Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Baza turystyczna

Wątek: Co z dofinansowaniem wczasów?
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2005-01-14 23:50
Temat: Co z dofinansowaniem wczasów?
Treść: Aktualność:
Przed wakacjami ma być wyjaśniona kwestia dofinansowywania wczasów zagranicznych przez pracowników. W końcu, rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP obowiązujących od 2003 roku przepisów, które mówią, że z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dofinansowywany może być tylko wypoczynek w kraju.

"Rzecznik uważa, że obecne przepisy naruszają konstytucyjną zasadę równości obywateli. Odgórnie narzucają miejsce wypoczynku. Poza tym naruszają prawo unijne. Dyskryminują obywateli państw UE mieszkających w Polsce, którzy nie mogą skorzystać z dofinansowania, jadąc na urlop do ojczyzny" - mówi Stanisław Wileński, pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich.

"Organizatorzy wypoczynku w Polsce skwapliwie wykorzystywali koniunkturę. Dochodziło do absurdu, gdy wypoczynek krajowy był droższy niż egzotyczny. Uznanie przepisu za niezgodny z konstytucją przywróciłoby równowagę na rynku: - mówi Mirosław Ciesielski, prezes łódzkiego oddziału Polskiej Izby Turystyki.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

dofinansowanie [2007-04-15 11:03 83.30.86.*]
Decyzja o dofinansowaniu wyjazdów zagranicznych jest jak najbardziej słuszna. W końcu wielu inwestorów zagranicznych wykupuje polskie hotele i pensjonaty, tak więc jest to tym samym co wypoczynek Polaków za granicą. Pieniądze nie pozostają w kraju, przechodzą w ręce cudzoziemców, wobec tego Polacy powinni mieć możliwość częściowego zwrotu kosztów za wyjazdy do innych krajów. odpowiedz »

jest już wyrok [2007-03-29 11:28 217.97.181.*]
możemy jeździć za granicę z socjalnego odpowiedz »

orzeczenie [2006-06-23 17:11 83.8.8.*]
czy ktoś może mi powiedzieć czy trybunał już orzeczenie w sprawie dofinansowania do wczasow za granice odpowiedz »

orzeczenie [2007-06-11 09:09 83.21.2.*]
czy jest już gdzieś ogloszona treść orzeczenia Trybunału odpowiedz »

Co z dofinansowaniem wczasów? [2006-03-17 12:06 81.190.216.*]
Co nam przyniosła UNIA względem wypoczyku i turystyki? Wielkie pieniądze unijne topione są w rozmaitch kursokonferencjach i szkoleniach, które - oprócz fajnego, najczęściej w bardzo dobrych warunkach socjalnych - pobytu, za wiele tych uczestników nie nauczyły. Stąd wiele dawnych średnio-dobrych ośrodków podniosło swój standard, a i owszem, ale niewspółmiernie do tego też i ceny. Mówimy o wczasach. A co z wycieczkami? Już trzeci rok jeżdżą zakładowe wycieczki po kraju, a ilość chętnych na te wyjazdy stale maleje. Robią więc zakłady pracy fakultatywnie, przy okazji wycieczki po kraju, na 1 bądź 2 dni wypad za granicę. I dlatego baza noclegowa w przygranicznych miejscowościach osiągnęła ceny bardzo dobrych hoteli w znanych, renomowanych kurortach lub miastach w innych krajach. Przykład Słubic, gdzie za noc z hp trzeba zapłacić minimum 80,-zł tj. ponad 20 euro. A co w zamian? Ładny pokój z nową łazienką, normalnym polskim jedzeniem i brakiem czegokolwiek ciekawego w okolicy. Już nie wspomnę o naszych dolnośląskich kurortach Kudowa, Polanica itp. I "tłuką" się ci biedniejsi zjadacze wycieczek turystycznych w ciągu doby tam i z powrotem do Wiednia, Berlina czy Pragi. Wszystko na łapu capu, a wcale nie taniej. Przymuszony rozwój turystyki krajowej spowodował też, że wielu przewoźników mających już bardzo mocno zużyte autokary - 12 - 15 letnie - mają tak dużo pracy, że często żądają za przejechany km więcej, niż ci z koncesją za granicę. To jest nasza polska normalność i tak wygląda środek Europy, którym jesteśmy. Jestem za za za - to przecież trudno zdobywane, ale realne wyjazdy za granicę w czasie komuny były też przyczynkiem naszej walki o niepodległość. Elzbieta odpowiedz »

dofinansowanie z funduszu socjalnego [2005-04-18 12:19 .*]
Jestem od wielu lat gestorem obiektu wypoczynkowego i organizatorem m.in. licznych form wypoczynku dla młodzieży. W latach poprzedzających decyzję o dofinansowaniu z funduszu socjalnego odnotowano na tym tynku systematyczny i gwałtowny spadek zainteresowania ofertą krajową. Skutkuje to zawsze stagnacją i degradacją bazy noclegowej przeznaczonej dla tzw. "Klasy średniej". Dziwimy się potem dlaczego w innych krajach zarówno obiekty jak i infrastruktura nawet małych miejscowości wypoczynkowych jest bogata i różnorodna a jednocześnie całkowicie zapomina się , że aby nasz kraj mógł się w tej dziedzinie rozwijać - konieczna jest w nim obecność turysty. Przedsiębiorcy krajowi działają też w naprawdę niesprzyjających warunkach ekonomicznych, podatkowych, przy wysokich kosztach prowadzenia działalności i braku jakichkolwiek ulg a także , poza nielicznymi wyjątkami jakimi są znane miejscowości wypoczynkowe, często braku najmniejszego zainteresowania ze strony gmin turystyką. Oczywiście koniecznie musimy zwiedzać i poznawać inne kraje ale dofinansowanie tych wyjazdów akurat z funduszu socjalnego, mającego służyć społeczeństwu, powoduje prawie całkowity spadek zainteresowania krajem i doprowadza do opustoszenia małych miejscowości turystycznych i utraty i tak nielicznych tam miejsc pracy. Ludzie chętniej wyjeżdżają za granicę z wielu powodów ale przecież mogą to robić za własne pieniądze. Co do "rozwydrzenia cenowego" w ośrodkach krajowych, to zupełnie nie rozumiem zarzutu, gdyż w absolutnej większości obiektów w całym kraju z którymi mamy liczne kontakty, nie odnotowano zwiększenia cen. Prawdopodobnie miało to miejsce w znanych i obleganych miejscowościach nadmorskich , ale wystarczy przecież nie korzystać z zawyżonej oferty i spojrzeć na mniej znane obiekty. W moim obiekcie ceny są stałe od 4 lat a ostatnia wtedy podwyżka wyniosła 5%. Nie sztuka dla zaspokojenia próżności związkowców i nauczenia moresu kilku rozwydrzonych usługodawców zlikwidować mały machanizm napędzający branżę i jakąkolwiek , choćby drobną ochronę dla przedsiębiorców krajowych , działjących i tak na bardzo trudnym rynku mało popopularnych w obliczu ogólnej biedy usług. Oczywiście można podnosić temat sprawnego marketingu i wabienia turystów zagranicznych ale zapewniam, że jest to temat-rzeka i nie wszyscy zdają sobie sprawę z mnogości argumentów odstręczających turystyę zagranicznego od zwiedzania całej Polski. Posiadam na tym polu duże doświadczenie, gdyż aktywnie rozwijam naszą firmę i posiadam wykształcenie, umiejętności, energię i liczne pomysły - dzięki którym stale się rozwijamy - ale bezmyślne machanie sztandarowymi hasłami i zaniechanie wszelkich działań (na wszystkich polach gospodarki) pokazało już wielokrotnie że zabijamy własny kraj, zamiast go rozbudowywać. Małgorzata odpowiedz »

Dofinansowanie funduszu socjalnego wyłacznie... [2005-01-19 11:02 .*]
Jeśli obywatele oczekują zmniejszania bezrobocia, ochrony polskich firm przed zewnetrzna konkurencją i np. kupowania przede wszstkim polskich produktów i usług to ta decja wychodzi na przeciw takim oczekiwaniom. Jeżeli ma być inaczej to ja prosze o zniesienie tzw funduszy socjalnych, które niepotrzebnie podwyższają cenę polskich towarów i usług. Również dlatego są one takie drogie. odpowiedz »

dofinansowanie wczasów [2005-01-17 13:46 .*]
Dofinansowanie tylko wczasów krajowych było bardzo dobrym posunięciem rządu, spowodowało większy napływ turystów, a środki finansowe zostały w kraju, które mogą służyć do rozbudowy i podniesienia standardu wszystkich obiektów turystycznych, przedłużać sezon turystyczny, zwiększać zatrudnienie a w końcu być konkurecyjnym do obiektów turystycznych za granicą Polski. Wtedy można myśleć o równouprawnieniu wyjazdów w Polsce i za granice uwalniając dofinansowanie środków socjalnych na równych zasadach. odpowiedz »

dofinansowanie [2006-06-23 16:38 83.8.8.*]
ustawą rownież możemy nakazać wyjazdów tylko i wyłącznie na agroturystykę , a co wtedy z wyborem hotelu czy też innych pensjonatow.Apieniądze z funduszu socjalnego są pieniędzmi pracowniczymi a nie rządowymi wiec to tylko i wyłącznie pracownik może decydować o sposobie wypocznku. odpowiedz »

Dofinansowanie wczsów [2005-01-17 10:59 .*]
Niestety przepis o dofinansowaniu obozów i kolonii
tylko krajowych spowodował ,że obekty w Polsce chcą teraz 60-65 zł za dobę. Po zmianie przepisów może się zastanowią Pozdrawiam mazur
odpowiedz »

o dofinansowaniu wczasów [2005-01-15 13:50 .*]
Myślę,że przepisy mówiące o tym, że pieniądze pochodzące z funduszu socjalnego na dofinansowanie wczasów mogą być realizowane do wczasów odbytych w kraju są słuszne. Pieniądze muszą zostać w Kraju. odpowiedz »

a gdzie demokracja ? [2005-01-18 13:25 .*]
Wyjazdy do Unii Europejskiej to tak jakby też krajowe ! Otwieramy się na świat a chcemy pewnej grupie biedniejszych ludzi ograniczyć dostęp do wyjazdów zagranicznych. a przecież podróże kształcą. Nic nie osiągniemy koncesjami, ograniczeniami i regulacją gospodarki. Proszę pamiętać, że największy rozwój występuje w krajach o największym liberaliźmie w gospodarce i podatkach. Przykład IRLANDIA. Pozdrawiam Polaków, którzy nie byli za granicą. bardzo żałuję, że będziecie jeździć tylko np. nad nasze piękne, czyste, tanie morze (dla ułatwienia BAŁTYK). odpowiedz »

Dofinansowanie do wyjazdów zagranicznych [2005-01-17 22:43 .*]
Paranoja... ten przepis uchwalono w czasie kiedy najwięcej mówiło się o otwarciu granic, o Europie bez granic, ale skoro tak Pan proponuje, to ja też rzucę pomysł: proponuję zabronić cudzoziemcom wydawać ich pieniądze w Polsce... I jeszcze jedno - fundusz socjalny, to nie są ochłapy rzucone przez wladzę, ale wypracowane przez ludzi ich własne pieniądze, a wobec tego, to oni maja prawo decydować gdzie i jak je wydadzą. odpowiedz »

Ludzie też powinni zostać w karaju [2005-01-17 21:51 .*]
Proponuję zamknąć granicę, reglamentować paszporty i dewizy. Żyją jeszcze ci, co mieli w tym duże doświadczenie, więc nie będzie problemu z realizacją. Może bezrobocie wzrośnie do 50 %, ale substancja narodowa zostanie zachowana. A tak przy okazji miłodierdzie boskie i głupota ludzka jest bez granic. odpowiedz »

Dofinansowanie wyjazdów zagranicznych [2005-01-14 23:50 .*]
Ten przepis był idiotyzmem wymierzonym głównie w ludzi niezamo- żnych. Ustawodawców stać było na wysłanie swoich dzieci na zagraniczne obozy czy kolonie, tych zarabiających niewiele, juz nie. Taką postać miało pojęcie sprawiedliwości społecznej w wykonaniu SLD - dziwię się, że nie zdążyli wymyśleć pociągów przyjaźni dla zasłużonych z ruchów młodzieżowych o prowieniencji socjalistycznej, tym razem do Brukseli... odpowiedz »

dofinansowanie wczasów [2005-01-19 13:02 .*]
Tylko nie wiem ,czy się pan orientuje że kolonie i wczasy zagramniczne są droższe od naszych
Pozdrawiam
odpowiedz »

dofinansowanie wczasów [2005-01-26 13:47 .*]
I tu sie Pan baaardzo myli - przez ten przepis popyt był olbrzymi a podaż mała ... ośrodki nie miały tyle miejsc żeby przyjąć tyle osób - w związku z tym windowały ceny jak chciały - a i tak wszystko było sprzedane :( tracił Klient, traciły biura podróży (że za wysokie pieniądze muszą sprzedawać niski standard) odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2020 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij