Forum turystyczneTurystyka forum
Biura turystyczne
Baza turystyczna
Turystyka biznesowa
Turystyka krajowa
Turystyka zagraniczna wyjazdowa
Transport
Gastronomia
Turystyka zagraniczna przyjazdowa
Turystyka na świecie
Inne związane z branżą
Temat dowolny
Forum grupa: Turystyka zagraniczna wyjazdowa

Wątek: Dobre pomysły na wakacje jesienią
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2006-10-29 11:15
Temat: Dobre pomysły na wakacje jesienią
Treść: Aktualność:
Bardzo ciekawe wakacje można zorganizować również we wrześniu, październiku, a nawet w listopadzie. W biurach podróży jest jeszcze wiele ofert wyjazdów.

Na Cypr turyści mogą przyjeżdżać przez cały rok. W dzień we wrześniu jest tam średnio 32 stopnie Celsjusza, a w październiku 28 stopni. Woda w morzu ma we wrześniu około 27 stopni, a w październiku 24. Jedynie nocą czasami temperatura spada do 15 stopni.

Miłośnicy motoryzacji mogą się wybrać na VII Rajd Cypru - XII runda World Rally Championship (www.cyprusrally.org), który odbędzie się między 22, a 24 września. Jedna z tras biegnie przez centrum popularnego wśród turystów Limassol. Odcinek ten liczy 3,5 km i wytyczony został wzdłuż wybrzeża oraz wąskimi uliczkami w okolicy średniowiecznego zamku. Wyznaczono także górskie trasy, biegnące przez malowniczy masyw Troodos z najwyższym Olimpem (1951 m n.p.m.) oraz licznymi bizantyjskimi klasztorami na jego zboczach.

Wyjazdy na wyspę oferuje między innymi biuro Libra Holidays (www.libraholidays.pl, tel. 022 407 1515). Tygodniowy wyjazd w trzygwiazdkowym hotelu w miejscowości Limassol kosztuje 1799 zł. W cenie jest przelot i dwa posiłki dziennie.

Jesienią ciepło też jest jeszcze w Egipcie. Zamiast do słynnego kurortu Szarm el-Szejk można wybrać się do bardziej kameralnego Dahab, który leży 100 km na północ. We wrześniu i październiku temperatury wynoszą tam cały czas po około 30 stopni, natomiast woda ma 27 stopni. Noce są też jeszcze ciepłe - średnio temperatury spadają do 20-23 stopni. W Dahab przeważają miłośnicy sportu. Panują tu doskonałe warunki do nurkowania, windsurfingu i kitesurfingu. W okolicy znajduje się też klasztor św. Katarzyny, uznawany za działający najdłużej klasztor świata. Można się też wybrać (najlepiej przez wschodem słońca) na szczyt wznoszącej się ponad klasztorem Góry Synaj, która zwana jest Górą Mojżesza. Właśnie tam prorok otrzymał tablice z Dziesięcioma Przykazaniami.

Zarówno pobyt jak i nurkowanie pomaga zorganizować polska baza nurkowa w Dahab, Planet Divers (www.planetdivers.com). Natomiast wycieczkę do klasztoru św. Katarzyny można kupić w miejscowych biurach za 10 euro. Od listopada bieżącego roku biuro Alfa Star (www.test.alfastar.com.pl, tel. 048 384 55 00) będzie oferować loty do Dahab.

Biuro Logos Travel - Marek Śliwka (www.wyprawy.pl, tel. 061 843 3037) proponuje wakacje w Etiopii. Podobno w Axum na północy Etiopii przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Nie można jej jednak zobaczyć, gdyż dostęp do niej ma tylko jeden z kapłanów. W programie wycieczki znalazły się między innymi: słynne, wykute w XII i XIII wieku kościoły w Lalibeli, źródła Nilu Błękitnego, Addis Abeba, a także wyprawa do parku narodowego gór Simen, gdzie można zobaczyć trawożerne małpy dżelady. Istnieje także możliwość wybrania się dżipami do plemion zamieszkujących południową Etiopię. Wioski zamieszkują tam plemiona Mursi, którego kobiety rozciągają sobie wargi wkładając w nie płytki wielkości talerzyków.

Za dziesięciodniowy wyjazd do Etiopii z biurem Logos Travel trzeba zapłacić 5760 zł i 590 USD, natomiast dodatkowe 7 dni wśród plemion południa kosztuje 1070 USD.

Wyjazdy do Akaby (www.aqaba.jo) nad zatokę Morza Czerwonego nie są jeszcze bardzo popularne wśród polskich turystów. Jednak do Jordanii po słońce można przyjechać o każdej porze roku. Dodatkowo można ciekawie zorganizować czas wolny między innymi poprzez golf, sporty wodne, nurkowanie pod egidą Królewskiego Ośrodka Nurkowego, a nawet safari na wielbłądach. Akaba została ogłoszona strefą wolnocłową. Turyści, którzy zdecydują się przyjechać tu na wypoczynek nie muszą płacić za wizę. Podczas pobytu warto zwiedzić oddaloną o 2 godziny drogi słynną Petrę, czyli niezwykłe, wykute w skałach "Czerwonego Miasto" o historii sięgającej VI wieku p.n.e., które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast w Akabie można zobaczyć między innymi XVI-wieczny fort mamelucki oraz pozostałości wczesnoislamskiego miasta Ayla.

Zwiedzanie Petry, a także krótki pobyt w Akabie w ramach wycieczek objazdowych po Syrii i Jordanii ma w swojej ofercie biuro Sigma Travel (www.sigma-travel.com.pl, tel. 022 625 1212). Koszt szesnastodniowej wycieczki wynosi 3450 zł.

Na kurs języka angielskiego można się wybrać np. na Maltę, gdzie pogoda jest o wiele lepsza niż w Wielkiej Brytanii. Podczas gdy w Londynie są jesienne mgły, na Malcie można się opalać, pływać w turkusowej wodzie oraz bawić na lokalnych fiestach. We wrześniu słońca na pewno tan nie zabraknie, jednak w październiku może zdarzyć się kilka deszczowych dni. Szkół językowych jest na Malcie bardzo dużo zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na wyspie znajdują się też liczne zabytki. Kościołów jest tam tyle co dni w roku. Warto zobaczyć XVI-wieczny pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich, ruiny tajemniczych świątyń megalitycznych, które są starsze od egipskich piramid oraz pełne uroku zaułki starych miast. Wiele atrakcji znajduje się też na pobliskiej wyspie Gozo, gdzie nimfa Kalypso więziła przez siedem lat Odyseusza,

Wyjazdy na Maltę połączone z kursami językowymi oferuje Neckermann (www.neckermann.pl, tel. 022 536 9874). Przelot, dwutygodniowy pobyt w hotelu 3 i pół gwiazdki, dwa posiłki dziennie oraz kurs "English-business" lub "Angielski dla seniorów", obejmujący 20 godzin lekcyjnych tygodniowo w grupach do 10 osób kosztuje 3125 zł.

Październik jest idealnym czasem na górski trekking w Nepalu. Dotarcie z Katmandu do bazy pod Mt. Everestem na wysokości 5300 m i z powrotem zajmuje około 10-14 dni. Wyprawa nie jest trudna, nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, wystarczą dobre buty i chroniące przed zimnem i deszczem ubrania. Oprócz pięknych widoków po drodze można zobaczyć między innymi buddyjskie klasztory, przerzucone nad wąwozami wiszące mosty i karawany jaków.

Wyjazd najlepiej zorganizować samemu. Należy dostać się do Nepalu, potem dolecieć lokalnymi liniami do Lukli i stamtąd wyruszyć na szlak. Na szlaku raczej nie można się zgubić, jest tam wiele schronisk i knajpek

Jesień jest też idealnym czasem na zwiedzanie południowej Afryki, gdzie o tej porze nie panują już okropne upały. Do najciekawszych atrakcji RPA należy safari w Parku Krugera. Można tam z bliska zobaczyć między innymi lwy, żyrafy i hipopotamy. Szczególną atrakcją parku są wieloryby. Pod koniec września mają one swój festiwal w miasteczku Hermanus nad Atlantykiem. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie wieloryby można oglądać, siedząc na lądzie. Na południe Afryki walenie, żyjące w wodach Antarktyki przypływają już w czerwcu, aby urodzić tu młode. Jednak najlepszym czasem na spotkanie z nimi jest wrzesień i październik. Wtedy przy brzegu pływa od 40 do 70 osobników. Najlepsze miejsca danego dnia do obserwacji są ogłaszane publicznie.

Bilet lotniczy z Warszawy do Kapsztadu i z powrotem kosztuje około 3800 zł. Informacje na temat festiwalu można zleźć na stronie: www.whalefestival.co.za.

W Szwajcarii jesienią odbywają się liczne uroczystości powitania krów, które wracają w doliny z letnich wypasów na górskich pastwiskach. Ulicami krasule chodzą przystrojone wieńcami z kwiatów, a na szyjach mają wielkie dzwonki zawieszone na ozdobnych pasach. W szwajcarskiej wiosce St. Cergue jest to okazja do wielkiej fiesty: śpiewów, jodłowania, grania na alpejskich rogach, popisów w żonglerce flagami, a także raczenia się winem i miejscowymi serami. W tym roku powitanie krów odbędzie się w wiosce 30 września.

Przed wyjazdem do Szwajcarii warto przejrzeć stronę www.MojaSzwajcaria.pl, gdzie znajduje się mnóstwo praktycznych informacji. Przyjeżdżający do Szwajcarii samochodem, muszą pamiętać o obowiązku wykupienia winiety za 40 franków szwajcarskich.

Laguna Oludeniz w pobliżu miasteczka Fethiye uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Turcji, a miejscową plażę za jedną z najlepszych. Warunki termiczne okolic sprawiły, że miejsce stało się prawdziwą mekką fanów paralotniarstwa. Na lot można się wybrać na tandemowym skrzydle z doświadczonym instruktorem, albo spróbować zdobyć licencję pilota paralotniowego. Biuro Axel proponuje szkolenia z polskimi instruktorami.

Biuro Axel (www.axeltur.com.pl, tel. 091 489 3434) sprzedaje wyjazdy wypoczynkowe w hotelu 3 i pół gwiazdki z dwoma posiłkami połączone z lotami na paralotniach z Axelem za 1590 zł na 7 dni i 1890 zł na 14 dni.

Pobyty w Fethiye oferuje też Wezyr Holidays (www.wezyrholidays.pl, tel. 022 828 1826). Za tygodniowy wyjazd z tym biurem w hotelu trzygwiazdkowym z dwoma posiłkami dziennie trzeba zapłacić 1490 zł, natomiast dwa tygodnie kosztują 1890 zł.

Na Węgrzech znajdują się aż 22 regiony winiarskie. Najsłynniejszy jest Tokaj, który produkuje wino o tej samej nazwie. W tym roku został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Właśnie wrzesień i początek października najlepiej nadają się na wycieczki szlakiem win. W wielu węgierskich miejscowościach odbywają się winiarskie festiwale, podczas których można degustować różne gatunki win, poznać tajemnice ich produkcji, a także pobawić się i odkryć węgierski folklor. Jednak najważniejszą imprezą jest Festiwal Win w Tokaju, który odbędzie się od 6 do 8 października oraz Międzynarodowy Festiwal Wina i Szampana w Budapeszcie, trwający do 14 września. Podobne imprezy będą się odbywały także w: Pecs, Badacsony nad Balatonem, Szekszard, Koszeg koło Sopronu i w wielu innych. Więcej informacji na temat festiwali można przeczytać na stronach: www.winefestival.hu, www.szekszard.hu, www.pecs.hu.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Dobre pomysły na wakacje jesienią .. [2016-11-03 19:56 94.75.124.*]
Ja tam polecam pojechać na maltę, sam oranizuje wycieczki i jeżdziłem tam już kilka razy, bardzo cieplo i przyjemnie jest jak się zwiedza, a do zwiedzania jest sporo, cena za taką wycieczke nie jest duża ale to też zależy czy się jedzie z przewodnikiem, wiem z doświadczenia że niektórzy narzekają na przewodników i wolą np jeździć z takimi systemami tour guide jak tu http://systemtourguide. com/portfolio - item/systemy - dla - osob - pracujacych - w - halasie/ Z tego co wiem to można nawet na malte z takimi pojechać więc jak ktoś jest zainteresowany to jak najbardziej. A Maltę polecam w stu procentach! odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-11-03 19:48 94.75.124.*]
Ja tam polecam pojechać na maltę, sam oranizuje wycieczki i jeżdziłem tam już kilka razy, bardzo cieplo i przyjemnie jest jak się zwiedza, a do zwiedzania jest sporo, cena za taką wycieczke nie jest duża ale to też zależy czy się jedzie z przewodnikiem, wiem z doświadczenia że niektórzy narzekają na przewodników i wolą np jeździć z takimi systemami tour guide jak tu http://systemtourguide. com/portfolio - item/systemy - dla - osob - pracujacych - w - halasie/ Z tego co wiem to można nawet na malte z takimi pojechać więc jak ktoś jest zainteresowany to jak najbardziej. A Maltę polecam w stu procentach! odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-08-11 17:09 62.133.130.*]
Jak jest ładna pogoda, to czemu by nie wybrać się nad jakieś kąpielisko? Można popływać kajakami czy rowerkami. Super miejsce jest koło Dębicy, ośrodek Jałowce. Byłam w zeszłym roku i naprawdę super :) odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-08-01 21:58 62.133.130.*]
Jak dla mnie świetnym pomysłem będzie spędzenie czasu w pałacyku łąkomin koło gorzowa wielkopolskiego. Przepiekna okolica, mnóstwo zieleni, więc jesienią na pewno będzie to wszystko uroczo wyglądało. Poza tym w pałacyku jest też spa, więc w chłodne jesienne wieczory można się tam relaksować. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-03-16 11:09 188.146.136.*]
Proponuję Islandię - cudowne miejsce, niezapomniane widoki... te wodospady, gejzery. A oferta bardzo ciekawa http://iceventure.pl/ jak dla mnie super odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-05-13 21:26 149.202.42.*]
jesienią uwielbiam wyjechać gdzieś, gdzie nadal jest ciepło i czuć prawdziwe lato :) w tamtym roku byłam na Majorce ze startholidays.pl - pogoda we wrześniu boska! a w dodatku dużo taniej - nie tylko dzięki temu, że wtedy jeździ mniej turystów, ale i oferta wyjazdowa była świetna :) odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2015-11-30 11:09 83.8.194.*]
Dokładnie niektórzy zostawiają sobie urlop by go wykorzystać jak u nas pogoda za oknem nie jest za ciekawa i wyjeżdżają poleniuchować na słonecznej plaży. Znam sporo osób które tak robią. W Itace można jeszcze jeszcze dorwać jakieś lasty. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2015-10-14 11:58 79.191.62.*]
My polecamy całoroczną Teneryfę. Można tanio polecieć z Polski a ciekawą opcją jest oferta od TravelDeal Apartment. Promocja pobytu na tydzień w dobrej cenie ściągawkę przesyłam http://www. booking. com/hotel/es/traveldeal-apartment. pl. html?aid=376384;label=Booking-PL-FXSWNaK 0MQ8O*iuubyuaRAS66840903860%3Apl%3Ata%3A p1%3Ap2812. 000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd - 65526620%3Alp1011419%3Ali%3Adec%3Adm;sid =c695f1586ceb82c4d97407db04c1cddd;dcid=4 ;bhh=1 odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2015-11-11 14:34 79.185.78.*]
Dobrym miejscem na spędzenie wakacji jesienią jest Ciechocinek,nie sposób sie tutaj nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie,my nocowaliśmy w ośrodku Eden,mogę go polecić. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2015-10-01 10:03 79.173.7.*]
A ja polecam odwiedzić woj. Lubuskie :) Nadal jest ciepło, więc można wybrać się do lasu na grzyby, a nawet posiedzieć nad jeziorem i powygrzewać się w jesiennym słoneczku. Dobrym pomysłem jest wyprawa do Parku Dinozaurów w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego (jeśli ktoś wybiera się z dziećmi, w ogromnej piaskownicy maluchy mogą zamienić się paleontologów i odkopać szkielet dinozaura :D). Fantastyczne jest zoo-safari w Świerkocinie, a dla fanów militarnych i historycznych zagadnień, polecam podziemną trasę turystyczną Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj jest mała ściąga: http://www. polskaatrakcyjna. pl/atrakcje/wszystkie/lubuskie. Znajdziecie tam miejsca, które warto zwiedzić. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią W POLSCE! [2015-10-01 10:02 79.173.7.*]
A ja polecam odwiedzić woj. Lubuskie :) Nadal jest ciepło, więc można wybrać się do lasu na grzyby, a nawet posiedzieć nad jeziorem i powygrzewać się w jesiennym słoneczku. Dobrym pomysłem jest wyprawa do Parku Dinozaurów w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego (jeśli ktoś wybiera się z dziećmi, w ogromnej piaskownicy maluchy mogą zamienić się paleontologów i odkopać szkielet dinozaura :D). Fantastyczne jest zoo-safari w Świerkocinie, a dla fanów militarnych i historycznych zagadnień, polecam podziemną trasę turystyczną Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj jest mała ściąga: http://www. polskaatrakcyjna. pl/atrakcje/wszystkie/lubuskie. Znajdziecie tam miejsca, które warto zwiedzić. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią W POLSCE! [2016-01-12 10:44 95.40.150.*]
Ubiegłej jesieni byłam z rodzinką w Rowach na kilka dni w hotelu Kormoran. Baardzo malownicza okolica, tuż obok park narodowy, a ludzi już znacznie mniej niż w sezonie. :) odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2015-09-28 13:05 89.69.65.*]
ja uwielbiam polskie morze jesienia! taki mam plan na początek październiak-zarezerwowalam juz samochod w firmie autotu24.pl, bo jest duzo taniej niz w tych znanych i duzych wypozyczalniach i razem z koleznaka i chlopakiem plaujemy zwiedzic kilka miast na polskim wybrzezu- jeden dzien , jedno miasto :) nie moge sie doczekac! odpowiedz »

Wakacje we wrześniu i październiku [2015-09-25 07:23 77.252.189.*]
Magda Kajzer, redaktor wakacyjnapolisa.pl: Wakacje jesienią to doskonały pomysł! Nie trzeba męczyć się z tłumami turystów, walczyć o kawałek plaży czy płacić horrendalne sumy za obiad czy deser. A to nie wszystkie plusy jesiennych wakacji. Więcej o tym pisałam na moim blogu - http://bezpieczna-podroz. pl/urlop-we-wrzesniu/, zapraszam do lektury! odpowiedz »

Wakacje we wrześniu i październiku [2015-09-25 12:28 46.170.216.*]
My co roku w październiku jeździmy na Cypr - pogoda ładna, słonecznie, ciepło, ale nie upalnie, takie późne polskie lato :) zawsze jeździliśmy na własną rękę, teraz skusiliśmy się na wyjazd z biurem podróży poleconym przez wielu znajomych, wyjazd już zarezerwowany http://www. traveligo. pl/hotel/Cypr/Aqua-Sol-Village-383558. html#od-2015-10-18, 7-dni, All-Inclusive, wylot-z-KRK, osoby-2_0_0_0_0 :) odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2012-11-30 19:47 46.205.32.*]
Wiem, że zima bliżej niżeli wakacje jesienne, bo jesień się już kończy. Ostatnio odwiedziłam Bukowinę Tatrz. i wracam tam:) bo było fajnie. Tym razem ugości mnie Bukovina Hotel a sylwester (bo juz tuż tuż) spędzam w dość nietypowy sposób:) w wodzie! odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2012-11-25 19:06 178.26.11.*]
Jeśli ktoś nie lubi upałów to polecam Włochy! To moja ukochana destynacja na wakacje, idealna na każdą porę roku. Ostatnio odkryłam Ligurię, region w północnych Włoszech, graniczący z Francją. Wakacje idealne. Polecam biuro www.blumenriviera.pl, mają bardzo bogatą bazę noclgową i świetna organizację. Ja mam plan odkryć Ligurię także wiosną, słyszałam, że to wtedy jest tam najładniej:) odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2015-12-21 01:01 94.163.217.*]
Zupelnie sie zgadzam, pusciej, nie ma tlumòw i taniej. Polecam wybrzeze Amalfi, Salerno Pompeje, tam jeszcze w pazdzierniku ludzie sie kapia. Bylem tam ostatnio od 10-go do 20.go listopada temperatura 20 stopni, niestety jest to poza sezonem nie chodza statki z Salerno do Positano czy Capri, ale mozna zwiedzic ze spokojem wykopaliska w Pompejach czy w Herculanum, palac w Casercie, zainteresowanym moze udzielic informacji ròwniez dotyczacych tanich noclegòw pan ALBERTO. albertosponza@yahoo.it odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-01-12 10:50 95.40.150.*]
Kilka miesięcy temu byłam z rodzinką w Rowach. Ludzi znacznie mniej, bo było już po sezonie, a pogoda równie piękna. Cisza, spokój, blisko do parku narodowego, a do tego hotel Kormoran... Spa, sauny i jacuzzi. :) Pełen relaks! odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2012-10-08 11:57 195.150.184.*]
Ja wyjeżdżam tylko z Rainbowem od kilku sezonów i ich mogę polecić każdemu, kto ceni dobrą organizację i wysoką jakość usług. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2012-11-24 14:22 195.150.190.*]
Również korzystam z usług rainbowa i tu się zgadzam, można ich polecić każdemu, kto ceni usługi na najwyższym poziomie. Sprawdziłam kilku touroperatorów i zdecydowanie Rainbow przoduje jeśli chodzi np. o wycieczki objazdowe. Mają też bardzo dobre Hotele w Egipcie i na Kanarach. odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2012-11-25 19:02 178.26.11.*]
Jeśli ktoś nie lubi upałów to polecam Włochy! To moja ukochana destynacja na wakacje, idealna na każdą porę roku. Ostatnio odkryłam Ligurię, region w północnych Włoszech, graniczący z Francją. Wakacje idealne. Polecam biuro www.blumenriviera.pl, mają bardzo bogatą bazę noclgową i świetna organizację. Ja mam plan odkryć Ligurię także wiosną, słyszałam, że to wtedy jest tam najładniej:) odpowiedz »

Dobre pomysły na wakacje jesienią [2016-07-22 10:51 94.161.201.*]
Zupelnie sie z panem zgadzam, jednakze trzeba wziac pod uwage koszty, oraz fakt, ze o ile chcialoby sie jeszcze skorzystac ze slonca i kapieli morskich to juz jesienia jest tam za zimno, ja mieszkam na stale w regionie graniczacym z Liguria jednak tam nie jezdze choc dla zdrowia potrzebuje slonca, a udaje sie na poludnie gdzie jest duzo taniej nawet jesli chodzi o wejscie na plaze prywatna z parasolem, lezakiem etc , sprawdzilem gdzie ja jezdze kosztuje o polowe mniej, ròwniez i noclegi, ja nie mòwie o polach namiotowych czu kempingach bo ze wzgledu na wiek i chocby minimalne przyzwyczajenie do wygody sie na to nie nadaje, jesienia moze sie Pan udac na poludnie Wloch, za Neapol albo na Sycylie, w tym wypadku dojechac pociagiem wtedy jest pusciej i taniej niz w sezonie, pozdrawiam Claudio odpowiedz »

Wakacje we wrześniu i październiku [2012-09-27 10:53 95.49.87.*]
ja tam polecam zarówno wakacje na Dominikanie jak i ofertę villapolonia.pl obie, sprawdzone. pozdrawiam odpowiedz »

Wakacje we wrześniu i październiku [2010-09-21 18:34 77.114.86.*]
Jeśli chodzi o to biuro to też nie mam zbyt dobrych wspomnien trochę sia zraziłam jeśli chodzi o organizowane wycieczki chociaz w tym roku moja siostra namówiła mnie na wakacje w Egipcie z Travelplanet i było cudownie więc nie wszystkie biura są złe. odpowiedz »

Wakacje we wrześniu i październiku [2012-09-27 10:52 95.49.87.*]
ja tam polecam zarówno wakacje na Dominikanie jak i ofertę villapolonia.pl obie, sprawdzone. pozdrawiam odpowiedz »

Opinia o Axel [2006-10-29 11:15 88.199.89.*]
Zdecydowanie negatywna. Najgorsze hotele a w nich najgorsze pokoje. Zdecydowanie nie polecam. Byłam na wycieczce z Axelem w Egipcie i jej nie zapomnę ze względu na brak organizacji i przepłacenie wyjazdu. Hotel okazał się porażką, bez klimatyzacji, basenu i brudny. Inaczej oczywiście w katalogu i na stronach biura. Na dodatek były kłopoty z lotem. Organizator fatalny. Nie polecam.
Marta ze Szczecina
odpowiedz »

Opinia o Axel [2010-10-23 20:01 83.25.230.*]
różne opinie się słyszy o różnych biurach, do niedawna jeszcze Orbis wydawał się być jednym z tych pewniejszych, ale jak wyszło, wiadomo. Poza tym i tak nie przepadam za wyjazdami zorganizowanymi, na własną rękę zobaczy się to co się chce i kiedy się chce, jest większe pole do popisu. A naszym rodzimym LOTem można zorganizować tanią wycieczkę na Kaukaz (Armenia i Gruzja) - owszem, takie wakacje wymagają nieco więcej zabiegów, ale jak dla mnie wrażenia z samodzielnej wyprawy rekompensują czas, który się na to poświęca. odpowiedz »

Opinia o Axel [2008-02-08 01:52 87.206.131.*]
polecam ecco :) odpowiedz »


Powrót do wątkówOdśwież


Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana


© 2020 FORUM-TURYSTYCZNE.PL. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i zawartej w nim polityki cookies.
strona główna | kontakt | reklama | linki
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij