27.243.*]
Nie organizuj wycieczek szkołom? Po co skoro dokładasz do interesu? Daj sobie spokój odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-10 14:45 213.134.160.*]
A niby dlaczego ma zostawać w rękach właścicieli biur podróży. Oni i tak się nieźle dorabiają na wyjazdach młodzieżowych. Teraz mamy wolny rynek i każdy ma prawo organizować wycieczki klasowe po swojemu. Zazwyczaj sami rodzice odradzaja korzystanie z biura podróży bo to podnosi koszt wyjazdu. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-03 13:50 195.94.208.*]
Temat jest znany od lat. Diety, to tylko jedna z metod. nauczyciele, to jednak mały pikuś przy działach socjalnych i związkach zawodowych. Tak sobie myślę, że takie artykuły czytają także panowie z tych trzyliterowych służb i tylko czekać jak będzie wysyp bzdetnych spraw o korupcję w oświacie. Mogą powstać przez to nowe miejsca pracy w turystyce :-). Zawsze podziwiałem zaradność niektórych biur - mnie te numery nie wychodziły. Może za mało proponowałem ? odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-03 14:22 213.134.160.*]
Przestancie już z tą korupcją i łapówkami dla nauczycieli. O jakich wy w ogóle łapókach piszecie, nauczyciel jest w pracy na wycieczce czy zielonej szkole albo obozie i należy mu się za to normalne wynagrodzenie. Skora szkoły udają greka i nie płacą nauczycielom to robią za nich to biura podróży. Więc dajcie już spokój tym nauczycielom. Ciekawa jestem ile osób podjęłoby sie takiej pracy i odpowoedzielności 24 godziny na dobe. Najłatwiej jest wypisywać na forum głupoty nie mając w ogóle pojęcia o czym sie pisze. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 17:48 83.5.76.*]
A to nowina ! Nic nowego mili czytelnicy.
Proszę nie pisać o tak zwanych TRUIZMACH !!!
odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 14:59 83.6.82.*]
Jestem organizatorem wyjazdów od 14 lat i uważam, że niezbędne jest uregulowanie prawne polegające na możliwości zawarcia umowy- zlecenia z nauczycielem organizującym wyjazd.
To wcale nie jest tak, jak komentują niekiedy rodzice , że nauczyciel za darmo jedzie odpocząć. Wyjazd (mówimy o odpowiedzialnych nauczycielach, którzy spełniają swoją rolę a nie idą wcześniej od dzieci spać) wymaga pokonania wielkiego trudu.
Ten trud jest o wiele większy niż sama nauka w szkole, czy sprawdzanie prac w domu, czy przygotowywanie się do kolejnych lekcji, więc wynagrodzenie za to powinno być adekwatne. Swoją drogą niejeden rodzić mocno zdziwiłby się gdyby wiedział , na co stać na wyjeździe jego "pociechę".
Niestety nasze prawo skłania do omijania prawa, żeby nie powiedzięć do bezprawia.
Nauczyciele, z którymi wyjeżdżam prezentują różne postawy: od traktowania kwot, które dla nich przeznaczam (nie mogę ich odpisać jako koszt i tu jest spory ból) jako zupełnie niepotrzebne, bo chcą po prostu edukować dzieci przez wiedzę przekazaną na wycieczce z mądrze skonstruowanym programem, po krańcowo odmienne - dają do zrozumienia, że od tego zależy, czy impreza dojdzie do skutku.
Uważam, że umowa-zlecenie z Biurem rozwiązałaby omijanie prawa i tworzenie szarej strefy.
Coraz częściej sami nauczyciele organizują wyjazdy i nie przejmują się przepisami a poziom jest różny.
odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 20:17 212.109.153.*]
Ciekawe co jesteśmy konkurencyjni dla tak beznadziejnych biur uważam że robię to lepiej niż wy odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 14:11 82.160.113.*]
nie dasz nauczycielowi to nie masz żadnej wycieczki, pierwsze pytanie nauczyciela w trakcie zamawiania wycieczki: "ile dostanę?" lub "jakie diety płacicie?" a także bardziej zorientowani za taką wycieczkę to powinno być nie mniej niż.... odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 15:55 213.134.160.*]
Ja w okresie wakacji jeżdżę ze swoją mlodzieżą z liceum na obozy zagraniczne. W ciągu roku szkolnego robie nabór osób chętnych na ten wyjazd i ide do biura podrózy załatwiać z obóz. Jestr rzeczą normalną że od każdej osoby dostaję prowizje od biura. Nie widzę w tym nic złego gdyż poświęcam swój czas i pieniądze na zareklamowanie obozu w szkole, na zebrania z rodzicami przed wyjazdem itp. rzeczy. A na wyjeździe jestem w pracy 24 godz. na dobe. Często śpię po 2 godziny bo wiadomo jaką dziś mamy mlodzież i co potrafi wymyśleć. Więc dajcie nam spokój i nie wypominajcie nam tych paru nędznych groszy które zarabiamy na tych wyjazdach. Niejeden z was po jednym dniu pracy na takim obozie spakowałby manatki i szybko wyjechał. Dlatego jak napisała tym forum jedna osoba ODWALCIE SIĘ OD NAUCZYCIELI!!!! odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 13:56 82.160.113.*]
Pan Ratajski niech nie będzie taki zdziwiony, osobiście rozmawialiśmy około 4 lat temu na temat łapówek w szkołach a poza tym z tego co wiem sam organizuje wycieczki szkolne wiec świetnie wie o co chodzi w tym biznesie... odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 15:46 213.134.160.*]
Ludzie o jakich łapówkach wy w ogóle piszecie. Jest to normalna zapłata nauczycielowi za prace 24 godziny na dobe przez np. tydzień.
Od 15 lat jeżdże na zielone szkoły a w okresie wakacji 2 miesiące pracuje w Hiszpanii jako kierownik i rezydent na obozach młodzieżowych. Dostaje za to pensje bo jestem w pracy. Każdy może nauczyć sie języka i dorabiać do głodowej pensji. I na litość boską odwalcie się wreszcie od tych nauczycieli i dajcie im normalnie pracować za godziwe pieniądze.
odpowiedz »

nauczyciele zarabiają, zamiast odpoczywać!!! [2009-09-07 14:49 83.12.115.*]
Nauczyciele narzekają, że praca w szkole ich wykańcza, jest stresująca itp. jest to koronny aregument przeciwko krytyce ich pracy jako mającej bardzo mało godzin w miesiącu. I tereaz skoro ta praca ich tak wykańcza i nie mogą w związku z tym mieć większej liczby godzin w szkole podczas roku szkolnego, to dlaczego do cholery zamiast wyjeżdżać w czasie wakacji i ferii szkolnych na prywatny odpoczynek, jeżdżą za kasą na kolonie, obozy i różne wycieczki. Przy takiej postawie nie powinni w ogóle narzekać że są zmęczeni w ciągu roku szkolnego!!!, a wielu nauczycieli i dyrekcji, szkolne pensje są na prawdę nie takie małe, więc moggli by nie zabierac pracy w wakacje innym pracownikom - m.in. biurom podróży, które z powodzeniem mogłyby przejąć czynności związane z organizacją takich wyjazdów i opieką nad uczestnikami (zamiast "wiecznie zmęczonych" przecież nauczycieli). Skoro są tak zmęczeni to pod znakiem zapytania stoi ich kondycja w trakcie wyjazdów kolonijnych, feryjnych itp., a więc zagraża bezpieczeństwu uczestników - zatem kategorycznie powinni mieć wyjazdy na kolonie, itp. zakzane odpowiedz »

nauczyciele zarabiają, zamiast odpoczywać!!! [2009-10-19 19:35 79.163.8.*]
O matko jedyna. Czytam i nie wierzę. Od lat organizuję wycieczki dla swoich wychowanków i nawet nie wiedziałam, że mogłabym tyle dorobić. Ktoś wcześniej napisał, że nauczyciele organizują kiepskie wycieczki. Kto to mógł napisać, niech zgadnę - właściciel ledwo zipiącego biura turystycznego. Zapraszam na moje wyjazdy. Jestem pewna, że za taką cenę, jaką płacą rodzice za wyjazd dziecka, biuro nie zorganizuje wyjazdu i nie zapewni takich warunków. Ja po prostu nie naliczam sobie marży, a czasami dokładam do interesu, np. telefony. Nie mówiąc już o tym, że na wyjeździe jestem w pracy 24h na dobę, a dyrektor nie zapłaci mi za nadgodziny. Proszę nie wypisywać takich bzdur. A jak sobie ktoś wyobraża rozliczenie takiej wycieczki jeśli rodzice sobie tego zażyczą. Przecież mają do tego prawo. Na wszystko są faktury i rachunki. Proszę nie obrażać nas nauczycieli, bo często sami rodzice nie chcą wyjeżdżać ze swoimi ,,pociechami" gdziekolwiek, bo takie z nich aniołki. My jednak taki trud podejmujemy!!! odpowiedz »

nauczyciele zarabiają, zamiast odpoczywać!!! [2010-02-09 20:33 83.25.16.*]
W pełni POPIERAM wypowiedź koleżanki. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 11:14 83.22.35.*]
Proceder powszechny od lat. Wszystko pod stołem. Dotacje na to nie spadają z nieba; sponsorami są uczniowie i rodzice! To się nazywa "diety dla nauczycieli" i "nagrody dla szkół" - jeżeli szkoła nie jest sporadycznym klientem. Takim biurom szkoły nie sprawdzają nawet uprawnień, bywa, że nie potrzebują żadnych rozliczeń. Kalkuluje się zazwyczaj niska cenę wycieczki dla uczniów, podaje, co jest w ofercie (transport, wyżywienie, noclegi, pilot - przewodnik,m rezerwacja czegoś tam - jeżeli nie wiąże się z kosztami), przedstawia na zebraniu nie mówiąc, czego nie ma, rodzice podpisują zgodę. Potem musi być dodatkowa zbiórka pieniedzy, żeby wycieczka miała sens, duże kieszonkowe albo chodzenie koło muzeów (a nie zwiedzanie), bo nie ujawniono wcześniej kosztów biletów, ktore w zależności od obiektów na trasie (np. spływ Dunajcem, muzea w Krakowie lub Warszawie) podnoszą poważnie realną cenę wycieczki dla ucznia. Biura podróży nie planują obiadu w ostatni dzień wycieczki - pozornie jest taniej, zarabiają fast foody i przygodne budki. Szczególny smak ma wszelka ogniskowa kiełbasa, najtańsza z najtańszych - woda, sól, tluszcz, nieco mięsa. A spece od turystyki i młodziezy oczka mają zamknięte! odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 10:04 83.30.226.*]
Nie wiem o co to larum!? Mamy przecież kapitalizm i proste,że nikt nie będzie pracował za darmo! Sam jako pilot prowadzę takie wycieczki i wiem, że dzieciaki mają zapewnione bezpieczeństwo. Poza tym większość tych dzieci już prawie nigdy nie wyjedzie za granicę chyba, że do pracy. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 08:54 193.33.125.*]
NORMALNY PROCEDER - nauczyciel uważa iż mu się to należy, w niektórych szkołach inkasują dyrektorzy, a prezes J.R niech nie będzie oburzony bo 95% jego członków tak robi.To wszystko z Polską Turystyką i całą gospodarką jest CHORE. Proponuje debatę z udziałem Prezydenta i Premiera he,he,he (KH) odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-01 20:14 212.109.153.*]
Szanowny Panie ten proceder o ktorym piszesz jest z winy biur podróży.Sam Jestem nauczycielem przewodnikiem i pilotem wycieczek bez biur jes to taniej o 30% odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2023-01-22 15:47 46.205.136.*]
Tylko czy nauczyciele , opłacają ubezpieczenie na wypadek nagłego rozwiązania wycieczki ze względu na tak zwana sytuacje nagłe.Jedni zarabiają ,a inni robią to po kosztach własnych.Ale czy tak powinno być. Gdzie jest Polska Organizacja Turystyczna, gdzie urzędy skarbowe a przede wszystkim nadzór ... odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-02 11:43 89.78.52.*]
Straszne! Aż 30%? Podłe te biura! Tylko ciekawe, dlaczego będąc tak wszechstronnym - i pilot i przewodnik i pewnie Bóg raczy wiedziec co jeszcze - ciągle tkwisz w szkole jako nauczyciel? A może po prostu to ta budżetowa placówka płaci za ciebie zus, wypłaca 13-tkę w marcu i w trakcie 2 miesięcy płatnych wakacji daje dodatkowo możliwości realizowania się jako pilot i przewodnik? Gdybyś pracował w biurze podróży, to raczej nie miał byś czasu dorabiać sobie jako nauczyciel, ale jako nauczyciel możesz być i pilotem i tak dalej... Do Twojej wiadomości - z tych 30% nie tylko podli kapitaliści nabijają swoje kabzy, ale też i paru zupełnie przecietnych szaraczków bierze swoje biurowe pensje. A to, że szkoły i rodzice w większości przypadków zamawiają wycieczki w biurach jest dowodem, że jeszcze nie wszyscy zwariowali. Skoro zęby leczymy u dentystów, włosy strzyżemy u fryzjera i milion innych usług zlecamy fachowcom, to nie rozumiem. dlaczego wszyscy ciągle chcą majstrować przy turystyce? A może tak każdy z nas będzie robił to co do niego należy? Ty np. będziesz uczył w szkole, a komercyjny rynek turystyczny zostawisz fachowcom? Bo może nie zawsze chodzi o to, by było o 30% taniej, ale czasem bardziej o to, by było o 100% profesjonalniej? odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-03 14:53 213.134.160.*]
Poska zawiść i zazdrość juz przekracza wszelkie granice przyzwoitości. A k,to ci broni do cholery pracować jako nauczyciel w szkole. Ucz się tumanie języków i skończ studnia pedagogiczne i idź do szkoly to będzkiesz miał wakacje , zus, 13 pensje . A tak swoja drogą to psim obowiązkiem każdego zakładu pracy jest płacenie składek na zus od każdego pracownika. Jeżeli biura podróży nie wywiązują się z podstawowych swoich obowiązków jako pracodawcy to są do tego odpowioednie instytucje np. PIP żeby taką sprawe zgłosić a nie żalić się na forum i przy okazji opluwać bogu ducha winnych nauczycieli. Jeszcze raz powtarzam skoro w szkole jest tak wspaniale i tyle wolnego to zapraszam do mojej, zobaczymy ile wytrzymacie. odpowiedz »

Nauczyciele zarabiają na wycieczkach szkolnych? [2008-12-02 15:05 213.134.160.*]
No właśnie żeby było profesjonalnie. Niestety w polskich biurach podróży nie można liczyć na profesjonalność. Patrzą tylko jak się nachapać a wycieczke czy obóz zorganizować jak najmniejszym kosztem. Coś wiem na ten temat po siedze w tym temacie od co najmniej 18 lat. Moge wymienić kilka pseudo biur podróży . Przoduje tu Harctur z Krakowa, Jaworzyna , Olimp i tym podobne wynalazki. A pracownicy pracujący w biurach podróży to nawet nie mogą się doprosić składek na zus bo umowy są albo spisywane na lewo, najczęściej umowy zlacenia od których nie ma sładek zus. Więc tu jest odpowiedź dlaczego pracuje w szkole. A wykształcenie mam turystyczne również więc nie widze powodów korzystania z biur podróży. odpowiedz »

Nauczyciel podczas wycieczki szkolnej jest w pracy!!! [2008-12-01 09:26 87.205.242.*]
Nauczyciel podczas wycieczki szkolnej jest w pracy!!!, a dodatkowo obciążony ogromną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo uczniów. Gdyby nauczyciele za pracę na wycieczkach otrzymywali wynagrodzenie ze szkoły za wypracowane nadgodziny (tak jak było to stosowane kiedyś), biura podróży nie musiałyby płacić. Wycieczki szkolne to przecież poważny element w kształceniu. Wielu z nas zna Polskę i Europę tylko ze szkolnych wyjazdów. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci dalej wyjeżdżały, to albo biura podróży bedą płacić nauczycielom, albo szkoły - inaczej wycieczek i zielonych szkół żaden nauczyciel nie zechce organizować. Czy ktoś podejmie się takiej pracy i odpowiedzialności charytatywnie??? odpowiedz »

Nauczyciel podczas wycieczki szkolnej jest w pracy!!! [2008-12-01 11:27 213.134.160.*]
Jest to taka sama praca jak na kolonii czy obozie mlodzieżowym w okresie wakacji. Więc zupełnie nie rozumiem o co to wielkie oburzenie. Za praca na kolonii czy obozie nauczyciel też otrzymuje od biura podróży wynagrodzenie chociaż jest na płatnym urlopie ze szkoły. Jeżeli nauczyciele będą zarabiać jak w każdym cywilizowanym kraju czyli 2000 euro jak we Francji czy Niemczech to może wtedy nie będą musieli dorabiać do glodowych pensji i zamiast na kolonie pojadą na prawdziwy urlop w ciepłe kraje bo ich będzie na to stać. A teraz wara od nauczycieli. Bardziej zawistnego narodu jak polacy chyba nie ma nigdzie.Jeszcze raz powtarzam wara od nauczycieli a jak tak zazdrościocie nauczycielom to nic nie stoi na przeszkodzie jechać w wakacje na kolonie i wtedy zobaczycie jaka to praca i czy pracowalibyście charytatywnie. JESTEM OBURZONA POSTAWĄ KURATORA Z ŁODZI. ŻENADA PANIE KURATORZE!!!! odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij