Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Inne związane z branżą

Wątek: Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej podróży?
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2006-06-05 10:46
Temat: Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej podróży?
Treść: Aktualność:
Rodzice, którzy na zagraniczne wakacje wybierają się z dziećmi, muszą pamiętać także o wyrobieniu im odpowiednich dokumentów podróży.

Dzieci mogą przekroczyć granicę na podstawie indywidualnego paszportu, wpisu do paszportu jednego z rodziców lub tymczasowego dowodu osobistego, ale tylko w przypadku podróży do jednego z krajów Unii Europejskiej.

Wszystkie formalności związane z wyrobieniem paszportu dla dziecka rodzice muszą załatwiać w wydziałach paszportowych urzędów wojewódzkich, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania. Osoba małoletnia otrzyma dokument, tylko pod warunkiem uzyskania zgody obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Wyjątkiem jest orzeczenie sądu rodzinnego, które pozbawia praw rodzicielskich jednego z nich. Orzeczenie takie może zostać wydane także w przypadku braku zgody obojga rodziców, jednak muszą to być uzasadnione okoliczności. Sąd może wydać taką zgodę np. gdy matka dziecka nie ma kontaktu z byłym mężem. Orzeczenie musi zostać okazane w wydziale paszportowym przy załatwianiu formalności paszportowych.

Dziecko można także wpisać do paszportu jednego z rodziców. Formalności są takie same jak przy wyrabianiu paszportu. W tej sytuacji również potrzebna jest zgoda obojga rodziców. Jednak należy pamiętać, że wpis do paszportu w rubryce Dzieci dokonują wyłącznie urzędnicy wydziałów paszportowych. Samodzielne wpisy nie stanowią podstawy do przekroczenia granicy z dzieckiem.

Osoba małoletnia nie może przekroczyć granicy na podstawie wpisu w starym dowodzie osobistym swojego rodzica.

Należy pamiętać, że uczestnicy wycieczki muszą posiadać legitymacje szkolne ze zdjęciem, a opiekun musi legitymować się paszportem lub dowodem osobistym. Opiekun musi także posiadać dokument poświadczający, że jest osobą odpowiedzialną za grupę.

Dziecku do lat 13 można także wyrobić tymczasowy dowód osobisty. Jednak ten dokument będzie umożliwiał jedynie wyjazd do krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tymczasowy dowód osobisty wydaje urząd gminy na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych. Dokument wydawany jest za zgodą obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Dowód osobisty dla osoby do 18 roku życia ważny jest 5 lat od daty jego wydania.

Tymczasowy dowód osobisty dla dziecka wydaje właściwy ze względu na miejsce zameldowania na pobyt stały organ gminy: wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W razie braku miejsca zameldowania na pobyt stały, dowód wydaje organ gminy ostatniego miejsca pobytu stałego tej osoby.

W celu otrzymania dowodu należy osobiście złożyć wniosek o jego wydanie. Osoba, która ukończyła 13 lat, składa wniosek w obecności jej przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego. Na uzasadniony wniosek rodziców lub opiekunów dowód osobisty może być wydany osobie, która jeszcze nie ukończyła 13 roku życia. Dokument może być wydany tylko w obecności obojga rodziców. Czas oczekiwania na dokument to 2-3 tygodnie. Koszt 30 złotych.

Należy pamiętać, że dzieci nie mogą same lub z osobą trzecią podróżować za granicę, legitymując się paszportami opiekunów z wpisanymi swoimi danymi.

Jeżeli dziecko chce wyjechać na zagraniczne wakacje pod opieką osoby trzeciej, która nie jest prawnym opiekunem, np. babci, potrzebny jest dodatkowy dokument. Oprócz paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego, wymagana jest również zgoda w formie aktu notarialnego obojga rodziców, którą opiekun musi przedstawić podczas przekraczania granicy. Zaświadczenie można załatwić u każdego notariusza w obecności obojga rodziców.

Dzieci i młodzież w zorganizowanych grupach, np. jako uczestnicy zagranicznej kolonii lub obozu, przekraczają granicę na podstawie paszportów, a w krajach Unii Europejskiej na podstawie dowodów osobistych. Wyjątkiem są Słowacja, Czechy i Niemcy, które stosują szczególne regulacje w tej kwestii. Na Słowację i do Czech zorganizowane grupy uczniów mogą wyjechać w ramach małego ruchu granicznego na podstawie imiennych list, które muszą zawierać dane personalne i zdjęcie dziecka oraz potwierdzenie zameldowania na pobyt stały lub czasowy w jednej z gmin w pasie małego ruchu granicznego. Taką listę musi poświadczyć urzędnik w gminie leżącej w pasie małego ruchu granicznego.

Natomiast Federalna Straż Graniczna honoruje listy uczniów wystawione dla grup od 5 do 50 osób, które zawierają dane osobowe wraz z przynależnością państwową dzieci oraz dane kierownika grupy. Na liście musi być jednoznacznie stwierdzone, że uczniowie mieszkają w Polsce i mają prawo powrotu do kraju. Musi być też imiennie wskazany opiekun grupy wraz z podaniem dokumentu, którym się legitymuje. Lista osób powinna być zaopatrzona w pieczęć organizatora wyjazdu oraz mieć wskazany okres ważności.

Paszporty wydaje oraz dokonuje w nich zmian wojewoda właściwy miejscowo ze względu na miejsce pobytu stałego osoby ubiegającej się o paszport, a za granicą - konsul RP. Aby otrzymać paszport należy dostarczyć:
- wniosek o wydanie paszportu. Należy pamiętać, że dla dzieci do lat 13 ramka z podpisem pod zdjęciem pozostaje niewypełniona,
- pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na wydanie paszportu dziecku,
- jeśli jedno z rodziców nie wyraża zgody na wydanie paszportu dla dziecka, potrzebne jest orzeczenie sądu opiekuńczego, zastępujące zgodę drugiego rodzica,
- 2 fotografie,
- jeżeli rodzice mają nowe dowody osobiste, w których nie wpisuje się dzieci, muszą dostarczyć także: odpis skrócony aktu urodzenia dziecka,
Własnoręczność podpisu rodziców, dotycząca wyrażenia zgody na wydanie paszportu dziecku powinna być poświadczona notarialnie lub przez pracownika organu paszportowego.

Za wydanie paszportu, uprawniającego do wielokrotnych wyjazdów za granicę osobom małoletnim, które w dniu złożenia podania nie mają ukończonych 16 lat, należy zapłacić 30 zł.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2018-12-17 18:10 85.221.138.*]
Czy dziecko 2 miesięczne może podróżować za okazaniem aktu urodzenia odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2017-02-08 14:07 78.8.3.*]
Od siebie dodam link do fajnej strony, na której jest lista wielu krajów wraz z poradami w sprawie wiz, szczepień, ubezpieczeń itp. Często tam zaglądam przed wyjazdami poza UE odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2017-02-05 22:03 95.49.35.*]
proszę o wypełnienie ankiety https://goo.gl/61Xjuv odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2016-06-29 21:42 79.184.14.*]
po co dowud osobisty a czem nie legitymacja szkolna odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2017-06-20 19:46 94.254.145.*]
Czy moge. Wraz z synzmi16. I17 jechac. Do. Meza. Ktory. Tam. Pracuje. W. Odwiedziny. Na. Legitymacje. Szkolna odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2015-09-03 14:15 90.213.46.*]
Mam pytanko . wyszlam drugi raz za maz a z pierwszego malzenstwa mam dziecko czy moj obecny maz moze przekroczyc granice ze swoja pasierbica ????dodam , ze maja inne nazwiska . prosze o odpowiedz . dziekuje odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2015-09-03 14:14 90.213.46.*]
Mam pytanko . wyszlam drugi raz za maz a z pierwszego malzenstwa mam dziecko czy moj obecny maz moze przekroczyc granice ze swoja pasierbica ????dodam , ze maja inne nazwiska . prosze o odpowiedz . dziekuje odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2015-09-03 14:06 90.213.46.*]
Mam pytanko . czy moj maz ( ojczym ) moze przekroczyc granice z moja corka (pasierbica ) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2015-04-29 15:12 91.90.115.*]
odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2015-02-10 02:34 89.70.192.*]
Witam serdecznie Czy zaglądaliście już na stronkę http://tanieaukcje. com/p/f8ac9f69944411e491220025907bb422 Są to aukcje bez ceny minimalnej jak wygrasz tj przelicytujesz innego użytkownika wygrywasz Serwis bardzo szybko urasta w siłę coraz więcej użytkowników aktywnych Przedmioty na aukcjach rewelacyjne ceny za które ludzie licytuja również! Aby licytować trzeba wykupić kredyty ceny za pakiety są różne od 6 do 200zł Jeden kredyty podbija cenę o 10 groszy:) Spytacie czemu za takie ceny schodzą przedmioty i czy to realne? Wg analityków serwis ma już 8 tys aktywnych użytkowników którzy w miesiącu wpłacają minimum 100zł na aukcje daje to 800tys Na nagrody wydaja średnio 200tys Więc zysk maja ładny :) Uprzedzam czasem aukcja trwa nawet kilka godzin jednak za takie ceny warto:) odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2015-02-10 02:33 89.70.192.*]
Witam serdecznie Czy zaglądaliście już na stronkę http://tanieaukcje. com/p/f8ac9f69944411e491220025907bb422 Są to aukcje bez ceny minimalnej jak wygrasz tj przelicytujesz innego użytkownika wygrywasz Serwis bardzo szybko urasta w siłę coraz więcej użytkowników aktywnych Przedmioty na aukcjach rewelacyjne ceny za które ludzie licytuja również! Aby licytować trzeba wykupić kredyty ceny za pakiety są różne od 6 do 200zł Jeden kredyty podbija cenę o 10 groszy:) Spytacie czemu za takie ceny schodzą przedmioty i czy to realne? Wg analityków serwis ma już 8 tys aktywnych użytkowników którzy w miesiącu wpłacają minimum 100zł na aukcje daje to 800tyś Na nagrody wydaja średnio 200tyś Więc zysk maja ładny :) Uprzedzam czasem aukcja trwa nawet kilka godzin jednak za takie ceny warto:) odpowiedz »

[usunięto] [2015-02-05 16:33 114.44.203.*]
[wypowiedź została usunięta] odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2015-02-08 22:40 95.160.114.*]
mój mąż jest w Monachium w pracy, ale chciałby abyśmy go wiosną odwiedzili i troszkę Niemcy zobaczyli. Mam jechać z synkiem autokarem (np. czy ktoś jeździł z maluchem tą firmą eurobus-eurolines.pl ? , jeśli tak to proszę o jakieś informacje na temat jak wygląda podróż), czy muszę mu wyrobić dowód albo paszport? Z góry dziękuję za odpowiedzi. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2016-05-30 19:42 46.169.45.*]
Jadąc do Niemiec z synem 15-to letnim czy wystarczy że syn będzie miał przy sobie legitymację szkolną czy jednak jest konieczność wyrobienia np tymczasowego dowodu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2016-06-23 10:21 41.147.39.*]
Dzień dobry wam wszystkim jestem Christopher Miles, jestem z USA, w Teksasie, jestem bardzo szczęśliwy, jak piszę świadectwo, jak dostałem pożyczkę z tej pożyczki, wierzę, że Bóg ma plan dla mnie, po tym jak został już oszukany moje pieniądze przez wiele tzw kredytodawców kredytów, i został oszukany i niemal myślał odebrać sobie życie, ale Bóg ma cel dla mnie, jeśli chcesz uzyskać pożyczkę z każdej firmie masz do wyboru Mike Johnson jędrna, kiedy byłem pierwszy rozpoczął z nim, myślał, że tak jak reszta, i ku mojemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę w wysokości $ 69,000.00 na moim koncie i to dokładna kwota i stosowane w jego towarzystwie, a ty, który czuje, że nie ma nadziei dla Ciebie ? Jest to kłamstwo, bo jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu wszelkiego rodzaju pożyczki, można się z nim skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, jego e-mail: mikejohnsonfirm@yahoo.com, niech cię Bóg błogosławi, jak pobłogosławił mnie z panem Mike Johnson dostając mój kredyt po spada w ręce oszustw. Dzięki.
Christopher Miles.
odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2014-12-17 20:19 89.70.131.*]
Jeśli dużo podróżujemy to najlepiej wyrobić maluchowi paszport lub DO. My w tym roku pierwszy raz lecieliśmy z kilkulatkami do Bułgarii i własnie wyrobiliśmy im dowody, mam nadzieję, ze uda się cześciej podróżowac i te dokumenty wykorzystywac :) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-12-10 07:07 90.207.92.*]
czy dziecko w wieku 13 lat moze wiechac na terytorium uk na podstawie tymczasowego dowodu osobistego? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-09-27 15:27 31.61.138.*]
a jesli ojciec dziecka jest w wiezienu jak mam wujechac z pol roczna corka do anglii? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-05-04 12:25 78.9.7.*]
Co i jak z dokumentami, czworonogami i ubezpieczeniem w skrócie opisane jest tutaj: http://cel-podrozy. pl/podroze-po-europie. html odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2014-03-23 16:54 212.244.136.*]
Jestem studentką na Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Przygotowuję pracę magisterska dotyczącą uwarunkowania rozwoju turystyki na terenie powiatu kieleckiego.
Poniższa ankieta jest całkowicie anonimowa. Udzielone odpowiedzi posłużą mi wyłącznie do napisania pracy magisterskiej. Zwracam się z prośbą o szczere odpowiedzi, które pozwolą mi na zebranie potrzebnych mi informacji do napisania pracy.
Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety.
http://www.ankietka.pl/ankieta/140092/turystyka-w-powiecie-kieleckim.html
odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2013-09-17 15:11 89.228.10.*]
Polecam sprawdzić www.VIAKANTOR.pl znajdziecie tu napewno korzystne kursy walut, pozwolą zaoszczędzić pokaźną sumę, którą można lepiej spożytkować ;) odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2014-06-15 20:47 83.8.236.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-09-15 10:04 79.184.159.*]
Przemek.Co musze zrobic zeby tesciowa zawiozla dzieci do zony do angli? odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2013-07-21 22:08 213.17.134.*]
czymoja corka 11 lat może jechac z wujkiem do hiszpani z moim paszportem? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-05-22 16:44 37.152.30.*]
mam pytanie mój 9 letni syn chce jechać ze swoim chrzestnym za granice ( andrzej jest kierowca tira i jezdzi po europie) chce mu pokazać fajne zakątki świata. co mam zrobić by nie było zadnych problemów na granicy? jakie dokumenty musze załatwic. ( syn D O juz ma wyrobiony. syna ojciec siedzi w z k i raczej do żadnego urzedu nie będzie mógł dotrzeć. czy ja sama moge wszelkie formalności załatwic? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-10-23 23:28 81.61.58.*]
przebywam w hiszpani a corka z matka w pl . czy na tymczasowym dowodzie osobistym moze przyjechac razem z matka? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-06-29 08:34 87.99.99.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-06-11 13:54 79.188.41.*]
Witam serdecznie!!! chcę wyjechać z wnukiem na wakacje do Bułgarii autokarem ale indywidualnie ( nie wykupione wczasy) .Wnuk ( 10 lat)posiada dowód osobisty.Jakie dokumenty są potrzebne - tranzyt przez Serbię.Pozdrawiam. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-29 12:38 83.145.132.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-04 18:11 37.8.255.*]
odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2013-04-11 22:27 83.9.147.*]
hej mam pytanie chce wyjechac z córko do norwegii córka ma 3,5lat,w akcie urodzenia ojciec nieznany ma dowód tymczasowy czy jakies komplikacje mnie czekaja? odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2015-11-06 18:54 185.26.182.*]
wywóz dziecka do anglii przez jednego z rodzica odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-01-14 14:06 95.237.32.*]
mieszkam na sardyni od 9 lat i 4 lata temu mi sie skaczyla waznosc paszportu jezeli chcialabym wyjechac do polski wystarczy dowod osobisty wloski bo mam tutaj zameldowanie czy konieczne jest odnowic paszport?jestem pelnoietnia.z gory dziekuje za odpowiedz. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-10-07 16:55 31.130.98.*]
czy jeżeli mam ukończone 17 lat i posiadam paszport to czy potrzebuje zgody rodziców na wyjazd do Anglii .? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-22 12:29 109.207.125.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-06-23 23:39 89.72.160.*]
odpowiedz »

paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-09-08 09:32 193.169.86.*]
-1' odpowiedz »

paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-10-07 16:54 31.130.98.*]
czy jeżeli mam 17 lat, paszport i legitymacje to czy potrzebuje zgody rodziców na wyjazd do Anglii .? odpowiedz »

paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-05 08:36 80.53.48.*]
czy dziecko ma ukończone 16 lat, ma paszport to czy potrzebna jest zgoda obojga rodziców notarialna na wyjazd do szwecji ( przelot samolotem) M.K. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-06-27 12:32 77.113.7.*]
mam pytanie czy musze miec jakis dokument do wyrobienia paszportu 4 leniej corece jak ojciec jest nieznany niema praw a na akcie urodzenia jest tylko jego imie nic wiecej a nazwisko jest moje i moja corka ma moje to jak moze on podpisac zgode itp jak jest nieznany i niemam papierow na to tylko mam akt urodzenia w ktorym wszystko pisze czy ktos moglby mi doradzic? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-06-29 16:26 89.229.89.*]
W takiej sytuacji( ja jestem w podobnej i wyrabialam Synkowi paszport), musi Pani pobrac z Urzedu Miasta, w miescie urodzenia Corki, odpis zupelny z aktu urodzenia( nie moze byc starszy niz 3 miesiace) i udac sie z tym odpisem do Biura Paszportowego. Jesli w odpisie z aktu ojciec Dziewczynki jest nieznany, badz nie ma praw rodzicielskich(wtedy potrzebny odpis wyroku sadu), wowczas podpis lub zgoda ojca sa zbedne. Jest Pani jedynym prawnym opiekunem Dziecka i tylko Pani zalatwia wszelkie formalnosci oraz podejmuje decyzje, zwiazane z Corka.
Pozdrawiam serdecznie i zycze udanych wakacji
Irmina
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-06-27 09:49 164.127.36.*]
Jestem babcia wnuczki 7letniej ktora ma paszport.
Wyjezdzam z nia do Angli i bede na ten czas sprawowala opieke. Jakie dokumenty sa potrzebne ?
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2017-02-04 14:19 83.20.240.*]
co rodzice musza zalatwic zeby dziecko 8 letnie moglo leciec z ciocia do irlandi na tydzien odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-03-19 23:37 37.30.92.*]
Mam problem chcę jechać do wujka na wakacje do Anglii a potrzebna jest zgoda rodziców a moja mama nie jest z moim ojcem a rozwodu nie mają i on przebywa w Zakładzie Karnym i nie wiem co mam robić i co jest potrzebne a kończę (15 lat we wrześniu) a mam taką sytuację... Pomóżcie!!! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-04-07 21:24 89.25.149.*]
czy dziecko poniżej 13 roku życie potrzebuje potpisu obojga rodziców czy wystarczy matki ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-05-26 13:43 89.69.78.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-05-23 11:24 95.49.38.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-06-11 08:53 77.252.109.*]
czy dziecko poniżej 13 roku życie potrzebuje potpisu obojga rodziców czy wystarczy matki ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-05-23 16:59 88.71.14.*]
chce z dziecmi wyjechac do Niemiec do dziadkow na okres 1 miesiaca moje 3 letnie dziecko nie ma tymczasowego dowodu osobistego jak musze dlugo czekac na wyroienie takiego dokumentu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-05-18 11:57 62.21.58.*]
co lepsze paszport c zy dowud osobisty na dziecko?? jak długo sie czeka? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-05-02 19:07 78.8.208.*]
czy wystarczy tylko zgoda matki do wydania malemu dziecku dowodu osobistego odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-05-07 14:41 83.30.44.*]
Tak jak pisze w artykule. Obowiązkowo dwa podpisy. Jesli ojca niema , to musi byc orzeczenie sadu - np.jesli jestes samotna matka.Jesli ojciec nie zyje....to bez problemu jeden podpis odpowiedz »

(brak tematu) [2012-02-04 00:36 2.97.35.*]
witam, mam pytanko, za kilka dni mam zamiar leciec z Wielkiej Brytani do Polski wraz z małoletnim rodzenstwem. brat ma 15 lat a siostra 13. nie jestem ich prawnym opiekunem czy moga byc jakies problemy?? nie wiem nawet kogo i gdzie mam sie zapytac o to. bardzo prosze o odpowiedz. pozdrawiam odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za granicę. [2013-06-13 20:56 46.115.110.*]
Proszę o odpowiedz, syn w sierpniu kończy 13 lat,we wrześniu chcę z nim wyjechać na stałe za granicę. Z ojcem dziecka nie mam ślubu.Kontaktu są sporadyczne. Nie płaci alimentów. Czy muszę mieć zgodę ojca na wyjazd?
Syn posiada tymczasowy dowód osobisty - ojciec wyraził zgodę.
odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za granicę. [2013-08-06 08:21 5.60.206.*]
nie mamy slubu chcemy na stale wyjechac do niemiec mamy dwie corki 7 i 11lat jakie dokumenty sa potrzebne dla dzieci POZDRAWIAM FELIKS BELCZEWSKI odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za granicę. [2014-09-05 14:51 83.5.90.*]
odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za granicę. [2014-09-05 12:20 83.5.90.*]
Marzena Gebel Olwer Drazek odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za... [2014-09-05 14:51 83.5.90.*]
Marzena Gebel Oliwer Drazek odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za... [2014-09-05 14:48 83.5.90.*]
Marzena Gebel Oliwer Drazek odpowiedz »

Zgoda na wyjazd dziecka z matka na stałe za... [2014-09-05 14:44 83.5.90.*]
Jakie dokumenty trzeba mieć by wyjechać na stale do niemiec odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-01-12 07:06 2.223.199.*]
WITAM,mam pytanie...moja mama z moja corka przyjezdzaja do mnie na ferie do anglii i chciala bym sie dowiedziec czy potrzebne sa jakies inne zezwolenia od rodzicow aby nie bylo komplikacji przy odprawie ,chodzi o nie zgodnosc nazwisk miedzy babcia i moja corka?? (corka ma 9 lat,wylot jest z lodzi..bardzo prosze o odp; odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-06-29 00:08 94.40.60.*]
wyjezdzam z siostrzenica na wczasy do grecji jakie potrzebne sa dokumenty odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-05-30 04:33 46.113.130.*]
czy dziecko 4 letnie przyjeżdżające do polski pod opieką ciotki musi mieć zezwolenie rodziców odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-04 18:18 37.8.255.*]
odpowiedz »

Paszport biometryczny? Mamy zwykly dla 5-cio latka... [2011-12-25 10:24 194.150.251.*]
Witam, chciaam sie dowiedziec, czy musze dziecku zmienic juz paszport? Tuz przd wyjazdem skonczy 5ty rok zycia, a ma od 2 lat niebiometryczny paszport.. dziekuje za odpowiedz odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-11-20 18:13 77.180.67.*]
Witam.mam zamiar urodzić w niemczech i wrócic tydz po porodzie do polski czy moge przejchać przez granice z aktem urodzenia ?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-18 19:08 46.238.243.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-05-26 13:46 89.69.78.*]
czy11latek wyjezdzajac na wakacje musi miec zgode obojga rodzicw odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-05-27 10:28 217.144.197.*]
mam zamiar po urodzeniu dziecka w Polsce,wyjechać z nim do Niemiec,gdzie mi4eszkam i jestem zameldowana.Jakie dokumenty w2innam mieć dla dziecka i gdzie je mam wyrobić. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-05-28 16:04 31.62.74.*]
witam mam problem. Mam dwoje dzieci,pierwsze synek jest z poprzedniego zwiazku nie mamy kontaktu z jego "tatą" ale nie ma on zabranych praw rodzicielskich. Z mężem i dziecmi chcemy wyjechac na wakacje za granice,ale nie wiem czy moge sama wyrobic synkowi dowód tymczasowy,i czy potrzebujemy zgody jego taty na wyjazd z kraju. synek ma 5lat i nazwisko swojego taty. prosze o odpowiedz. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-02-04 20:21 83.4.96.*]
Najlepiej jakbyś zgłosiła sie do polskiego konsulatu w Niemczech i tam się wszystkiego dowiesz odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-11-05 16:11 31.174.13.*]
syn ma 4lat jego biologiczny ojciec chce go zabrac na tydzien do beligi czy musze mu wyrobic paszport albo dowod syn ma moje nazwisko anie ojca odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-12-06 20:48 213.158.218.*]
Mam pytanie ! Czy moge wyrobic dowod osobisty dla 9-cio latka jako matka jego ojciec przebywa w Danii Chcemy jechac do niego na swieta odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-10-03 08:31 77.91.6.*]
Posiadam tymczasowy dowod osobisty , chce wyjechac do anglii z osoba pelnoletnia w dni powrotu bede miala 18 lat czy potrzebne mi bedzie jakies pismo od rodzicow ze wyrazaja zgode ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-10-02 14:29 92.22.28.*]
Proszę o radę, mieszkam w Szkocji i chcę tu sprowadzić swoją dziewczynę z naszym dzieckiem (1,5 roku) ale nie wyrobilśmy jej ani dowodu ani paszportu. Gdzie mogę złożyć jakiś wniosek? Jak on ma wyglądać? Czy muszę koniecznie jechać do Edynburga da ambasady? Ile to może kosztować? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-09-28 15:51 109.243.185.*]
Che wyjechać z dwiema córkami na stałe do Niemiec 15 i 10 lat.Ojciec córek od 3 lat nie utrzymuje kontaktu Wojskowe Biuro Emerytalne tylko przelewa co miesiąc alimenty,mam pytanie co mam zrobić aby wyjechać z dziećmi kiedy z ojcem córek nie mam kontaktu i nie wem gdzie przebywa.Wiem że można załatwić to Sądownie bo byłam się dowiedzieć tylko czy uda mi się odebrać prawa rodzicielski aby za 10 lat on się nie obudził i czegoś żądał od dzieci.Mam postanowienie z Sądu 2 lata temu o wyrobienie paszportu bez koniecznej obecności ojca.Ale co dalej.Zaznacze że córki nie chcą go widzieć zwłaszcza starsza bo była nękana psychicznie i fizycznie sprawa miała finał w Prokuraturze Wojskowej.Pomóżcie co mam robić aby móc wyjechać z dziećmi. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-08-13 19:14 91.206.64.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-27 21:10 31.174.133.*]
moja córka ma skończone 17 lat, chcemy wyjechać na kilka dni do Berlina, nie posiada dowodu osobistego, czy wystarczy legitymacja szkolna? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-08-10 20:19 109.95.144.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-04-23 22:26 5.185.204.*]
Nie, nie wystarczy legitymacja. Podstawowym dokumentem do podróżowania po Unii Europejskiej jest Dowód osobisty, który można darmowo dać wyrobić w urzędzie gminy. Tam na miejscu podpisuje się stosowne dokumenty i czeka się dwa tygodnie po odbiór. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-04-13 17:47 78.9.38.*]
w maju chcemy z corka i wnuczka pojechac na pare dni do Bawarii./turystycznie/mieszkamy w jeleniej gorze .pojedziemy przez czechy .wnuczka ma tylko legitymacje szkolna ..czy to wystarczy?aby przekroczyc granice??wnuczka ma 12 lat z jej ojcem nie utrzymujemy kontaktu 11 lat nie wiemy gdzie jest. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-05-17 12:54 178.43.180.*]
chce z synem pojechać do Niemiec do męża ale syn niema dowodu tylko legitymację szkolną ma siedem lat dowodu nie mogę sama wyrobić czy legitymacja i akt urodzenia wystarczy bardzo proszę o odp odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-02-28 02:18 77.164.149.*]
Witam legitymacja raczej nie wystarczy, potrzebny jest minimum tymczasowy dowód osobisty.
Pozdrawiam Krzysztof
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-01-18 13:21 46.113.74.*]
Jestem zawodowym kierowcą ciężarówki.Chcę zabrać ze sobą 17-latka.Jakie są wymagane dokumenty dla niego.Jadę do Holandii. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-25 23:44 78.145.167.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-04-23 13:26 89.231.249.*]
potrzebny jest dowód tymczasowy odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-01-16 21:39 92.40.72.*]
corka ma 16 lat chce jechac na wakacje do grecji czy moze jechac na dowod tymczasowy odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-11-06 14:08 89.74.216.*]
dziadkowie chca zabrac wnuka na wczasy zagraniczne prosze o wzor oswiadczenia odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-02-28 02:19 77.164.149.*]
Do grecji potrzebny już jest paszport i ile się nie mylę :) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-12-01 19:01 188.146.60.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-10-05 19:59 77.89.74.*]
Jestem babca 11-latka,chce z nim pojechac na kilka dni do Czech,nie posiada on ani dowodu ani paszportu,czy wystarczy legitymacja szkolna? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-12-01 19:02 188.146.60.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-26 17:57 151.37.141.*]
jestesmy polakami i dzidzius sie narodził we włoszech chcemy leciec do polski co jest potrzebne od 3 do 5 miesiecznemu niemowlakowi aby wyleciało czy musi mieć na chama paszport dziekujemy LENA I KRZYSZTOF JANUCHTOWIE odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-07-16 21:16 95.246.106.*]
potrzebuje informacji jaki dokument musi miec dziecko 6msc jesli chce wyjechac z nim ze sycyli do polski beata odpowiedz »

Certificato di Nascita PER L'ESPATRIO DEI MINORI... [2012-05-10 23:28 95.250.43.*]
Krystyna Delekta odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-08-07 10:41 79.191.246.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-28 10:40 151.81.61.*]
czy potrzebny jest paszport aby 3 miesieczny niemowlak wyleciał z włoch do polski jestesmy rodzicami polakami a dzidzius narodził sie we włoszech jaki dokument potrzebny aby mogło wyleciec do polski dziekujemy lena i krzysztof januchtowie odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-09 17:02 77.45.40.*]
Oczywiście gdy dziecko jedzie na wakacje, a co w przypadku,gdy dziecko stale mieszka w Niemczech, chodzi do szkoły niemieckiej, matka wyszła za mąż za Niemca ale dziecko ma obywatelstwo polskie.Paszport straci ważność i co wtedy? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-07 15:30 193.59.41.*]
czy muszę mieć zgodę od obojga rodziców jeżeli chcę wziąść na wakacje dziecko powyżej 12 lat (jeżeli jestem wujkiem) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-04-23 22:30 5.185.204.*]
Aby zabrać ze sobą cudze dziecko ( które jest lub nie jest spokrewnione z Panem) należy poprosić rodziców dziecka, aby udali się do notariusza i tam załatwili wydanie stosownego pisma, w którym będzie uwzględniona Pańska godność odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-02-10 22:32 178.210.157.*]
Dobry wieczor! Mam problem i nie wiem do kogo sie zwrocic.Jestem z Ukrainy,mieszkalam w Polsce 8 lat.,mialam meza polaka i wychowuje od niego dwoje dzieci(synow)starszemu 14 lat,a mlodszemu 11 lat,tak sie stalo ze rozstalismy sie,bo byly maz jest uzalezniony od alkocholu, i po tej przyczynie ja z dziecmi wrocilam na Ukraine do swoich rodzicow,wzielam z mezem rozwod,I na szczescie teraz zyjemy bez niego spokojnie.Ale teraz nistety starszemy synu trzeba zrobic paszport zagraniczny ( w 2009 roku uplyna okres waznosci paszportu)i potrzebne zezwolenie dla dwoje dzieci na wyjazd za ganice od ich ojca zaswiadczone notariuszem.Ale problem w tym ze byly maz nadal pije i jak sie dowiedzialam nawet niema dowodu osobistego,to jak w takim przypadku uzyskac od niego takiego zezwolenia na wydanie paszportu i zezwolenie na wyjazd za granice dla moich dzieci?Co mam zrobic zeby moje dzieci mogly spokojnie przekraczac granice? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-30 19:04 83.5.238.*]
mam 8 let syna i chcę z nim jechac do Anglii w odwiedziny, czy wystarczy tylko dowod dla niego?
Renata
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-07-21 17:40 164.127.160.*]
chce wyjechac na wakacje z dziecmi w wieku 8-lat do krajow uni europejskiej jakie dokument y powino sie miec odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-04-25 22:04 194.146.217.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-17 15:18 91.205.89.*]
Witam! Mam 12 lat i chcę wyjechać z siostrą do Norwegii... Czy wystarczy mi dowód osobisty? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-26 16:05 79.189.75.*]
norwegia nie jest krajem unii europejskiej. więc nie wystarczy - trzeba mieć paszport odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-03-01 18:20 83.238.23.*]
córka ma 3 lata i chcemy z mężem jechac z nią do Czech czy musi miec paszport jesli nie ma granic odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-10-02 22:33 83.30.11.*]
Witam mam 17 lat , chcę jechać do chłopaka na 2 tyg do Holandii czy wystarczy mi sam paszport ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-08-18 22:59 78.8.152.*]
Nieprawda wystarczy dowód byłam z dzieckiem w Norwegii w lutym. Norwegia jest w strefie schengen więc niema problemu z przekraczaniem granicy na dowód ;) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-29 06:40 89.79.234.*]
Witam ! pilnie potrzebuję informacii ! czy 17 córka moze wjechac do Niemiec na legitymację z osoba dorosłą i czy potrzebuje jakies potwierdzenie pisemne od rodzica , legitymacja oczywiśćie jest aktualna ,gdyż się uczy ! Dziękuję odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2014-07-24 11:19 83.28.148.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-17 10:53 193.111.166.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-06-06 10:12 89.229.88.*]
dziecko ma 9 lat aby ojciec mogl wyjechac z nia do irlandii jaki musi miec dokument
wyjazd na trzy dni
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-24 12:03 109.243.175.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-24 12:01 109.243.175.*]
bym chciała wylecieć z dzieckiem do angli tylko moje dziecko ma nazwisko ojca , a dał mi zgodę na dowód osobisty dla dziecka czy to wystarczy ,czy muszę mieć jeszcze jakąś zgodę, czy wystarczy tylko ten dowód osobisty odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-03-05 11:18 159.205.113.*]
czy wystarczy tylko dowód osobisty, żeby matka mogła zabrać 3 - letnie dziecko do Anglii? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-09 21:17 82.9.38.*]
jaki dokument musze przedstawic w celu wyrobienia dla dziecka dowodu osobistego dziecka ma nazwisko ojca którego nie ma w polsce dziekuje Zofia Lubka odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-22 19:48 83.100.251.*]
Co potrzebuje moja mama (czyli babcia mojej corki) by mogla zabrac wnuczke na wakacje? Kasia. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-13 12:43 87.239.216.*]
sporzadzic akt notarialny w obecnosci notariusza...o wydanie takiej zgody------tylko i wylocznie tak mozna to zalatwic.. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-15 19:57 89.75.76.*]
Czy mógłby ktoś mi pomóc: lecę do Holandii z dwojgiem dzieci. Czy mogę mieć tylko dla dorosłych i dzieci dowody osobiste? Czy jednak potrzebuję paszportów? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-18 19:46 83.5.121.*]
moja córka na wakacje wyjeżdża do Holandii do pracy i nie wiem czy mam jej wyrabiać dowód tymczasowy czy paszport czy może jechać na dowód tymczasowy odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-14 15:47 79.191.58.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-02-28 02:24 77.164.149.*]
Witam jeżeli jedzie do pracy to najlepiej wyrobić paszport iż będzie on potrzebny "do pracy".
Jest on potrzebny do wyrobienia Sofi numeru, który jest potrzebny, aby jakiś pracodawca mógł przyjąć pracownika do pracy.
Dowód tymczasowy też może być :)
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-01 23:33 94.197.134.*]
mam 16 lat i posiadam dowod tymczasowy. Jest on akutalny jeszcze dwa lata. Mieszkam w Anglii od 3 lat i pod koniec lipca chcialabym wyjechac na wycieczke do Hiszpani z rodzina mojego chlopaka (sa to anglicy). Poniewaz jest to dowod tymczasowy a nie paszport, czy moge bez zadnego problemu dostac sie do Hiszpani tylko z dowodem osobistym i bez mojego rodzica tylko pod opieka osob trzecich (rodzicow mojego chlopaka) ? Magda odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-01 23:31 94.197.134.*]
mam 16 lat i posiadam dowod tymczasowy. Jest on akutalny jeszcze dwa lata. Mieszkam w Anglii od 3 lat i pod koniec lipca chcialabym wyjechac na wycieczke do Hiszpani z rodzina mojego chlopaka (sa to anglicy). Poniewaz jest to dowod tymczasowy a nie paszport, czy moge bez zadnego problemu dostac sie do Hiszpani tylko z dowodem osobistym i bez mojego rodzica tylko pod opieka osob trzecich (rodzicow mojego chlopaka) ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-04-07 15:00 193.239.127.*]
Witam interesuje mnie czy można wyrobić dziecku (15 lat) dowód tymczasowy, gdyż chce jechać na wycieczkę do Niemczech , gdy nie ma drugiego rodzica- w obecności jednego rodzica ? Mateusz odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-07 16:13 77.92.32.*]
Tak można nepewno , musiasz isć do urzedu miasta z dzieckiem musi złożyc podpis i sktem urodzenia . potrzebny jeden rodzic i dziecko odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-11-09 15:07 87.105.99.*]
Bzdura obydwoje rodzice muszą podpisać wniosek o wydanie dowodu tymczasowego małoletniemu, jak ktoś nie zna przepisów to niech nie udziela rad. Pozdrawiam Wylly odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-04-13 22:25 89.100.109.*]
Jeden rodzic wystarczy. Odebrac dowod moze dziecko. odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2011-04-01 15:28 89.73.244.*]
Witam wszystkich, jestem mama prawie 2 letniego kawalera, chce z nim wyjechac w wakacje do grecji.Jestem w trakcie rozwodu, a maz juz mi powiedzial ze nie dostane zadnej zgody od niego na paszport czy inny dokument, ktory pozwolilby wyjechac mi z synem.Oczywiscie wiem ze podroz samolotem odpada bo tam musze miec paszport, ale zastanawiam sie czy nie daloby rady ta podroz przebyc autokarem.Kiedy bylam kilka lat temu w grecji, pamietam ze nikt nawet nie ogladal naszych dokumentow na granicach przekraczanych panstw(wszystkie byly w UE).Co zrobilibyscie w mojej sytuacji? wiem ze z mezem nie dogadam sie bo on chce mi wszystko utrudnic, a tak wziac dziecko i jechac tez sie boje.
Mloda mama
odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2013-07-28 19:35 78.159.79.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-03-14 20:00 94.226.72.*]
Witam. Chce wziasc mojego siostrzenca do Brukseli. ma on 2,5 roku. Co w tej sytuacji powinnam mieć? tzn, paszport, czy dowód dla dziecka? pisemna zgoda rodziców, to wystarczy> proszę bardzo o odpowiedź.Z góry dziękuję odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-03-08 20:00 83.2.196.*]
jaki dowud torzsamosci potrzebuje dziecko w wieku 14-15 lat na przelot samolotem odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-04-27 20:00 80.54.140.*]
wystarczy dowód tożsamości (osobisty,tymczasowy) a tobie na podróż polecam słownik ortograficzny. odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2011-02-17 18:55 83.27.33.*]
Witam mam 11 lat i chciałabym jechać z ciocią do Czech. Nie mam paszportu ,a na dowód trzeba długo czekać boje się że nie zdąży przyjść. Czy można mieć np. książeczkę zdrowia,legitymacje szkolną odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2011-02-13 20:38 91.207.185.*]
witam , czy wystarczy legitymacja szkolna i pisemne pozwolenie rodziców na wyjazd dziecka(15 lat) do niemiec z osobą trzecią? odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2011-05-05 08:40 78.8.123.*]
jaki dokument musi miec dziecko 8lat kiedy podrozuje z babcia do Dani odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2011-04-08 16:45 92.40.97.*]
czy dziecko moze leciec z babciom do szkocji dziecko ma 13 lat odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2015-08-10 15:35 83.9.171.*]
nie nie nie nie nie odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2011-02-27 16:41 80.142.31.*]
Mozesz spröbowac na legitymacje wyjechac ale jak bedzie kontrola moga byc problemy!Jak bedziesz juz w <niemczech mozesz powiedziec ze zgubilas paszport i Polska ambasada wystawi Tymczasowy paszport.Wröcic mozesz na legitymacje ale musisz sie z tym liczyc ze bedzie kontrola.Nie kontroluja na granicy ale stoja bardzo czesto na autostradzie i wylapuja do pierwszego zjazdu. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-11-21 23:45 83.15.51.*]
Bardzo przydatne informacje!!! Ale chciałabym uzyskac informacje na taki temat: chce dołączyc z dziecmi 3/1,5 do męża który mieszka w Niemczech,ale nie w odwiedziny tylko pomieszkac tam na jakieś 2 lata. Czy w takim przypadku potrzebuję oprócz paszportów dla dzieci jakichś innch dokumentów???? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie,ponieważ nie wiem do kogo mogę się zwrócic w tej sprawie :))) Bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Monika Kozina
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-11-16 19:01 79.186.83.*]
Witam... ma zapytanie moje dzieci 9/12/17 lat mają podwóje obywatelstwo (polskie-argentynskie) i paszporty polskie i argientynskie. Ojczec jest w Atgentynie i ja mam wracacz z dzieczmy sama....jakie dokumenty są potrzebne?? Muszę miecz zgoda y podpis od ojca???? Dziękuję. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-10-14 01:52 85.202.46.*]
Skany dowodów
12656579
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-10-02 04:40 94.173.155.*]
Witam. Mam 17 lat i mieszkam w Uk tylko z mamą. Niedawno zgubiłam dowód tymczasowy, a paszportu nie mam. Nie mamy kontaktu z moim tatą, więc paszportu w ambsadzie nie mogę wyrobić.. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pomóżcie !! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-03 13:34 86.14.71.*]
Moim zdaniem nic ci nie pozostalo jak założenie sprawy w sądzie o wydanie paszportu bez zgody taty. Moja koleżanka miała też podobną sytuacje i założyła sprawe, teraz tata jej nie jest potrzebny:-) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-10-01 20:14 87.206.44.*]
Witam.mam problem.mam dwie coreczki w wieku 1,5 i 2,5 roczku.bylam w zwiazku konkubinackim obecnie nie jestem z ojcem moich dzieci.chciala bym muc wyjezdzac do szwecji poniewarz mam narzeczonego ktory tam pracuje.ale moj ex nie wyraza zgody ani na wyjazd dzieci ani na wyrobienie jakiego kolwiek dokumentu typu paszport,dowod... stwierdzil ze na terenie polski dzieciom nie sa potrzebne jakie kolwiek dokumenty a wystarcza im ksiazeczki rumowskie za dokument.zlozylam pozew do sadu o alimenty bo moj ex wiecznie mi mowi ze niema kasy i ze szef mu nie wyplaca... co mam zrobic? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-10-01 19:43 87.206.44.*]
Witam.mam dwie coreczki w wieku 2,5 i 1,5 roczku.bylam w zwiazku konkubinackim obecnie nie jestem juz z ojcem moich dzieci.obecnie jestem z kims w zwiazku.chciala bym wyjechac z dziecmi za granice do szwecji do swojego narzeczonego na pare dni.moj ex nie wyraza zgody na jaki kolwiek wyjazd i wyrobienie dowodow torzsamosci ani paszportow dzieciom.... wogole stwierdzil ze dzieciom na terenie polski wystarczy ksiazeczka rumowska jako dokument torzsamoszci... pomozcie prosze,podpowiedzcie mi co ja mam zrobic.... zlozylam juz pozew do sadu o przyznanie mi alimentow poniewarz musze go co chwile prosic o pieniadze na dzieci typu mleko i pieluszki a on mowi ze niema bo szef mu nie wyplaca.... odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-09-29 08:34 188.47.60.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-09-17 12:55 83.11.211.*]
Witam mam 6miesięcznego synka i wybieramy się wszyscy wraz z mężem na słowację. Co jest nam porzebne? Jaki dokument dla dziecka mąż ma paszport a ja dowód os. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-07-16 21:11 95.246.106.*]
chce wyjechac z wloch do polski z siedmiomsc dzieckiem jaki dokument jest potrzebny dla malej aga odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-08-25 20:09 83.13.224.*]
Witam, Mam prawie 16 lat i czekam na tymczasowy dowód osobisty. Chcę we wrześniu jechac z siostrą i znajomymi do Wiednia. Czy potrzebuje jeszcze inne dokumenty, zgodę rodziców? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-08-19 11:55 89.194.130.*]
Witam, wybieram sie z dziecmi do Londynu na walacje, 6 latek, i 8 latek, co najlepiej jest w moim przypadku wyrobic, paszport czy dowod? wolalabym wyrobic tymczasowe dowody osobiste, czy tak moge zrobic i czy nie bede miala problemow na lotnisku? prosze o odpowiedz. dziekuje. Gosia odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-03-30 14:21 93.105.17.*]
czy na przelot samolotem 10 letnie dziecko może miec dowód osobisty czy musi mieć paszport odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-06-30 08:56 95.48.148.*]
Dowód można wyrobić dziecku od 13 lat odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-09-11 21:20 95.49.146.*]
monika lichtarska odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-03-27 21:38 83.145.152.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-04-11 10:26 178.235.85.*]
muj 13letni syn chce wyleciec ze swoim bratem28letnim do szkocji na wakacje chca leciec samolotem czy wystarczy 13latkowi dowod osobisty czy musi miec paszport odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2012-02-13 11:31 86.173.50.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-15 23:05 82.38.90.*]
wystarczy dowód uk jest w unii wiec mozna leciec na dowodzie odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-08-16 10:40 83.28.106.*]
Witam . Moja syn konczy za miesiac 3 lata .....chcemy na wekend wyjechac do Bonn. czy musze miec jakies dokumenty ??? czy wystarczy ze bede miala jej ksiazeczke zdrowia , karte chipową, gdzie sa wszystkie dane nawet pesel dziecka odpowiedz » odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2010-07-30 16:35 87.206.236.*]
Witam . Moja córka konczy za miesiac 3 lata .....chcemy na wekend wyjechac do Wiednia. czy musze miec jakies dokumenty ??? czy wystarczy ze bede miala jej ksiazeczke zdrowia , karte chipową, gdzie sa wszystkie dane nawet pesel dziecka odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2010-08-16 10:35 83.28.106.*]
Witam . Moja syn konczy za miesiac 3 lata .....chcemy na wekend wyjechac do Bonn. czy musze miec jakies dokumenty ??? czy wystarczy ze bede miala jej ksiazeczke zdrowia , karte chipową, gdzie sa wszystkie dane nawet pesel dziecka odpowiedz » odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2010-08-06 11:28 79.186.120.*]
jakie dokumenty musi mieć dziecko 7 lat na wyjazd z ojcem do niemiec odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2010-11-01 21:43 87.96.34.*]
czy wystarczy akt urodzenia na wyjazd do szkocji odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2011-11-08 12:19 213.199.192.*]
ncvbcxbhcffc odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-07-27 13:35 86.22.202.*]
Ja wybieram sie do Polski z 10 -letnim synem znajomych.Pani z biura obslugi klienta lin lotniczych powiedziala ze potrzebuje listu od rodzicow w ktorym wyraza zgode na przelot ich dziecka pod moja opieka.Ale jest tez druga opcja ,poniewaz bilet dla siebie i syna przyjaciol wykupilam razem ,czyli mamy wspolna rezerwacje .Czyli istnieje mozliwosc ,ze nie zostane poproszona o list bo logocznie rozumujac dziecko nie musi nosic takiego samego nazwiska jak np.matka za ktora moge zostac odebrana na lotnisku.Jednak dla pewnosci taki list wypiszemy i juz jutro okaze sie jak zostaniemy potraktowani.
Emigrantka
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-11-08 12:17 213.199.192.*]
klaudisa odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-07-14 09:12 95.160.34.*]
Poinformowano mnie w biurze paszportowym że przepisy się zmieniły i nie trzeba jadąc na wakacje wyrabiać dokumentu tylko zdjęcie dziecka jak do paszportu ,akt urodzenia dziecka i dokumenty rodziców= chodzi o wspólny wyjazd . Dziecko ma 2 lata. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-25 13:35 213.192.71.*]
Przykro mi, że niedouczony prawnik redaguje takie informacje. Może prowadzi jeszcze Kancelarię Notarialną i liczy na naiwnych klientów.
NIEPRAWDĄ JEST, ŻE DZIECKU JADĄCEMU NP Z DZIADKAMI ZA GRANICĘ POTRZEBNA JEST NOTARIALNA ZGODA RODZICÓW. Rodzice (i to oboje) już wyrazili zgodę w Wydziale Paszportowym wyrabiając paszport dla dziecka. BEZ ICH ZGODY DZIECKO NIE DOSTANIE PASZPORTU.
Również Straż Graniczna nie ma przepisów o konieczności ŻĄDANIA przedstawiania takiej zgody przez wyjeżdżających.
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-05-03 22:14 94.197.143.*]
tez chce to wiedziec odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-07-05 08:13 217.28.147.*]
To niech Twój dziadek bez takiego dokumentu spróbuje wjechać z wnukiem np. do Czarnogóry. Życz im powodzenia. Ja byłem i się przekonałem. Nie ma mowy, że go wpuszczą. A nawet jak wiedzie, to przy wyjeżdzie narobią mu takiego dymu, że będzie marzył o wczasach w kraju.
Doświadczony do niedouczonego.
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-07-02 12:57 195.117.116.*]
Na terenie UE dziecku wystarczy paszport, te wiadomości mam od celników,
oraz z Ambasady Polskiej w Madrycie i Hiszpańskiej w Polsce. Jedynie kto może wymagać upoważnienia od rodziców, że dziecko jest pod opieką osoby trzeciej to niektóre linie lotnicze. Ogólnie w MSZ powiedzieli mi że w Polsce przepis nie istnieje.... I tu ciekawostka, próbowałam dodzwonić się do linii lotniczych LOT, aby się dowiedzieć i nie udało mi się. Graniczy to z cudem. Korzystałam z telefonu komórkowego straciłam 30 zł, bez rezultatu....
Poświadczenie notarialne kosztuje np. w Łodzi 20 zł od jednego podpisu, czyli obydwoje rodzice to koszt 40zł.
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-02 09:25 37.31.13.*]
czy dziecko w wieku 13 lat,posiadające paszport musi mieć dodatkowo jakąś zgodę na wyjazd z ciocią samolotem do Angli. Wojnowski Mieczysław odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-07-01 12:14 85.14.85.*]
Artykuł pochodzi z 2006 roku, jest więc pewnie mocno nieaktualny. Polski wtedy jeszcze nie było w strefie Schengen. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-30 20:10 195.117.116.*]
no właśnie to samo usłyszałam od celnika na lotnisku, a biuro usiłowało mi wmówić, że jest konieczność odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-24 14:41 89.76.126.*]
czy ja osoba pelnoletnia bede mogla pojechac do panstw uni europej, na dowod osobisty-nie beda o demnie rzedali paszportu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-03-17 08:07 212.244.249.*]
mój syn 16 lat jedzie zorganizowana grupą - wycieczka szkolna do Niemiec,
jaki dokument musi posiadać? dowód tymczasowy cz paszport?
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-09-07 22:52 77.87.220.*]
wielokrotnie jezdzilam do niemiec autobusem lub autem,przekraczajac granice okazywalam sie tylko dowodem osobisty odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-23 19:35 89.204.137.*]
a dlaczego nie moga jechac za granice legitymacja szkolna jesli z dzieskiem jest rodzic ja tego prawa nie rozumiem odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-25 13:43 213.192.71.*]
bo każdy obywatel aby wyjechać za granicę musi mieć albo paszport, albo gdy jedzie do UE dowód osobisty(nawet tymczasowy) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-22 13:38 79.163.146.*]
Moja córka ma 15 misięcy. W tym roku chcemy jechać na słowację i takiemu małemu dziecku też trzeba wyrobic dowód? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-10 19:46 77.89.97.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-08-06 11:32 79.186.120.*]
jaki dokument musi miec dziecko jadące do niemiec dziewczynka ma 7 lat odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-21 14:23 90.156.93.*]
co w razie gdy dziecko ma tylko jednego rodzica, matkę (ojciec nieznany a na prośbę matki wpisane imię ojca) z którą chce wyjechac za granice, jakie dokumenty musi przedstawic matka przy składaniu podania o dowód tymczasowy? Joanna odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-17 17:13 188.147.78.*]
mam pytanie czy osoba która ma 14 lat może wyjechać za granice bez rodziców autokarem..
czy rodzice muszą coś podpisać aby dziecko mogło wyjechać same autokarem "do niemiec".??
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-07 09:47 77.195.33.*]
Czy paszport indywidualny jest wystarczajacym dokumentem dla niepelletniego dziecka w czasie przekraczania granicy w Unii, podrozujacego bez rodzicow, w ramch wycieczki szkolnej? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-05 16:32 92.14.131.*]
mam pytanie czy mama moze z batem przyleciec do angli jesli on posiada tylko tymczasowy dowod a ma 15 lat odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-25 13:47 213.192.71.*]
Bat 15-to letni? Kto teraz używa bata? Oczywiście , że z taki batem może lecieć do ANGLII odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-02 22:02 89.101.40.*]
czy dziecko ktore ma 13 lat może lecieć z ciocią na dowód tymczasowy do Irlandi odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-05-25 21:13 109.243.132.*]
mam roczne dziecko i wybieramy się do Tunezji.jakie są formalności związane z paszportem dla dziecka,ile trwają i jaki jest ich kosz? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-16 19:43 213.238.121.*]
mam ten sam problem 3-miesięczne niemowlę i mam tylko jej dowód osobisty a chcielibyśmy do Turcji!! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-05-17 17:20 93.179.234.*]
mam pytanie .sama wychowuje dwoje dzieci ,ojciec dzieci ma prawa ograniczone przez sad czy musi ojciec tez wyrazic zgode odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-05-08 10:34 81.184.87.*]
Mam takie pytanie : na jakiej podstawie urzad wydaje tymczasowy dowod osobisty dziecku ponizej 13 roku zycia gdyz chcialem wyrobic i poinformowano mnie ze nie mozna i nie ma takiej opcji. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-05-11 14:53 77.253.113.*]
lepiej dowód odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2010-03-18 21:29 109.243.85.*]
Ja właśnie kupiłam wycieczkę na maj ew alfie do Turcji z naszym synkiem ale kurcze ile trwa wyrobienie paszportu lub wpis do mojego. Mam nadzieję że krócej niż 2 miesiące odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-03-05 11:20 79.184.29.*]
Cena podana w informacji powyżej to 30 zł. natomiast urząd wojewódzki podaje sumę 70 zł. dla osób małoletnich przed 16 rokiem życia.Ile w takim razie rzeczywiście kosztuje paszport. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-28 13:42 77.206.241.*]
chcialbym zaprosic mojego ojca z wnuczka na wakacje do francji przelot samolotem wnuczka ma 10 lat i czy oprocz tymczasowego dowodu potrzebny jest jakis inny dokument odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-28 13:38 77.206.241.*]
witam chcialbym zaprosic mojego ojca z wnuczka ktora ma 10 lat i to przelot samolotem czy wystarczy tylko tumczasowy dowod dla niej czy jeszcze cos ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-19 15:25 83.18.227.*]
Czy dziecko które ma 16 lat może samo wylecieć do Irlandii na dowód tymczasowy?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-16 10:54 95.40.232.*]
witam chcem wyjechac do niemiec z 8miesieczna coreczka do meza czy ona musi miec jakis dokumet?ewka odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-01-02 22:55 81.159.116.*]
Witam.Moj brat i jego zona z prawie roczny dzieckiem chca wyjechac do mnie do Wielkiej Brytani.Jakie dokumenty bedzie potrzebowal ich syn zeby przekroczyc granice oraz jaki koszt beda musieli poniesc.Dziekuje.Anna Nowak 13 thrums Watford wd24 6dj England.Dziekuje odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-10-30 02:00 79.162.157.*]
witam chcem wyjechac do niemiec z 8miesieczna coreczka do meza czy ona musi miec jakis dokumet? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-07-03 08:49 78.88.102.*]
chce wyjechac z 9 letnia corka do meza do niemiec czy sama moge wyrobic jej dowod tymczasowy ile to trwa i jakie potrzebne dokumenty Lidka odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-03-18 18:57 83.27.174.*]
Sprzedam skany dowodów osobistych !!! cena 200 zł !!! Skany nie pochodza od oszukanych ludzi za jakies prawa jazdy !!! kontakt undertaker0802@o2.pl Pozdrawiam!!!! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-03-27 00:05 83.27.221.*]
chyba to zgłoszę :( !!!! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-04-07 10:25 95.160.114.*]
Ja chyba też odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-11 23:15 95.223.240.*]
witam zgubiłam dokumenty w niemczech , a musze dostac się do POlski , przyjechałam tu bez opiekuna prawnego. czy ambasada może wydac mi jakiś papier tymczasowy gdy jestem niepełnoletnia ?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-08 21:18 89.230.135.*]
Witam,
Chciałabym zabrać moją siostrzenicę (15lat) na Cypr, gdzie pracuje jej matka. Siostrzenica posiada już paszport. W jaki sposób zdobyć "dodatkową"("Zaświadczeni e można załatwić u każdego notariusza w obecności OBOJGA rodziców") zgodę obojga rodziców wkraju?
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-04-11 12:16 77.253.181.*]
odpowiedz »

pytanie [2010-01-31 14:25 93.181.190.*]
witam mam 2,5 letnia corke z jej ojcem nie mamy zadnego kontaktu wogole od urodzin malej sama ja wychowuje chcialam wyjechac do czech lub do chorwacji na wakacje w takim razie mala musi miec pozwolenie od ojca na wyjazd skoro on sie nia nie interesuje od urodzenia mala jest tylko ze mna odpowiedz »

jak wyrobić paszport dla dziecka bez zgody ojca [2010-11-21 17:41 92.14.174.*]
witam urodziłam dziecko w anglii i dałam nazwisko ojca dziecku. chciałabym jechać do polski ale ojciec dziecka nie chcę podpisać zgody na paszport .co mogę zrobić ,proszę o szybki odpis ,dziękuję. odpowiedz »

dokumenty dla małego dziecka [2010-02-09 22:48 109.243.253.*]
W wypadku wydawania dokumentów dla dzieci poniżej 5 lat wymagana jest zgoda i OBECNOŚĆ obojga rodziców zarówno przy składaniu wniosku jak i przy odbiorze dowodu osobistego/paszportu. Jeżeli ojciec dziecka jest pozbawiony praw rodzicielskich może wystarczy jedynie orzeczenie z sądu o pozbawieniu praw, jeśli nie, trzeba złożyć w rejonowym sądzie rodzinnym wniosek o zgodę na wydanie i odebranie dokumentu. Na przesłuchanie czeka się ok 2-3ms, przesłuchuje się obie strony. Do 5go roku życia paszport wydaje się na 1 rok, dowód na 5 lat. Dowód wyrabia się szybciej (do 1ms) i taniej 30zł, ale upoważnia tylko do wstępu do strefy Schengen. Powodzenia! mama czekająca na przesłuchaie :) odpowiedz »

dokumenty dla małego dziecka [2010-02-18 19:40 95.144.140.*]
Chcialam pani goraco podziekowac za pani wpis.Jestem w okropnej sytuacj mieszkam z dziecmi od 2 lat w Angli ulozylam sobie zycie na nowo po przejsciach dzieci sa szczesliwe,a to dla mnie najwazniejsze.Niestety konczy im sie waznosc paszportow a ich ojciec mimo,ze nie placi na nich alimentow ani nie interesuje sie dziecmi niechce wyrazic zgody na nowe paszporty.Dzieki pani tresci wiem co zrobic dziekuje z calego serca.I zycze powodzenia na sprawie.Monika odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-20 15:12 79.185.124.*]
Teraz dowód osobisty nic nie kosztuje. :-) odpowiedz »

dowód czy paszport [2010-01-29 21:10 77.112.55.*]
witam mam 17 lat i mam zamiar wyjechac do irlandi czy paszport tez jest mi potszebny. prosze o szybka odpowiedz odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-17 22:57 81.190.179.*]
mam prolem mam roczna coreczke i mam wlasny paszport ale niestet corka nie jest do niego dopisana jeszcze maz jest w holandii i mamy zamiar do niego jechac czy wystarczy tylko jego pisemna zgoda czy tez musi byc osobiscie? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-05-25 21:09 109.243.132.*]
Mam roczną córkę i wybieramy się do Tunezji.Jak wyglądają formalności paszportowe dla dziecka,ile trwaja oraz jakie są koszty? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-02-04 15:48 83.128.34.*]
Mialam podobny problem,pisemnie moze udzielic zgode jedynie przez Ambasade polska w Holandii. To jedyna mozliwosc,aby nie wstawiac sie osobiscie. Mieszkam w Holandi od roku,polecam wyceczke tutaj jest pieknie. Lenka. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-16 17:19 91.192.88.*]
W maju kończy mi się ważność paszportu w którym mam wizę do USA ważną do 2016r .Co mam zrobić żeby nie utracić ważności wizy odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-06-18 15:49 78.8.84.*]
Moj syn ma 16 lat i ubiega sie o wize turystyczna do USA. Posiada paszport wazny do 2012 roku.Na zdjeciu w paszporcie jest jeszcze malym chlopcem . Czy ten paszport bedzie honorowany?. A jesli otrzyma wize, to w jaki sposob nastapi przedluzenie jej w juz nowym paszporcie?Czy na samodzielny wyjazd 16- latka do USA potrzebna jest zgoda rodzicow? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-16 17:15 91.192.88.*]
W maju kończy mi się ważność paszportu ,w którym mam jeszcze ważną wizę do USA do roku 2016 .Co mam zrobić żeby nie utracić wizy do USA. Grazyna Rogowska odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-03 10:38 188.147.11.*]
witam mam pytanie mam 4 letnią córke i 2 letnią jade z nimi w góry i do czech mam nie daleko jak bym wzieła akt urodzenia dzieci mogła bym przekroczyć granice???? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-11-01 21:40 87.96.34.*]
jadąc z dzieckiem do anglji czy potrzebny dowód czy wystarczy akt urodzenia odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-09 23:17 80.54.98.*]
dzieci musialyby mieć tymczasowe dowody osobiste, odpis skrócony aktu urodzenia nie jest dokumentem ze zdjęciem, jak udowodnisz że dziecko jest akurat twoim dzieckiem??? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-25 10:40 83.5.198.*]
niestety nie, dwa lata temu chciałam w ten sposób pojechać na słowację i niestety nas niewpuszczono na akt urodzenia - musi być dokument... odpowiedz »

paszport 16-LATKA a PRZYLOT Z SIOSTRA DO UK. [2009-12-28 18:25 84.9.187.*]
Mieszkam w UK. Moja siostra mieszka w Poznaniu- chcialabym ja zaprosic do siebie na ferie ziomowe. Ona ma 16 lat. NIE MA PASZPORTU I NIE MA DOWODU. Czy konieczny jest dokument od notariusza? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-12-18 07:24 83.2.227.*]
co mam zrobic nie mam dowody ani paszportu jestem wpisany do mamy paszprtu ale jade do niemczech do dziewczyny na swieta mam 17 lat za 5 msc. 18 pomużcie odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-07 00:35 87.204.191.*]
Od dwóch lat należymy do układu Schengen i do NIemiec można jeżdzić bez paszportu. Napraqwdę o tym nie wiedzialeś? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-12-04 20:30 94.101.24.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-12-25 11:58 195.189.43.*]
weś mamule mit odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-11-21 10:27 195.128.30.*]
Prosze o pomoc!!! Mam 17 lat chce wyjechać za granice potrzebuje paszportu lecz nie wiem czy potrzebna jest zgoda obojga rodziców??? Mam nie chce wyrazić zgody :(( co robić?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-12-05 12:49 93.37.157.*]
majac 17 lat masz prawo wyrobic tymczasowy dowod osobisty. do tego potrzebna jest zgodna jednego rodzica. dowod taki wyrabia sie na 5 lat z tego co pamietam. pozniej wyrabiasz sobie normalny juz bez zgody;) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-11-16 19:30 188.33.72.*]
Jestem zadowolony z tego co tu napisaliście, boja akurat nie mam paszportu, a tato chce mnie wziąć do Włoch.Dzięki!!!!! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-10-08 21:57 95.41.66.*]
hej ojcie mojego syna nie chce dac mi zgody na dowod dla dziecka a ja chce wyjechac do Angli Nie jestesmy razem .pieniadze na dziecko daje mi dobrowolnie wiec nigdy nie skarzylam go o alimenty Co zrobic aby otrzymac dowod?Czy zeby dopisac dziecko do mojego paszportu musze miec zgode mojego eks....Angela odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-08-05 13:01 195.117.219.*]
mam 12 lat chce jechac do słowacji z mamą jednak mama rozwiodła się z ojcem nie wiem co robić i nie wiem gdzie jest odpowiedz »

Problemy z wyjazdem [2009-07-25 15:00 93.105.142.*]
Hej...mam problem inny niz wasze, otóż ja nie chce jechać z rodzicami do Chorwacji, nie jestem pełnoletni, czy potrzebne są jakieś dokumenty itp. żebym nie mógł zostać?? Proszę o pomoc! odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-24 22:05 77.252.172.*]
mam 17 lat czy potrzebuje zgody obojga rodzicow,aby otrzymac paszport?Problem w tym,ze moj tata jest marynarzem i obecnie jest w rejsie i wroci za 6 miesiecy co zrobic aby otrzymac paszport? Patryk odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-24 10:15 78.30.104.*]
mam pytanie mam 17lat i niedlugo mam wyjechac do czech z kolezanka i jej siostra jaki musze miec dokument?z gory dzieki za odp;) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-22 14:15 89.233.171.*]
Witam wszystkich i prosze o rade. Mam stale zameldowanie w Polsce i zone ktora jest obywatelka Czech. Mieszkamy w Czechach, slub byl w Czechach i mamy dziecko ktore sie urodzilo w Czechach. Chcielibysmy odwiedzic dziadkow w Polsce. Jakie dokumenty bedziemy potrzebowac? Jest mozliwosc zgloszenia na Urzedzie w Polsce tego ze jestesmy po slubie i mamy dziecko? Podczas kontroli policjant moze sprawdzic wszystkie info o mnie i bedzie tam mial napisane ze mam zone z Czech i dziecko w Czechach i nie bedzie potrzebny zaden paszport dla dziecka itd??? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-12-04 20:36 94.101.24.*]
loi iuhhgtrjiyhofkbjikgjkflm nbj jbhu vjhngu hfixu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-19 14:58 87.102.88.*]
mam siostre ma14lat, chce z nia jechac do Grecji,wystarczy jej paszport i moj jak rodzice jej wystawia, a moze jest jakis szybszy sposob, dokumenty tymczasowy by jechac tylko na wycieczke na tydzien??prosze o odpowiedz..hania odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-23 19:29 87.102.6.*]
mam siostre ma14lat, chce z nia jechac do Grecji,wystarczy jej paszport i moj jak rodzice jej wystawia, a moze jest jakis szybszy sposob, dokumenty tymczasowy by jechac tylko na wycieczke na tydzien??prosze o odpowiedz..hania odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-18 23:30 79.185.2.*]
Właśnie mój brat wrócił z Niemiec granice przekroczył nie mając paszportu ani dowodu tymczasowego a ma 16 lat. Nikt tego nie sprawdza. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-08-09 14:51 83.30.115.*]
czekam na paszport do dziecka i odbieram go za miesiac a wyjaz do niemiec mam za tydzien czy wystarczy mi tylko miec przy sobie akt urodzenia dziecka i dokument z urzedu wojewodzkiego ze czekam na paszport do dziecka odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-08-14 16:23 188.33.39.*]
Witam , powinno ci się udać, ja tak kiedys w ten sam sposob przejechałam z córką do niemiec:)) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-17 11:02 79.186.207.*]
Bez sensu jak mam uzyskać zgodę ojca gdy on przebywa za granicą i nie mam z nim kontaktu? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-15 22:51 82.177.72.*]
witam chcemy wyjechac na 10 dni do włoch z 7 letnia corka ktura ma parport aktualny lecz robiony 4 lata temu jest wielka roznica na zdjeciach i mamy problem bo mamy jeszcze syna 3 letniego lecz on nieposiada paszportu czy jest mi potrzebny gdurz jestesmy w UE czy wystarczy mi ksiarzeczka rumoska czy jakis inny dokument odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-07 18:39 83.6.243.*]
jadę z 10 letnim synem do bułgari czy p[otrzebny jest paszport czy dowód tymcz.Jak długo się czeka. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-09-05 14:28 87.116.237.*]
Ja wyjeżdżam w październiku do Niemiec na wymianę (mam 12 lat) . Co jest mi potrzebne - paszport czy dowód tymczasowy .? Odpowiedź proszę podać pod nr gadu gady 7597342 ;) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-02 11:25 79.184.90.*]
mam pytanie chce wyjechac do niemiec .czekam za wydaniem dokumentów - dowodu osobistego. ale to wszystko strasznie długo trwa. słyszałam że jest możliwość wyjazdu za granice na aktualna legitymacje. czy to prawda? sonia heliasz sonia58@onet.eu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-02 11:15 79.184.90.*]
mam pytanie chce wyjechac do niemiec .czekam za wydaniem dokumentów - dowodu osobistego. ale to wszystko strasznie długo trwa. słyszałam że jest możliwość wyjazdu za granice na aktualna legitymacje. czy to prawda? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-18 22:53 83.11.225.*]
ma tylkoligitymacje szkolną i mamy dowody z wpismi dziecka. czy to wystarczy na wyjazd nagly do Belgi odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-01-08 19:24 91.194.107.*]
ponoc można jechać na paszport polsatu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-06-30 10:13 78.157.187.*]
UWAGA!!! Informacje o wpisach do paszportów rodziców są już NIEAKTUALNE!!! Dzwoniłem przed chwilą do urzędu wojewódzkiego i powiedzieli mi, że to nie obowiązuje już od 3 lat. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-06-22 17:51 87.204.120.*]
córka jedzie na kolonie w programie jest wycieczka do Pragi jaki musi mieć dokument odpowiedz »

Paszport, czy książeczka zdrowia [2009-04-13 22:02 213.158.196.*]
mam pytani chcę się wybrać z znajomymi do Czech ale ich dzieci nie mają paszportów czy jest możliwe by przekroczyły granicę na podstawie książeczki zdrowia bo przecież jest tam pesel dziecka i inne potrzebne dane. odpowiedz »

Paszport, czy książeczka zdrowia [2009-08-09 14:55 83.30.115.*]
witam odpowiedz »

Paszport, czy książeczka zdrowia [2009-06-18 23:19 83.11.5.*]
Czy mogę z prawie pięcioletnim dzieckiem wyjechać na tydzień do Niemiec-jako dokument ze zdjęciem posiadać ksiżeczkę zdrowia + ewntualnie akt urodzenia? odpowiedz »

Paszport, czy książeczka zdrowia [2009-08-09 14:53 83.30.115.*]
witam odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-03-10 03:56 149.254.218.*]
Mam problem!Za miesiąc jade do Polski sama bez rodziców a właściwie tylko mamy bo moj tata nie żyje. Za 4 miesiace koncze 18 lat,czy moge jakoś sama odebrać swój paszport?W chwili obecnej posiadam tylko dowód tymczasowy a boje sie że nie bede mogła sama bez opieki i paszportu przekroczyć granicy. Bardzo prosze o pomoc!!!Z góry dziekuje badzo. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-09 11:32 89.228.97.*]
nie odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-28 16:38 79.184.27.*]
dowód osobisty odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-02-26 19:44 83.142.112.*]
Witam!! Za tydzień wybieramy się z mężem i naszą prawie 3-letnią córką na Majorkę samolotem czy wystarczy jej dowód osobisty (wyrobiony kiedy miała 9 miesięcy więc zdjęcie nie jest już aktualne)?? Prosze o pomoc. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-04-13 10:29 83.6.58.*]
w czerwcu chcę wyjechac z corka do niemiec na wycieczke . potrzebny bedzie dowod czy paszport dla malej ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-28 15:35 83.29.137.*]
Ile trzeba czekać na paszport dla dziecka??? odpowiedz »

Leczenie za granicą [2009-01-25 12:09 83.144.76.*]
Witam! Interesuje mnie, czy w przypadku osób niepełnoletnich, jednak powyżej 16 lat w samodzielnym wyjeździe za granicę potrzebna jest zgoda na leczenie lub inny dokument w razie wypadku.
Byłabym niezwykle wdzięczna za szybką odpowiedź! :)
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-14 12:32 83.28.103.*]
mam pytanie mam prawie 18 lat i chciałbym wyjechsac z kolegą za granice i nie posiadam ani dowodu a paszport zgubiłem a mam tylko legitymacje szkolna to mogę wyjechac z nim czy nie odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-30 20:09 82.160.180.*]
witam mam pytanie czy jeżeli ojciec dziecka wyjechał za granicę a ja z dzieckiem chcemy do niego dojechać ale nie mamy ślubu i dziecko ma jego nazwisko to czy nie bedzie problemów zebym przejechała z nią przez granicę prosze o szybka odpowiedz odpowiedz »

Chciałabym wyjechć z dzieckiem za granicę ale... [2009-02-24 20:06 62.141.252.*]
Witam.Proszę o pomoc. Chcę w przyszłości wyjechać z synkiem za granicę ale boję się że będą problemy.Ma nazwisko ojca gdyz nie mam ślubu z jego ojcem i nie jesteśmy juz razem.Syn ma juz wyrobiony paszport ale obawiam się że mogą nie przepuścic mnie przez granicę jeżeli jest inne nazwisko i nigdzie nie ma że ja jestem jego matką.Słyszałam że może być podobno wpis do paszportu dziecka o danych rodzica?czy to prawda?czy tobędzie obowiązywało do każdego kraju???Bardzo proszę o odpowiedź.Ania odpowiedz »

Chciałabym wyjechć z dzieckiem za granicę ale... [2012-03-25 23:28 89.77.25.*]
proszę o informację: 3 letnie dziecko w podróży z matką do krajów UE posiada paszport i ma nazwisko ojca, inne niż matka - spotkaliśmy się z sytuacją, że matce kwestionowano prawo do zagranicznej podróży z własnym dzieckiem. Czy powinna dodatkowo zaopatrzyć się w dokument-akt urodzenia dziecka? odpowiedz »

Wyjazd na ferie za granicę [2009-01-10 12:16 94.42.46.*]
Mam takie pytanie. Jestem osobą niepełnioletnia (w maju będe miała 16 lat) i razem z mają siostrą we ferie lecimy do anglii. (Moja siostra jest pełnioletnia). Czy wystarczy mi sam dowód tymczasowy czy potzrbuje jeszce jakieś zaświadczenia ? Prosze o odpowiedź na emialia odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-07 19:51 213.158.196.*]
czy jeżeli nie utrzymuje się kontaktów z byłym mężem(ojcem dziecka)można wyrobić dziecku tymczasowy dowód osobisty bez zgody ojca dziecka i orzeczenia sądu??będąc prawnym opiekunem dziecka,. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-09 10:14 83.28.125.*]
Mam pytanie jestem z mezem ale od dluzszego czasu nam sie nie uklada zeby sie rozstac chce z dzieckiem wyjechac do Anglii i nie wiem co robic bo chce zrobic dziecku dowod tymczasowy ale ojciec dziecka nie wyraza zgody pomozcie co mam zrobic zalozyc sprawe w sadzie on jest bardzo bogaty i zawsze wygra a ja zeby przezyc musze wyjechac do rodziny do anglii:( odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-28 08:50 93.105.156.*]
Najlepiej załóż sprawę w sądzie o pozwolenie wyrobienia paszportu bez zgody ojca. Ja miałam tak samo. Jechałam na wakacje za granicę, a ojciec dziecka nie wyrażał zgody. Bał się, że wyjadę do Anglii i nie wróce. W sądzie powiedziłam po co mi dowód, a sędzina jemu powiedziała, że Londyn to nie koniec świata, jesteśmy w Uni i w każdej chwili może odwiedzić dziecko. Dostałam zgodę i z wyrokiem sądu poszłam do biura paszportowego. Wystarczyło. Ojciec już nie jet wtedy potrzebny. Tylko pamiętaj, żeby wziąć dziecko. Decyzja jest na całe życie, więc jak się skończy jego ważność to nie musisz znowu iść do sądu (tylko tak jak poprzednio). Pozdrawiam i mam nadzieję że się uda odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-12-13 00:15 92.40.127.*]
mam pytanie a mianowicie wlasnie wybieram sie do anglii z siostrzenica ja mam 17 lat oa ona 11 lat i nie wiem czy przejade na tymczasowym dowodzie osobistym? lece samolotem linii rayanair odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-12-12 11:42 84.10.46.*]
Mam pytanie jade z żoną do Hamburga do rodziców z synem ma 13 lat paszport skonczył ważnosc ,czy może jechac na ligitymacjie szkolną z nami. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-04 10:39 80.238.103.*]
nie. Tylko na tymczasowy dowód osobisty lub paszport. Legitymacja szkolna jak również inny dokument ze zdjeciem (prawo jazdy, legitymacja studencka itp) nie uprawnia do przekraczania granicy!!!
A w artykule są błędy!!! Dziecko nawet kilku dniowe musi mieć dokument ze zdjęciem czytaj dowód osobisty lub paszport żeby przekroczyć granicę NIe może przekraczać granicy na podstawie wpisu do paszportu jednego z rodziców. Bo takich wpisów już się nie dokonuje i nie są honorowane w innych krajach!
więcej szczegółów na stronie strazy granicznej.
pozdrawiam PRACOWNIK STRAŻY GRANICZNEJ!
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-12-12 11:38 84.10.46.*]
Mam pytanie jade z żoną do Hamburga do rodziców z synem ma 13 lat paszport skonczył ważnosc ,czy może jechac na ligitymacjie szkolną z nami. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-12-25 12:03 195.189.43.*]
na roboty??? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-10-27 19:58 213.158.196.*]
Mam pytanie ile może kosztować wyjazd 3 osób do Anglii?(samolotem)licząc wszystkie koszta? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-06 13:27 79.184.89.*]
Mnie kosztowało wczoraj to 620 zlotych w obie strony ze wszystkimi oplatami, podatkami, bagazem itd. 2 osoby dorosle+niemowle. Linie Wizzair. Pozdrawiam odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-10-24 10:11 79.187.253.*]
zarówno przy wyrabianiu dowodu jak i paszportu wymagana jest obecność obojga rodziców odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-12-25 13:42 83.28.211.*]
myslisz sie, do wyrobienia dowodu potrzebna jest obecnosc tylko jednego z rodziców (wiem z doswiadczenia) pozdrawiam odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-10-24 09:40 79.187.253.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-10-11 13:47 83.31.172.*]
w maju jade na wycieczke szkolna po francji,wloszech i hiszpani. nie posiadam paszportu,mam skonczone 16 lat. czy musze go sobie wyrobic. ?
prosze o szybka odp ;)))
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-09-22 15:16 82.29.146.*]
czy jest mozliwosc aby dziecko w polsce otrzymalo dowow tymczasowy bez obecnosci jednego z rodzicow? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-02-23 12:14 78.131.137.*]
czy mozna wyrobic dowod bez jednego rodzica odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-10-29 10:58 88.199.188.*]
czy jest możliwośc wyrobienie dowodu bez zgody jednego rodzica i wyjazdu za granicę. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-31 17:16 77.112.213.*]
mam syma który ma 15 lat i chce pojechać do rodziny w niemczech czy syn może jechać sam i czy musi mieć jakieś specialne dokumenty bardzo prosze o przesyłanie odpowiedz odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-28 22:09 93.105.75.*]
jadąc do harachowa syn 12 letni musi posiadać paszport lub dowód tymczasowy nawet tu do czech odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-28 23:02 79.185.45.*]
Przez kazdą granice obywatel musi byc wylegitymowany paszportem lub dowodem osobistym, czy tymczasowym. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-18 00:22 83.19.82.*]
Wszystko to lipa. Mój mąz wyjechał do Włoch bez paszportu i bez dowodu tymczasowego dziecka (8lat) nikt go o nic na granicy nie pytał. Policja nic mu nie zrobi bo ojciec ma normalne prawa do dziecka . Chory kraj. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-18 17:51 79.185.62.*]
A kiedy to było ,ze mąż wyjechał z dzieckiem do Włoch?
Trudno w to uwierzyc, że tak mogło być....
Chciałabym tak wyjechać z dzieckiem, do męża który jest za granicą, bo dziecko nie ma jeszcze paszportu i musze czekac na niego jak wróci, aby wyrobić mu paszport...
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-06 19:41 83.14.224.*]
Witam! mam pytanie w sprawie wyjazdu dziecka z babcią za granicę. Matka dziecka aktualnie przebywa zagranicą w celach zarobkowych a ojciec jest w Polsce. Co należy zrobić żeby dziecko mogło wyjechać z babcią na zagraniczne wakacje?
Anka
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-28 23:08 79.185.45.*]
Jeżeli dziecko chce wyjechać na zagraniczne wakacje pod opieką osoby trzeciej, która nie jest prawnym opiekunem, np. babci, potrzebny jest dodatkowy dokument. Oprócz paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego, wymagana jest również zgoda w formie aktu notarialnego obojga rodziców, którą opiekun musi przedstawić podczas przekraczania granicy. Zaświadczenie można załatwić u każdego notariusza w obecności obojga rodziców. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-28 22:57 79.185.45.*]
Jesli dziecko nie ma paszportu, to nigdzie z babcią nie wyjedzie.Jesli ma, to wystarczy chyba zgoda ojca, chociaz nalezy spytac matkę również te zgodę.O wyrobieniu paszportu babcia nie moze wystąpic, jesli nie jest prawnym opiekunem dziecka. odpowiedz »

CZy mozemy zabrac dziewczyne Syna na WAkacje [2008-07-19 19:45 80.53.86.*]
Chcemy zabrac DZiewczyne syna na Wakacje Rodzice jej sa ZA granica a ona ma wyrobiony paszport Ma 17 lat CZy mozemy ja zabrac bez jakis wiekszych problemów na wakacje tygodniowe do TUNEZJI?? odpowiedz »

jadąc pociągiem trzeba miec legitymacje szkolną? [2008-07-06 19:46 83.28.161.*]
ej mam pytanie syn zgubił legitymacje szkolną a 28 lipca jedzie pociągiem na kolonie czy zamiast legitymacji szkolnej wystarczy zaświadczenie ze szkoły odpowiedz »

jadąc pociągiem trzeba miec legitymacje szkolną? [2014-02-08 18:47 46.77.19.*]
Trzeba mieć czy będzie się miało na zniszkę na bilet szkolny jak się jedzie pociągiem proszę o odpowiedz bo to jest bardzo ważne :P odpowiedz »

jadąc pociągiem trzeba miec legitymacje szkolną? [2011-08-12 12:46 85.128.107.*]
Mam ten sam problem ja mam 13 lat i zgubiłem legitymacje . Raczej nie będzie potrzebna ponieważ pani która będzie siedziala w przedziale reprezentuje kolonie a więc dziecko wiadomo że jedzie za ulgowy bilet xD :D odpowiedz »

A CO p t do nik ? [2011-08-12 12:44 85.128.107.*]
Zależy gdzie jedzie . Mój syn potrzebował do Kanady paszport itp itd tpp tdd xD :D nu da nu da da nu da nu ? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-06-16 13:59 213.158.196.*]
Mam problem z wyrobieniem paszportu dla dzieci dla tego że mąż jest zagranicą a my chcemy do niego pojechac a potrzebna jest obecność obojga rodziców tagże w wypatku tymczasowego dowodu mozna to tylko załatwić w konsulacie ale na to dugo sie czeka a ja potrzebuje to na teras co w tym wypatku można zrobić bo przeciesz to nie tylko ja mam taki problem.Z POWARZANIEM KASIA odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-05-16 18:21 85.89.189.*]
Mam nieskonczone 18 lat (koncze w listopadzie) mam brata ciotecznego w Anglii i chce do niego pojechac Czy dowod tymczasowy wystarczy na przekroczenie granicy i zgoda mojego prawnego opiekuna oraz kopia aktu urodzenia do wyrobienia dowodu ?? moj tata ma ograniczone prawa rodzicielskie ale nie jest ich pozbawiony wiec czy musi byc rowniez jego zgoda mimo ze nie utrzymuje z nim kontaktu ?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-05-06 18:12 91.200.174.*]
chce z mezem i synen 10 letnim pojechac na pare dni do slowacji czy moge mu wyrobic dowod tymczasowy i co bedzie potrzebne iwona z swietochlowic odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-04-18 18:49 82.177.173.*]
Witam!! Chcialabym sie zapytac czy dziecko ktore nie ukonczylo jeszcze 1 roku zycia moze przekroczyc granice bez paszportu tylko z tymczasowym dowodem. Chodzi tu konkretnie o wyjazd do Irlandii. odpowiedz »

Paszport, czy wpis do paszportu jednego z rodziców [2008-04-17 14:44 194.181.128.*]
Czy nadal aktualne jest i możliwe dokonnie wpisu przez urzędnika do paszportu rodzica 7 letniego dziecka,gdyż planuje tygodniowy wyjazd do Angli w czasie urlopu po 25 kwietnia.Wurzędzie poinformowano mnie że owe wpisy są już niedokonywane i złorzyłem wniosek o paszport 8 kwietnia i wiem że ciężko będzie odebrać paszport do 25 kwietnia,a najlepszym rozwiązaniem byłoby dokonanie wpisu do pszportu i czy w przypadku nie odebrania paszp.ww.terminie mam szanse uzyskać ów wpis prosze o pomoc POZDRAWIAM odpowiedz »

Paszport, czy wpis do paszportu jednego z rodziców [2009-07-18 22:58 83.11.225.*]
ile czasu potrzeba na zalatwienie wpisu, dziecka do parszportu rodzica odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-02-29 20:10 999.999.999.*]
jestem matka wychowojaca samotnie dziecko a ojciec dziecka niechce zgodzic sie na wyrobienie dowodu osobistego ani paszportu czy moge zabrac dziecko bez takich dokumentow zagranice? odpowiedz »

PYTANIE [2008-03-22 10:02 82.139.146.*]
mam pytanie. mam półtorarocznącórkę, mój mąż jest w irlandii i chciałybyśmy się do niego wybrać. tylko że moja córka nie ma paszportu, czy wystarczy tylko moja zgoda na wydanie paszportu??? odpowiedz »

PYTANIE [2009-02-23 12:18 78.131.137.*]
moze byc ta zgoda odpowiedz »

PYTANIE [2008-03-27 19:35 85.112.194.*]
chyba tak ... mam syna czternastoletniego i musi byc zgoda na wydanie paszportu przez obojga rodziców odpowiedz »

PYTANIE [2008-03-23 16:10 83.28.188.*]
Nie. Poczytaj wyżej. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-02-04 12:27 89.78.71.*]
chc wyjechać z 14 letnią córką do londynu. czy wystarczy zrobić jej dowód osobisty ważny na 5 lat??? proszę o odpowiedź odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-10-05 19:03 77.113.215.*]
chce wyjechac z corka trzi i pol letnia do anglii ojciec jest pozbawiony praw czy moge tak malemu dziecku wyrobic dowod tymczasowy??? prosze o pilna odpowiedz odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-02-25 10:12 89.78.71.*]
mam 14 lat (w maju 15) i wyjeżdzam z tatą do londynu na wakacje i mam tylko dowód osobisty (tymczasowy) :D odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas zagranicznej... [2008-02-02 23:25 83.8.129.*]
Czy niepełnoletnie dziecko wyjeżdżając do Niemiec musi mieć paszport lub dowód tymczasowy? odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2009-04-15 12:36 83.3.171.*]
brat chce jechac po szwagra do niemiec a ma 17lat czy musi miec jakis dokument skoro jedzie z osobą pełnoletnią??? odpowiedz »

Jakie dokumenty dziecko musi mieć podczas... [2008-06-03 18:03 80.52.234.*]
Czy czternastoletni syn wyjeżdżając na dwudniową wycieczkę szkolną do Niemiec musi mieć paszport lub tymczasowy dowód? Renata Półtorak odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-01-13 01:04 89.77.75.*]
Czy wyrobienie paszportu dziecku,moze sie znajdowac nie w miejscu zameldowania na pobyt staly tylko w miejscu zamieszkiwania czyli moje dziecko jest zamaldowane w Walbrzychu,a zamieszkuje w Gdansku.Sylwia M. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dorosli [2008-04-02 12:58 83.230.22.*]
latem lece z pyrzowic do bulgari czy musze miecx paszport odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-12-15 18:54 87.205.216.*]
jezeli chciałabym wyrobic moim córkom dowody osobiste a nie mam kontaktu z ojcem to bedę mogła go wyrobic?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-02-23 11:00 217.99.108.*]
czy jest cos takiego jak danie paszportu pod depozyt sądu? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-11-19 11:50 83.20.169.*]
Mam takie pytanie. Czy po likwidacji granic wewnętrznych w UE, która nastąpi 21 grudnia 2007r. dziecko również będzie musiało posiadać ww dokumenty? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobistyvosoba pełnoletnia [2008-01-20 13:45 83.22.47.*]
Wyjeżdając do Chorwacji w maju 2008r. osoba pełnoletnia (starsza) musi mieć paszport, czy wystarczy nowy dowód osobisty? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobistyvosoba pełnoletnia [2008-02-29 10:32 83.12.226.*]
W Chorwacji byłam w 2006 roku (byliśmy już w Unii oni nie) i nie sprawdzano nam nic. Poza tym mozna spokojnie na dowód, bo Chorwaci go uznają. Są bardzo otwarci i ciesza się z turystów. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-11-19 20:34 89.174.224.*]
witam czy na to pytanie ktos juz odpowiedzial Czy po likwidacji granic wewnętrznych w UE, która nastąpi 21 grudnia 2007r. dziecko również będzie musiało posiadać ww dokumenty?
prosze o odpowiedz pozdrawiam
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-11-22 19:21 83.10.22.*]
Mam takie pytanie. Czy po likwidacji granic wewnętrznych w UE, która nastąpi 21 grudnia 2007r. dziecko również będzie musiało posiadać ww dokumenty? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-01-19 11:23 89.78.23.*]
dziecko ma ukonczone 16 lat czy moze wyjachac na wczasy do bulgarii na dowod osobisty,czy wymagany jest paszport /posiada paszport ale w momencie wyjazdu bedzie wazny tylko 3 m-ce / odpowiedz »

Nieletnie dizeci wyrobienie dokumentow na odleglosc [2007-10-29 22:57 195.93.21.*]
Witam mam trudna sytuacje jestem obecnie w Angli. Chcialbym aby moja zona przyjechala do mnie z dziecmi. Problem polega na tym ze nie moge wrocic do polski gdyrz nie mam urlopu w firmie a dzieci nie maja paszportu ani dowodoe osobisytch. Corka na 5lat a syn 2lata czy moge jakos zalatwic sprawe paszportu lub dowodu nie przyjerzdzajac do Polski ? osobiccie. Mariusz Gebski odpowiedz »

Nieletnie dzieco wyrobienie dokumentow [2009-02-17 10:07 83.25.171.*]
witam chcemy wyjechac z córka (czteroletnia )do szkocji samolotem , jaki musimy miec dla niej dokument(nie posiada paszportu) odpowiedz »

Nieletnie dizeci wyrobienie dokumentow na odleglosc [2007-11-04 21:31 999.999.999.*]
tak istnieje. trzeba w londynie w konsulacie polskim napisac zgode i wyslac do polski, zle troche to trwa.pozdrawiam odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-09-24 10:35 999.999.999.*]
czy jesli ojciec dzieci nie ma z nimi kontaktu od urodzenia (wiek 9i11 ) to moge bez problemy wyrobic im dowody tymczasowe lub paszporty zeby je zabrac do angli ile czasu sie czeka i jak to wyglada prosze o pomoc odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-06-26 14:52 87.207.241.*]
Mam takie pytanie jestem w trakcie rozprawy o całkowite pozbawienie praw rodzicielskich dla ojca.Sprawa sie troche ciągnie przyczyna jest także nie stawianie sie ojca w sądzie.Zamierzam wyjechać za granice wraz z dzieckiem czy moge wyrobic dowód dla dziecka lub paszport?? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-03-29 19:01 83.18.255.*]
lecimy wkrótce do Anglii ja mąż i córka która ma 7 lat czy wystarczy dowóy osobiste odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-03-29 19:10 999.999.999.*]
wkrótce lecimy do Anglii ja mój mąż i 7 letnia córka czy wystarczą dowody osobiste odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-04-21 22:25 81.103.166.*]
dziecku zaginol paszport w anglii czy moze wjechac do polski na zaswiadczeniu z policji odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-12-27 20:29 83.29.77.*]
mam pytanko ojciec dziecka nie utrzymuje z nami kontaktu z dzieckiem chcemy wyjechac za granice czy lepiej wyrobic paszport czy dowód dziecko ma 12 lat i czy moge miec jakiws problemy odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-10-20 14:47 83.13.219.*]
Wystarczy załozyc sprawe w sadzie rodzinnym, odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-09-14 09:00 89.77.138.*]
czy na wyrobienie dowodu osobistego dla dziecka w wieku 13 miesiecy i 3 lata potrzebna jest zgoda ojca odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-09-14 09:58 79.185.53.*]
Ojciec musi byc obecny przy wyrobieniu dowodu, takie przepisy, musi byc tez przy odbiorze dokumentu obecny (oboje muszą byc). Praktyczniejsze jest wyrobienie paszportu dziecku, tez musi byc zgoda ojca, ale odebrac moze juz tylko jeden rodzic. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-10-03 10:19 83.28.88.*]
WITAM ja mam pytanie chce wyrobic corce 13 letniej paszport ma moje paniejskie nazwizko ojciec biologiczny jest w kanadzie nie mam jego zgody jak moge jednak wyrobic jej ten paszport chce jechac na wycieczke z klasa maria odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-07-09 12:27 83.14.175.*]
we wrześniu wyjeżdzamy na urlop do Włoch z trzyletnim dzieckiem.Chcielismy wyrobić dla córki dowód tymczasowy-ale powiedziano nam w urzedzie że czas oczekiwania może wynieść nawet ponad dwa miesiące..!Dlaczego tak długo?Niemożna tego przyśpieszyć?Możemy nie zdążyć przed wyjazdem. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-07-08 11:28 83.24.164.*]
langa katrzyna odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-07-06 19:01 91.146.200.*]
CZesc wam co mam zrobic jesli za 2 chce jechac na mistrzostwa europy do francji a teraz mam 17 lat a moi rodzice sa w separacji...tzn nie mają rozwodu ale mieszkaja ze soba bo on sie nie chce wyprowadzić...Chce miec paszport a moja mama mówi ze mam czekać do 18-tki Co robić rodzice ze sobą nie rozmawiaja bo Ojciec jest Pijakiem...a mama mówi ze niema sił by sie sądzić pomózcie :((((( odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-06-28 12:17 83.28.64.*]
czy nadal mozna wpisywac dzieci do paszportu bo mi powedzieli ze nie odpowiedz »

Paszport czy wpis????? [2008-05-07 11:26 83.12.124.*]
witam! jeszcze w ubiegłym roku wyjeżdżałam na wakacje z dzieckiem które miało wpis do mojego paszportu. W tym momencie chcialabym się ubiegać o wiże turystyczną do USA i nie wiem czy wystarczy wpis do mojego paszportu czy może żeby lecieć do USA dziecko musi mieć oddzielny paszport????? dodam że bardzo zależy mi na odpowiedzi na to pytanie, ponieważ były mąż nie zgadza się na wydanie paszportu dla synka a więc mam tylko ten wpis odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-06-25 20:34 83.168.75.*]
mam pytanie jezeli czekam na dowod osobisty rocznego dziecka to czy moge przejsc przez granice z kwitkiem ze czekam na odebranie dowodu dziecka i z jego aktem urodzenia? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-07-28 20:52 86.167.70.*]
dziecko urodzilo sie w angli czy moge wyrobic paszport w konsulu bo na rok ma tymczasowy termin sie koniczy czy mozna przedłuzyc lub inaczej dziekuje pozdrawiam odpowiedz »

wyjazd do Nemiec na kilka dni [2008-04-21 22:31 83.8.126.*]
Wybieramy się z mężem do rodziny do Niemiec na kilka dni, czy 12-letnie dziecko, które czeka na paszport może jechać z nami mając przy sobie akt urodzenia? odpowiedz »

wyjazd do Nemiec na kilka dni [2008-06-06 20:42 88.220.140.*]
cz moge wyjechac do niemiec na legitymacjeszkolna zdzieckiem lat 12
le
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-12-30 15:28 83.21.102.*]
nie, bo pokwitowanie w mysl prawa nie jest dowodem tozsamosci odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-01-24 22:40 91.94.61.*]
czy dzieci do 3 roku zycia na wyjazd do czech potrzeboja paszport czy dowod julka 222 odpowiedz »

dowód tymczasowy?! [2007-06-23 11:17 212.244.115.*]
simeka mam pytanko mam 16lat i mam dowód osobisty tymczasowy chciałbym jechac do Londynu na wakacje mozna przejechac na takim dowodzie czy poczebne jest jecze cos prosze o odpowiedz pilne! dziekuje:)) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-06-17 18:53 83.20.129.*]
od 14 lat do irlandi odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-06-11 22:19 89.78.104.*]
ale bzdury ojciec moich dzieci wyjechal wlasnie do angli i okazalo sie ze dzieci mogly by do niego na urlop ze mna pojechac ale nie mozemy bo on jest tam a my tu i nie mamy zgody zostaje polski konsulat w angli ale biurokracja zanim zalatwi cokolwiek skoncza sie wakacje odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-07-11 14:00 195.117.19.*]
To tylko zostaje zeby ojciec przyjechał do Polski odpowiedz »

Mam wazne pytanie ! [2007-04-21 16:42 83.29.112.*]
Mam pytanie mam skończone 17 lat.. moi rodzice nie mieszkaja razem mama mieszka we Włoszech a ja mieszkam z tata w Krakowie ... nie mam paszportu lecz złożyłam wniosek o dowod tymczasowy ,mama zaprosila mnie na miesiac do siebie na wakacje chcialabym zapytać czy na dowodzie tymczasowym pojade do Włoch jakie inne dokumenty sa mi potrzebne zebym sama mogla tam pojechac?Zgoda taty czy co?Prosze o odpowiedź odpowiedz »

Mam wazne pytanie ! [2008-01-04 20:00 81.190.109.*]
Jestem po rozwodzie i mam z byłym mężem rowne prawa. Córka skńczyla 17 lat 15 grudnia 2007r., i chciala by polecieć na ferie do Angli do znajomych. Ojciec jej nie wyraza zgody na wylot, bo jest zawistny, a także mają miedzoy sobą konflikt. Ja wyrazam zgode i pełną aprobate. Mieszkamy z mężem byłym oddzielnie. Pytanie - jezeli corka ma juz dowod osobisty wyrobiony, czy moze polecieć za moją zgodą? I czy moze zakazać jej na granicy ojciec, bo tak sie odgrazal, że zrobi jej mase brudu i zrobi wszystko, aby ją zniszczyć? Co moge zrobić jako matka, aby corka mogła przekraczać granice i zeby nie byla w wiecznym stresie, jak to uregulować prawnie? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-04-09 16:18 999.999.999.*]
Mam pytanie: mam nowy paszport, a moje roczne dziecko (wychowuję je samotnie) dowód tymczasowy. Zamierzam wyjechać do Anglii lub Irlandii. Dziecko ma nazwisko po ojcu, a więc różni się od mojego. Czy przy przekroczaniu granicy (wybieram się w podróż samolotem) nie zrobią mi problemu z tego powodu? Czy konieczny jest paszport? Ojciec zaczyna robić mi trudności z jego wyrobieniem... odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-05-02 16:08 80.6.112.*]
Witam!Mieszkam w anglii i chce pojechac z moim 3-letnim synkiem do Polski na kilka dni, synek ma paszport ale nosi inne nazwisko niz moje tzn. ma ojca nazwisko czy przy przekraczaniu granicy moge miec jakies problemy? czy potrzebuje zezwolenie ojca na wyjazd? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-01-19 23:09 81.231.183.*]
wyjezdzamy do szweci na 2 tygodnie,co potrzebne moim dzieca dowod czy paszpot , dzeci sa w wieku 8 lat i 2 latka. prosze o pomoc dzikuje i pozdrawiam odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-04-24 10:58 83.22.195.*]
Wychowuję samotnie dziecko tzn dziecko nie pochodzi ze związku małżeńskiego ale nosi nazwisko ojca chce teraz we wrześniu wyjechać do Szwecji na ślub brata oczywiście z dzieckiem .Problem tylko w tym ,że dziecko 2 latka i 3 miesiące nie posiada ani dowodu osobistego ani paszportu a jego ojciec nie wyraża zgody na jego wyrobienie. Co mam zrobić w takim przyp[adku. Agnieszka odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-06-18 16:17 83.3.181.*]
mam 15 letnia corke jestem po rozwodze ojciec dziecka ma ograniczone prawa czy musze miec zgode ojca dziecka i jakie dokumenty potezebne na wyjazd do niemiec dla dziecka.a ja ma stary dowod czy mozna przekroczyc granice do niemiecanna ciborska odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2006-09-09 21:52 83.10.185.*]
a może mi ktoś powiedzieć co mam zrobic jak chce wyrobić paszport dziecku zeby wyjechać do męża który jest zagranica (obeccnie nie ma go w kraju) to czy bez jego zgody zostanie wyrobiony paszport???? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-22 10:06 83.28.78.*]
Czy jak moje dziecko ma 15lat to by wyrobić dowód osobisty muszą się podpisać obojga rodziców czy tylko ja mogę? proszę o odpowiedz. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2013-07-29 13:20 78.8.209.*]
odpowiedz »

wyjazd dziecka za granicę z babcią [2009-03-16 17:08 79.163.97.*]
czy potrzebna jest zgoda rodziców lub jakiś inny dokument dziecko 11 lat odpowiedz »

wyjazd dziecka za granicę z babcią [2011-06-15 13:42 83.8.68.*]
czy potrzebna jest zgoda rodziców i przez kogo potwierdzona gdy wybrałam wczasy w egipcie odpowiedz »

wyjazd dziecka za granicę z babcią [2013-05-14 15:03 46.186.109.*]
odpowiedz »

wyjazd dziecka za granicę z babcią [2013-02-12 12:40 178.214.149.*]
Witam moja mama czyli babcia chce wyjechac na wakacje z moja corka,oboje czyli Ja z mezem zgadzamy sie,ale co mam zrobic czy lepiej dowod czy paszport mam corce wyrobic.prosze o konkretna odpowiedz.Z gory DZIEKUJE mama 5 letniej coreczki odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-06-11 17:37 83.5.58.*]
prosze mnie poinformowac czy 10-letnie dziecko może ptrzymac tymczasowy dowód osobisty i czy potrzebna jest zgoda obu rodziców? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-11 17:20 88.65.90.*]
moj 16-letni siostrzeniec chcialby przyjechac do nas w odwiedziny z Polski do Niemiec. Jakie dokumenty musi miec ze soba paszport czy wystarczy tymczasowy dowod osobisty? i czy moze sam odbyc podroz? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-04-05 19:43 91.142.206.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-09-26 13:27 83.24.113.*]
W tym roku planuje wyjazd zagraniczny do Austrii , chcialabym zabrac swoja 12-letnia corke ze soba, chcialabym sie dowiedziec gdzie mam sie udac ?, do jakiego urzedu sie zglosic?. Mieszkam na Woli. Prosze o informacje na ten temat. Dziekuje Zmuda odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-07-05 10:11 87.79.98.*]
muj byly maz niechce podpisac papierow do paszportu
ani niechce sie wstawic ciagle klamie ze pszyjedzie i niema go nigdy
a juz o dowodach nie wspomne prosze o pomoc zgury dziekuje
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-06-22 15:11 78.149.121.*]
mam 15 lat i tez wyrabialam tymczasowy dowod osobisty. babka w urzedzie powiedziala ze potrzebny jest podpis tylko jednego z rodzicow i ten dowod moza wyrobic chyba nawet dziecku ktore okonczylo 3 m-ce. tak wiec mysle ze nie bedzie problemu. przy wyrabianiu tego dokumentu dziecko (jezeli potrafi musi sie podpisac). powodzenia
ASIA
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-06-09 14:04 92.43.64.*]
Ja nie moglam dziecku wyrobic paszportu bez meza. Musial byc na miejscu i takze sie podpisac. Wyrobilam mojej corce tymczasowy dowod, a pozniej gdy maz byl na miejscu wyrobilismy jej paszport.
Pozdrawiam
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-01-23 01:38 2.125.145.*]
mam pytanie siostra mieszka w polsce ja w uk chce ja zaprosic do siebie ale ona samotnie wychowoje corke czterolatke ojciec dziecka nie wiadomo gdzie jest czy mozna dziecku wrobic chociaz dowod tymczasowy gdzie sie zwrucic z tym problemem obie sa bezdomne na wynajetej stancji bez meldunku z powazaniem i z gory dziekuje marzena odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-01-11 19:52 89.76.236.*]
mąż musi się udać do polskiej ambasady w kraju w którym jest musi wziąść druk na wyrażenie zgody zapłacić ok 30 euro i po podbiciu tego druku przez konsula wysłać go listem poleconym odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-12-09 12:40 81.100.104.*]
chce wyjechac z dzieckiem do meza za granice dziecko niema paszportu czy moze miec dowod tymczasowy i czy musi byc zgoda jednego z rodzicow odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-05-25 13:05 83.29.17.*]
Jakie formalności muszę załatwić abym mogła wyjechać za granicę np. do niemiec z miesięcznym dzieckiem odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-01 12:02 83.20.253.*]
chcę wyjechać z dziecmi do niemiec jakie dokumęty musze mieć i jak to długo trwa? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-08-04 15:28 79.185.238.*]
witam,
czy mogę wyjechać z 6-letnią córką do Niemiec- Bawarii na akcie urodzenie czy trzeba dowód i paszport? czekam na odp.
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2011-07-31 15:04 188.147.164.*]
witam
Jakie dokumenty sa potrzebne abym mogła wyjechac w celu turystycznym-/odwiedzić znajomych / z nastoletnią córką.Jestem samotną matką -ojciec ma ograniczone prawa rodzicielskie.
Proszę o pilną odpowiedź
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-03-07 21:08 80.54.54.*]
chciałabym wyjechać z synkiem 5miesiecznym do brata do Bristolu czy jest możliwosc wyrobienia mu dowodu osobistego.Byłam w urzedzie stanu cywilnego i ta pani co sie zajmuje dowodami powiedziała mi ze musi miec 6miesiecy on bedzie mial 6miesiecy ponad jak bedziemy wyjezdzac. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-11-22 23:29 213.158.196.*]
jakie muszę załatwić formalności aby na święta wyjechać na litwę z miesięcznym dzieckiem? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-04 10:12 83.31.229.*]
Witam Serdecznie
Mam prośbę planujemy wyjazd dzieci w wieku 12 i 13 lat do Wielkiej Brytanii. Prosze o informację, czy muszę wyrobić paszport, czy może być dowód osobisty. Będę wdzięczna za informację
Z poważaniem
Beata Tyszka
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-01-03 16:37 213.158.196.*]
jaki dokument musi miec miesięczne dziecko do podrozy na litwe w 2008roku? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-06-30 23:48 87.122.233.*]
czy mozna wpisac dziecko do paszportu jednego z rodzica i jaki czas trwa zalatwienie tej sprawy odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2010-04-10 20:46 83.12.119.*]
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-08-17 01:48 86.0.161.*]
ile czasu lacznie zajmuje wyrobienie pasz portu dla dziecka i jaki jest koszt odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-05-08 13:39 83.23.79.*]
koszt 30zł,czeka się na niego ok.miesiąca,mojej córki przyszedł po3 tygodniach. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-06-03 18:15 78.48.108.*]
mam takie pytanie czy jezeli jestem rozwiedziona z moim mezem to moge sama zlozyc wniosek o tymczasowy dowod osobisty dla mojego dziecka?? moj byly maz nie ma ograniczonych praw rodzicielskich wiec nieweim czy musi byc obecny przy tym. odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-07-13 10:05 83.12.56.*]
corka ma 14 miesiecy chemy wyjechac na urlop za granice.nie wiem czy mam jej wyrobic paszport czy dowod osobisty?
dzieki za odpowiedz.
odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-07-06 19:13 83.28.10.*]
czy nadal mozna wpisywac do paszportu odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-02-16 09:42 90.156.5.*]
Chcę wyjechać z dzieckiem 2 letnim na wakację, jeszcze nie wiem czy będzie to kraj UE czy nie.Czy mając paszport dziecka mogę jeździć z nim po krajach UE i tych nie należących do UE, czy muszę dodatkowo wyrobić dziecku dowód??? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-05-26 22:12 83.19.98.*]
prosze napisac jakie dokumenty trzeba zlozyc aby wyrobic 5 letniemu dziecku dowod tymczasowy i czy mozna wyjechac na ten dowod do grecji asia odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-01-07 17:30 83.21.18.*]
3 i 4 latek jakie dokumenty sa wymagane do przekroczenia granicy niemieckiej odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-03-11 10:28 77.89.67.*]
Jakie dokumenty będą potrzebne dla dziecka 20 miesięcznego bysmy mogli jechać do Niemiec . agnieszkasloneczko@interia.pl odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-10-18 09:15 83.18.140.*]
chce zabrać dzieci do Niemiec 3 i 4 latka jakie dokumenty będą mi potrzebne na złożenie dowodów tymczasowych żeby przekroczyć granice proszę o kontakt na pocztę agusia1958-22@o2.pl z góry bardzo dziękuję:) odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2009-02-02 14:00 93.159.128.*]
chce wyjechac z corka 4 letnia do niemiec jakie musze dokumenty miec czy musze wyrobic paszport dziecku czy dowod osobisty??? odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2008-09-14 09:11 89.77.138.*]
ojciec mojej corki nie zyje od paru lat czy akt zgonu wystarczy zebym wyrobila jej paszport odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-11-28 23:02 213.202.159.*]
tak można wyjechać do grecji na tymczasowy dowód osobisty dla dziecka jest on ważny 5 lat.aby go otrzymac musisz mieć akt urodzenia i stawić sie osobiście z mężem w urzędie aby wyrazić zgode na taki dokument odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-04-23 17:41 83.29.64.*]
lepszy jest paszport odpowiedz »

Paszport, czy dowód osobisty (dziecko) [2007-05-15 17:40 83.21.153.*]
moja wnuczka jest 10 lat w niemczech.co pare lat corka odnawiala pobyt w niemczech .teraz pmoje pytanie.:czy do zgody na wyrobienie nowego paszportu polskiego powinna byc zgoda ojca wnuczki a bylego meza mojej corki.problem w tym ze od 10 lat nie wiem gdzie jest ojciec mojej wnuczki..zz powazaniem alina odpowiedz »

Lista +legitymacje uczniowskie [2006-06-05 15:19 83.27.214.*]
To prosze mi wytłumaczyc, dlaczego autobusy z dziecmi w Dzień Dziecka byly wycofywane z granicy, bo była tylko lista i legitymacje dzieci? I komentarz pod koniec: nie ma przepisów stwierdzających, że dzieci moga przekraczac granice na listę i legitymacje szkolą. Musza miec albo tymczasowy dowód albo paszport odpowiedz »

Lista +legitymacje uczniowskie [2006-08-02 09:37 212.2.99.*]
Trzeba po prostu poczytać odpowiednie ustawy. Dokumentamu uprawniającymi do przekroczenia granicy są odpowiednio: dowód osobisty i pasztort (nie ma czegoś takiego jak tymczasowy dowód sobisty). Koniec kropka. Wg Gazety Prawnej Federalna Straż Graniczna hororuje listy uczestników od 5 do 50 osób, roumiem, że jak grupa będzie liczyć 51 dzieci to lista nie będzie honorowana. TEGO BY NAWET MROŻEK NIE WYMIŚLIŁ. Dobrze by było aby Gazeta Prawna znała prawo ... ale w kraju dominantów drobiowych wysztko jest możliwe. odpowiedz »

Lista +legitymacje uczniowskie [2008-08-28 23:18 79.185.45.*]
Nie wiem, kto to pisał ale jest cos takiego jak tymczasowy dowód osobisty, cytuje:
"Dziecku do lat 13 można także wyrobić tymczasowy dowód osobisty. Jednak ten dokument będzie umożliwiał jedynie wyjazd do krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tymczasowy dowód osobisty wydaje urząd gminy na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych. Dokument wydawany jest za zgodą obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Dowód osobisty dla osoby do 18 roku życia ważny jest 5 lat od daty jego wydania. Tymczasowy dowód osobisty dla dziecka wydaje właściwy ze względu na miejsce zameldowania na pobyt stały organ gminy: wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W razie braku miejsca zameldowania na pobyt stały, dowód wydaje organ gminy ostatniego miejsca pobytu stałego tej osoby."
odpowiedz »

Lista +legitymacje uczniowskie [2006-07-14 18:39 83.29.58.*]
bo tak i już. odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij