Forum turystyczneTurystyka forum
BILETY LOTNICZE
° Biura turystyczne
° Baza turystyczna
° Turystyka biznesowa
° Turystyka krajowa
° Turystyka zagraniczna wyjazdowa
° Transport
° Gastronomia
° Turystyka zagraniczna przyjazdowa
° Turystyka na świecie
° Inne związane z branżą
° Temat dowolny




Forum grupa: Temat dowolny

Wątek: Corleone się zmieni?
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2005-11-09 20:12
Temat: Corleone się zmieni?
Treść: Aktualność:
Miasteczko Corleone na Sycylii planuje zmianę nazwy, bo nie chce być kojarzone z sycylijską mafią. Tutaj dorastał jeden z mafijnych bossów Toto Riina, a sławę miejscowości przyniósł film "Ojciec chrzestny" z Marlonem Brando. Obecna nazwa może zostać nieco zmodyfikowana i brzmieć Cuor di Leone (Lwie Serce). Miejscowi biznesmeni pragną rozpisania referendum w sprawie zmiany nazwy miasteczka. Burmistrz miasta nie jest przychylny pomysłowi.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

corleone nie może być zmienione [2006-12-27 11:52 194.150.246.*]
jestem fanką mafii sycylijskiej, teraźniejsi mieszkańcy nie mają się czego obawiać go jeśli chodzi o mnie to ich nie kojarzę z tamtą mafią. A nazwa nie jest niczemu winna, a jest ikoną tamtych czasów i symbolem zasad i charakteru. nie zmieniać to tak jakby miasteczko zniknęło z mapy świata. odpowiedz »

corleone nie może być zmienione [2007-07-19 00:08 81.151.101.*]
ce powiedziec zeorleone to piekne miasteczko i nigdy nie powinno byc zmienione spedzilim tam dwa lata i z reka na sercu mog odpowiedz »

corleone - nie zmieniać!!! [2006-03-10 17:41 83.19.133.*]
Będąc na Sycylii z grupą specjalnie poświęciliśmy pół dnia aby kretymi drogami dotrzeć do Corleone. Jaka była radość Uczestników gdy robili sobie zdjęcia pod tabliczką z nazwą miejscowości. I ... widzieliśmy na własne oczy żonę mafioza Toto gdy sprzatała schodki przed wyjściem do mieszkania. Z opowiadań miejscowych wiemy, że miejscowość najchętniej odwiedzają Amerykanie i ... Polacy właśnie. Nie chciałbym aby nazwę zmienili ale pewno nic nie poradzimy wszystko w rękach ludności tego miasteczka. odpowiedz »

siciliano [2006-03-22 19:06 213.25.178.*]
taaa... zona mafioza... masz fantazje kolezko:) Totuccio mieszkał w Palermo (niedaleko Stazione Carabinieri zreszta)... ale masz plusa za fantazje hehehe. A tak na marginesie, to chory pomysl zeby zmieniac nazwe Corleone... odpowiedz »

Corleone nich będzie ta stara nazwa [2006-03-09 10:59 83.8.144.*]
to nie możliwe żeby zmienili nazwe Corleone powinno istnieć ponieważ to miasteczko będzie wieczne i zawsz będzie istnieć niech yo wszyscy to zapamiętają odpowiedz »

wypowiedz [2006-03-01 19:16 83.19.188.*]
Miasto Corleone przeszło do chistorii i tak powinno zostać odpowiedz »

Nonsens [2005-11-09 20:12 .*]
Jak można zmieniać nazwę miastu z powodu kojarzących się z nim gangsterów? Ta nazwa powinna przetrwać wieki. odpowiedz »

corleone nie może być zmienione [2007-07-19 00:08 81.151.101.*]
ce powiedziec zeorleone to piekne miasteczko i nigdy nie powinno byc zmienione spedzilim tam dwa lata i z reka na sercu mog odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślanaparking Kraków Balice



© 2012 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
strona główna | kontakt | linki | informacje dla branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej i transportowej