Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Baza turystyczna

Wątek: Krakowscy hotelarze coraz częściej pobierają z góry całą opł
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2008-05-27 12:31
Temat: Krakowscy hotelarze coraz częściej pobierają z góry całą opł
Treść: Aktualność:
W krakowskich hotelach powoli zaczynają obowiązywać nowe zasady. Coraz częściej turyści indywidualni muszą zapłacić z góry całą kwotę za wynajęty pokój.

Ta praktyka mocno zdziwiła gości firmy obsługującej jednego z czołowych przewoźników lotniczych, którzy organizowali w Krakowie konferencję prasową na temat wyników finansowych swojego klienta. - Polska to w pełni cywilizowany kraj, gdzie ho­telarz powinien wykazać minimum zaufania w stosunku do gościa i nie po­sądzać go o to, że ten nie skorzysta z dokonanej rezerwacji - żali się na łamach Gazety Wyborczej pani Iwona, która szukała miejsca w hotelu.

Zdaniem turystów hotelarze powinni mieć zaufanie do gości i nie zakładać, że nie skorzystają z dokonanej rezerwacji. Niestety, to tylko teoria. Praktyka pokazuje bowiem, że turyści nie traktują wiążąco rezerwacji w hotelu i często z niej rezygnują, nie powiadamiając obiektu o zmianie planów. Z tego właśnie względu, w Krakowie, w którym popyt na usługi hotelarskie jest bardzo duży, coraz częściej nowi klienci hoteli są proszeni o zapłatę z góry.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 12:58 62.121.131.*]
nie tylko w Krakowie, nie tylko w Polsce
wystarczy popatrzec na duze sieci maja zamowienie na pismie, maja zaplate z gory za hotel przelewem - inaczej nie potwierdza rezerwacji dla firmy ( chodzi o 2 pokoje) a przy przyjezdzie klienta zadaja jego karty kredytowej jako zabezpieczenia.
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 10:59 195.116.43.*]
Jestem włascicielem małego (27 miejsc) trzygwiazdkowego hotelu w miejscowości uzdrowiskowej, narciarskiej. Generalnie o moich Gościach wypowiadam się bardzo pozytywnie. Cudownie jest z Nimi porozmawiać, spędzić wieczór przy drinku, w coś pograć, poszaleć na nartach. Ale jest pewna i to nie mała grupa klientów, którzy nie dorośli do korzystania z usług hotelarskich i są przeświadczeni o wyłącznie swoich prawach i w każdym przypadku jest Ich racja. Rezerwują pobyt w 10 obiektach, lądują w jednym nie odwołując w pozostałych. Rezerwują 7 dni, negocjują cenę na 10 dni a po czterech dniach rezygnują, podając byle banalny powód i wyjeżdżają płacąc oczywiście cenę obniżoną, tą wynegocjowaną dla pobytu tygodniowego. To mi sie przytrafiło naprawdę wiele razy. O takich i innych przypadkach mógłbym napisać wcale nie cienką książkę. Proszę zatem redaktora Gazety Wyborczej autora tego tekstu, w którym nawołuje do zaufania do potencjalnych klientów, żeby poznał najpierw inne strony tego medalu, sprawdził co powoduje takie zachowanie hotelarzy a potem zajął się pisaniem na ten temat. To my placimy podatki, zatrudniamy ludzi i musimy to wypracować. Proszę wyedukować społeczeństwo poprzez chociażby propagowanie właściwych zachowań, odpowiedziałności z tytułu podjętej własnej decyzji, zobowiązania itd itp. Wiem, że relacje hotelarzy z Klientami na odpowiednim poziomie niestety zachwieją się. Ale hotelarz musi swego interesu pilnować. Jeśli o mnie chodzi to dostałem po krzyżu tyle, że już nie ryzykuję. Nawet za cenę utraty kotegoryzaji, wydaję klucze po opłaceniu przez Gościa całego zamówienia. Jesli Gość nie opłaci całego zamówienia musi się liczyć, że sprzedam pokój w okresie, za który nie opłacił. Oczywiście są Klienci, którym zaufam, to intuicja, bądź Goście, którzy wracają. Przeważanie wiem z jakim Gościem mam doczynienia. Nawołuję jednak dziennikarzyndo zbadania sprawy a następnie zabieranie głosu na forum publicznym.
Z poważaniem
Urażony tekstem hotelarz
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 06:58 83.5.130.*]
zjawisko to jest niepokojące, drastyczne i szkodliwe dla hotelarstwa. Szkoda ze nie wszyscy uslugodawcy, szczególnie ci mniejsi nie słyszeli chyba o kartach kredytowych ( a może wolą transakcje "z rączki do rączki" a fiskus niech się buja). Karta kredytowa (juz bardzo popularna wsród Polaków) rozwiązuje problem. Klient nie posiadający w dzisiejszych czasach k.k. może ponieść konsekwencje w formie przedpłaty za usługi hotelowe. Uczciwa większość powinna byc traktowana tak jak w innych cywilizowanych krajach. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 11:13 195.116.43.*]
Sz.Panie mam możliwość nie tylko dokonania tzw. preautoryzacji opłaty za pobyt a nawet mogę pobrać należność czy zaliczkę, samodzielnie z karty (karty kredytowej wypukłej), specjalnie dzierżawię taki uniwersalny terminal płatniczy. Bardzo mało ludzi korzysta z takich form płatniczych. Właśnie zaufanie, nie chcą podać danych swojej karty. Być może boją się, że zamiast 500 zł pobiorę 5000zł. I to bym nazwał zjawiskiem niepokojącym drastyczne i szkodliwe ..... dla Klientów, którzy już znają zasady panujące w świecie. A narazie karty są popularne wśród Polaków ale sposoby i możliwości z niej karzystania mało znane. Mój komentarz jest powyżej Pańskiej notatki. Urażony tekstem hotelarz odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 09:14 83.21.99.*]
aby goscie płacili mi kartą to moje marzenie -rozbija sie tylko o to który bank da mi portal dla 6 mieszkań(max 70tranzakcji rocznie)...banki mają wymogi co do ilości tranzakcji:( odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 18:23 83.31.120.*]
Mają rację. Popieram. Właściciel obiektu agrotur. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 16:10 83.21.99.*]
zaufanie do gosci piszecie....hmmm ostatnio uciekł mi Pan po trzech dniach pobytu i zapomniał zapłacić po cichu spakował siebie,żonke i dzieci i uciekł jak złodziej:( nikt inny ale sami goscie uczą nas zaufania do innych:(((ja już je straciłam razem z 500zł :( odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 16:06 80.55.114.*]
Pani Iwona Nie powinna Nawet wspominać, że jest to dziwne. Bardzo często zdarza się, że klient ale nie korzysta z rezerwacji nie informując obiekt albo ULATNIA się nie płacąc rachunku, a największą zmorą branży hotelarskiej jest brak uregulowania płatności przelewowych.( ściągnąć z klienta jest bardzo trudno). odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 14:40 80.52.153.*]
Jestem właścicielem ośrodka wypoczynkowego w uzdowiskowej miejscowości na Dolnym Śląsku.To prawda, że turyści uważają rezerwację za umowę wiążącą ale tylko jedną stronę - hotel. Lidia Stuła-Rzeźnik odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 14:26 83.29.48.*]
Ja się dziwię, że ktoś się dziwi. Jeśli mam uczciwe zamiary, to płacę z góry i koniec. Sama prowadzę niewielki hotel. Miałam rezerwację noclegów i żywienia na długi weekend (to dla nas b. ważne). Goście nie dojechali. Teraz wyliczają za ile mi jedzenia zostało, że mogę to sprzedać (komu?) lub zjeść i za co nie muszę zapłacić (np. pralnia). Szkoda, że nie widzą ile mogłam zarobić (np. w barze), gdybym faktycznie miała gości.
Muszę przyznać, że jest też wielu gości, którzy sami mówią: płacę i mam to z głowy.
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 13:08 83.16.101.*]
Witam serdecznie. ja też bardzo sie dziwie, że wzbudza to u niektórych osób niechęć, ja też pracuje w hotelu. ostatnio mieliśmy gości tydzien, spali jedli itd, po czym pojechali sobie tydzień wcześnie a nam za pobyt nie zapłacili. jesteśmy ponad 1000 zł do tyłu. Taka jest dzisiejsza Polska, nikomu nie można ufać!!!! odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 11:19 195.116.43.*]
Też to przerabiałem i kilku kolegów hotelarzy w mojej miejscowości. Jeden zameldował policji, zatrzymali drania, i wypuścili - mała szkodliwość społeczna. Dopiero w innej miejscowości narozrabiał w ten sam sposób, policja go wybroniła bo chcieli go hotelarze zaszlachtować, postawili go przed sąd dostał wyrok. Miedzy innymi ma zapłacić wszystkim ile nakradł. Jest goły i wesoły.
Urazony tekstem hotelarz
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-28 12:59 80.51.82.*]
A ja dziwię się pani Iwonie, że się dziwi! Zapraszam Panią do hotelu w którym pracuję, a chętnie pokażę tę pracę od drugiej strony!
Póki co, jeszcze pracownik hotelu - Małgorzata R.
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-28 11:06 212.160.162.*]
Mam zaufanie do 95% Niemców i 50% Plaków. Gość z Niemiec, jeżeli zarezerwuje to przyjedzie, a rezygnacje są bardzo rzadkie i odpowiednio wcześniej zgłaszane. Niestety, 1/3 rodaków to cwaniaczkowate buractwo, na które lekarstwem jest zaliczka lub przedpłata. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-28 10:35 83.16.168.*]
A czy nie można zrobić tak jak jest w cywilizowanych krajach np. USA, że przy rezerwacji podaje się numer karty kredytowej. Pozwala to w przypadku nie odwołania rezwerwacji ściągnąć z konta kwotę za nie wykorzystany hotel. Wtedy klient pamięta, że ma odwołać rezerwację. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 11:28 195.116.43.*]
Na razie nie można bo wszyscy płaczą nad klientami a uważają , że zawsze winny jest hotelarz.
Myślę, że w ogóle nie powinno być tego tematu. Hotelarze bez Gości istnieć nie będą i wybiorą ten hotel, w którym będą dobrze obsłużeni, hotelarze właściwie obsłużą tych Gości, którzy właściwie się zachowają, rozrabiaków ochrona wywlecze za pióra. Zadowolony Gość wpisze się do księgi pochwał, przekaże innym jak mu było dobrze. Rynek sam zweryfikuje relacje pomiedzy klientam a hotelarzem. Przestrzegam tylko przed bezmyślnym obrzucaniem hotelarzy, czy innych usługodawców innych branż.
Obużony tekstem hotelarz
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 14:13 83.29.18.*]
Zadowolony klient podziękuje, może wróci, może opowie znajomym, ale głośno o tym napisze gdziekolwiek może 1 na pięciu zadowolonych (tj.20%). Większość niezadowolonych klientów (4 na 5 tj. 80%) na pewno sprawę nagłośni.I w ten sposób sami klienci tworzą fałszywy obraz usługodawcy. Dotyczy to oczywiście nie tylko hotelarstwa. odpowiedz »

glupoty gadasz! [2008-09-24 21:43 91.12.1.*]
tak właśnie powinno byc w cywilizowanym świecie, a Polska chce się do takiego zaliczać, albo?... jezeli niezadowolonych jest ponad 0,1% to taki inteligentny hotelarz jak ty powinien juz bis w dzwony! albo?
jeżeli z tych <0,1 80% się poskarży to jest to <0,08!! no i w czym problem?! czyżby strach przed krytyka?
a może chęć wyzysku?!
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 11:30 195.116.43.*]
To jeszcze nie jest cywilizowany kraj, albo jeszcze ludzie do tego miana nie dorośli. Nie chcę nikogo obrażać.
Urażony tekstem hotelarz
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-28 09:43 83.27.95.*]
Zgadzam się, że Polska to w pełni cywilizowany kraj i podobnie jak na całym swiecie hotele żądają zaliczek lub gwarancji karta kredytową. Janina Maroszek odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 13:23 83.14.99.*]
Ze zgrozą przeczytałem powyższe wypowiedzi właścicieli hoteli. Wynika z tego że my pozostali mieszkańcy tego kraju to banda cwaniaków i złodziei. Tak szczęśliwie się składa, że prowadzę firmę, która oferuje dla hoteli pewne produkty i usługi. W ramach wzajemności od dzisiaj będę brał 100 % zapłaty przed dostawą i wykonaniem pracy. Może to was czegoś nauczy. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-09-25 12:39 83.26.179.*]
Chyba źle pan odczytał intencje kwaterodawców mysle ze gdyby pan kilka krotnie poniusł koszty a klient zwiał to inaczej by pan na to patrzył a nie znaczy to ze wszyscy a oszustami i złodziejami pozdrawiam z Sudeckim pozdrowieniem Juras odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 11:46 195.116.43.*]
To uburzająca uwaga i nie na temat. Pobieraj ile chcesz przedpłaty, jest konkurencja. Dlatego nie na temat bo co innego jest wyegzekwować należność przedsiębiorcy od przedsiębiorcy a co innego od nieuczciwego klienta. Mnie też klient potencjalny odmówił zaliczki, ja mu odmówiłem rezerwacji. Nie mam do niego pretensji i nie czuję się z ty źle. On jeszcze nie wiedział, że chce przyjechać a ja chcę sprzedać usługę. Po to zainwestowałem. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-09-24 21:49 91.12.1.*]
ode mnie jako firmie (z zagranicy) właśnie przed chwila hotel odmowil rezerwacji bez zadatku. i co zrobiłem? olałem ten Scheiß!!! i wziąłem inny, który zadatku nie zada. Róbcie tak dalej Polacy.... odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-09-25 13:04 83.26.179.*]
Właśnie jedna firma próbowała mnie nabić w przysłowiową butelkę szef się pojawił umówił warunki zakwaterowania przysłał ludzi i znikł przez dwa tygodnie utrzymywałem grupę 10 ludzi bez żadnej zaliczki noclegi i wyżywienie prosząc pracowników o spotkanie z szefem niestety bez efektów telefon, który mi podał szef do siebie nie odpowiadał i nagle pracownicy sie wyprowadzają. A szefa nie ma i ma mnie w nosie bo byłem łatwo wierny Polaczek Na szczęście byłem na tyle przytomny ze zarekwirowałem im maszynę w zastaw takiego kangura wibrator i zamknąłem do warsztatu. Powiedziałem ze jak zapłacą to kangura oddam i za godzinę znalazł sie szef z awanturą ze, co ja sie wygłupiam, ale płacić nie chciał zaczął mnie straszyć policją adwokatami ze wstrzymuje mu front robót ze on to dzisiaj musi skończyć to mu powiedziałem ze nie będę mu wstrzymywał jak mi zapłacił to skończy I po godzinie utarczek zapłacił miał przy sobie potrzebne pieniądze Na odjezdne nawyzywał mnie od polskich świń. Tak ze nie wszyscy są uczciwi Ale miałem też super gości z Niemiec wiec nie wszyscy Polacy są do kitu i nie wszyscy Niemcy są fer napisałem ten artykuł bo oburzyło mnie to ze tylko Polacy są do kitu Pozdrawiam serdecznie z Polski mimo wszystko uważam ze z przyjaznego kraju dla obcokrajowców. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2011-12-28 21:01 62.152.144.*]
Ja tez mam podobny problem przyjechała firma do pensjonatu,mieszkała ponad miesiąc,sam szef zamieszkał w apartamencie,na bardzo dobrych warunkach,wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt ,ze pewnego dnia odjechali i nie zapłacili reszty kwoty niemała bo 1000 zł,zawsze przelewał na konto,dostawał rachunki,a teraz nie wiem co robić ,nie odbiera telefonu,cisza jakby sie zapadł pod ziemie
co mi radzicie zgłosić na policje i wnieśc sprawe do sadu?
wysłałam mu juz smsa,że ma 2 tygodnie na wpłate,jak tego nie zrobi to zgłaszam fakt na policje za oszustwo
czy dobrze robie?moze jakieś rady od własicieli pokoi
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 23:34 79.186.30.*]
Czy który hotel nie zapłacił ? Jeżeli jest rezerwacja w czasie największego obłożenia i 5 lub 6 pokoi nie zgłosi rezygnacji a cały czas nowi goście pytają o pokoje.Co zrobisz tym co nie przyjechali inie odwołali rezerwacji? podasz ich do sądu? Nie wcinaj się jak nie znasz sytuacji.
Pozdrawiam.
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 08:54 83.14.99.*]
Tak wiele hoteli nie zapłaciło a potem przegrywały w sądach. Ale mimo to nie generalizuję i nie nazywam was wszystkich ZŁODZIEJAMI. Uważam że nie można tak traktować klientów bo każdy klient ma prawo zrezygnować z usługi czy towaru i go zwrócić . Wy natomiast to prawo odbieracie. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 14:27 83.29.18.*]
A co Pan powie na taki przypadek: jest rezerwacja bez zaliczki. Godz. 18-ta, gości nie ma, ale są inni, którzy szukają noclegu. Dzwonię do tych z rezerwacją, czy na pewno przyjadą. Tak, będą za pół godziny. Odprawiam tych drugich z kwitkiem (oni na rowerach, w deszczu). Za godzinę dzwoni ten z rezerwacją: nie przyjadą. Pal licho moją stratę, ale czy chciałby Pan być tym poszukującym noclegu? odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 14:24 83.29.18.*]
Towar wadliwy oczywiście jest do zwrotu, to nie budzi żadnych watpliwości. Również jesli kupiec się rozmyślił i zwraca jakiś towar - dobry, nie uszkodzony może byc sprzedany ponownie. Ja natomiast ponoszę ewidentną stratę, jeśli klient zarezerwował pokój i to jeszcze w atrakcyjnym terminie, ja odmówiłam kilku innym z powodu braku miejsc, to tego pokoju już w tym czasie nie sprzedam. To trochę tak, jakby klient ewidentnie zepsuł, rozbił, uszkodził towar i chciał go zwrócić.
Hotelarstwo ma swoją specyfikę i należy ją dobrze poznać, by móc się na jego tyemat wypowiadać.
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-09-24 21:52 91.12.1.*]
wam Polacy brak po prostu konkurencji! odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 12:19 195.116.43.*]
Złodzii nazywamy złodziejami. W tej dyskusji nikt nie nazwał złodziejami uczciwych klientów. Każdy ma prawo odwołać swoją rezerwację ale w określonym czasie, później musi ponieść konsekwencje finansowe. Tak jak u Ciebie . Zamówię Twoje wyroby dla mojego hotelu i w trakcie pewnego już Twojego zaangażowania w produkcję odwołam zamówienie. Poniosę koszty. W chotelu takim zaangażowanie w produkcję jest właśnie okres, w którym odmawiam innym rezerwacji.
Opowiem Ci krótką historię jednej rezerwacji na narciarski weekend:
zima w pełni, ludzie pytają o wolne pokoje. W czwartek przyjmuję rezerwację od pani, która mówi, że wyjedzi do nas w piątek ok. 18,00 godzinie, ma do przejechania 400km, pozostawiła nr tel kom. Zapewniała, że jest poważna i jedzie z dziećmi i mężem na narty. Ok. godz. 00,30 w nocy z piątku na sobotę dzwonię do pani ( z myślą, że jest w podróży), odbiera córeczka. Na moją prośbę o rozmowę z mamą odpowieda, że rodzice poszli na miasto. Pytam się czy nie są w podróży odpowiedź brzmi: nie jesteśmy w hotelu, pytam czy w naszej miejscowości, odpowiedź brzmi nie w Kazim Dolnym Nad Wisłą. A zamówiła pani hotel w górach na narty. Przecież mogła oddzwonić mało tego, to był jej obowiązek. Pokój został pusty a chętnych było dużo. Takich i podobnych zdarzeń mogę umieścić w całkiem okazałej książce. Więc nie mówmy o złodziejach i nieuczciwych hotelarzach-też się zdażają, tylko oglądajmy medal z dwóch stron. Zawsze jest konkurencja. Ja wolę odmówić wątpliwemu klientowi niż zostać naciagnięty. Jeszcze raz powtarzam rynek jest najlepszym weryfikatorem.
Oburzony artykułem hotelarz
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-30 11:21 79.188.213.*]
Człowieku, zrozum, że zamówiony a nie wykupiony towar można sprzedać innemu klientowi. Nie sprzedanego w danym dniu pokoju nie sprzedam bo czasu nie można cofnąć. Nasze usługi są bardzo specyficzne i jak ktoś tego nie rozumie to niech nie korzysta z hoteli.
Hotelarz
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 17:29 91.94.251.*]
To proszę mi podać nazwę Pańskiej firmy i wtedy skorzystam z innej. Nawiasem mówiąc sprzedając swoje produkty nie podpisuje Pan żadnej umowy ? odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 17:03 83.27.234.*]
Mysle ,ze to my własciciele Hoteli i Pensjonatów szybko zrezygnujemy z pana usług odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 14:52 83.29.48.*]
Nie wynika z tych wypowiedzi, że są jacyś "pozostali", ale że trafiają się nieuczciwi goście. Prawdopodobieństwo trafienia na takich wśród Polaków jest dużo większe niż np. Niemców. Uczciwego nie powinno dotykać, to że oczekujemy zapłaty z góry. Jeśli ma Pan przykre doświadczenia w swojej pracy dla hoteli, to nie będzie mnie dziwić, jeśli oczekuje Pan zapłaty z góry. Jeśli Pan takich doświadczeń nie ma, to dobrze świadczy o hotelarzach i proszę nas uważnie wysłuchać. Dla mnie klient, który zarezerwował i nie przyjechał w "chodliwym" terminie to bardzo duża strata. A co Pan powie na taki przypadek (z początku mojej działalności): jest rezerwacja bez zaliczki. Godz. 18-ta, gości nie ma, ale są inni którzy szukają noclegu. Dzwonię do tych z rezerwacją, czy na pewno przyjadą. Tak, będą za pół godziny. Odprawiam tych drugich z kwitkiem (oni na rowerach, w deszczu). Za godzinę dzwoni ten z rezerwacją: nie przyjadą. Pal licho moją stratę, ale czy chciałby Pan być tym poszukującym noclegu? odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-29 13:33 83.26.17.*]
Myślę, że mój przedmówca powinien przez chwilę poprowadzi hotel czy pensjonat i szybko pojąłby w czym rzecz. Pobieramy w Mielnie zadatki od wszystkich obowiązkowo. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-27 17:57 83.6.222.*]
Jest dla mnie zupełnie zrozumiały wymóg wpłaty zaliczki czy choćby o0płaty za pierwszy dzien / hotel/ gdyż kilenci nie traktuja zadnych rezerwacji na serio Dzwonia do biura i rezerwuja miejsca jkiedy wyjaśniamy ze pobieramy zaliczke choćny 100 żł za telefony i stracony czas gdyby klient nie przszedl w tedy zarzekaja sie ze to nie oni oni to przyjda na pewno podaja nazwisko i numer telefonu ale poprostu nie przychodzą Jak dzwonimy do nich to nas informuja ze juz nie chcą jechać albo załatwili sobie cos innego sami i co nie trakruja poważnie ani biura ani siebie
Zenia Szewczak
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-27 14:29 83.4.56.*]
Prowadze gospodarstwo agroturystyczne i potwierdzam ze niestety nie biore zaliczki i ponosze straty w postaci rezygnacji z zarezerwowanego wcześniej pokoju jak tylko pogoda sie zmienia na gorszą klieci rezygnuja nie zawsze powiadamiając mnie o tym fakcie wiec nie dziwi mnie taka praktyka. Z turystycznym Sudeckim pozdrowieniem Jerzy odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-28 18:55 77.254.136.*]
Drogi Jerzy, wcale mi Ciebie nie żal. Rób tak dalej, a pójdziesz z torbami!!!
Na klientów-gości tylko bicz utraconej kasy jest skuteczny, nic poz tym. Od wielu lat prowadzę pensjonat w górach i gdyby nie to, że pobieram 50% zadatku z góry i resztę kasy w dniu przyjazdu, to dawno musiałbym zwinąć interes. Tak niesolidnych gości jak nasi rodacy trudno sobie wyobrazić! Polecam moją metodę - SKUTECZNA!
P.S. Spróbujcie wykupić wycieczkę zagraniczną bez wcześniejszej wpłaty pełnej kwoty!
Ewelina Grzybowska
odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2019-06-23 13:04 82.145.222.*]
100% racji. odpowiedz »

Kraków: w hotelach płaci się za rezerwację z góry [2008-05-27 12:31 58.8.8.*]
Dziwie sie wypowiedziom Pani Iwony. Potwierdzane sa tylko rezerwacje zaplacone. Standardowa polityka - Termin oplaty do ....; i mozna nie placic, ale pokoju tez nie ma. A teraz bardzo prosze co na to infantylna polityka prawna - nakazujaca zwrot 100% turyscie - ktoremu sie odechcialo pojechac na zamowiony wypoczynek np: do Krakowa? Ciekaw jestem komentarzy! odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2022 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij