Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka zagraniczna wyjazdowa

Wątek: oszukani przez biuro podróży
Autor: Czytelnik IP 83.30.99.*
Data wysłania: 2007-10-03 22:31
Temat: oszukani przez biuro podróży
Treść: to były najgorsze wakacje jakie mieliśmy w życiu,już nigdy nie wybiorzemy się na żadny wyjazd z biurem podróży Alltur z Sosnowca.To miał być cudowny wypoczynek a tak naprawde to był koszmar:bez wody i prądu,w apartamencie 5-cio pokojowym zamiast 2-dwu,z robalami,i z bardzo niemiłym rezydentem.Błagam nie wybierajcie sie do tego biura podróży aby zakupić wycieczke do czarnogóry najlepiej nigdzie !!!!!

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

oszukani przez biuro podróży [2019-11-18 15:37 37.47.108.*]
Jak się jeździ ze sprawdzonym biurem podróży to nie ma co reklamować, lepiej nie powodować takich sytuacji i jechać z pewnym biurem typu Itaka i nie ma co robić sobie problemu odpowiedz »

Ostrzegam przed firmą DROGA - Grzegorz Koziarski [2011-03-20 11:47 89.206.41.*]
Ostrzegam przed firmą DROGA - Grzegorz Koziarski
Wrażenia z pięknego Wilna popsuł nam p. Grzegorz Koziarski - niegrzeczny i niekompetentny, traktujący turystów jak rekrutów, a nawet wrzeszczący na nich i odgrażający się na ulicy urojonymi konsekwencjami.
Czym nasza grupa (15 osób!) tak się p. Koziarskiemu naraziła? Np. na pytanie turystki: "czy może pan przypomnieć program na dziś" - odpowiedział: "dostała pani wydrukowane!"
Na pytania, o której skończy się zwiedzanie, co mamy na dziś jeszcze w programie - odpowiedź brzmiała: "dowie się pan w właściwym czasie". Wycieczka została samowolnie skrócona, bo ktoś p. Koziarskiego o to poprosił. Nasze protesty nic nie dały. Usłyszeliśmy tylko wywrzeszczane: " jak się nie podoba to obok jest dworzec kolejowy!" Zmieniono nam hotel bez słowa informacji - po prostu decyzja odgórna. Hotel być może był nawet lepszy, ale to przecież nie o to chodzi. Po wyjściu z muzeum karaimskiego skierowaliśmy się zgodnie z planem do restauracji i usłyszeliśmy za plecami wrzask: "E…a wy dokąd!" - bo p. Koziarski chciał najwidoczniej wkroczyć tam na czele grupy, a nie w jej ogonie…
P. koziarski jeśli chodzi o organizację wycieczki reprezentuje paskudną zasadę, "wiem-ale nie powiem". Opowiadania historyczne p. Koziarskiego (choć to podobno historyk!) bardzo stronnicze, okraszane nieustannie złośliwym chichotem. Wycieczka była cały czas pod znakiem "musimy się spieszyć, bo czasu nie mamy! Jednocześnie nieustannie były postoje na przydrożnych parkingach - może dlatego, że toaleta w autobusie była zamknięta na klucz… W tym nieustannym, pozornym pospiechu w drodze do miejsca rozstrzeliwań - Ponar, p. Koziarski cała drogę milczał. Po czym w Ponarach, gdzie stoi tylko kilka kamiennych pomniczków - wygłosił nad tymi pomniczkami niesamowicie długie przemówienie. Nigdy nie mieliśmy żadnych konfliktów ani problemów. Jesteśmy osobami wesołymi i zgodnymi. Tym razem mieliśmy p. Koziarskiego tak dość, że ostrzegamy innych, którzy chcą zwiedzać w spokoju i kulturze. Inna wycieczka w naszym hotelu miała pilota, którego im zazdrościliśmy - nieustannie informował ich przy posiłkach co przewiduje na dziś, wspomniał co widzieli wczoraj, pokazywał spacerem drogę z centrum Wilna do hotelu - a nam tylko dano do zrozumienia, że to bardzo daleko i lepiej wracać autokarem z p. Koziarskim. O tym, że tuz obok naszego hotelu jest fajny supermarket dowiedzieliśmy się dopiero po bardzo długo twającej utarczce słownej z p. Koziarskim, którego prosiliśmy (kilka osób po kolei!) o podjechanie po drodze do takiego sklepu…
Na zakończenie p. Koziarski zrobił w autokarze żenujący konkurs wiedzy o Litwie okraszany nieustannie jego chichotem. A najbardziej skandaliczny był chamski i zupacki wygłoszony przez mikrofon w autokarze "żart" p. Koziarskiego ta temat stanu uzębienia przemiłej siostry zakonnej, która bardzo pięknie i długo oprowadzała nas po klasztorze w...
odpowiedz »

Ostrzegam przed firmą DROGA - Grzegorz Koziarski [2011-07-29 13:42 89.206.41.*]
Zgadazam sie w zupelnosci z moim poprzednikiem - Bylem na wycieczce z p. Koziarskim i jego niegrzeczne zachowanie i niekompetencja popsulo nam skutecznie mily pobyt. Wszystko bylo cacy do momentu, gdy ktos zasugerowal wlasne zdanie - p. Koziarski zrobil awanture, grozil nam i wymyslal..... NIGDY WIECEJ!!!!! odpowiedz »

Ostrzegam przed firmą DROGA - Grzegorz Koziarski [2011-08-29 18:11 95.158.99.*]
Pan Koziarski nie mówił na trasie bo pilotował autokar-a to jest jego obowiązkiem ,powinniście cieszyć się,że Wam coś opowiadał w Ponarach bo jako pilot nie musiał tego robić. Obowiazkiem turysty jest zapoznanie się z programem,który dostał do łapy chyba,że czytać nie umie to trzeba grzecznie poprosić.
Toaleta była zamknieta na klucz bo byś tam siedział całą droge i smrodził innym.
Obowiązkiem pilota jest być w restauracji przed turystami inaczej zżeracie jedzenie innym grupom albo siadacie gdzie popadnie.
Pojechalismy zwiedzać i nie bylo w programie zakupów w supermarkecie. My jestesmy zadowoleni.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - G.Koziarski [2011-03-18 20:45 89.206.41.*]
DYSKWALIFIKACJA DLA p.KOZIARSKIEGO *** Od lat jeździmy wspólnie kilkunastoosobową, zgraną grupą. Nigdy nie mieliśmy żadnych konfliktów ani problemów. Jesteśmy osobami wesołymi i zgodnymi. Tym razem byliśmy na Litwie w 15 osób. Niestety pilotujący grupę, dość niechlujny z wyglądu, p.Grzegorz Koziarski robił wszystko, żeby nam zepsuć wspaniały pobyt. Brak mi słów dla określenia jego skandalicznego zachowania, któremu w dodatku przyklaskiwało kilka starszych samotnych pań z naszej wycieczki. P.Koziarski wykazywał się nieustannie brakiem kultury, niezaradnością i brakiem dbałości o podległych mu turystów. Podam tylko kilka przykładów: Gdy - bynajmniej nie namolna - turystka zapytała, czy może on przypomnieć program na dziś - od powiedział: "dostała pani wydrukowany program!" - i nic więcej. Na kolejne pytania, kiedy kończy się zwiedzanie, gdzie mamy się spotkać i.t.p. padała zawsze standardowa odpowiedź - "powiem państwu we właściwym czasie". Jego opowieści na tematy historyczne porażały stronniczością, okraszaną egzaltowanym głosem i nieustannym drwiącym śmiechem.
W wileńskim hotelu na śniadaniach spotykaliśmy inna polską grupę. Odwiedzał ją nieustannie ich pilot - i słuchając jego starannych i składnych informacji zazdrościliśmy im, nam takich informacji nie podano ani razu. Tamta grupa szła z pilotem pieszo z centrum do hotelu - by zapoznać się z dość krótką drogą. My do takiej wiedzy musieliśmy dojść sami, a p. Koziarski nieustannie traktował nas jak grupę przedszkolaków, którzy musza stawać na baczność i pokornie słuchać jego poleceń.
Zaproponowaliśmy zboczenie 3 km do znanego supermarketu - p Koziarski arogancko stwierdził, że nigdzie nie będzie zbaczał. Dopiero po długich próbach przekonania go poinformował nas, że filia tego marketu jest w pobliżu hotelu. Przy kolejnym wsiadaniu do autobusu nasze miejsca zajęli inni turyści. P. Koziarski mimo iż od początku wiedział, że jesteśmy zwartą grupą i mimo naszych stanowczych próśb nie zrobił nic, abyśmy mogli usiąść wspólnie - w dowolnym miejscu autobusu, musieliśmy jechać rozrzuceni po całym autobusie, mając wspólne prowianty, wspólne tematy rozmowy, nawet dzieci musiały siedzieć daleko od rodziców.
Planowe zwiedzanie Wilna ograniczało się do cmentarza na Rossie, muzeum Mickiewicza i niezliczonej ilości kościołów, które zaczęły z czasem nużyć i zlewać się w jedno… Większość ciekawych miejsc i muzeów musieliśmy odnaleźć i zwiedzić sami…
P. Koziarski samowolnie skrócił wycieczkę przyspieszając powrót - rzekomo na prośbę kilku osób, mimo naszych stanowczych protestów. Na nasze protesty odpowiadał przecząco - a po pewnym czasie zaczął twierdzić, że tych protestów nie słyszał. Wycieczka liczyła dwa autobusy i można było bez problemu wysłać jeden autobus zgodnie z planem i umożliwić nam przesiadkę do niego. Jednak p. Koziarski zorganizował to tak, że uniemożliwił nam przesiadkę. Na nasze protesty zaczął głośno krzyczeć (i to na uczęszczanej ulicy Wilna!) na...
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - G.Koziarski [2014-05-27 14:21 194.41.12.*]
kanonizacja 2014
trzeba przyznać, że hotele, wyżywienie i pilot OK. Kierowcy (p.Wojtek i p.Marek) - CHAMSTWO, CHAMSTWO i jeszcze raz CHAMSTWO!!!!!. Autokar nie przystosowany do 17-godzinnej jazdy non-stop. Od połowy autobusu tj. od 7 rzędu do końca autobusu fotele tak upchane (bodajże 8 rzędów) , ze nie było wolnej przestrzeni na nogi. Nie jestem osoba specjalnie wysoką, tylko średniego wzrostu a moje nogi dotykały siedzenia przede mną. O rozłożeniu siedzenia nie było mowy. Po naszych uwagach na temat autobusu kierowcy zrobili się tak złośliwi, że nawet szkoda czasu na opisywanie ich zachowania. Nie oni byli dla nas, tylko my dla nich. To oni dyktowali warunki. Na pewno na przyszłość jak będę brała udział w wycieczce autokarowej to będę pytała o kierowców. Z nimi nigdy więcej nigdzie nie pojadę. Uczestniczka pielgrzymki na kanonizację JP II
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - G.Koziarski [2014-05-06 19:07 178.42.61.*]
rok 2014 kanonizacja.
porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nigdy więcej z tym biurem.
wszystko było robione abyśmy nic nie zobaczyli .hotel miał być na obrzeżach rzymu był 90 km od rzymu. mieliśmy nawiedzać bazylikę św piotra nie udało się do grobu świętego jana pawła ii też się nie udało .fontanna di trawi też się nie udało dotrzeć .klasztor benedyktynów na monte casino też sie nie udało .pilot pielgrzymki bez żadnych kompetencji. nawet w wenecji gdy staliśmy do bazyliki nie poinformował żeby przygotować po 2 euro żeby dojść do grobu św. marka.
nocleg w czechach w jaromicach miasteczko oddalone 1 godzinę drogi od głównej drogi.w pokojach połączono nas w trójki, jedna osoba spała na dostawce (wstawione łóżko polowe do pokoju 2 osobowego.
nigdy nigdy nigdy z tymi oszustami
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - G.Koziarski [2012-05-12 16:47 79.163.31.*]
Ostrzegamy przed p. Grzegorzem Koziarskim, reprezentującym jednoosobowe biuro turystyczne??? "Droga", ponieważ jest to osoba nieodpowiedzialna, podejmująca się zobowiązań, których nie jest w stanie zrealizować. Przez kilka miesięcy p. Koziarski zwodził nas z organizacją wycieczki do Moskwy, żeby tuż przed terminem wyjazdu wycofać się, co gorsze nie miał cywilnej odwagi przyznać, że organizacja ambitniejszej wycieczki przerasta jego możliwości i kompetencje.Ponieważ p. Koziarski jest jednocześnie i kierownikiem biura i pilotem i przewodnikiem to z braku czasu próbuje przerzucać część swoich obowiązków na klientów. W efekcie wystawił "do wiatru" i zawiódł młodzież licealną, która ze swojej strony bardzo zaangażowała się w załatwianie formalności a także w zdobywanie funduszy na od dawna planowaną ciekawą wycieczkę.Obserwując działania p. Koziarskiego doszliśmy do wniosku, że wyjazd z nim byłby nie tylko ryzykowny i groził wielką kompromitacją ale i niebezpieczny. Alina Zalewska XI LO Warszawa odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - dzięki za info [2012-02-15 13:32 87.105.131.*]
Witam z Wrocławia,
przy okazji otrzymania oferty od BP Droga zapoznałam się z Pana info:-(
Dla mnie, pracownika branży turystycznej, jest to bardzo ważna informacja! Bardzo dziękuję i zapraszam na wyjazdy z naszym biurem. Od ponad 20 lat organizujemy różnego rodzaju wyjazdy: tematyczne,wypoczynkowe,językowe, kulturalne, kulinarne, inne.
Pozdrawiam bardzo serdecznie z Wrocławia
Biuro Podróży METRO
www.bpmetro.pl
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - G.Koziarski [2011-05-04 07:40 217.153.187.*]
N A W E T T A M N I E D Z W O Ń C I E I N I E P Y T A J C I E O O F E R T Ę B O W A S O S Z U K A J Ą. N A W E T T A M N I E D Z W O Ń C I E I N I E P Y T A J C I E O O F E R T Ę B O W A S O S Z U K A J Ą. Też wyjechałem z "biurem podróży" DROGA i niestety ale zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami. To jest poptrostu jakaś banda oszóstów - autokar nie taki jaki miał być, kierowca z nawykami z PRLu, pilotka z resztą też, Hotel miał byc w centrum Wilna a okazała się (od razu jak tylko wyjechaliśmy) 30 km od Centrum i td, itp. Grneralnie F A T A L N I E, P O R A Ż K A, N I E P O L E C A M N I K O M U F A T A L N I E, P O R A Ż K A, N I E P O L E C A M N I K O M U F A T A L N I E, P O R A Ż K A, N I E P O L E C A M N I K O M U F A T A L N I E, P O R A Ż K A, N I E P O L E C A M N I K O M U .
Lepiej zapłacić innej firmie drożej i mieć normalną wycieczkę. Mógłbym jeszcze długo pisać co mi się nie podobało, ale szkoda czasu.
N A W E T T A M N I E D Z W O Ń C I E I N I E P Y T A J C I E O O F E R T Ę B O W A S O S Z U K A J Ą. N A W E T T A M N I E D Z W O Ń C I E I N I E P Y T A J C I E O O F E R T Ę B O W A S O S Z U K A J Ą. N A W E T T A M N I E D Z W O Ń C I E I N I E P Y T A J C I E O O F E R T Ę B O W A S O S Z U K A J Ą.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży Droga - G.Koziarski [2011-05-03 19:40 178.180.13.*]
cóż dodać? właśnie wracam z Wilna - wycieczkę orgazizowało biuro DROGA. To będzie wycieczka, która zapamiętam na całe zycie. Opisując sytuację w 3 słowach: dziadostwo, porażka, groteska z naciskiem na groteskę. Autokar i przewodnika zmienione w ostatniej chwili. Hotel w centum Wilna okazał się ośrodkiem wypoczynkowym dla staruszków 30 km dalej. Po kolacji grzeczny powrót i do łóżeczek, Wilno nocą nie było nam dane:(.
Autokar klasy LUX nie miał WC, klimatyzacji, barku ani video. Miał za to ryczące radio. Pan kierowca niezbyt dobrze chyba znał się na jego (autokaru oczywiście) obsłudze, gdyż: ciągle miał zablokowane tylne drzwi, luki bagażowe otwierały się z jednej strony, nawiew nie mógł działąć razem z ogrzewaniem. Nawiew miał chyba tylko 2 pozycje, albo zero albo wichura. Podobnie z radiem. Po dwóch dniach próśb cudownie zadziałąło ogrzewanie powodując skutecznie powatanie klimatu tropikalnego wewnątrz pojazdu oraz zamglone szyby- co nie przeszkadzało ukochanej naszej pilotce opisywać przepiękne widoki rozpościerające się za oknem.
Pani przewodnik to zresztą jest temat-rzeka. Sądząc z poprzednich opisów to musi być klon pana Grzegorza. Chamska, kompletnie bez planu, głucha na prośby i groźby. Planu wyjazdów, spotkań nie posiadała, wychodziła z założenia chyba, że musi nas mieć w zasięgu 10 -15min drogi ponieważ nigdy nie powiedziała wczesniej gdzie mamy sie spotkać. Czas wolny? raz 30min - poza tym jakoś nigdy nie było czasu - gdyż 'każda minuta jest droga'! Na śniadanie mieliśmy 25min. po czym pani grzecznie acz stanowczo zapraszałą do autokaru pilnujac bacznie by nikt nie zboczył do pokoju w tzw. międzyczasie (może ktoś kiedyś zboczył i ukrył się przed nią pod łóżkiem??). Kobieta nie posiada nerek chyba, jeździ bez walizki gdyż zmianę garderoby uważa za zbędną, zębów nie myje wcale co zresztą hamuje skutecznie zapędy ciekawskich turystów chcących czasem może o coś zapytać. Najciekawsze jest jednak to, że jej umowa z p. Grzegorzem K. obejmowałą podobno zebranie 55litów od oosby na ;bilety wstepu', a ewentualna nadwyżka to miała być jej pensja. Biletów na oczy nie zobaczyliśmy - po długiej wojnie i telefonie do pana G. odzyskalimy po 10-15 litów na głowę (było nas 40 osób). Pani przewodnik zakochana jest w kościołach wszelkiego rodzaju, karaimowie zaś jej nie interesują i okazali sie na naszej trasie zbędni. Muzea i inne wynalazki w typie wież telewizyjnych nie powinny pojawiać się w tym samym kontekście co zwiedzanie - to czysta profanacja! Nie wspomnę o wątpliwej przyjemności oglądania pani zapinającej swoje nieśmiertelne spodenki poza kabiną w toalecie - w celu przyśpieszenia kolejki.
Krótko mówiąc: nie wolno pić, sikać, spać, jeść, robić zakupów, zadawać pytań. Kościoły są PIĘKNE. Baczność! Naprzód marsz!!!
Nie polecam tego biura normalnym ludziom.
Przepraszam, że moze trochę chaotycznie wyszło to sprawozdanie, ale piszę siedząc jeszcze w autokarze. (dzięki ci blueconnect:))
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-03-05 14:28 79.190.74.*]
JA byłam w Czarnogórze z Delta Travel z Krakowa i było świetnie. Wszystko super zaplanowane. Nie zawiodłam się jadąc z nimi, bo jak byłam z Oasis'em w Tunezji to się zawiodłam od tego momentu uważnie wybieram biuro podróży z którym wybieram się na wczasy. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-02-07 06:35 83.27.144.*]
Ja natomiast miałem wątpliwa przyjemnośc skorzystac z usług biura podróży Sun&Fun. Wykupiłem wycieczkę dla czterech osób do Egiptu do Hurghady do hotelu czterogwiazdkowego. Na dwa dni przed wylotem dowiedzieliśmy się, ze nie ma dla nas miejsca w samolocie. Błąd systemowy taką linie obrony obrało oczywiście biuro podróży. W rzeczywistości któryś z ich pracowników dał ciała. Po wielu godzinach nerwówki znaleźli nam samolot, ale po pierwsze lecący do Sharm El Sheikh, po drugie dwa dni później po trzecie do hotelu pięciogwiazdkowego za który kazali nam dopłacic, bo jak tego nie zrobimy to nam nie dadzą biletów na lotnisku. Dopłaciliśmy polecieliśmy i na miejscu w Egipcie okazało się, że w hotelu pięciogwiazdkowym do którego cztery godziny wcześniej na lotnisku w Katowicach dopłaciliśmy nie ma dla nas miejsc. Umieścili nas w hotelu czterogwiazdkowym. Oczywiscie już na miejscu złożyliśmy z tego powodu reklamację na ręce Pani rezydentki. Po przylocie do Polski natychmiast napisaliśmy reklamację do biura Sun& Fun. Odpowiedź naturalnie mogła byc tylko jedna. Całą winę zwalili na nas. Nie było słowa przepraszamy. O całej sprawie zamierzam poinformowac media i skierowac skarge do sądu. Nie można takich rzeczy odpuszczac. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-08-23 13:14 78.8.249.*]
Ja miałem dokładnie ten sam problem 2 tygodnie temu z SUN&FUN. Przekierowali nas do innego hotelu i ta sama śpiewka. Co więcej oferta do tego hotelu nada; jest aktualna choć nie ma w nim miejsc na najbliższe 2 tygodnie. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-04-16 17:01 178.182.166.*]
Witam Pana, Chciałabym porozmaiwać z Panem na temat tego biura. Dlatego prosze o kontakt lub podanie jakiegoś maila. Pozdrawiam odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-07-08 12:53 195.245.213.*]
Przygotowuję materiał telewizyjny o nieuczciwych biurach podróży. Zależy mi na krótkiej wypowiedzi przed kamerą. Proszę o kontakt and.wrob@hotmail.com. Dziękuję. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-06-27 15:20 87.99.108.*]
Należało podać meila odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-01-14 22:26 87.99.106.*]
To nie biura podróży Was oszukują, oszukuje Was system, któremu poklask daja politycy wszystkich ugrupowań. Nie ma politycznej woli aby ludziom było dobrze. odpowiedz »

Biura podrózy [2010-01-20 12:56 77.112.30.*]
Uważam że zanim zddecydujemy sie na wyjazd z jakimś biurem podrózy,nalezy dokładnie poczytac opinie bo potem okazuje sie właśnie ze zostaliśmy oszukani. WWW.HOTELORLIK.PL ZAPRASZA W GÓRY ! ! ! odpowiedz »

Biura podrózy [2013-02-24 18:44 83.238.118.*]
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Z praktyki życia codziennego wiem, że jeśli już ktoś chce napisać jakąś opinię o czymkolwiek, w tym np. o swoich przeżyciach na wycieczce to napisze ją po negatywnych doświadczeniach, żeby ostrzec innych przed tym, czy innym biurem. Oczywistą oczywistością jest fakt, że biura robią liczne wyjazdy i zawsze znajdzie się ktoś kto się do czegoś przyczepi, wyolbrzymi, albo po prostu ma zły dzień. Negatywnych opinii jest mnóstwo, a ludzie nie biorą poprawki na to, że coś się może nie udać, źle wyjść, są strasznie roszczeniowi. Ludzie dzielcie się tym co dobre, co zasługuje na pochwałę, a nie tylko oszczerstwa i wytykanie błędów. Jeśli o kimś, czymś źle piszecie rozumiem, że sobie nie macie nic do zarzucenia!!! odpowiedz »

Biura podrózy [2010-06-27 15:18 87.99.108.*]
Bzdura, kompletna bzdura. Przeciętny obywatel nie ma możliwości weryfikacji biura. Opieranie się na często tendencyjnych wypowiedziach jest idiotyczne. Brak systemu. Brak Państwa. Jeżeli piwo bezalkoholowe jest dwa lub więcej razy droższe od piwa z alkoholem, to znaczy, że nie ma Państwa
t.mu@o2.pl
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2009-08-13 14:36 79.190.111.*]
polecam wszystkim lekture artykulu w najnowszym wprost light - jak nie dac sie oszukac... i apeluje - sprawdzajmy dokladnie swoje biura podrozy i wykupione wycieczki... ja tez musialem przecierpiec swoje :( odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-07 19:27 89.78.56.*]
dajcie znać jeśli dostaniecie odpowiedz od organizatorów? ja narazie czekami mam nadzieje moim zdaniem to oni dpowiadaja za agentów odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-20 12:26 87.207.66.*]
mam groźbę powiedzcie mi czy formularz zamówienia to jest ta umowa???bo poza tym formularzem i kp nie mam nic odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-26 17:11 79.187.170.*]
tak to jest umowa i KP to potwierdzenie zapłaty dwa bardzo ważne dokumenty odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-12-23 21:47 83.31.177.*]
Ja też zostałam w sposób chamski oszukana przez biuro podróży triada,poszukuję klientów którzy mieli wyjechać na kubę w dniu 28.12 2008 odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-12-23 21:52 83.31.177.*]
poszukuję klientów biura podrózy triada którzy mieli wylecieć na kubę w dniu 28.12.2008 odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-26 17:18 79.187.170.*]
z wielka przyjemnością oskubała bym ja z resztek tej bląd czupryny kawał bezczelnej fr@ncy....fajnie się okrada ludzi którzy cały rok zasuwają na to żeby wyjechać na zasłużone wczasy.gotuje się we mnie ze złości.....i jeszcze te nieuprzejme BABY w sun&fun w Katowicach nie dość że człowiek poszkodowany to jeszcze traktują go z buta TOTALNY SZCZYT CHAMSTWA I BEZCZELNOŚCI.... powinni wymienić nieuprzejmy personel w Katowicach na bardziej kompetentnych ludzi.... pozdrawiam odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2009-08-19 21:15 83.17.155.*]
Uważam, że nie masz racji. Byłam z nimi dwa lata temu w Egipcie na rejsie po Nilu i wszyscy byli mile zaskoczeni. Świetna organizacja, świetny pilot grupy, który wie o co w tym wszystkim chodzi i pomimo, że byliśmy już 12 z rzędu grupą p. Gosi, to buzia jej się nie zamykała - fantastycznie opowiadała i ciągle załatwiała dla nas aby było na już, teraz, aby grupa nie musiała czekać za długo na wejście etc. Ja jestem zadowolona i polecam. ZADOWOLONA Z SUN FUN!!! odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-27 09:40 87.207.176.*]
Całkowicie Cię popieram - szczególnie co do chamskiej obsługi w Katowicach. Napisałam skargę na nie do Warszawy - nie wiem, może myślą że takim zachowaniem zniechęcą kogoś do dalszych działań ale wydaje mi się że jest wręcz odwrotnie. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-02-26 14:25 83.5.119.*]
A ja uważam, że to bardzo dobre biuro. Nie raz wybierałem się na wycieczki za ich posrednictwem i muszę przyznać, że nigdy nie wróciłem niezadowolony czy chociarzby z mieszanymi uczuciami...
Uważam że nie ma podstaw do krytyki AKURAT wyjazdu do Czarnogóry.
Jest to bowiem kraj, który dopiero otwiera się na polskich i nie tylko polskich turystów, przez co pewne niedogodnienia mogą się zdarzyć.
Zainteresowanych odsyłam do najnowszej historii. Przecierz ten kraj jeszcze wcale nie tak dawno, brał udział w wojnie domowej...
Krajobrazy są fantastyczne, ludzie też bardzo przyjemni. Trzeba też pamiętać o cenie i o wymaganiach z nią związanych.
Czarnogóra jest tania i cenę za pobyt tam można uznać za zadawalającą.. Ale...
Niektóre osoby najwidoczniej płacąc 1000 zł za 10 dniowy pobyt oczekują Bóg wie czego... Przecierz apartament z aneksem kuchenny na piętrze nie będzie spełnił warunków conajmniej 4 gwiazdkowego hotelu z All Inclusivem.. Trzeba też się określić. Jeśli nie chce spotkać robaka, dzielić apartamentu z innymi i mieć rezydenta z bajki, radzę uzbierać sobie troszke więcej pieniążków i jechać np. do Egiptu. A jeszcze raz podkreślić trzeba że w tej cenie akurat Czarnogóra prezentuje się bardzo dobrze.
Nie kłamię i zachęcam do wyjazdu
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-30 09:06 84.234.50.*]
my rowniez zostalismy oszukani, hah a taka sie wydawala milutka , mowila ze jestesmy tacy mili to nam obnizy cene o 150 zl mniej niz bylo w katalogu, no i wplacilismy zaliczke 720 zl a jak sie okazalo wplacila 540 zl do Skarpy Travel, jestesmy stratni 180 zl ? jak myslicie mamy jakas szanse odzyskania tych pieniedzy przez policje czy sady mimo ze nie jest wysoka? mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok i pojedziemy do Bulgari 29.08.08 odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-08-04 20:41 93.105.72.*]
poszukuję osób które leciały lub miały lecieć w kwietniu 2010r. do Wenezueli lub zostały oszukane przez biuro podróży Happy Travel z Zielonki. Proszę również o informację czy ktoś korzystał z usług w/w biura turystycznego i co sądzi o ich usługach. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży ??? [2010-09-30 22:53 109.243.129.*]
Witam,
Wykupiłem wakacje na Malediwy w listopadzie 2010 w biurze podróży HAPPY TRAVEL w Zielonce. W ostatnich dniach dochodzą do mnie informacje takie jak post powyżej, nie chcę dać się oszukać ponieważ na te wakacje czekałam całe życie, w wyjazd inwestuje ostatnie oszczędności. Istnieje jeszcze możliwość rezygnacji z oferty! co robić?!
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży ??? [2010-11-02 18:02 83.9.201.*]
HAPPY TRAVEL z Zielonki nie jest organizatorem wyjazdu na Malediwy. Pani Magda nie zechciała mi ujawnić nazwy Organizatora tego super wyjazdu. Happy Travel nie posiada licencji organizatora i pośrednika usług turystycznych, więc nie posiada w związku z tym także obowiązkowego ubezpieczenia. Znajomi którzy kupili w tym biurze tenże wyjazd zostali kiedyś poinformowani o przelocie charterem z Poznania - bez komentarza. Wygląda na to, że Happy Travel jest kolejnym "krzakiem" na rynku usług turystycznych, choć mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy (żal mi znajomych). Pozdrawiam odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży ??? [2010-10-26 20:30 87.204.214.*]
Też zapłaciłem za wyjazd na Malediwy w tym samym terminie, rozmawiałem z panią Magdą z biura podróży Happy Travel i bilety maja być wysyłane w tym tygodniu na skrzynki mailowe. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży ??? [2010-10-27 13:11 83.14.190.*]
oj oszukani, oszukani. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży ??? [2010-10-01 13:25 62.29.173.*]
Też kupiłam ten wyjazd i niestety nie mam pojęcia, co robić. W biurze odbiera jakaś przestraszona dziewczyna, która obiecuje jakieś informacje w przyszłym tygodniu. Pani Magda nie odpowiada na maile, bo - jak tłumaczy dziewczyna z biura - ma awarię komputera... Wszystko to nie wygląda dobrze. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-09-29 23:37 195.189.78.*]
czy ten wyjazd kwietniowy do wenezueli doszedł do skutku lub czy zwróciła pieniadze odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 15:21 80.48.103.*]
Popieraj dalej - właścicielka biura Altur właśnie zwiała z pieniędzmi klientów. Reszta jest już dziełem prokuratury. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-08-04 20:45 93.105.72.*]
proszę o kontakt osoby które wykupiły lub pracowników firmy która zoorganizowała wycieczkę do Wenezueli z/za posrednictwem biura podrózy agencyjnego Happy Travel z Zielonki w kwietniu 2010r. Sprawa pilna !! odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-08-06 23:52 79.162.33.*]
witam, mam coś na ten temat do powiedzenia! Proszę o kontakt na iga@1070 odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-09-29 23:43 195.189.78.*]
proszę o informację czy wyjazd doszedł do skutku lub czy zwrócono pieniadze.
Wpłaciłam zaliczke na wyjazd z tym biurem
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-08 17:59 87.207.175.*]
czy ktos dostał już odpowiedz od organizatora dajcie znać jak tak odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-07 06:17 87.207.175.*]
czy ktoś z was dostał już odpowiedz czy pojedzie na wczasy jesli nie było rezerwacji?? odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-07 14:16 83.19.64.*]
ja niestety nie, a dzisiaj miałam planowo lecieć do Tunezji !!! odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-28 20:44 83.30.35.*]
Witam wszystkich oszukanych.Mam pytanie czy jest ktos poszkodowany z Biura Kopernik w Warszawie? Ja juz tydzien czekem od nich na jaka kolwiek odpowiedz i cisza. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-30 16:26 90.156.53.*]
tak,zostalismy oszukani:(na jakakolwiek odpowiedz na moja reklamacje czekalam ponad miesiac:-((((( odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-09-02 12:11 89.204.225.*]
jestesmy tak samo oszukani jak wiele setek rodzin chemy sprawiedliwosci
nie moze to zostac bez echa bo oni okradaja nas i nic za to nie maja,i nadal działają na rynku,
jezeli nas beda dziesiątki to możemy złozyc wspólny pozew do sądu.
jeżeli jestes poszkodowany w tej sprawie porzez kopernika,odpisz.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-23 13:32 81.210.122.*]
Nic z tego nie rozumiem!
"Marian Panas z Sosnowca 26 lipca wspólnie z żoną i jej rodzicami miał wylecieć do egipskiej Hurghady. Całość kwoty za 2-tygodniowy pobyt, prawie 11 tysięcy złotych, wpłacili już w grudniu ubiegłego roku."
Ja wraz z żoną wylatywaliśmy do Sharm El Sheikh 24.07.2008 (wczasy wykupione w ALLTUR - całość zapłacona w drugiej połowie 05.2008).
Nie było żadnych przesłanek, że coś dziwnego dzieje się z płynnością finansową ww. pośrednika. Również rezydentka (o ile rezydenci informowani są o tego typu perturbacjach) nie dała nam do zrozumienia, że ALLTUR stracił (czy też tracił) wiarygodność.
Gdyby nie chęć (z naszej strony) rezerwacji kolejnego wyjazdu (tym razem w Alpy) i poważne rozpatrywanie ALLTUR jako pośrednika, nigdy nie dowiedzielibyśmy się o całej tej AFERZE.
BAAAAARDZO DZIWNE!
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-23 15:15 89.78.56.*]
Tak działała p.Alicja , jednym wpłacały zaliczki, innym całosc a jeszcze innym nic.My robilismy rezerwacje w styczniu mamy tylko zaliczke w biurze, nasi znajomi tydzien pozniej zapłaciła im całosc.
Podobno organizatorzy od stycznia wiedzieli ze alltur ma problemy z płynnoscia finansowa, musieli sie domagac kazdej złotówki od niej, bo do konca nie wplacała pieniazków klientów. Dla mnie dziwne jest to ze zanizała bardzo ceny ... nam np. 800 zł nasi znajomi juz wrocili z wczasow i tez mieli taka cene jak my dopłacała za nich????
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-23 13:36 81.210.122.*]
Mała korekta:
jest - "Ja wraz z żoną wylatywaliśmy do Sharm El Sheikh 24.07.2008...."
powinno być - "Ja wraz z żoną wylatywaliśmy do Sharm El Sheikh 24.06.2008...."
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-22 09:14 145.237.81.*]
a jesli biuro podroozy w moim przypadku vivatour odpowie negatywnie to wtedy do ziby turystycznej po zwrot kwoty??? odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-22 19:28 89.78.56.*]
z PIT nie dostaniecie zwrotu kasy, musicie uderzac do organizatora, jak macie umowe kp to ich obowiazek wyslac na wczasy odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-20 22:35 83.19.49.*]
My też jesteśmy oszukani i oskubani przez Alltur.Tak jak większość mamy dowód wpłaty KP na całą sumę i tajemniczą umowę z Viva Tour Chorzów sporządzoną przez aresztowaną Alicję P. czekamy na jutrzejsze decyzje biura z Chorzowa, ale nie łudzimy się na pozytywne załatwienie sprawy. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-21 12:31 89.78.56.*]
Sam prezes z viva tours powiedział,ze to oni sa poszkodowani i beda sie sadzic z allturem.Mysle ze specjalnie graja na zwłoke, ze nic sie nie da zrobic.Trzeba byc twardym i twardo powiedziec , ze to Wy jestescie na prawie, to potwierdził PIT i prawnicy z Urzedu marszałkowskiego, tak wiec nie martwcie sie odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-21 15:55 83.19.49.*]
Jak udało się dotrzeć do prezesa, ja dalej czekam na odpowiedz od niego.Jutro zamierzam się udać do Izby Turystyki i Urzędu Marszałkowskiego, odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-21 19:22 89.78.56.*]
z kim rozmawialiscie z viva tours? jak macie gg to sie odezwijcie chetnie Wam pomoge 2938553 nasz numer gg odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-21 12:26 89.78.56.*]
Nam załatwili sprawe pozytywnie, to mam nadzieje ze Wy tez pojedziecie na urlop :)))) odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 21:13 77.223.195.*]
Witam też padliśmy ofiarą biura altur,mieliśmy lecieć przez ecco holiday lecz dzwoniłem tam i powiedzieli mi że nic nie otrzymali i nie biorą odpowiedzialności za altur, a ja mam formularz zamówienia i dowód wpłaty, proszę o radę czy mamy walczyć o wyjazd i gdzie się udać ,z góry dziękuje za inormacje i pozdrawiam wszystich oszukanych. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 21:37 87.207.176.*]
to że nic nie otrzymali to nie ma znaczenia z tego co widzę to są członkami Polskiej Izby Turystycznej i jeśli masz umowę oraz dowód wpłaty to mają obowiązek się wyzwiązać z tej umowy. Możesz uzyskać z Komendy Policji kopię umowy z Alturem i powinno być tam napisane że Altur działał w imieniu Ecco holiday i był upoważniony do zawierania umów oraz pobierania opłat za usługi turystyczne - to czy się z nich rozliczał to nie jest Twój problem tylko Ecco holidey - to on ma obowiązek kontrolowania swojego pośrednika. Musisz być upierdliwy i tyle - postraszyć adwokatem powołac się na ustawę o usługach turystycznych (chyba art 11a ). Mam podobny problem z Sun Fun w poniedziałek skieruję do nich pismo od adwokata i zobaczymy co z tego wyjdzie - ja mam wyjazd we wrześniu i wiem że są jeszcze wolne miejsca. Tak naprawdę to wszystko zależy od biura podróży jeśli jest uczciwe w stosunku do klientów to bierze odpowiedzialność jeśli nie - to po prostu ogranicza sowje straty. Tak naprawdę to wszyscy poszkodowani powinni wytoczyć sprawę nie Alturowi tylko głównym oraganizatorom imprez czyli ecco holiday, sun fun itp - od nich łatwiej powinni uzyskać zwrot kasy a dopiero te biura podróży powinny założyć sprawy Alturowi - ale każdy chce ograniczać straty.. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-09-05 16:20 83.30.94.*]
Witam,mam pytanie czy wywalczyłes ten wyjazd bo ja ciagle czekam na odpowiedz od ecco.Dzięki.M. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 22:19 77.223.195.*]
Witam jeszcze raz i dziękuje za radę ,tylko mam pewien problem bo nie wiem czy formularz zamówienia to jest ta umowa bo poza tym i dowodem wpłaty całej kwoty nic więcej nie mam.Pozdrawiam. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-19 06:44 87.207.176.*]
tak to jest to odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-19 09:18 89.78.56.*]
Sprobujcie zgrac jak najwiecej poszkodowanych osób ecco.Musicie jechac najlepiej do oddziału(siedziby), nie wiem gdzie maja, ale przez telefon to chyba nic nie załatwicie.Albo wyslijcie list polecony do prezesa(dyrektora) o tresci..... ze macie umowe, wplacone pieniazki, ze agent ich reprezentował, i ecco za niego odpowiada.Jezeli nie dostaniecie na pismie ze wylatujecie na urlop, to zgłaszacie sprawe do urzedu marszałkowskiego o nieudolnosc organizatora (ecco) i urzad marszalkowski, uruchomi ich polise ubezpieczeniowa .....
pani w PIT powiedziała ze tego boja sie biura bardzo, bo urzad zabiera im koncesje na 3 lata.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-19 09:41 89.78.56.*]
Prawda jest taka ze jeden osxukany bedzie walczył z organizatorem, tak jak my np. bylismy u prawnika, w PIT, w urzedzie marszałkowskim.Nasz organizator na poczatku powiedzial "bujajcie sie", albo wpłacicie to co brakuje, albo nie lecicie i idzcie sie sadzic z agentka.I gdyby nie ya determinacja to pewnie czekalibysmy na proces Pani Alicji i tak dostalibysmy pewnie fige z makiem.
Jak nam 3 prawników powiedziało ze mamy racje (ze nawet jakby nie bylo rezerwacji) ze to my jestesmy wygrani to wtedy do biura i juz była inna rozmowa.Egipcjanin który jest włascicielem juz inaczej z nami rozmawiał, wiedział ze nie wygra.I on nam powiedział i dyrektor i panie króre tam pracowały, ze to oni beda sie sadzic z agentka , bo sa takie przepisy.
Dlatego walczcie o swoje i zycze wszystkim powodzenia.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-19 09:56 89.78.56.*]
I jeszcze jedno skoro tyle organizatorów bierze cała odpowiedzialnosc na siebie to znaczy ze prawo jednak jest po naszej stronie. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 20:17 83.28.182.*]
od nas organizator zarządał dopłaty w wysokości 3000zł od osoby, a jak nie to spotkamy się w sądzie.... staramy się dalej (prawnik, urzędy itd itp) podobno nie mają prawa odmówić wysłania nas na wakacje, ale jakby oni nie chcą o tym słyszeć!!! Macie jakiś pomysł? Wszystkie rezerwacje (samolot, hotele) są zrobione i opłacone, ale organizator uważa że zapłacił więcej niż jest w naszych umowach. Zaznaczam, że Alltur przekazał wszystkie nasze pieniądze, tylko podobno zarządał od nas za mało - bez sensu to jest zupełnie, bo oni wszystko zapłacili - to co płacili więcej z własnej kieszeni nie mając pewności że agent jest wypłacalny?? Inna sprawa, że organizator ma obowiązek mieć ubezpieczenie od niewypłacalności pośredników, a ten o takowym nie słyszał... Pozdrawiam i mam nadzieję, że przynajmniej część z nas spędzi mimo wszystko miłe wakacje. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-20 15:45 80.55.136.*]
Widzę, że sprawa ucichła. Tak jak kończą się wakacje, ludzie przestają myśleć o niedoszłym urlopie. Czy komuś udało się wyjechać lub odzyskać pieniądze? Czy ktoś kto wystawiał dowody wpłaty na KP (nie bezpośrednio Alka z Alturu), jak Związek Nauczycielstwa Polskiego, oddział w Rudzie Śląskiej, poczuł się odpowiedzialny i zwrócił niedoszłym urlopowiczom pieniądze? Piszcie co wiecie, bo każdy przędzie w tajemnicy ... odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-09-20 18:15 88.156.96.*]
ZNP w Rudzie Śląskiej nie oddał jeszcze poszkodowanym ani jednej złotówki. Opowiada coś o przepisach prawnych i to że jest w świetle prawa w porządku. Szukam prawnika który podjął by się poprowadzić tę sprawę i ludzi którzy mieli jechać do Indii na tę wycieczkę i nie chcą podarować 2600zł. Ciekawe czym zajmują sie media w Rudzie Śląskiej?. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-10-23 10:06 149.156.233.*]
Energiczny i skuteczny radca prawny chetnie podejmie się odzyskania naleznosci. Prosze o kontakt na maila : maxdata@onet.pl. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-09-21 18:28 213.172.178.*]
Też czekam na zwrot pieniędzy przez ZNP. Według prawa konsumenckiego powinni zwrócić, bo usługa nie doszła do skutku. Pan prezes zwleka i odkłada decyzję o zwrocie pieniędzy od sptkania z przewodniczącym Broniarzem po inne spotkanie z panem Broniarzem. A dla mnie to ZNP jest organizatorem tego wyjazdu, a nie p. Ala - bo to przez nich wystawione było KP odpowiedz »

Zwrot pieniędzy [2010-01-27 15:21 77.115.160.*]
Pieniadze zostały oddane poszkodowanym. To, że sytuacja prawna zwiazku w Rudzie Śląskiej była nie do końca okreslona w tym sporze to nie wina jego prezesa. On robił wszystko aby te pieniadze zostały zwrócone jak najprędzej. Tylko niektórzy ludzie nie potrafili cierpliwie poczekać aby sytuacja prawna została wyjasniona.
Nikt nie jest w stanie przewidzieć osztwa, kiedy ma się wszstkie możliwe potwierdzenia ze strony oszusta. Sprawa karna wyjaśni wszystko.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-22 19:49 83.19.64.*]
Być może że ucichła ale tylko na forum, ja cały czas myślę o tym i zastanawiam się czy uda nam oddzyskać co nasze ? Napewno nikt niedostał kasy z powrotem bo sprawa dalej jest w toku ! Piszcie jak będziecie mieć jakies wieści. Ja niestety musiałam sobie sama zafundować sobie tygodniowe wakacje bo niestety pomimo całej wplaty nie miałam rezerwacji. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-23 14:23 87.207.64.*]
Jestem w podobnej sytuacji - mój termin jeszcze nie przepadł ale szanse na to że organizator sie wywiąże są nikłe - więc zbieram kasę na inny wyjazd. Na pewno nie mam zamiaru odpuścić i w ostateczności pójdę do sądu ale nie przeciw Allturowi tylko głównemu organizatorowi bo to on ponosi odpowiedzialność. Zresztą szansę odzyskania kasy od Alltur są praktycznie zerowe - bo z czego? odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-23 15:28 83.15.98.*]
Jest dużo oszukanych przez ALLTUR chcę otworzyć w tym samym miejscu biuro podróży z prawdziwego zdarzenia, z koncesją czy ktoś przyjdzie w to miejsce, czy jest już ono spalone. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-23 15:32 90.141.119.*]
JA RACZEJ NIE ....!!! alicja wystukala mnie na 5000zł wiec to miejsce bede omijac szerokim łukiem.....!!! czy tam bedzie alltur czy STAN TUR ITP ITD .....POZDRAWIAM odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-23 16:01 83.15.98.*]
Nie jesteście w stanie nikomu zaufać? jest dużo biur wiarygodnych a ten punkt był dobry. nie wsztscy sa tacy sami. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 20:23 83.15.102.*]
Pieniądze wpłaciłam a wycieczki nie będzie. Jak też was to spotkało to proszę odezwijcie się .Razem może coś zdziałamy?! odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-01 15:01 80.55.136.*]
Nie mam wymarzonego wypoczynku, nie mam pieniędzy. Nie mam wiary, że je odzyskam i coś zdziała.
Dodatkowo sprawę gmatwa fakt, że nie mam bezpośredniej umowy z Allturem (na podstawie umowy zbiorowej wyjazd załatwiał ZNP i on pełnił "rolę" skarbnika, więc jedynynie mam KP, wystawione przez ZNP na swoje imię i nazwisko).
Biuro właściwe - Logos Travel z Poznania, w imieniu, którego p. Pozimska zawierała umowę z ZNP, nic nie wie o naszym wyjeździe (a może nie chce wiedzieć, bo grupa jest zorganizowana i liczna - 57 osób)...
Od kogo mam żądać zwrotu pieniedzy? Sprawa będzie się ciągnąć miesiącami. Każdy mówi co innego...
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-02 21:10 88.199.28.*]
Nie jesteś osamotniony. Mam potwierdzenie przelewu na ponad 10 tys.zł. i pewność, że wrzesień i październik spędzam w domu zamiast w Meksyku i na Kubie oraz w Tajlandii. Miał to być dla mnie niezapomniany rok i będzie, tyle tylko, że nie tak to miało wyglądać. Nie wierzę, że odzyskam "kasę" a drugi raz nie uda mi się już takiej zebrać, ale cóż za własną głupotę trzeba zapłacić. Szkoda tylko, że nauka tak drogo kosztuje. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-08 16:16 89.107.156.*]
My też mieliśmy leciecieć do Meksyku i na Kubę i nie lecimi bo naszej rezerwacji nigdy nie było!!!!! A kasę dostała już w marcu!!! Organizator oczywiście rozkłada ręce i tylko im przykro.Mnie też jest przykro i co z tego. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-08 20:19 88.199.28.*]
Pozdrawiam, niedoszła uczestniczka tej samej wycieczki organizowanej przez Destino Mexico. Całą kwotę wpłaciłam 17 marca. Z biurem kontaktowałam się w dniu, w którym wiadomości tv-3 podały informację o aresztowaniu Alicji. Poinformowano mnie, że nie ma rezerwacji ani żadnej wpłaty. W przysłanym mi e-mail prosili o przesłanie im dokumentów, które posiadam. Wysłałam e-mailem potwierdzenie dokonanej wpłaty 3 tygodnie temu i echo. Napisali mi tylko, że oni jako biuro też zostali poszkodowani. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-10 13:17 89.107.156.*]
Proszę o kontakt uczestników niedoszłej wycieczki Meksyk z Kubą organizowanej przez Destino Mexico może razem jak będzie nas więcej uda nam się coś wywalczyć z organizatorem: izabela_k@o2.pl odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-04 18:25 83.19.64.*]
Witam
To naszego grono się powiększa o następne dwie rodziny ! Wpłaty zrobione ale Poziemska nie zrobiła ani rezerwacji ani przelewu ! Więc moje planowane wczasy od lutego dały w łeb ! Główny organizator rozłożył ręce i tyle. Szczęśliwi Ci co mieli rezerwację bo sun&fun stanął na wysokości zadania bo klienci lecą na te wycieczki zakupione u Alki ! Mam nadzieję, że kiedyś dostaniemy swoje pieniądze.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-06 10:48 88.199.28.*]
Ja takiej nadziei nie mam. Alka ma ponoć debet na koncie, czyli nawet jeżeli będzie sprawa w sądzie ( a to dopiero za kilka miesięcy lub lat) to i tak nie ma kto tych pieniędzy zwrócić. Pozostaje znowu zbierać kasę i mieć nadzieję, że następne biuro będzie uczciwe. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-06 17:38 83.19.64.*]
Jej majatek jest zabezpieczony, konta bankowe, mieszkanie. policja prosi o informacje (plotki) np ja słyszałam od innych ze Alka kupiła sklep w Turcji i miała kończyć biznes z biurem ALTUR. Może wszyscy co znali/znają Alkę słyszeli coś lub chwaliła się czyms to trzeba dawać znać na policję a oni będa to sprawdzać. Przy mnie mówiła ze musi jechać do turcji z pieniędzmi na jeden dzień, słysząc to zastanawiałam się nad tym ! Może ktoś coś słyszał to dzwońcie na policję w Sosnowcu, szczerze jestem dalej w szoku że ona taki numer nam wywinęła !!! Jutro jest 7 sierpień i miałam lecieć do Tunezji !! Teraz pozostał mi spory debet na koncie który teraz muszę spłacać majac świadomość że ta szmata zabawiała się naszym kosztem, śmiała się za naszymi plecami sprzedawając nam wycieczki. Jakbym ją mogła dorwać w swoje ręce to wygladałaby na gnijąca śliwkę !! Polecałam ją , jej biuro bo jej ufałam a ona mi zrobiła taki wstyd przed moimi znajomymi którzy tez padli jej machlojką !!!!! W więzieniu przy braku współpracy powinni ją na pręgierz i tak ją lać aby wszystko wyśpiewała gdzie ulokowała nasze pieniądze !! odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-11 10:02 83.13.132.*]
:] hehe odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-24 16:40 90.141.63.*]
.....witam !!!1 my rowniez wplacilismy calosc 5000zł i nici z wyjazdu...moj @ marcinpiecewicz@os.pl ( sosnowiec ) pozdrawiam odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 10:52 80.53.15.*]
Witam jesli masz rezerwacje na wycieczke ktora chcesz pojechac to wyjazd masz zapewniony bo umowe spisywałas nie z posrednikiem czyli allturem tylko z tym biurek ktore organizuje wyjazd czyli exim sun&fun itp. ustawa tak mowi wystarczy przesłac kopie drukow KP Wpłaty i rezerwacje do biura z ktorego lecisz czy tez jedziesz. uszy do gory pozdrawiam ( Tez zostałem wyrolowany) meil: leon110@op.pl odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 19:47 83.15.102.*]
znów mam wczasy wpłacilam tylko różnicę z błędnej umowy i mam potwierdzenie rezerwacji w viva tours.Mam nadzieje że nie będzie dodatkowych niespodzianek na miejscu Magdalena. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-20 12:28 87.207.66.*]
mam prośbę czy formularz zamówienia to jest ta umowa bo poza tym mam tylko kp odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-20 20:55 89.78.56.*]
tak to umowa odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 02:57 83.30.19.*]
Witam,byłam w poniedziałek w biurze i wszystko grało,wylatuje dziś w nocy,dla mnie sprawa jest neco pogmatwana.Niesadze zeby wina była tylko po stronie agenta gdyż nieco dziwna jest postawa w tej sprawie sunfun z wawy.Dziwne ze po wpłaceniu całej kwoty za wczasy 19.06.08r.biuro łaskawie raczyło mnie poinformować telefonicznie o braku płatności za wycieczke dopiero we wtorek 15.07 o godz.19.Czyż nie powinni zainteresować się znacznie wcześniej brakiem przelewu na koncie?,tymbardziej ze cała kwota musi być uiszczona najpóżniej 21 dni przed wylotem.Dlamnie jest to czarna magia i nic wiecej.Pozdrawiam i zycze powodzienia odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 10:07 89.78.56.*]
no własnie tez mnie to zastanawia, ze bp nie dzwoniły wczesniej.Nam w BP powiedzieli ze jak 3 dni przed wylotem nie ma to oni dzwonia, dziwna sprawa, ja mam nadzieje ze polece lot mamy 7 sierpnia, rozmawiałam z prawnikiem i to organizator odpowiada za swojego agenta odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 10:16 83.30.52.*]
Poprostu trzeba zrobic afere w głównym biurze bo to co sie tam dzieje to czysta paranoja i szczyt beszczelności jak rozmawiają z poszkodowanymi odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 18:58 83.4.22.*]
przepraszam, a gdzie znajduje się główne biuro ?? :)))))))))) odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 16:03 83.13.44.*]
A co to jest "główne biuro"? odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 11:34 89.78.56.*]
podobno sun&fun pokryje koszty i wszyscy poleca tak pisze w dzienniku zachodnim, inne firmy sie zastanawiaja odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-05-28 14:14 193.142.112.*]
Witam. Z powodu pyłu mieliśmy opóźnienie w wylocie z PL do Egiptu o 1,5 dnia. Przed wycieczką zapewniano nas, że biuro zwróci nam część poniesionych kosztów wynikających ze skrócenia pobytu. Zgodnie z zaleceniam biura Sun&Fun po powrocie z wycieczki wysłaliśmy reklamację. Po kilku dniach dostaliśmy odmowę zwrotu należnych (naszym zdaniem) pieniędzy. Zamierzam złożyć pozew do Sądu Cywilnego przeciwko S&F. Jeśli ktoś z Państwa jest w podobnej sytuacji i chciałby dołączyć się do pozwu zbiorowego, proszę o kontakt. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 14:26 62.29.164.*]
Sun Fun na razie pokrywa koszty jeśli rezerwacja była potwierdzona a jeśli nie to twierdzą, że nie mają obowiązku co nie jest prawdą. Ja mam tę drugą sytuację i będę walczyć bo wyjazd jest planowany na wrzesień PIT potwiedziło, że mam rację - nie ważne czy agentka zgłosiła rezerwację w Centrali jeśli jest umowa i dowód wpłaty to biuro ma się obowiązek wywiązać. Moim zdaniem biorą ludzi na przetrzymanie - jeśli ktoś się uprze to dojdzie swego. Z ich punktu widzenia ograniczają koszty każąc załatwiać roszczenia bezpośrednio przez Policję a tak naprawdę to oni mają obowiązek je uregulować a potem wystosować sprawę bezpośrednio Allturowi. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 19:54 89.78.56.*]
viva tours wzieła wszystko na siebie , jak macie umowe to polecicie trzeba walczyc z biurem podrozy
palos99@gazeta.pl jakby co to mozna do mnie pisac napisze co robic w takiej sytułacji
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-04-26 15:11 83.30.142.*]
Dnia 9.04.2010r. wyjechałem na tygodniowy pobyt w pięcio-gwiazdkowym hotelu Tia Heights w Makadi Bay z opcją all inclusive.
Już na samym początku otrzymaliśmy pokój niezgodny z ofertą. Pokój był oddalony o ok. 700m od budynku głównego, nie wspominając o plaży i restauracjach. W pokoju bród i smród. Po długich negocjacjach i pomocy przyjezdnego bardzo miłego Araba z Polski udało się wymienić pokój za dopłatą 105 euro na przyzwoity. Przez cały 7-dniowy pobyt nie mieliśmy przyjemności poznać ani skorzystać z pomocy rezydentki p. Magdy z Alfa Staru. Dnia 16.04. po nieudanym wylocie spowodowanym zamknięciem lotnisk w Polsce czekaliśmy cały dzień na walizkach aby ktoś z tego cudownego biura przyjechał i poinformował nas co mamy robić dalej. Wieczorem zostaliśmy przewiezieni do hoteli Hormony w Makadi gdzie spotkaliśmy się z bardzo nie miłą obsługą i okrutnym smrodem na basenach,. Na drugi dzień zostaliśmy wymeldowani z hotelu o godz. 12:00 i jak poprzednio zostaliśmy tam cała popłudnie siedząc na walizkach bez pożywienia i wody do picia. Tak spędziliśmy cały kolejny tydzień poniewierani przez biuro, przerzucani jak śmieci z hotelu do hotelu, gdzie w każdym płaciliśmy po 80$ za noc i spędzając połowe dnia na walizkach w hotelowej recepcji. Rotacja między 5 hotelami nie była spowodowana brakiem miejsc, a jedynie brakiem zgody biura na nasz pobyt w 1 miejscu, rzucali nas tam gdzie było im wygodnie i gdzie czerpali prowizje za nasz pobyt. Rezydent Ahmed z hotelu Sunrise Festiwal wziął nasze pieniądze i nie dał żadnego pokwitowania po mimo obietnic. Dopiero na lotnisku pod wpływem naszej ogromnej presji raczył dać jeden rachunek na 10 osób. Cudowne biuro Alfa Star zaproponowało nam darmowe noclegi w obskurnym hotelu OldWick, gdzie o godz. 22 odcinali światło i wodę, nie było restauracji, a w pokojowych zakamarkach roiło się od karaluchów. W korytarzach hotelu można było spotkać szczury. . Niestety trafiło tam część polaków, którzy nie mieli więcej funduszy.
Dnia 23.04 miał być wylot o 5 rano do Katowic. Godzina wylotu zmieniała się 3 razy w ciągu dnia, z takim skutkiem, że wylecieliśmy 24.04. Spędziliśmy kolejny dzień na walizkach w hotelu bez jedzenia i wody. Ale to najwidoczniej standard w Alfa Star przeglądając inne skargi oszukanych klientów. Dziwne, że takie biura jak Sun&Fun, Be3, Triada potrafiły zaopiekować się klientami, sponsorując im godziwy pobyt w hotelu o takich samych standardach do jakiego przyjechali. Mamy nadzieję, że odbije się to na dalszych działaniach tych biur podrózy. Z alfa Staru już nigdy nie pojedziemy!
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-26 10:11 83.30.183.*]
Jestem po paru rozmowach telefonicznych z OasisTours (pełna wpłata, KP ,ale bez rezerwacji). Przefaksowałem im de dokumenty i dodatkowo wysłałem wszystko poleconym z pismem. Proszą mnie abym cierpliwie czekał na decyzję zarządu. Z tego co wyczytałem w KRS ich zarząd jest jednoosobowy. Mieliśmy wylecieć 14.08 . Jak myślisz mogę jeszcze coś zrobić? Jacek odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-08-05 13:55 83.30.79.*]
Witam, mam ten sam problem tylko że z ecco holiday, również mam dowody wpłaty ,umowe ale bez rezerwacji,wysłałem listem pismo,kopie umowy i kp.i teraz czekam na odpowiedz,piszcie wszyscy o nowych informacjach,musimy sie nie poddawać i walczyć o swoje! M. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-09-05 15:42 62.29.169.*]
czy udało się coś Panu załatwić z Ecco? Mnie odpisali, że nie mają umowy z Alltur. Bardzo proszę o informację. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-09-05 16:09 83.30.94.*]
Witam,ja wysłałem pismo już ponad miesiąc temu i jeszcze nie dostałem odpowiedzi ,dzwoniłem tam to powiedzieli mi że mam czekac na odpowiedz,nie rozumiem tego jak moga pisac ze nie mieli z alturem umowy skoro przez tyle lat sprzedawała ta suka ich wycieczki,słyszałem że inne firmy dawają oszukanym wczasy, a zatem skoro inni dawają dlaczego ecco tak się miga i nie przestrzega ustawy ktora mówi jasno że organizator bierze odpowiedzialnosc za posrednika,trzeba z nimi walczyc.M. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-26 11:23 87.207.176.*]
czekaj na decyzję i daj znać jaką podjął - ja mam taki sam problem z Sun Fun - jest umowa, pełna wpłata i brak rezerwacji - wysłałam pismo i czekam na odpowiedź. Jak Oasis Tours weźmie odpowiedzialność to tak samo powinny inne biura - nie wiem jak była skonstruowana ich umowa agencyjna - natomiast Sun Fun upoważnił Alltur do zawierania umów i pobierania wpłat - nie jest nigdzie napisane, że umowa nabiera mocy prawnej dopiero po jej zgłoszeniu w Centrali ani że organizator nie ponosi odpoiwedzialności do momentu jej zgłoszenia. Problem w tym, że ona nie była w żaden sposób kontrolowana przez organizatora - podpisywane umowy nie były numerowane tak, że naprawdę od niej zależało czy ją zgłosi czy nie. Jest to ewidentne niedopatrzenie Sun Fun i innych biur ale dlaczego ja mam z tego tytułu ponosić konsekwencję? Takich umów niezgłoszonych jest masę i pewnie wciąż będą wychodzić nowe bo tak naprawdę ta sprawa nigdzie nie została nagłośniona - dlatego biura się boją bo straty moga być ogromne. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-26 13:32 90.141.113.*]
....witam wszsystkich....!!! ja rowniez zostalam oszukana przez biuro alltur!!! moj przypadek ( podpisana umowa + wplata za coałośc 5500zł + brak potwierdzonej rezerwacji w SUN&FUN = DUPA Z WAKACJI ) nie jest prawda to co mówią w biurze w warszawie i katowicach ze jezeli nie bylo zrobionej rezerwacji to nie mamy czego rządać od SUN&FUN !!! SUN&FUN miało podpisana umowe o wspolpracy z pania POZIEMSKA i sa na to paragrafy ktore mowia ze jezeli biuro ALLTUR nie wywiazalo sie z umowy to całość przechodzi na firme SUN&FUN a dopiero potem sun&fun bedzie scigac biuro ALLTUR.....Ja juz wyslalam dwa pisma do WAWY i teraz czekam na odp.....!!! LUDZIE JESTESMY NA PRAWIE NIE BOJCIE SIE WALCZYC O SWOJE !!! PISZCIE PISAM IM NAS WIECEJ TYM LEPIEJ....POZDRAWIAM odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-01-07 21:52 87.99.106.*]
Policja odmawiała przyjęcia zgłoszeń o przestępstwie, Prokuratura nawet nie sprawdziła kont jej dzieci a Sąd Okręgowy w Gliwicach wypuścił Ją z aresztu powiadamiając o rozprawie za pomocą ogłoszenia w Gazecie Wyborczej.
Niedługo będzie artykuł w Fakcie, ukradła ludziom 1,6 miliona zł.
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-01-14 13:56 212.160.172.*]
To, że ją wypuścili też słyszałam !! Skontaktuj się ze mną na adres:
gosinka_25@interia.pl
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-02-24 19:13 79.163.184.*]
Myślałam,że spędzi resztę życia za kratkami.Ja straciłam 21tys. (wylot do Brazylii).sprawa w sądzie 26.02 myślę,że mamy małe szanse na odzyskanie jakiejkolwiek kwoty odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-04-20 13:49 213.180.136.*]
Witam, Poszukuję osób poszkodowanych przez ALLTUR, dlatego proszę o kontakt jbl@wp.pl odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2011-02-23 22:50 178.56.16.*]
Też jesteśmy oszukani przez ,,ALTUR''.Nie wiem czy była jakaś sprawa .Byliśmy złożyć zeznania w sądzie w Gliwicach, i cisza. Ewa. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-03-09 10:06 212.160.172.*]
Ja tez miałam w tym dniu sprawę w sądzie i przestałam się łudzić nadzieją że coś nam zwrócą. A następna sprawa i następni poszkodowani jest 26.03 - moi znajomi dostali wezwanie na ten termin odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2010-06-27 14:24 89.79.91.*]
witam, jeśli ktoś miał podpisaną umowę z Sun Fun to prosze składać sprawę do sądu w Warszawie przeciwko Sun Fun - ja tak zrobiłam, na razie mam wygraną sprawę w 1 instancji - pewnie Sun Fun będzie się odwoływał ale jakaś nadzieja na odzyskanie kasy jest. Nie wiem jak jest z innymi biurami - jeśli w umowie agencyjnej było napisane że Altur jest upoważniony do występowania w imieniu danego biura i do pobierania pieniędzy to też można składać. Organizator turystyki ponosi odpowiedzialnośc za swoich agentów - ale bez wyroku sądu kasy dobrowolnie nie oddadzą:)
pozdrawiam
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-26 13:47 89.78.56.*]
potwierdzam , jestescie NA PRAWIE , tylko trzeba walczyc z nimi, bo oni uwazaja ze powiedza cos tam i polak notrudno oszukaa nas alicja i z nia bede sie sadzic.Macie umowy, kp, macie prawo wyjechac. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2009-06-23 22:48 89.74.99.*]
Witam, udało się Pani uzyskać zwrot pieniędzy z Sun Fun? - jestem w podobnej sytuacji pozdrawiam odpowiedz »

Zaproszenie na wywiad [2009-06-30 18:55 83.4.52.*]
Witam serdecznie. Zainteresowała mnie Państwa historia. W związku z tym mam pytanie do wszystkich oszukanych przez biura podróży: czy zgodzilibyście się Państwo na nagranie reportażu radiowego na temat oszustw w biurach podróży? Byłoby to nagranie imienne bądź anonimowe, w zależności od Państwa decyzji. Nagranie mogłoby się odbyć w Katowicach, z tego co się orientuję to m.in. w tych rejonach zdarzały się "przekręty". Gwarantuję Państwu możliwość autoryzacji i w razie konieczności anonimowość. Jestem studentką dziennikarstwa i realizuję materiały, które w miarę możliwości są emitowane na antenie różnych rozgłośni radiowych na Śląsku. Pozdrawiam i chętnych proszę o kontakt pod adres e-mail: radiopat@gmail.com odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 20:45 83.13.44.*]
tak poleca ale pod warunkiem ze wplyneala chociaz 1 zł i jest zrobiona rezerwacja bo nawet nie robila rezerwacji poprostu wypisala umowe i tyle odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-18 10:36 89.78.56.*]
jezeli nie macie rezerwacji idzcie do PIT albo do slaskiej izby turystycznej, tam Wam powiedza co robic dalej, bo tez jest mozliwosc wyjechani nawet jak nie było rezerwacji.Warto zawsze sprobowac, nam wczoraj w biurze powidzieli ze maja taki przypadek i konsultuja go z adwokatem i jest szansa na wylot odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 21:12 87.207.81.*]
Nic nie zdziałamy. W najlepszym przypadku za pół roku dostaniemy pieniądze, a i to pewnie niepełną kwotę. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 18:56 83.4.22.*]
NIestety nic nie otrzymacie, gdyż nie był to touroperator, tylko zwykły agent turystyczny, otrzymali byscie pieniadze gdyby to byl organizator turystyki np sun&fun czy np orbis, którzy maja koncesję, a tak niestety nie ma na co liczy odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-17 20:21 89.78.56.*]
nie masz racji..... tak własnie mysli wiele klientów ,kazdy z nas ma podpisana umowe z organizatorem a agentka tylko posredniczyła.Organizator odpowiada za swojego agenta. Ja dzis to załatwiałam mam rezerwacje , wszystkie potwierzdenia w biurze powiedzieli ze to oni beda sie sadzic z ta agentką.
Wczoraj w PIT mi powiedzieli ze ja majac umowe i wpłaty wywiazałam sie z umowy i organizator musi mnie wyslac na wczasy, jezeli tego nie zrobi wtedy idzcie do urzedu marszałkowskiego, a ich sie boi kazde biuro , bo wystrczy jedno zgloszenie i zabieraja organizatowowi koncesje.
Dlatego wszyscy poszkodowani wyjedziecie , ja w to uwierzyłam dzisiaj
odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 20:23 89.78.56.*]
włascicielka zatrzymana ..... odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 21:48 89.78.56.*]
dajcie znac z jakich biur podroży i jak sie biura zachowały, ja czekam na decyzje viva tours ale w PIT powiedzieli ze to organizator bierze odpowiedzialnosc za swojego agenta. odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 21:48 89.78.56.*]
aha pod warunkiem ze jest rezerwacja odpowiedz »

oszukani przez biuro podróży [2008-07-16 21:53 89.78.56.*]
jesli Pełnomocnictwo touroperatora jest ważne to powinienniscie polecieć-Wy wpłaciliscie a organizator niech ściga ją za defraudację odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij