Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka zagraniczna przyjazdowa

Wątek: Prezes POT - Andrzej Kozłowski traci stanowisko
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2006-01-18 11:55
Temat: Prezes POT - Andrzej Kozłowski traci stanowisko
Treść: Aktualność:
Andrzej Kozłowski nie będzie już pełnił funkcji prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Oficjalne informacje podają, iż Kozłowski sam złożył rezygnacje ze względu na zły stan zdrowia. Nieoficjalne - że został do tego zmuszony. Być może decyzja ta jest skutkiem prowadzonej właśnie w POT kontroli.

Współpracownicy prezesa uważają, iż zwolnienie Kozłowskiego to wielkie świństwo, gdyż prezes to prawdziwy profesjonalista. Również Piotr Adamski - model, który grał polskiego hydraulika uważa, iż nie powinno się usuwać ze stanowiska tak doskonałego prezesa.

Pracownicy POT przypisują Andrzejowi Kozłowskiemu mnóstwo zasług, ale wymieniają tylko trzy: wymyślenie plakatu z hydraulikiem, zmianę postrzegania Polaków we Francji i Belgii i wzrost liczby turystów zagranicznych odwiedzających Polskę.

W rzeczywistości zasługi te są co najmniej dyskusyjne.

Pomysł na reklamę Polski poprzez hydraulika jest najprawdopodobniej tylko przypisywany Andrzejowi Kozłowskiemu, a autentyczny pomysłodawca nie jest podawany (na początku sam POT podawał, iż hydraulik jest pomysłem pracownika paryskiego POIT - Krzysztofa Turowskiego, w branży mówi się również, iż hydraulika promującego Polskę wymyśliła jedna z pracownic paryskiej placówki). Zmiana postrzegania Polaków jako pracowników we Franci i Belgii jest nie do końca znacząca, gdyż okazała się być chwilowa. A na 4% (dane szacunkowe Instytutu Turystyki) wzrost liczby przyjazdów cudzoziemców do Polski w 2005 roku wpłynął przede wszystkim rozwój siatki tanich połączeń lotniczych.

Kadencja Andrzeja Kozłowskiego upływa 4 lutego 2006 roku. Jego stanowisko zajmie dotychczasowy zastępca Wojciech Kodłubański.

Gazeta Wyborcza poinformowała również o tym, iż etat w POT dostał Stanisław Wojtera, były szef UPR, którego własna partia próbowała usunąć z szeregów "za nieudolność". Będzie on teraz pełnił funkcję doradcy prezesa ds. organizacyjnych. Wojtera otrzymał stanowisko w POT ze względu na duże doświadczenie w branży marketingowej, które tak bardzo potrzebne jest pracownikom organizacji której celem jest promocja Polski.

Stanowisko doradcy prezesa ds. organizacyjnych utworzono i przyznano Wojterowi ze względu na to, iż Andrzejowi Kozłowskiemu zarzucono liczne nieprawidłowości w zarządzaniu, np. braki w dokumentacji - podała Gazeta Wyborcza.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

(brak tematu) [2022-06-21 01:15 84.24.211.*]
Wiekszego kłamstwa nie widziałem w życiu, za to wszystko co mój kochany Tatą zrobił dla POT i całej polskiej turystyki napisać tak swojskie głupoty. To co robił było jego pasją i nie możliwe jak napisaliście o jakiś barkach w dokumentacji to nie jest możliwe bo przecież był profesjonalistą. A kolejna bajką jaką jest przypisywanie pomysłu promocji Polski Hydraulik komuś innemu to jak cios poniżej pasa. Na ten pomysł jak dziś pamiętam wpadł jadąc któregoś dnia z rana do pracy. Dla mnie to z zazdrości wypisujecie, zapraszam do korespondencji kozlowskinl@gmail.com odpowiedz »

http://www.tourisme.pologne.net/ [2006-02-06 23:33 83.31.118.*]
dotychczasowa ekipa POT jest cieńka, jak już to wpuszczać tam tylko ludzi przed 40 i to na 4-5 lat, żeby sie nie zdążyli zadomowić. Looknijcie na ich strony, np. na francuski POT http://www.tourisme.pologne.net/ , to ŻENADA!!! Nic dziwnego, że lecą. odpowiedz »

Kozłowski - nieporozumienie [2006-01-23 09:02 999.999.999.*]
Profesjonalista to może i on jest ale w ... no własnie w czym.
MOże dla modela, może dla jakiejś agencji ... reklamowej. człowiek ustawiony ze starych komunistycznych układów, grzał stołek i wreszcie wyleci. Całą kase na POlską TURYSTYKĘ rozdawał kolesiom - głównie z warszawki. Dobrze że już ktos to zauważył i go ściągnał
odpowiedz »

Kozłowski - nieporozumienie [2022-06-21 01:17 84.24.211.*]
Debil z ciebie i tyle odpowiedz »

Być w gnieździe os... [2006-01-21 10:43 999.999.999.*]
Funkcji prezesa POT nie należy nikomu zazdrościć bo jest to fatalnie /ze względu na możliwości decyzyjne, finansowe/ umiejscowiony twór, niemniej uważam za konieczny. Na przykładzie PIT widać, że szanse na rzeczywistą władzę, wpływy, oddziaływanie na branżę, itp. a tym samym bycie akceptowanym przez środowiska warszawki jest bycie swoim, długie obcowanie z wpływowymi tego świata, itp. Pan Kozłowski posiadał wiele tych cech i sądzę,że wykorzystywał je dla branży w dobrze pojętym interesie. Pozostaje pytanie - czy możliwe jest większe oddziaływanie na skostniały aparat rządowy, starający się nie wychylać aby móc przetrwać aktualnie rządzące ekipy i załapać się do następnej a także stworzyć wokół branży lobby prlamentarne? Z mojego doświadczenia wynika, że p. Kozłowski z powodzeniem, na ile to było możliwe, poruszał się w tym grząskim gruncie.
mgr Ryszard Wrona
odpowiedz »

Zwyczajnie [2006-01-19 20:21 999.999.999.*]
W naszej turystyce zwyczajnie trzeba wiele zmienić i nie wiem czy również zmiana w/w Pana prezesa też nie będzie dobra. Z organizacji do organizacji, może zwyczjnie czas dla Niego na jakiś odpoczynek...
Nie nie będę mowić, że należy do tych najgorszych i całkiem nic nie robiących, no i przynajmniej jest człowiekiem z branży, reprezentatywnym nawet, ale potrzeba nam radykalnych zmian. Myślę, że zdają sobie z tego sprawę zarówno Ci pracujęcy w turystyce od wielu, wielu lat, jak i Ci zaczynający teraz. Przede wszystkim zmiana ustawy i uregulowanie wielu niejasnych w niej spraw.
Jestem pewna, że P.Kozłowski da sobie radę i wie czemu odchodzi...
Pozdrawiam
odpowiedz »

Andrzej Kozłowski [2006-01-19 13:17 999.999.999.*]
Najlepiej krytykować wszystko i wszystkich. Nie postrzega sie faktu, że za prezesury Andrzeja Kozłowskiego turystyka się normuje w naszym kraju. Prowadzę biuro podróży od 16 lat i widzę pozytywne zmiany w ustawodawstwie dot. turystyki-pomimo oporu kazdej władzy. Prezes Kozłowski czuł "Turystykę", albowiem był z branży. A teraz oczywiście zmiana rządu..i wszystkie stołeczki trzeba obsadzić swoimi, niekoniecznie kompetentnymi ludźmi. Ot i cała nasza Polska. A ten się nie myli i nie popełnia błędów co nic nie robi. Dołączam do osób protestujących odn. odwołania ze stanowiska Andrzeja Kozłowskiego odpowiedz »

Turystyka [2006-01-19 08:37 999.999.999.*]
Pana Andrzeja znam z branży od wielu lat.I faktycznie zna dobrze branże oddolnie.Niestety na stanowisku rzadowym nie odnióśł sukcesów i dlatego szkoda takiego fachowca posadzić za biurkiem.Za to biurko wsadziła Go poprzednia ekipa i myslę,że zrobiła błąd.p.Andrzej K była też jakiś czas prezasem Polskiej Izby Turystycznej.Przejął to stanowisko po obaleniu p.Wł.Sukiennika w Portugalii.Jakie prawa rządziły przy tych wyborach to wiedzą doskonale obecni w Fatimie.Niestety w PIT-cie nie wykazał się dobrym zmysłem organizacyjnym wręcz pokazał,że z pełnego łatwo rządzć.Odchodząc do POT-u pozostawił PIT w nienajlepszej kondycji finansowej.
Będąc już w rządzie mając w nim kolegów nic nie zrobił dla polskich biur podrózy.Zna doskonale jako praktyk sytuacje tych biur."partyzantka",promowanie zagranicznych biur w Polsce,nielegalne działania nielegalnych itd.Brał tez czynny udział w pracach nad Ustawą o Usługach Turystycznych, która jak wszyscy wiemy jest ustawą fatalną.Nic przez ten okres w tej sprawie nie podziałał.Powie ktoś,że to nie jego działka, no tak ale skoro taki wielki fachowiec i branża mu tak bliska to dlaczego nie podpowiadał dysydentom swoim kolegom???
Trochę to dziwne ale p.Andrzejowi jako koledze z branży życzę wszystkiego najlepszego.
odpowiedz »

czy Kozłowski był w rządzie? [2006-01-19 09:47 999.999.999.*]
Status POT wymyslony w czasach AWS jest tak dziwny, iż ani to struktura rządowa, ani samorzadowa, po trochu jedno i drugie.
Więc A.K. w rządzie nie był. Najwyżej petentem ministrów
Ten sam status powodował, iż POT nie był uprawniony do korzystania ze środków UE. Kozłowski doprowadził, iż faktycznie w krótkim czasie powstały regionalne i lokalne odpowiedniki POT, łączace ludzi z administracji i z branży. Ale gdy te LOTy i ROTy wystapiły o dofinansowanie swych różnych projektów, Departament Turystyki odrzucił wszystkie wnioski, bo "wnioskodawcy nie mogli wylegitymować się 3-letnim stażem". W tym roku na szczęcie jest dla nich wyjątek Pieniądze POT w znacznym stopniu idą na dwa cele - utrzymanie POIT oraz stoiska narodowe na zagranicznych targach turystycznych. Przy okazji - w efekcie wystarczała zmiana kursu złotego i automatycznie POT miał ileś procent mniej albo więcej na utrzymanie tej działalności zagranicznej. Zwykle mniej...
Generalnie już kiedyś zrozumialem, iż w innym miejscu jest portfel (Departament Turystyki, po trosze PART, urzedy marszałkowskie) zaś w innym d..a do bicie, czyli POT
Dlatego na zadawane na forum pytania odpowiadam: Tak, Kozłowski był niezłym prezesem instytucji o wielkich zadaniach i ograniczonych mozliwościach.
TAK, bardzo boję się, jakiego kota w worku nam zafunduje obecna ekipa
odpowiedz »

NARESZCIE! [2006-01-18 15:51 999.999.999.*]
Trzeba było zmian politycznych, by wreszcie p. A.Kozłowski przestał byc "najważniejszą i wszechwiedzącą osobą" w turystyce polskiej.
Zarozumialstwo, arogancja, rozrzutność i marnotrastwo środków na promocję turystyczną to tylko nieliczne "grzechy" pana prezesa.
Należy wreszcie zmienić ustawę o POT, zmniejszyć zatrudnienie i koszty organizacyjno-administracyjne i reprezentacyjne, a zatrudnić prawdziwych fachowców z branży turystycznej !!!
odpowiedz »

chyba się zgodzę [2006-01-19 19:05 999.999.999.*]
z tą wypowiedzią, nie jesteśmy nigdy alfą i omegą , analizujmy
wszystko i słuchajmy co mają inni do powiedzenia
odpowiedz »

DO NIEUARGUMENTOWANEJ FAKTAMI WYPOWIEDZI... [2006-01-18 21:20 999.999.999.*]
Powaga sytuacji - po z przecież prymitywnych pobudek - odwołaniu "guru" polskiej turystyki Prezesa P.O.T. Andrzeja Kozłowskiego, wymaga w wypadku wypowiedzi krytykujacych, uzasadnienia używanych wyrażeń. Proszę o odwagę i podanie faktów do wcześniej wpisanych epitetów odnoszących się do Prezesa Andrzeja Kozłowskiego. Pragnę dodać, że bedąc obecnym w branży od prawie 20-lat znam Pana Andrzeja Kozłowskiego tylko pośrednio, żywo intereując się faktycznymi, pozytywnymi efektami pracy Jego i załogi P.O.T. DYSKUTUJMY ODWAŻNIE, ALE Z KONKRETNYMI ARGUMENTAMI, FAKTAMI!!! Miejmy świadomość, że pozbawienie prezesury Andrzeja Kozłowskiego, to bardzo poważny cios dla polskiej turystyki - wynik jak to ktoś powyżej określa "plemiennej walki dzikich plemion o władzę", o władzę bezwzględną wszędzie!!! WARTO MIEĆ NA UWADZE FAKT, że wodzowie wojujacych politycznych plemion, taka decyzją pozbawiają się ogromnej ilości ewentualnego elektoratu w ewentualnych wyborach do naszego Parlamentu!!! WZYWAM DO ODWAŻNEJ OBRONY PREZESA ANDRZEJA KOZŁOWSKIEGO (EUROPEJCZYKA ROKU 2005!!!), PRZEZ WSZELKIE ŚRODOWISKA BRANŻY TURYSTYCZNEJ. Wszak za kilkanaście dni - 4 lutego upływa termin kadencji. CENIĄC Andrzeja Kozłowskiego, jest najwyższy czas,aby go teraz odważnie obronić, obronić polska turystykę. odpowiedz »

obserwator [2006-01-21 01:13 999.999.999.*]
W ramach dyskutowania o konretach: Z przyjemnoscia przeczytalam informacje, ze budzet POT zostal zmniejszony: w listopadzie 2005 bylam w Brukseli i postanowilam (zupelnie "oddolnie") wybrac sie do belgijskiego oddzialu POT. Na pytania rzeczowe o to co sie robi w takim biurze (chcialam sie dowiedziec, naprawde!) osoby tam pracujace ledwo wiedzialy co odpowiedziec, zeby wymienic chociaz cztery rzeczy!! Cudem udalo mi sie dostac liste tour-operatorow organizujacych z Belgii wycieczki do Polski. Oprofcz tego dostalam tam tez ulotki wojewodztwa warminskio-mazurskiego i bociana na folderze. Panie odpowiedzialy, ze odpowiadaja na poytania z maili i na telefony. Bylysmy tam we dwie jako mlode pracowniczki branży turystycznej i nie moglysmy wyjsc z szoku po tej wizycie ;) SKAD WIEC TE ZASLUGI - I POZYTYWNE INFORMACJE O WSPANIALEJ DZIALALNOSCI POT W BELGII? odpowiedz »

Prosze bardzo - możemy racjonalnie dyskutować o panu... [2006-01-18 22:37 999.999.999.*]
1. Używanie obok nazwiska p. Kozłowskiego tytułu "Europejczyk Roku" jest ABSOLUTNIE nie na miejscu, gdyż Europejczykiem Roku w kategorii w której startował p. Kozłowski został Bono (lider U2). Dodatkowo, p. Kozłowskiego nominowano na na podstawie czegoś, czego nie dokonał i była to jedyna "mętna" nominacja w tej edycji European Voice. 2. Analizując działania POT trudno znaleźć choćby jedną rzecz, za którą powinniśmy wielbić p. Kozłowskiego - gdyż rzeczy rzeczywiście istotne dla nas - organizatorów turytystyki były realizowane przez zagraniczne POiTy, lub inne konkretne osoby z wielu organizacji - generalnie nie przez p. Kozłowskiego. A niestety zasługi za nie, przypisywane były różnie. 3. Czekamy na KONKRETNE argumenty i fakty świadczące o tym, że warto p. Kozłowskiego bronić. Bo albo nic nie wiemy o rzeczach które p. Kozłowski zrobił dla nas (co oczywiście też jest możliwe), albo rzeczywiści p. Kozłowski nie zrobił nic dobrego.. odpowiedz »

RACJONALNE ARGUMENTY "ZA" PREZESEM A.... [2006-01-19 00:06 999.999.999.*]
Dziękując za powyższą odpowiedź i wyważone słuszne argumenty, w konkluzji należy uznać jako zasługi i profesjonalne zdolności PrezesaAndrzeja Kozłowskiego, własnie w pełnieniu dobrego efektywnego koorynatora działań zagranicznych jednostek POT, skopro uważa się je za pozytywnie oddziaływujące na polską turystykę. Wszak nie jest "szefem" ten kto sam osobiście wszystko wykonuje. WŁASNIE BARDZO BOBRYM DOŚWIADCZONYM FACHOWCEM I MANAGEREM W TURYSTYCE JEST PAN PREZES ANDRZEJ KOZŁOWSKI.
Należy podjąć branżową dyskusję, która choćby na kanwie dominujących wypowiedzi w tym portalu, doprowadzi do przywrócenia prezesury Andzrejowi Kozłowskiemu. Wszak "wojujący wodzowie plemion obecnie decydujacych o losach Polski" zwłaszcza wostatnim okresie z godziny na godzinę zmieniają swoje poglądy. Być może odstapią od destabilizacji polskiej turystyki!!!
odpowiedz »

nie płaczmy bo on da sobie radę, świetnie załatwia... [2006-01-18 14:41 999.999.999.*]
posady a turystyka z nim czy bez niego i tak będzie bękartem władzy odpowiedz »

Kozioł ofiarny... [2006-01-18 14:32 999.999.999.*]
Można Kozłowskiego za rózne rzeczy krytykować, ale przynajmniej był z branży turystycznej, nie jak jego poprzednik, Gwidon W. (juz nie pamiętam - ginekolog czy ślusarz)
W ramach skłonności obecnej ekipy do igrzysk, na jakieś 3 tygodnie przed końcem kadencji zbiera się konsylium, piszące iż Kozioł rezygnuje "ze względu na zły stan zdrowia". Jak Gomułka i Gierek?
Rozumiem, iż konsylium składało się z takich hydraulików jak Wasserman i takich pielęgniarek, jak Jarosław K. (chodzi o brata pezydenta, nie zaś o świadka koronnego z Pruszkowa, pseudo "Masa"), Ziobro i Dorn...
W normalnym kraju A.K. zostały teraz ambasadorem, przynajmniej szefem POIT - ale zdaje się iż realizowana jest polityka "im gorzej, tym lepiej", więc nie ma szans
Za to ścigać go będą kontrolami - a był taki durny, iż założone przez niego pismo o turystyce biznesowej zdechło, gdyż uważał że jako prezes POT nie powinien ani złotówki dać na taki tytuł. By uniknąć podejrzeń.
Przecież mieliby go opiniować ci sami posłowie, którzy są nie wierzący. Tj. nie wierzą, by mógł istnieć zwiazek przyczynowy między promocją Polski (pomysłami, pieniedzmi na ten cel) a wzrostem ilości turystów i kwoty przychodów kraju z tego tytułu...
Ale jak tu niedawno pisałem, po h... rozbudowywać lotnisko w Balicach, gdy kilka razy wiecej można dać na Świątynię Opatrzności gdzie pielgrzymki będa na piechotę, nie samolotem.
No i ta zapowiedź w tekście, iż POT musiała zatrudnić jakąś nową "szarą emanację"...
Przepraszam za irytację
odpowiedz »

Kozłowski, to tylko przykład, że mentalnie [2006-01-18 13:46 999.999.999.*]
nie wyszliśmy jeszcze z pierwotnych struktur plemiennych z tym, że dzisiejsze plemiona, to partie, a krwawą walkę miedzyplemienną o władzę zastępują wybory. Po zwycięstwie wiadomo, że trzeba "wykosić" poprzedników, aby zrobić miejsce swoim wojownikom. Ot cała demokracja w stylu polskim. I po co tu deliberować czy fachowiec, czy nie-skoro nie swój to musi odejść-zaleta demokracji, bo w czasach plemiennych złożonoby go w ofierze. odpowiedz »

TRAGEDIA POLSKIEJ TURYSTYKI [2006-01-18 13:42 999.999.999.*]
Pan Prezes Andrzej Kozłowski - jest niekwestionowanym od lat autorytetem w branży turystycznej - z wieloma osiągnieciami i nawet niedawnymi dużego formatu laurami. Wzywam środowisko wszystkich organizacji i firm turystycznych do składania protestów oraz innych form obrony dotychczasowej funkcji Pana Prezesa Andrzeja Kozłowskiego, człowieka którego znam przede wszystkim poprzez profesjonalne działania i efekty pracy wraz z zespołem.
Tych którzy nie doświadczyli nawet pośredniej współpracy z kierowaną przez A. Kozłowskiego P.O.T., proszę o milczenie.
Popieram opinie świadczące o fatalnych decyzjach dla turystyki polskiej.
odpowiedz »

KOLEGO KOLEŻANKO [2006-01-19 19:02 999.999.999.*]
MILCZENIE TO ZACHOWAJ DLA SIEBIE ,KAŻDY MA PRAWO DO WYPOWIADANIA SWOICH DECYZJI,I CZY TY CHCESZ CZY NIE TO KAŻDY NAPEWNO Z DOSWIADCZENIA WYPOWIADA TAKĄ A NIE INNĄ OPINIĘ odpowiedz »

Dramat polskiej turystyki [2006-01-18 14:22 999.999.999.*]
jest nie od dzisiaj. Wiele osób rzadzącym naszym krajem traktuje te dziedzin e jako doskonały i wygodny folwark do własnych (często rodzinnych) korzyści. Nie interesuje ich nic poza tym. Sprawy turystyki, działalnosci przede wszystkim biur turystycznych, obowiązki wydziałów (obecnie) przy Urzedzie Marszałkowskim, ubezpieczenia organizatorów turystyki i wiele wiele innych problemów - są niespójne i często wręcz bezsensowne. Prezes Kozłowski - a znam go z jednego ze szkoleń - starał sie "jakoś" temu zaradzić. Niestety, nie miał zbyt wielkiego posłuchu wśród decydentów, ale wiedział o co w tej branży chodzi i jakie są problemy. Uważam, że "model" jest dobry, ale na wystawe lub rewię mody. Bedzie bardzo źle! odpowiedz »

Hehehehe [2006-01-18 13:20 999.999.999.*]
Z całym szacunkiem do Piotra Adamskiego, ale chyba mamy taki poziom... żeby model dyskutował na temat czy prezes ma odejść czy nie? odpowiedz »

Model Pana Prezesa na pewno czci ;) [2006-01-18 13:35 999.999.999.*]
Przecież model musi mówić dobrze o Panu Prezesie, bo to dzieki niemu miał pieniązki z plakatu, fajną wycieczkę do Paryża i kolejne pieniążki.. odpowiedz »

Zmiany w POT [2006-01-18 12:47 999.999.999.*]
Myślę, że informacja o nowym doradcy jest złowróżebna. To kompletny ignorant i nieudacznik, niestety. odpowiedz »

Czy aby na pewno złowróżebna? [2006-01-18 13:17 999.999.999.*]
Może będzie w końcu w POT ktoś, kto choć trochę zna sie na marketingu ;) A tak poważnie, to efekty pracy nowego Doradcy niestety poznamy dopiero za rok, lub dwa. odpowiedz »

Czy warto dawać szanse nieudacznikowi? [2006-01-19 09:37 999.999.999.*]
Zbyt wielka jest stawka, by dawac szanse, jak piszą dyskutanci znający "doradcę", "nieudacznikowi". Czy logiczne jest liczenie nato, iż "nieudacznik" nagle przekształci się w wybitnego MANAGERA.
Pan Andrzej Kozłowski współtworzył PIT i był jednym z pierwszych prezesów. jedno jest pewne. Pan Andrzej K. dobrzy zbał wielu ludzi z ekipy rzadowej (w tym prezydenta Kwasniewskiego), co nie jest jego "wadą". Aktywnie współtworzył ustawę o turystyce, ale w sprawie ustawy "grały różne siły dążące do utrydnienia życia małym biurom podróży (chodzi tu o dyzych wówczas tour-operatorów). Andrzej Kozłowski nie potrafił jednak w pełni dostrzec interesów małych biur podróży, choćby poprzez restrykcyujne ubezpieczenia oc tyrystyczne, które wyeliminowało z rynku wiele uczciwych małych biur podróży.
Niewątpliwie Andrzej K. jest doskonałym fachowcem w dzdzinie turystyki. Jeżeli miałby go zastapić "nieudacznik" o "jedynie slusznych poglądach, to szkoda POT na takie eksperymenty i należało, by się zastanmowić czy gop nie zlikwidować ? Jezeli natomiast nowego prezesa POT będzie obiektuywna komisja spośród nieograniczonej liczby kandytatów - bez względu na poglądy polityczne - to warto zaryzykować zmiane prezesa. Do POT trzeba "świeżej krwi".
odpowiedz »

No comment [2006-01-18 11:55 999.999.999.*]
jak ktos robi cos dobrego to najlepiej go oczernic i usunac, obecny rzad ma sordki to becikowe (totalny idiotyzm), budowanie z pieniedzy podatnikow swiatyni opatrznosci ( Totalny debilizm), a oszczedza na czyms co przynosi korzysci wieksze niz sie w to "wklada" uwazam, ze dzialania POT sa dobre a gdyby bylo wiecej srodkow bylyby jeszcze lepsze! odpowiedz »

Pewnie były dobre.. [2006-01-18 13:33 999.999.999.*]
Działania POT na pewno przyniosły jakieś efekty i były "dobre" dla polskiej turystyki. Problem jest nie w tym, czy były dobre, czy nie, ale czy warto było wydać na nie 31 mnl zł w 2005 roku, i czy warto wydać na nie 38 mln w 2006 roku. I moim zdaniem, za te same pieniądze można było zrobić dla polskiej turystyki o wiele więcej, a nie przeznaczać chore pieniędze na wygodne biura z osobnymi pokojami dla poszczególnych pracowników (no - pokój na 2-3 osoby)... odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce


© 2024 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij