Forum turystyczneTurystyka forum
BILETY LOTNICZE
° Biura turystyczne
° Baza turystyczna
° Turystyka biznesowa
° Turystyka krajowa
° Turystyka zagraniczna wyjazdowa
° Transport
° Gastronomia
° Turystyka zagraniczna przyjazdowa
° Turystyka na świecie
° Inne związane z branżą
° Temat dowolny






Forum grupa: Transport

Wątek: Koniec z ukrytymi kosztami biletów lotniczych?
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2009-05-06 09:44
Temat: Koniec z ukrytymi kosztami biletów lotniczych?
Treść: Aktualność:
Dziś (5.05.09) Rada Ministrów rozpatrzy rządowy projekt nowelizacji ustawy - Prawo lotnicze. Projekt mówi, że bilet lotniczy powinien zawierać wszystkie dodatkowe opłaty i dopłaty.

Każdy, kto podróżował samolotem wie, że promocje i przeloty za kilkanaście złotych to po prostu bzdura. W efekcie okazuje się, iż bilet zawiera ukryte opłaty i trzeba zapłacić o wiele więcej niż podawano w reklamach.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to linie lotnicze nie będą już wprowadzały klientów w błąd. W bilecie będą bowiem musiały podawać od razu opłaty lotniskowe, podatki i dodatkowe opłaty.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Co dalej z nowelizacją ustawy - Prawo lotnicze [2009-05-06 09:44 83.22.168.*]
Linie lotnicze, przede wszystkim zrzeszone w IATA, od ponad roku podają ceny brutto!!! Oczywiście koszt taryfy lotniczej jest dużo niższy niż opłat lotniskowej i opłaty paliwowej, która mimo spadku cen paliw u wielu przewoźników się nie zmienieła i nie wiedzieć dlaczego nie jest podstawowym elementem tzw, taryfy lotniczej.
Może przyszedł czas, aby biura podróży zaczęły podawać oferty turystyczne w reklamie, uzywając cen brutto. Klient czyta w reklamie cena Tunezji od 799 zł, a małymi literami lub wogóle brak, podane są opłaty, lotniskowe, paliwowe i inne - cena imprezy rośnie w tym momencie dwukrotnie lub tak jak w przypadku biletów lotniczych jest większa od ceny podstawowej.
odpowiedz »

Co dalej z nowelizacją ustawy - Prawo lotnicze [2009-05-06 10:58 77.253.202.*]
Taki przepis już dawno istnieje, ale większość "dużych" organizatorów ma to gdzieś. Nikt nie chce odstraszać klientów a ciemny naród i tak to kupi. odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Alfa Star biuro





© 2012 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
strona główna | kontakt | reklama | linki | informacje dla branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej i transportowej